Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: BEZ

Žonpi, ne vredi njemu.

Treba da nauči da koristi gugl, a ne sve ovde čeka da mu drugi nađu.

(Znamo se privatno)

Zato kažem. :D

 

Mogu ja burazeru da koristim google, ali sto bi kad imam tebe 1care.gif

Svaki dan lickas motor i uvek menjas neke zajebancije na pa kapiram da znas gde sta ima da se kupi 0namigivanje.gif

 

Inace hvala svima na odgovorima, kupio sam ferodove plocice 3 para su me izasla oko 3400 i usput zamenio ulje u masini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CTX700 DCT

imam problem ... problemčić ... motor mi radi ok mada mi se čini da u zadnjih 200 km malo više troši no primetio sam da , odjednom, brzinomer ne pokazuje 0 kad stojim nego je malkice više ... pa posle predjenih 70ak km nije malkice više nego je na 5 ... pa je sad posle još 100tinjak na 10 ... majku mu - koji mu je ...??? ponavljam motor radi sasvim ok i osim (možda) blago povećane potrošnje nemam nikakav drgi problem ... al me ovaj cajger sad baš nervira .... ima li neko ideju šta bi moglo to biti ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: BEZ

Ne mogu nigde da otvorim novi topic.

 

Evo sta mi se desilo...

 

Letos 31.07.2013 me zaustavi saobracajac na motoru i proveri da nemam dozvolu...ja ga pitam jel ces da mi pises nesto on kaze necu nista pici.

 

Pre neki dan mi je stigao poziv za sud 7.11.2013 godine u Timockoj ulici.

 

Dakle nemam ni jednu kategoriju (tad sam bio u procesu polaganja u autoskoli) a vidim da je kazna 120.000 8 meseci zabrane, 14 bodova i 15 dana zatvora.

 

Koji kaznu mogu da mi izreknu i sta dalje da radim ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pozz!

 

Ovo je tema MAXI tehnički kutak a ne Motoristi na drumu :neznam: Nema razloga da tamo ne možeš otvoriti temu o tvom problemu. Ako je ipak tako obrati se na PP nekom od Administratora Foruma i traži pomoć. Ovde možeš učestvovati u radu teme postovanjem o problemima i njihovim rešavanjem vezano za model Piaggio X9 :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Pozdrav drustvo,

posto sam od letos uplovio u moto vode1zvizduk.gif i pokusavam da pokupim sto je vse informacija i da se upoznam da sa svojom masinom x9 500cc, redovno pratim sta se pise po forumu i samo da se zahvalim svim clanovima na korisnim informacjama koje dele.

E sada, zeleo bi da malo poradim na upoznavanju motora 1hej.gif, a ideja mi je da prvo rasklopim deo koji je na volanu gde je displej i ostali dugmici, jer mi jedan od njih ne radi. Pitanje za iskusne kolege je na sta da pazim da nesto ne s....m, da mi nesto ne zabrljavi.

Ili da sve lagano otkacim, odsrafim, ocistim i vratim na svoje mestobez brige?

 

Hvala unapred svima, nadam se da cemo se uskoro druyiti.

poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

ta plastika se drzi na 3 inbus srafa, kad budes skidao polako jer iza imas dzekove pa pazi da neki ne pokidas.. njih lagano otkaci i onda sa zadnje strane imas nekoliko srafa da skines plastiku od ekrana i ploce..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

ok noxz91,

znaci da se ne bojim da ce nesto da pobrljavi, nisam upucen sta se tacno od elektronike nalazi ispod. Skidam pa ako budem imao nedoumica oko tog dugmeta opet sejavljam, ako bude sve ok javljam u cemu je bio problem.

Hvala jos jednom!

1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

izvini pogresno sam ti napisao ime,1neznam.gif<br style="font-size: 9pt;">

pozdrav za Noxy91

ta plastika se drzi na 3 inbus srafa, kad budes skidao polako jer iza imas dzekove pa pazi da neki ne pokidas.. njih lagano otkaci i onda sa zadnje strane imas nekoliko srafa da skines plastiku od ekrana i ploce..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Kao sto sam i mislio,

onaj plasticni pipak ili sto bi rekli hepek je nedostajao1hmm.gif, ko zna koliko puta je bio skidan i neko iz ciste nemarnosti se nije potrudio da to popravi. E sada, uzeh (dok moji klinci nisu gledali) nedi deo iz Lega (kockice) malo ga doradio i dobijem original1moto3.gif. E posto sam citao ovde negde da voda moze da nadje put do ploce pored onih dugmica, imao sam kuci neku Sikinu smesu slicnu silikonu koja sluzi bas za resavanje problema sa vodom, pa sam je naneo lagano cackalicom izmedju dugmadi maske. Jeste bilo pipavo ali se nadam da sam predupredio potencijalni problem sa vodom.

 

Sad mi je ostalo samo da sacekam da se to malo osusi pa da sutra montiram i isprobam da li je sve u funkciji.

 

Naravno javljam sta sam uradio.1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Pozdrav

 

Posjedujem X9 500cc 2004 i imam problem sa paljenjem.

 

Akumulator je nov stavljen dok je napunjen motor je palio normalno i sve je bilo ok.Dok se vozim sve je ok .Poslije određenog broja paljenja kada motor ugasim i pokusam ponovo da startujem on vergla jedno vrijeme i onda prestane i tad se cuje zujanje i pucketanje u repu motora ,elektronika na tabli pobudali sve se lampice pale i gase i polako izvuce akumulator da ne mogu ni zaverglat.Kada ga palim na kablove upali iz prve.Imam osjecaj kao da ne dopunjava akumulator.

 

U servisu su mi rekli da bi moglo biti do akumulatora ili do namotaja ,ali nisu sigurni pa sam kod njih kupio nov akumulator al se problem ponavlja.

 

Regler ,svjecica,filter -sve novo stavljen kad i akumulator.

 

Ako moze savjet od nekog tko je imao isti problem ili zna sta bi moglo bit.

 

Hvala

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Potpuno isti simptomi kao i kod mene, lampice na digitalnoj tabli polude, kazaljka brzinomera skace i cuje se zujanje u repu, a kad se pali na kablove sve je ok. Kad god sam iole duze vozio van grada ili na veci obrtajima, akumulator se dopuni i posle pali normalno, ali nocna voznja po gradu i kratke relacije zezaju. Problem ti je do akumulatora, ako imas nacina proveri i regler, ali ti je 99,99% akumulator los. Kod nas su novi akumulatori za motore stari ko zna koliko, jer se slabo prodaju i veoma je malo trziste, a baterija, kao i svaka baterija, vremenom gubi svoja svojstva.

Promenio član alexanto
nema potrebe citirati prvi post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Stavljena nova baterija i nov regler u ovlastenom servisu.

 

 

Imo sam malu nezgodu i pad sa motora i od tad je pocelo sve ,prvo su mi rekli da je regler pa sam ga promijenio,onda da je do baterije pa sam i nju novu uzeo i opet isto.Prije tog pada sve je funkcionisalo ok,dal je moguce da se nesto streslo ili...

 

Hvala na odgovoru

Promenio član alexanto
nema potrebe citirati prvi post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Pozdrav

 

Posjedujem X9 500cc 2004 i imam problem sa paljenjem.

 

Akumulator je nov stavljen dok je napunjen motor je palio normalno i sve je bilo ok.Dok se vozim sve je ok .Poslije određenog broja paljenja kada motor ugasim i pokusam ponovo da startujem on vergla jedno vrijeme i onda prestane i tad se cuje zujanje i pucketanje u repu motora ,elektronika na tabli pobudali sve se lampice pale i gase i polako izvuce akumulator da ne mogu ni zaverglat.Kada ga palim na kablove upali iz prve.Imam osjecaj kao da ne dopunjava akumulator.

 

U servisu su mi rekli da bi moglo biti do akumulatora ili do namotaja ,ali nisu sigurni pa sam kod njih kupio nov akumulator al se problem ponavlja.

 

Regler ,svjecica,filter -sve novo stavljen kad i akumulator.

 

Ako moze savjet od nekog tko je imao isti problem ili zna sta bi moglo bit.

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@ Pajox:

 

Iskopirao si svoj post od 19h iz jedne teme o X9 i otvorio drugu temu o X9 modelu par sati kasnije <_< Verujem da si nestrpljiv da rešiš svoj problem ali to nije razlog da spamuješ Forum. Teme sam spojio iz razloga da te opomenem, inače takve teme se brišu a forumaši koji to čine se oštrije opominju. Nov si na Forumu pa želim da verujem da je sve stvar navikavanja... O X9 modelu imamo već previše tema i nije dobro da ih razvodnjavamo otvaranjem novih kako se nekom pojavi problem. Sve probleme predstavite u postojećim temama o X9 modelu.

 

MAXI pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Koliko ti pokazuje punjenje akumulatora na instrumentu ( unimer ) sa upaljenim svetlima ili ti pod opterecenjem?

- ler .... ne ispod 12.8V

- 3Krpm .... ne ispod 13 - 13.5 - 13.8V

- 5Krpm .... ne preko 15V

 

To ti je neki opseg punjenja gde se smatra da je isparavno, promenljivo je od modela do modela skutera kao i stanja akumulatora.

Ako se pronalazis u tom opsegu, smatraj da ti je punjenje ili ti regler ispravan, odnosno akumulator je za zamenu.

Ako se ne pronalazis u tom opsegu s punjenjem, krivca trazi u namotaju, instalaciji, dzeku, losoj klemi.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

proveri kleme, meni se to desavalo da mi poludi digitalna tabla i da se cuje pucketanje kada nisam lepo zasrafio klemu, bila je labava.. ocisti sve lepo celicnom cetkom i posle mozes malo staviti tovatnu mast...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja