Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Cao.Ja sam Miodrag.Imam problem kod Piaggio X9 125cc.Bio sam na poslu dovezao se normalno i odjednom kada sam posle 2 sata krenuo kuci verglao je samo sto ne upali al nema sanse.Kasnije kad sam ga doslepao do kuce pogledao sam i nasao problem da nma varnice na svecicu,al dalje neznam sta da rradim i do ceg moze biti.Bio bi vam zahvalan da mi pomognete.Unaprijed hvala !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Dakle imam problem sa ovim skuterom.

Skuter odrzavam od prvog dana od kada je kod vlasnika ali non stop se desavaju neke gluposti.

Tako i danas, dosao najnormalnije, namestio mu retrovizor, neku plastiku ispod motora, promenio pozicije pozadi (sijalice) i vratio sve nazad.

Provozao se malo, palo i gasio vise puta.

Stajao motor sat vremena, krenuo da ga ubacim u garazu i da ga upalim on samo zavergla i pobrljavi elektronika.

Lampice kad pali kao da nema struje, nema sirenu, nema farove nema bas nista.

Obicno znam da se to desava kad je slab akumulator mada sam ovde pre 2 meseca stavio nov a i normalno je palio.

Zice na retrovizoru sam nastavljao ali proverio sam, to je sve ok jer i kad otkacim retrovizor opet je isto.

Sta se dalje desava, stavim akumulator na punjac, on dobije sve ali nece da zavergla, opet se desava kao da je slab akumulator iako je punjac bas jak, medjutim non stop cujem kao nesto da se cuje u tabli.

Probao sam da skinem kleme i resetujem sistem medjutim nista se ne desava.

Na kraju kad sam kill switch prekidac vratio na off i ponovo vratio na on podigao mi je obrtaljku na broj 3, predpostavljam da je neka greska mada nisam uspeo da nadjem u manualu da to uopste pise.

Ima li ideju neko sta bi moglo da bude?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Dakle imam problem sa ovim skuterom.

Skuter odrzavam od prvog dana od kada je kod vlasnika ali non stop se desavaju neke gluposti.

Tako i danas, dosao najnormalnije, namestio mu retrovizor, neku plastiku ispod motora, promenio pozicije pozadi (sijalice) i vratio sve nazad.

Provozao se malo, palo i gasio vise puta.

Stajao motor sat vremena, krenuo da ga ubacim u garazu i da ga upalim on samo zavergla i pobrljavi elektronika.

Lampice kad pali kao da nema struje, nema sirenu, nema farove nema bas nista.

Obicno znam da se to desava kad je slab akumulator mada sam ovde pre 2 meseca stavio nov a i normalno je palio.

Zice na retrovizoru sam nastavljao ali proverio sam, to je sve ok jer i kad otkacim retrovizor opet je isto.

Sta se dalje desava, stavim akumulator na punjac, on dobije sve ali nece da zavergla, opet se desava kao da je slab akumulator iako je punjac bas jak, medjutim non stop cujem kao nesto da se cuje u tabli.

Probao sam da skinem kleme i resetujem sistem medjutim nista se ne desava.

Na kraju kad sam kill switch prekidac vratio na off i ponovo vratio na on podigao mi je obrtaljku na broj 3, predpostavljam da je neka greska mada nisam uspeo da nadjem u manualu da to uopste pise.

Ima li ideju neko sta bi moglo da bude?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Zvuči kao školski slučaj problema sa tablom, šta se dešava sa informacijama na displeju, naročito kilometraža? Da li je tačna ili je pobrljavila (npr. 999.999km)?

 

Pitanje je zašto tabla pravi problem, da li si prao motor, ili je možda probila kiša i vlaga u vazduhu koje ima ovih dana?

 

Vidi ovde za uputstva kako da probaš da popraviš i kako da zaštitiš tablu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Cini mi se da kilometraza nije porbljavila ali pogledacu.

Motor nisam prao niti je pran sigurno 10-15 dana ali procicacu ovo sto si napisao u temi pa cu videti sutra sta se desava sa tim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Pogledao, kilometraza stoji kao sto je stajala, cuje se nesto da cakce u tabli i onda sve slabije i slabije ali ne prestaje.

Moguce da je nesto unutra iako se desilo iz cista mira, izgleda da mi ne preostaje nista nego da rasturam prednji deo.

 

P.S. Kad sam krenuo da ga guram upalio je lampicu za sva 4 zmigavca iako nije bio na kontaktu i jos neke lampice je poceo da pali i gasi.

I primetio sam da kad dam kontakt sija alarm koji motor inace nema niti je kod ovog vlasnika imao.

Da li moze biti neki problem u tome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Instalacije za sve urađaje (izuzev sirene) na X9 prolaze kroz famoznu tablu. Ako više od jednog uređaja pravi problem, 99% da je do table. Eventualno pogledaj džekove ispod nje.

 

Zašto je nastao problem - možda je vlaga ili neko opterećenje na instalacijama - ko zna. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

To "caktanje" u tabli, da nije zvuk koji se inače čuje kada staviš ključ na kontakt? Moguće je da se tabla uzastopno resetuje, pa tako zvuči.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Burgman 400

Evo da se prijavim i ja u druzinu, danas sam pazario X9 250 SL 2002., Motor mi se cini da je u Ok stanju, samo ne znam kako da nastelujem ler gas jer radi na oko 1100RPM i ne znam kako da promenim sijalicu na tablici, ostalo je sve super, vuce jako lepo, ima onaj prelep dubok zvuk, a o izgledu i sami prosuditepost-25129-0-53476500-1343777483_thumb.jpg za koji dan i vise slika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

za ler gas skines malu plastiku sa leve strane pored dela gde stoje noge suvozaca, tu bi trebalo da stoji sraf kojim stelujes ler gas... Po fabrfickom setovanju treba da bude 1500 +/-100.... A za sijalicu tablice misli da trebas da skines onu plastiku na kojoj stoji tablica pa bi tu trebalo da mozes da zamenis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Evo da se prijavim i ja u druzinu, danas sam pazario X9 250 SL 2002., Motor mi se cini da je u Ok stanju, samo ne znam kako da nastelujem ler gas jer radi na oko 1100RPM i ne znam kako da promenim sijalicu na tablici, ostalo je sve super, vuce jako lepo, ima onaj prelep dubok zvuk, a o izgledu i sami prosuditepost-25129-0-53476500-1343777483_thumb.jpg za koji dan i vise slika

 

Upicanjen nema sta, kakva li je tek na suncu boja kad u hladu sija ko tepsija 0staa2.gif jedino belo sediste zbog prljanja,fleka i ostalog 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

evo da ubacim malo slika mog ljubimca... dobio je led poziciju, ne znam tacan broj diodica ali mislim da je 11 po sijalici... sledeca investicija je bi-xenon...

 

post-13631-0-67859100-1343970194_thumb.jpgpost-13631-0-99989500-1343970201_thumb.jpgpost-13631-0-91007100-1343970208_thumb.jpgpost-13631-0-40296200-1343970215_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Ljudi, zamolio bih vas za pomoc oko majstora i servisa kod kojih bih mogao da servisiram svoj Piaggio x9. Nalazim se u Kragujevcu i potrebno mi je sto vise lokacija servisa i njihovi telefoni. Ko god zna nekog dobrog majstora, nek ostavi njegov broj ili adresu. Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Zanima me koje su dimenzija za kais i rolnice ( za rolnice i tezina ) za piaggio x9 250 2004 evolution model 0zbunjen.gif0zbunjen.gif

 

 

 

Sudeci po nekom katalogu koji ja imam kod sebe... trebalo bi da ide 20,8X12,3X820...

E hajd' sad' znaj jer ja imam za svoj dvije različite dimenzije od Mallosi i Athena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Burgman 400

@noxy91 Xenoni izgledajju extra, moji cekaju u kutiji. Kako ti se ponasa struja sad?

@svi Moj scoot je kod majstora, promenjena sva ulja, filteri, rolnice, provera elektrike i sve sto ide uz to. E sad imam jedan poprilican problem, ne mogu nigde da nadjem kais, 23,3x946. Nalazim obicne, ali sa kevlarom nigde. Ako neko ima informaciju bio bih zahvalan. stavljena i nova zadnja guma, Dunlop smart scoot 150/70-13. Dobio i diode za pozicije i za tablicu. I nije bre gay, samo je malo vise upicanjen1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

struja se ponasa potpuno isto, jer xenoni trose isto koliko i obicna h4 sijalica za motore, 35w... odlicno svetle, i apsolutno je ne moguce da vas neko ne vidi u retrovizoru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Burgman 400

upravo to i mene muci. Jer od raznih majstora i znalaca cujem da pregoreva instalacija, regler..... Za sad ostaje samo jedan xenon dok se ne skupi para za drugituzno.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja