Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Burgman 400

u bre, mnogo kume0staa2.gif . Imam za te pare kompletno Polini kvacilo i varijator sa 9 rolnica0takoje.gif. Ipak cu da kupim 2 ova obicna nova, 30e i da gledam posao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Ja sam ga video pre mesec dana u Krusevcu, zamislite gledam kako prolazi ulocom pored mene... A zamislite koliko je novca ulozeno da izgleda ovako....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Mislim da ne odgovaraju retrovizoru sa evolution-a, jer je prednja maska mao drugacija. Verovatno bi moglo da se nabudzi ali je to onda frankenstajn! Ja sam imao rolne 25 gr i preteske su, pa stavio 20gr, druga prica skroz. Ubrzava mnogo, mnogo bolje, ali je malo pala krajnja brzina. Obzirom da vozim po gradu non stop, ne treba mi da ide 125kmh koliko sam ga probao pre zamene rolni. Meni je potrosnja 3.5l na 100km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

X9 250 bi trebalo da ide malo brze od 125..dok je NoleZmaj vozio, vozili smo se zajedno iz Zablja prosle godine, picio je koliko se secam blizu 140kmh..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

ja sam moj terao do 139... ali je to vec blizu crvenog, bucna je masina, i nije za takvu voznju.... sve preko 120 je mucenje za agregat od 250ccm, idealno je 100-110 na autoputu... inace koliko sam ja gledao na netu, retrovizori od evolution stoje na istom mestu na kom stoje i kod starijih modela, samo sto umesto gumenog ukrasa kod starijih modela , na evolution je skroz plastika, tako da mislim da moze to da legne bez problema, sraf na sraf...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Motor sam vozio na relaciji lasta-autokomanda, gde je pravac ka gradu jos grbav, rako da nisam smeo iskreno preko 125... cim srede, mogao bih da istestiram krajnju, ali definitivno hondinom agregatu ne prijaju visoki obrtaji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Burgman 400

moji su skreseni oba, kad mi budu skigli novi rasturicu ove pa cu vam reci sta se gde zateze. Imam i dimenziju za semeringe. Podelicu i to i jos par stvari sto sam radio, samo malo da se oporavimo od bolesti. I da kupio Jaknu IXS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Helsinki
  • Motocikl: Honda CBF 600 S

Evo opet problema sa X9 - om iz 2003 (180ccm)...0ljut2.gif

 

Vidim da je jedan kolega vec pisao o vrlo slicnom kvaru koji se i meni desio..naime u sred voznje pre neki dan, naglo je pao br obrtaja i motor se ugasio.

Pri ponovnom pokusaju paljenja dok je motor bio vruc, culo se samo ravnomerno verglanje.

Sutradan kada sam se vratio na mesto gde me je ostavio, pokusao ponovo da ga startujem, motor bi upalio, podigao obrtaje do 2000 (ler) i ugasio se. Tako i svaki naredni put, kad ga zaverglam upali, posle par sekundi ( sa ili bez dodavanja gasa) obrtaji padnu i motor se ugasi.

Rezervoar je pun, do svecice mislim da nije, kablovi za struju su cvrsto pricvrsceni i na mestu, ulje je promenjeno pre 30 ak km i nivo je normalan.

 

Hvala unapred na pomoci i na korisnom savetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Odokativno deluje kao problem sa dovodom goriva, najverovatnije u karburatoru, možda pumpa... Nažalost, nisam rasturao karburator pa ne mogu da ti kažem šta da radiš, jedino šlep pravo kod majstora :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Helsinki
  • Motocikl: Honda CBF 600 S

Da li na x9 postoji neki filter goriva koji se moze ocistiti ili zameniti?

Jedini vidljivi deo, a koji lici na mali filter je na crevu goriva koje se vidi kad se podigne sediste i odrsrafi mali deo plastike-odozgo. Oklop sa prednje strane nisam skidao, predpostavljam da se tu negde nalazi i pumpa goriva, blize rezervoaru.

Naravno, sve ovo pitam da bih koliko toliko izbegao neke vece troskove, jbg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

kod mene je pumpa ispod leve noge, nakon pumpe sledi filter goriva koji se menja i onda ide karb koji bi trebalo povremeno ocistiti (pred pocetak sezone)... da bi dosao do karba i filtera moras poskidati bone plastike sa leve strane....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Burgman 400

Vidi u Moto Klinici, imali su rasturene X9.

 

P.S. Gde kupujete diskove za X9? I koje su okvirne cene? Jedino sto sam uspeo kod nas da nadjem su RMS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: piaggio x9 250

jeste to je ta viljuska sto je pizon postavio sliku.a treba mi zbog moje gluposti pretegao sam srafove od kljesta i po..bo navoje pa sam nalio rupe bisio ponovo ali sad kljesta ne leze kako treba pa mi cesu plocice o disk.

 

E od danas imam novi problem ugasio mi se motor prvi put za 6 sezona voznje.ugasio se upalio sam ga nije hteo da prima gas ugasio se ponovo i vise nije hteo da upali.varnicu ima,pumpa baca gorivo ali izgleda da me zeza karburator.

posto sam petljam oko motora ali ovaj karb nikad nisam rasturao ima li neko ideju sta moze da mu bude?vidim da suobe dizne elektricne ali ne znam kako mogu da ustanovim da li rade?

 

Pomagajte poludeo sam danas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

ako se radi o hondinoj masini, da bi dosao do karba moras da poskidas vecinu plastika...e sad kad dodjes do njega poskidaj sva crevca polako, imas 2 crevca koja sluze za grejanje karb, kroz njih protice voda iz rashladnog sistema, pazi kad skidas da ti ne istece voda, misli da su ubodena oko lonceta...kad sve to poskidas, skines lonce, ocistis mulj ako ga ima, izduvas dizne, proveris membranu...

 

e sad jedno pitanje:

 

da li se motor ugasio u voznji? da li si probao da ga upalis hladnog? meni ovo lici na lepljene klipa usled loseg podmazivanja...tako se bar desava kod 2t masina, ugasi se, nece da prima gas....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja