Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X9 200 evo

Netreba da skidas bravicu skines cep rezervoara pa onda gumu do plastike ispod cepa srafove koje vidis i samo povuces srednju masku ka nazad onda skines bocne plastike noge gde drzis i to je to mozes da prides karburatoru jel to crevce ide na karb.

 

I nemoj da lepis foliju na displej i onako je bord osetljiv na vlagu a polovan je oko 100 evra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Čačak

Već sam zakazao kod majstora, hvala puno u svakom slučaju!

On će to odraditi kako treba sigurno. Mislio sam da nalepim foliju samo na wkran, pošto je prslo, ali ne pušta vodu unutra. To izgleda npr. kao kad pukne zaštitno staklo telefona, pukotina je primetna , ali ništa nije prošlo, pa sam mislio da prelepim foliju čisto da se ne razdvoji , sad sam zbunjen skroz na skroz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Bio sam u servisu Frenki u Obrenovcu. Tu mi je majstor zabrinutog lica rekao da kvar može biti strašan i da bi popravka mogla da košta oko 500e plus ruke 14 000 din. 

Odlučio sam da ne popravljam kod njega ništa nego da ga preuzmem. Zvao me je posle jednog dana da mi kaže da je razgovarao sa nekim majstorima iz oficijalnog Piaggio servisa i da su mu rekli da su baš takav slučaj sa paljenjem imali i da je kvar i više nego 500. Zapravo oko 600-700 eura  ali da je dobra stvar što im trebaju plastike pa ako hoću, mogu da ga dam za plastike. 

Otišao sam kod drugog majstora koji mi je za 50e popravio kvar. U pitanju je bilo paljenje. Magnet se polomio i do dobrano. 

 

http://s32.postimg.cc/r0xni1uyt/20160510_105115.jpg   Evo slike

 

Hteo sam da vam javim da je problem rešen i da izrazim oduševljenje prema majstoru Frenkija koji se svojski potrudio da me odradi za motor. Loš čovek. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD

Kako se ja iznerviram kad procitam ovakve stvari o ljudskom olosu koji hoda medju nama. Jesi li bar otisao kod tog nazovi "majstora" da mu se malo milosne majke...?

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Kako se ja iznerviram kad procitam ovakve stvari o ljudskom olosu koji hoda medju nama. Jesi li bar otisao kod tog nazovi "majstora" da mu se malo milosne majke...?

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 Nema šta da mu se milosne majke. Potrudiću se da što više ljudi sazna za njegov stil rada. Pokušao je i opet će, osim ako ljudi ne saznaju za njega. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X9 200 evo

Zdravo svima.Malo lepog vremena i voznja sve super kad pogledam digitalna tabla ne pokazuje vise u km nego u miljama jel zna neko kako da vratim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Kontaktiraš čika Rajka, poznatijeg na Forumu kao Arakis i rešiš problem  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X9 200 evo

 

 


Opet ja
Interesuje me da li je neko od iskusnijih članova foruma ugrađivao pištalicu za žmigavce ili nesto slično na Piaggio x9.
Mnogo često zaboravim da isključim žmigavac.
Hteo bih da sredim sve na motorčetu , pa kad jednog lepog dana položim, da se zvanično predstavim na podforumu

 

Imas na forum biper za zmigavce trazi garaza-motocikli ima sve i sema i sta ti treba

Promenio član alexanto
spojeni uzastopni postovi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: piaggio x9 250

Pozdrav,

imam jedan problem.Poceo je da me zeza plovak.Te pokazuje maximum te minimum.

Ima li neko iskustva vredi li uopste nesto pokusavati da se popravlja ili da se menja.

Da li je neko otvarao rezervoar?Da li ce da dihtuje dobro ako ga otvorim?

 

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Za pocetak skini plastiku srednjeg tunela da bi dosao do dzeka plovka i proveri kakvi su kontakti.

Ako su oksidirali pinovi, to ces lako resiti ali ako nisu, prvo vidi da li ima plovak (polovan ili nov) neka radnja kao i dihtung istog (iskljucivo nov) pa se onda upusti u demontazu tj zamenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: x9 250

Hvala momci, upravo sam našao temu kad da vidim, a ono vi odgovorili. Mene zanima ustvari gde je taj automat, da bih dao komšiji da mi ugradi.

Probaću to što ste mi rekli.

A čika Rajko mi je daleko...

ne treba ti nikakav automat.

uzmi zujalicu od 12v, (crno valjkasto, kao dugme) kopšta oko 150 din. i vezti za prednje sijalice na migavcima. To je to.

Pazi moraš da vodiš računa o polovima plus i minus. Na zujalici lepo piše, a problom lampom proveri koja je žica plus.

Ja sam to uradio, sam i odlično radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Bela Palanka-Nis
  • Motocikl: Piaggio X9 250ccm 2000g

Pozdrav svima! Interesuje me koliko bi kostala generalna za moj x9 250 sa hondinim agregatom? Poceo je da trosi ulje i slabije vuce. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Motocikl: piaggio x9

Mislim da je to dosta sirok pojam.kad ga otvore i vide sta sve treba obicno se spisak dosta poveca.ako je vozen bez ulja pitanje sta je sve otislo.konkretno mene je to zadovoljstvo izaslo oko 370e pre 2 3 god

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Bela Palanka-Nis
  • Motocikl: Piaggio X9 250ccm 2000g

Ma nije vozen bez ulja, uvek mu dosipam. ali me vec nervira i hteo bih to da sredim, jer ne mogu tako ni da ga prodam. Moze li da se ubaci neki KIT pri osvezenju? Neki predlog sta da odradim?

Hvala na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bac
  • Motocikl: Piaggio X9 180, SV650S

Drugari pomoc

nisam vozio motor jedno 5-6 dana i danas kad sam hteo da upalim

alnaser je prvo proklizao par puta i onda je spojio

i palio sam ga jedno 3-4 puta u roku od pola sata, i svaki put je alnaser prvo proklizao.

Tad sam ostavio motor jedno 2 sata i posle toga uopste nije hteo da vergla, kao kad se isprazni akumulator.

Upalio sam ga na kablove na pola zuba, radio je jedno pola sata sto u mestu sto u voznji i tad sam ga ugasio i opet nema sanse da vergla.

Dok je upaljen kratko svetlo treperi, a dugo jedva da i sija, zmigavci ne rade kao ni sirena- cela elektronika je poludela.

 

E aj sad ko zna sta da gledam skidam menjam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Izmeri unimerom punjenje akumukatora, po svemu sudeci izgleda da ti ne puni regler.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Cek cek, nema brzanja, kad izmeris punjenje (ne ispod 12.5 I ne preko 14.9V) pa ako ne puni, proveravas prvo osigurace, zatim namotaj I ako je to u redu, mozes zameniti regler.

Regler vidi da nema u Moto landu NS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja