Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: BMW R850RT,Кawasaki VN 900

Zdravo svima!

Posto jos nema snega ja i dalje idem skuterom na poso i jutros mi se desi nevolja.

 

Upalim motor i reko da se zagreje malo dok otrvorim kapiju ali se ugasi. Pokusao sam da ga ponovo upalim ali zvuk nije isti. Kao da vergla na prazno, kao da bendiks promasuje.

 

Pozovem druga da ga rasturimo i utvridmo da nije do bendiksa on vrti radilicu, kaze mi on da sumnja da se neki od ventila zaglavio jer se mnogo lako ,cak rukama okrece radilica i da nema nikakvog napora kada dodje u gornju tacku sabijanja.

 

Ako je neko imao problem slicnog karaktera , molim za pomoc!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: BMW R850RT,Кawasaki VN 900

Najvise me buni je to sto je motor ujutru i to je bilo -1 upalio posle desetak sekundi se ugasio. Kako odjednom da izgubi kompresiju? Kada je motor los pocne da dimi i da trosi ulje, ja to bar stalno kontrolisem i nisam primetio nikakve promene.

 

Bas me brine, a i ostavio me je kad mi je najpotrebniji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ste skinuli svecicu?

Imao sam slucaj da se odlomio jezicak sa svecice i zaglavio ventil!!!

Plus...ti motori imaju dekompresor, pa je kad okreces motor sila otpora manja nego kod motora bez toga...doduse malo otpora se ipak oseti. Ako se bas okrece bez ikakvog otpora, to je onda vec ozbiljna problematika.

Da bi proverio ventile dovoljno je da skines poklopac i puno toga bude odmah jasnije. Ako naidjes na nenormalno veliki zazor ventila, znaci da se nesto podvuklo pod pecurku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: BMW R850RT,Кawasaki VN 900

Na problem oko zaglavljivanja ventila sumnja i moj prijatelj, ali moramo da skinemo prvo svecicu i da ustanovimo kompresiju. Sto se tice skidanja poklopca motora prvo se mora skinuti brdo plastike i to mi je bolna rana.

 

Hvala puno na savetima, znacice mi sutra ili prekosutra kad ga budem rasturao.

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

to se meni skoro desavalo, razlog je bila voda u gorivo tj, mnogo sam malo goriva imao dosta ur ezervi i onda povuce malo vodu i gasi se zato.. povecaj ler gas ... ako je ozbiljno onda u servis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

Cestitke Corti na kupovini, izgleda super 0takoje.gif

 

Hvala, a na proleće - leto, doćićete opet na neku "Dunavsku" turu ! :jee:

 

ako sve bude kako zelim ja planiram da dovodim maxi ekipu negde posle prvog juna u te krajeve ali otom potom.

nego da nastavimo brojanje.

 

1.Noxy

2.Čorta

3.Porta

4.Pižon

5.Dragan

6.Rohirim

7.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Veliki pozdrav svima,posebno x9 ekipi:-) !evo par informacija za kolegu Culleta..ja vozim x9 500,ni malo nezno,nemam neku skupu opremu,i ne planiram ga garazirati sve dok je temperatura u kakvom-takvom plusu..vetar najvise "kaci" spoljnu stranu butina,gleznjeve,i naravno sake(mada sam tu ja kriv jer vozim u letnjim rukavicama,koznim..).nisam mali(188 cm) pa udara i u glavu,ali to je i za ocekivati.inace vozim u termo pantalonama(futoska pijaca-2000 dindzi),ako je ispod 10 stepeni dodam i duge gace,na nogama duboke patike da cuvaju zglobove,na lice i vrat neoprenska zastitna maska'i na kraju Leoshi enduro jakna koju ovom prilikom moram pohvaliti,a patio sam je smesno(5200 dindzi) u Sprint-u na Rumenackoj..nisu me platili za ovu reklamu,majke mi:-)..Pozdrav!!

 

Fala vi :) .Spoljna strana butina je ok,tu mora,ne vozimo kola :) ,samo da ne vuče preko kolena i gornje strane butina pa u medjunozje kao na mom mopedu :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Spajam ovu i drugu temu (dva problemčića) od člana foruma millan o problemima na njegovom Piaggio X9 u postojeću temu o X9-ci. Već sam par puta molio da se ne otvaraju teme kako se koji problem pojavi jer se tako problematika "razvodnjava". Postovanjem u temi predviđenoj za taj model imamo preglednost o problemima koji mogu da nas zadese na našim ljubimcima a ne da rešenja tražimo u gomili tema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Šta bi sine Dragane :( ?? Ko da razume tvoje šifre?? :stabre:

 

Ja uradio copy paste pa ispadose neki hiroglifi 1lol.gif1lol.gif

 

 

Ps: prodadoh ja danas motor.0plac.gif

Ali do proleca ce valjda da se nabavi malo jaca masina da mogu na turneje sa drustvom (samo zbog toga sam morao prodati, svi vi vozite jace pa da vas ne jurim po krivinama)1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

@/dragan/ mazni 250 ili 500, a uskoro nam se Culle prikljucuje!

 

Ispod 250 ne uzimam (necu da budem na zacelju kolone 1mda.gif)

 

Gledam mozda neki yamaha majesti 400 cc, al se plasim cene odrzavanja. Nastavicu u jednoj mojoj temi polemiku oko kupivine skutera pa cu videti sta na kraju da uzmem. Uglavnom sad cu polako da razmislim, da ne dodjem u situaciju ponovo da mi bude mala kubikaza pa opet da izgubim jevreje u prodaji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Helsinki
  • Motocikl: Honda CBF 600 S

Pozdrav drugari,

 

nadovezao sam se na staru otvorenu temu u vezi Piaggia x9, interesuje me kako mogu sam na njemu da promenim antifriz tj. ne znam gde da ispustim stari da bih dolio novi. U manualu zam nasao samo uputstvo za dopunu itd, ali ne i kako ga potpuno promeniti.

 

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Zdravo drugari!cesto citam na forumu polemike o kupovini skutera,koji je bolji,250 ili 500,odrzvanje,registracija..pa reko' da i ja kazem koju pametnu:-) ..po meni nikako slabija masina ne moze biti bolja,ni kod motora ni kod automobila,ne zato sto ja vozm 500-tku..ti argumenti oko potrosnje,jeftinijeg odrzavanja,manje registracije,lakseg probijanja kroz gradsku guzvu..jednostavno ne piju vodu!moja makina u gradu trosi okolo 5,a na otvorenom 3,8-4 litre,voznja po gradu ne verujem da je mnogo laksa na 250-tki jer nisu gabaritno mnogo manji,cesto uopste nisu manji,mozda koju kilu laksi..odrzavanje i registracija su za nijansu skupli,ali to su stvarno nijanse,i to su stvari koje se ne rade svaki mesec,nego jednom godisnje ili jednom u dve godine(registracija,kais,rolnice..),a na otvore

nom ce sigurno potrosnja biti manja na 500,govorim o brzinama od 100-120 km/h,jer to je za 250 "plafon",i tu radi na max.broju obrtaja..i ono najlepse za kraj,vozis 100-120,naidjes na vozilo,ili kolonu vozila,samo "odvrnes" gas i kazes cao-zdra'o:-) ..neprocenjivo!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ima istine ovde u ovom postu.

Ja presao sa 250 na 500 i stvarno nema neke specijalne razlike u ceni odrzavanja i potrosnje.

Dok u ubrzavanju itekako ima. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Ima istine ovde u ovom postu.

Ja presao sa 250 na 500 i stvarno nema neke specijalne razlike u ceni odrzavanja i potrosnje.

Dok u ubrzavanju itekako ima. :)

 

Drago mi je da ima istomisljenika:-) ..ljudi sticu pogresan utisak,misle da je 500-tka ala koju se ne isplati voziti,sto nema veze sa istinom..250 je vise nego dovoljno za lepu voznju,pogotovo u gradu,ali sta da radis kada stavis iza sebe lepsu polovinu i malo stvari u kofere,pa naidjes negde na magistrali na napaljenog vozaca busa ili kamiondziju,vozis iz njega do sledece stanice:(..niko od nas nije kupio maxija da bi divljao po putu,ali dobro je imati rezervu snage

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja