Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Karburator na cesljanje tj sredjivanje, f goriva zamena i gotov problem.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bac
  • Motocikl: Piaggio X9 180, SV650S

Zamenio sam dihtung glave i sipao nov antifriz. Motor upaljen i radio jedno 10 min u mestu, temperatura na pola kako i treba. Dao mu gas do jedno 7-8k obrtaja i samo se ugasio. Izgoreo nazad osigurac treci od gore- zamenio ga i Dig tabla vise ne daje znake zivota. Jel moze ona tako odjednom da vrisne. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd,cerak
  • Motocikl: Piaggio X9 250 evo 2004 god
21 hours ago, Zoran Rosic said:

 

Satelis, proverio sam membranu ona je dobra,a flansa ima malu pukotinu skoro neprimetnu jos cu proveriti.

 

Javio mi se sad drugi problem. Motor kad je hladan radi 2-3 minuta I ugasi se kad pocne da smanjuje ler gas I onda nema sanse da upali... vergla kao da nema goriva. Kao da radi dok ima goriva u samom karburatoru I onda se ugasi,a novo gorivo karb da nece da primi. Skidao sam dovodno crevo goriva sa karburatora I kad zaverglam gorivo curi. Svecica baca varnicu. Ono sto sam primetio je da kad dam gas bez verglanja ona mala pumpica sto radi preko sajle gasa nekad usprica gorivo u karburator a nekad ne.

 

Dali je problem u toj pumpici ili plovak, iglica... ?

Isti problem i kod mene. Sam od sebe se ugasi ujutru kad je hladan i posle jedino mogu da ga upalim da drzim pun gas i verglam ali na kraju pocne da preliva gorivo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Čačak

Imao sam slične probleme.

Vozio sam jednom dugo na rezervi, pa posle nije mogao da upali, prelivalo gorivo, itd.

Probajte da izvučete gorivo iz rezervoara- radi probe. Ako je gorivo sa dna mutno i puno žabokrečine, eto problema.

Moj moped je kod majstora , rasklopljen, pere se rezervoar, menjaju se creva, pranje karburatora.....

Naše pumpe po važećem zakonu moraju da peru rezervoare svakih 10 godina, kako sam negde pročitao. Loše gorivo.

To izvučeno gorivo dajte nekome da pere delove itd.

WP_20170709_16_59_50_Pro.jpg

WP_20170709_17_00_01_Pro.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Drugari ako moze pomoc idem ujutru da gledam x9 250  na sta da obratim paznju.Sta je jos kvarljivo osim instrument table.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd,cerak
  • Motocikl: Piaggio X9 250 evo 2004 god
35 minutes ago, milanns said:

Drugari ako moze pomoc idem ujutru da gledam x9 250  na sta da obratim paznju.Sta je jos kvarljivo osim instrument table.

Kolko si spreman da das love :) ja cu moj vrvt baciti u prodaju posto sam resio da uzmem veci auto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Okolina :-)
  • Motocikl: Piaggio x9 125

Evo i ovde da se predstavim i dodam na spisak X9-ki... moja je 2005 godiste i 125 kubika... a ja sam Dacha...godiste i kubikazu ne bih otkrivao :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: beograd-rakovica
  • Motocikl: suzuki burgman 400

treba mi mala pomoc,postao sam od skoro vlasnik x9 180amalfi,muci me brzinometar cas radi cas neradi sve ostalo radi na instrument tabli,i dali je normalno da kad se stisne kocnica nebitno koja posle par sekundi na instrument tabli zasija crveni znak uzvika u krugu i cim se pusti rucica kocnice on se ugasi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

To ti znaci da ti stopaljka ne radi, tj. instrument tabla belezi gresku, los kontakt ili riknula sijalica, proveri svakako.

 

Za brzinomer moze biti vise stvari, ali ako zeza, cas radi-cas ne, moze biti da je famozna digitalna tabla zveknula.   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Ne vozi više, za sada...
On 7/4/2017 at 9:12 PM, igorX9 said:

Drugari, zna li neko koji amortizer ide za sediste x9 250ccm, tj koja velicina ili kako vec da ga trazim? Pozz:)

http://darexhome.rs/proizvodi/okovi/podizni-sistemi/amortizeri.1211.html

Koštao oko 400 dinara, ako se dobro sećam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: beograd-rakovica
  • Motocikl: suzuki burgman 400

treba mi pomoc oko x9 180-amalfi.duze vreme me je zezala copava nogica kad je spustim pa podignem motor nekad nije hteo da upali nije prekidac na nozici dobro radio,elem to sam resavao sto sam par puta spustao i dizao copavu dok nepusti struju za verglanje,e sad je problem sto vise nemogu uopste da ga upalim i izdzekao sam dzek sa prekidaca copave al motor i dalje nece da zavergla.pretpostavljam da treba nekako da se prespoji,ima tri zice CRNO-ZUTU,ZUTU I ZELENU,dali neko zna kako da ih prespojim da bih mogao da upalim motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

E ovako, prosto je ki pasulj odma da ti recem.

 

Moras skinuti srednji tunel ne bi li skinuo levu podnu plastiku kako bi dosao do dzeka prekidaca cope. Kad dodjes do dzeka, razdzekaj i vidi kakvi su kontakti (obicno zna da udje voda pa sve korodira) jer moze se desiti, da je prekida ispravan.

Ako su kontakti dobri, ondak ti treba probna lampica, jedan kraj tj stipaljku ces staviti na +12V ne bi li nasao koja ti je zica -12V od te tri zice koje imas na dzeku.

Kada nadjes masu, druge dve zice pripremi za kratko spajanje (skini malo izolacije), daj kontakt i prespoj prvo jednu..... ako ti upali signal spustene cope na inst. tabli, to nije zica koja ti treba ili ti prespoj drugu jer je to zica koja ti treba da bi motor zaverglao i to je to.

 

Nikad ali nikad se ne vodi metodom "boja zice" uvek i samo uvek probna lampa, unimer i ispitivanje instalacije.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kaze covek ne da pali, radio do juce normalno, nesto zezao akumulator i sad vise ni da bekne, koj mu je djavo ne znam, bilo dobro sve.

 

dignem sediste i vidim zice, kraca je - duza je +

IMG_20180208_164210.thumb.jpg.45cac4c3d87a243895c6a73d0a749eee.jpg

 

produzni kabal je gajtan, izolator je krpa

IMG_20180208_164346.jpg.d4de16e65f53fc005ab8133792a40df9.jpg

 

I tako ti ja to spajo sa prijateljem na akumulator jedan, pa na drugi, pa na kola ma sta sve nisam probo i nece da upali, doslo mi da ga zapalim, sve normalno radlo. Jeba*o me taj akumulator i njega sam menjo, Vaartin neki nov al nece pravo da vergla, cim das gas on stenje......

 

i tako u celoj toj prici dodjosmo do

IMG_20180208_164229.jpg.71d9ad3172468083595252f3a5622529.jpg

 

Hebo mu je dadu prespajanjem, ubi ga ko zeca :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

A dobro, Dare, pa i ti si na kraj srca, čovek voli da troši pare . .

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

Promenio član alexanto
nema potrebe citirati 1. post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Covek je....nemam reci, dovezao je kombijem motor.... bio je pijan, dobacio je sutradan gumu za prednji tocak....opet pijan, dosao je po motor al nije bio pijan, bio je cirke onako malo, samo par komada, inace je pandur.

U najavi vidim, eto njega za koji dan sa istim problemom....ne da pali, radlo sve normalno i onda sam ja tu malo spajo-prespajo :)

Samo ne znam dal cu uspeti nabaviti jos neki racunar, onaj je bio poslednji za sada.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Sledeći put lepo popišeš šta je neispravno, dokumentuješ slikama pa daš da potpiše. :-D

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Motocikl: Piaggio X9 250 Evolution

Danas hteo da upalim motor posle 4-5 meseci ali nisam uspeo. Odvrnem svecicu ona mokra od benzina. Proverim svecicu kad ono nema varnice na svecici... 3 kom. probao al dzabe kad nema varnice.

 

Sta moze biti problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Proveri osigurace za pocetak, ma da kad nema varnice vrlo lako moze biti komp.....moras krenuti nekim redom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja