Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Drustvo, zna li neko u cemu moze biti problem kada mi se resetuje ukupna kilometraza i sve ostalo na displeju kada ga skinem sa akumulatora i u poslednjem slucaju kada sam raskacio tablu da bi je sredio???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Na mom bivšem Beverly-ju, skinut ,podmazan i vraćen...i već 2 sezone radi bez problema.

Što bi reko Čola : Ne bi ja tu ništa diro..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Roler - amplitudni kotur - ublazivac udara .... kako god, za one koji ne znaju nalazi se u CVT-u, izmedju variomata i kvacila.

Sluzi ili ti namenjen je da smanji vibracije kaisa koje se javljaju pri davanju odnosno oduzimanju gasa.

Lako ga je zameniti novim, stari roler se moze otvoriti ( skinuti gumene poklopce lezaja ), ocistiti i podmazati jer ne trpi nikakava opterecenja, ovom metodom se privremeno resava problem.

Kod 500cc roler je od aluminijuma i moze se zameniti samo lezaj, dok na 250cc je od plastike, nije moguce to izvesti jer je uliven u istu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

а ја већ 22К км возим без њега и ништа ми не фали сем њега!!!1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CTX700 DCT

Da sad ne objašnjavam kako i zašto sam se izglupirao kad sam se parkirao kući ... grmblj ... treba mi desni retrovizor za moju X9ku ... zvao sam ove iz PGSa i bellamoto i i jedni i drugi traže istu kintu ( oko 12 hiljada ) ali se čeka tri do četiri nedelje od trenutka naručivanja. Zna li neko za bržu varijantu (cena nije u pitanju - toliko je koliko je) ? Takođe bih kad ga budem nameštao uradio i servis ( prvenstveno zbog pinjona na analognom brzinomeru a i provera ulja, svećice itd sa eventualnom zamenom ne bi bila na odmet ). Pošto ste mi svi savetovali da ne radim više u PGSu rado bih vas poslušao ali gde da idem ? Čini mi se da je Satelis najbolja opcija ali ne znam koliko je zauzet ( probaću na pp da se čujem s njim ) ali ako se ne dogovorim s njim koje su mi još moguće opcije. hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

retrovizor za stariji model imas u motobike, pozovi ih i pitaj da li mogu da ti nabave za evo.. za stariji model su ispod 2000 ako se dobro secam..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Cekaj jel tebi retrovizor sa migavcem ili bez? Verovatno sa migavcem posto je 500cc, sto je teza i sestoduplo skuplja varijanta... jedino ibay. Bez migavca je laganica, ja kupio oba u Bella motou za 4 soma oba!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Nas prodobri KARLITO!!!!!!!!!!!

Ciao svima, imam x9 evo i voleo bih da se skupimo svi i ako postoji neki club da se udruzim. Pozdtav svima

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova

Cao drugari,dolazi polako "nice weather" pa tako i nova pitanja... :D pomerim rucicu migavca levo desno,nista se ne desava,niti treperi da radi niti pokazuje na tabli,a kada ukljucim sva 4 na tabi treperi samo trougao crveni,ali bez migavaca sa strane? osiguraci ok ali nzm koji relej ili sta vec utice jos na to?

 

pozic,unapred zahvalan :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Pozdrav , izvrsio sam mjerenje i ocitavanje je -

 

- ler .... od 11.92 do 11,97 varira

- 3Krpm .... u ovom okviru 13 - 13.5 - 13.8V

- 5Krpm .... kod mene je 14,7

 

znaci samo se u leru ne nalazim u ovome sto ste vi naveli .

 

Dal je problem do reglera il u nekom drugom dijelu?

 

 

 

Koliko ti pokazuje punjenje akumulatora na instrumentu ( unimer ) sa upaljenim svetlima ili ti pod opterecenjem?

- ler .... ne ispod 12.8V

- 3Krpm .... ne ispod 13 - 13.5 - 13.8V

- 5Krpm .... ne preko 15V

 

To ti je neki opseg punjenja gde se smatra da je isparavno, promenljivo je od modela do modela skutera kao i stanja akumulatora.

Ako se pronalazis u tom opsegu, smatraj da ti je punjenje ili ti regler ispravan, odnosno akumulator je za zamenu.

Ako se ne pronalazis u tom opsegu s punjenjem, krivca trazi u namotaju, instalaciji, dzeku, losoj klemi.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Na leru ti ne puni, zna se tako desavati sto se smatra "normalnim" ali ostalo punjenje na odredjenom br. obrtaja je OK.

Proveri ( unimerom meris ampere, tj miliampere (mA) ) jos da li imas potrosnju struje u fazi mirovanja skutera, ako nema potrosnje moraces zameniti akumulator i to gledaj da bude marke Yuasa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Akumulator je nov , stavljen u ovlastenom servisu piaggia

 

Nasao sam u prospektu da je normalno izmedju 14 i 15V na 5000 obrtaja.

 

Kao rekli su mi da su pregledali sve instalacije i da ne gubi nigdje struju , jedino sto moze bit je akumulator ili namotaji ali nisu mogli sa sigurnoscu reci da su namotaji dok ne promjen akumulator,sto su i uradili al problem je osto.(

 

jel moguce da su namotaji il oni to redom mijenjaju radi svoje zarade a moj džep sve tanji i tanji :D

 

Hvala na odgovoru .

Promenio član alexanto
nema potrebe citirati prvi post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Na leru ti ne puni, zna se tako desavati sto se smatra "normalnim" ali ostalo punjenje na odredjenom br. obrtaja je OK.

Proveri ( unimerom meris ampere, tj miliampere (mA) ) jos da li imas potrosnju struje u fazi mirovanja skutera, ako nema potrosnje moraces zameniti akumulator i to gledaj da bude marke Yuasa.

 

Da li znas gde mogu naci yuasin akumulator za x9 od 182 ccm?:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@Pajox

 

Ne znam sta bi ti pametno mogao reci, sta su ti radili na motoru ni ti sam ne znas sem ako nisi stajao pored njega i gledao dok se radi. U suprotnom, mogli su ti napricati sve i svasta...provereno ovo, provereno ovo... u stvari pipnuto nista nije, mozda gresim tj daj Boze da gresim ali hocu ti reci da se i to desava.

 

Iz tvoje price ne bi rekao da ti je namotaj u problemu.

Koje je jacine taj aku sto ti je u motoru, 12 ili 14Ah?

Ako imas nekoga od koga bi mogao da pozajmis 100% ispravan akumulator, ugradis ga na probu kod tebe i ujedno testiras sta se desava, da li sve felcera kako treba ili se javlja isti problem. Tako ces znati da li ti je aku za zamenu i ako je nov ili i dalje imas problem.

 

@milomir22

 

Raspitacu se sutra gde se moze nabaviti Yuasa akumulator, originalan izgleda ovako

 

 

DSC_0790.jpg

image hosting more than 5mb

 

 

DSC_0792.jpg

windows screenshots tool

 

 

DSC_0793.jpg

how to screenshot on windows

 

 

DSC_0795.jpg

windows screenshots tool

 

Cisto da zna(te)s, da ti neko ne uvali nesto drugo pod tim nazivom.,

 

EDIT:

evo gde se moze kupiti gore navedeni aku Yuasa ( Beograd, Kraljevo, Leskovac, CG )

 

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Ma i meni je sumnjivo dal je vrsio sav taj pregled,rekli su mi kao da je ispitano i da su vozali da je sve ok a po kilometrima vidim da i nisu bas.

 

Ma znam o cemu pricas ,toga me i jest strah,ovlasteni servis sve fino naplate a ne urade poso.

 

Nista,probat cu to sa akumulatorom zamjenskim al mi nije jasno ako je nov akumulator zasto pravi problem,znam da od stajanja mogu oslabit al oni su ga oformili i kiselinu nasuli i sve sto treba,to me buni mada imam garanciju na akumulator pa cu vidjet.

 

Jacina ovog akumulatora je 14 Ah ,

 

Jel moguce provjeriti te namotaje , dal majstor moze da provjeri samo namotaje?

 

Hvala na odgovoru ;)

Promenio član alexanto
nema potrebe citirati prvi post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

ЈААААОООООЈЈЈЈЈЈ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja