Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ja mislim da je vrlo moguce da je do baterije, probaj da napunis bateriju ili probaj na kablove da upalis da razgranicis sta je.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Svakako probaj da ga upališ na kablove, ali...

 

Identičan problem sam imao pre godinu dana - anlaser. Biksne su se potrošile i onda, u zavisnosti od toga kako kontakti legnu, uspe ili ne uspe da upali.

 

Loša vest je da je polovan anlaser prilično skup (100-120e), ali možda uspeš da servisiraš svoj, mada sumnjam jer je zaliven. Odnesi ga kod nekog električara koji radi anlasere, pa vidi šta može.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Imaš malo ranije u ovoj temi jedno poređenje ova dva agregata.

 

Starost skutera bitna zbog drugih stvari (dostupnost rezervnih i zamenskih delova) a kada je stanje u pitanju - bitno je samo kako je održavan. Ipak, ako tražiš sebi skuter među komadima starim bliže 10 godina, trebaće ti malo više vremena i strpljenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Ja kada sam kupovao motor raspitao sam se kod par ljudi koji servisiraju, ljude koji su imali ili imaju te agregate u raznim modelima, i dobio sam ovu informaciju. Zaobilaziti 180cc i 200cc, 125 u sirokom luku. 250cc Honda ili 250cc Piaggio agregat. Honda ja kazu sigurnija, ali malo skuplja za odrzavanje. Piaggio malo zavahniji, ali nesto malo vise trosi. Mada netreba cepidlaciti!!! Razlika je verovatno jako mala. Obzirom na tvoj budzet, mislim da ces pre naci sa Hondinim agregatom. Inace kuci sam danas popodne i sutra ceo dan, dao sam ti broj i ajd da probas 1moto3.gif

U razgovoru izmedju mene, Culle-ta i Satelisa dosao sam do nekog zakljucka pa zanima me jedna stvar, razlika izmedju 200cc i 250cc konkretno u agregatu, odrzavanje, kvarovi i sl.

Vrti mi se po glavi a i malo trazio po netu x9 pa mozda i pazarim neki, kad bi imao para znao bi sta cu a ovako sam delimicno ogranicen na nekih 1300e, tako da bi voleo da cujem neka vasa misljenja postovaoca X9, i koliko ta starost npr, 7-8-9 godina presudna na sam skuter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Helsinki
  • Motocikl: Honda CBF 600 S

Pozdrav i hvala,

i po mom mosljenju, sve mi "vuce" na to da ja anlaser, mada iskreno se nadam da nije.. juce je uz verglanje poceo i da mi pali signalne lampice na tabli (gorivo, zmigavci itd) Pri verglanju doduse ima snagu tog prvog udara, zavrti 2x i onda preskoci i krene da zuji akodrzim dugme startera. SVetla i sirena rade normalno, ne bih rekao da je akumulator. Za vikend cu probati da ga vezem na kablove, mozda i da ga rasturim da vidim sta je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Helsinki
  • Motocikl: Honda CBF 600 S

Hvala na savetu, samo me interesuje na koji napon taj anlaser sme da se poveze, da li moze na obican akumulator od auta, posto rezervni akum. za skuter nemam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne znam tačno jer nikada ovo nisam morao da probam, ali neka logika mi govori da nije svejedno na koji akumulator se vezuje, najbolje je da probaš sa onim sa skutera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: nis.srbija

najjednostavniji i najsigurniji nacin je da na tvoj akumulator povezes kablovima akumulator iz nekog automobila.nista ne prespajaj vec jednostavno plus na plus masa na masu .ako zavergla onda je akumulator desava se da moto akumulatori imaju voltazu ali ne i amperazu tj udarnu moc/snagu.tako da nije merilo ako ti rade sijaliceili sirena to su mali potrosaci....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

koliko se ja razumem u matematiku 12v za auto je isto sto i 12v za auto...razlika izmedju aku za auto i motor je u amperazi, tako da nebi trebalo da ima problema ako ga palis sa aku od auta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Samo nemoj da ga vezujes za kombi, ja sam to jednom uradio dok sam vozio Beverly 125cm3 i naravno pocrkali su mi osiguraci. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 134 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 200

...ja imam slican problem na Apriliji,vozim samo u lokalu i svakih desetak dana moram dodatno dopuniti accu jer pocne da se desava da "izbacuje" anlaser.Nije problem do njega,merio sam napon osciloskopom tokom verglanja i ako napon padne u piku na 7,5V ili nize,izbaci anlaser i samo zuji.Kad ga dopunim,bude OK neko vreme.Da nnapomenem,accu je nov,Landport 12Ah.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: nis.srbija

kada ze motor startuje tj vergla ,treba vam voznja od oko 15 km da bi se akumulator dopunio tako da ako se desi da se ,,prazni,, to je samo sto skuter cimate na sitne relacije i nema mogucnost da se dopuni koliko treba....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Nesto mi je cudno to za 15 km, meni se cesto desava da ne predjem ni 5km za ceo dan, pa i dalje akumulator radi normalno, i pali savrseno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 134 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 200

A kakav je napon kad upališ Apriliju?

..napon bez kontakta bude oko 12.3-12,4...kad dam kontakt padne na 11,8V obzirom da na ovom modelu nema prekidac za svetla pa su ukljucena i na kontaktu,a kad zaverglam padne na 7,5 i izbaci zupcanik iz zamajca.Danas sam primetio da je accu malo vlazan,pa sam to osusio,mozda je bilo malo vise samopraznjenja :neznam:,kad upali,na leru ne puni,ali vec sa malo gasa,toliko da vrhom prstiju mogu da zadrzim pogonski tocak puni sa 14,0V..ne znam koliko je to tacno obrtaja,ali ako treba,zakacicu stroboskop pa javljam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

e ovako ljubitelji X9 posto sam uzeo novo-polovno motorce rekoh da ga pregledam pa je po preporuci clanova otisao kod Radosa. Prvo sto je rekao je da mu se cuje neki metalni zvuk pa je usledila zamena

kaisa(bio je malo dugacak)

oprugica na kvacilu

ulje

filtera

paknova prednje kocnice

tada je usledio dogovor da se pogleda i taj metalni zvuk, zakljucak je pao na bregastu i klackalice koje su zamenjne.

problem je nastao sa prednjom viljuskom tj posto imam utisak kao da je nema jel osecam zestoko svaku malo vecu rupu a o lezecima da ne pricam pa da bi to resili zamenili su ulje u stapovima ali je problem ostao isti pa je zakljucak pao da su ventili u stapovima otisli i da bi trebali da se menjaju ali sam na tom stao jel jos nisam odlucio sta dalje raditi da li nastaviti sa ulaganjem ili stati.

tako da ako neko ima slicnih iskustava sa prednjom viljuskom i ima jeftino resenje neka rekne da me spasi nerviranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

U razgovoru izmedju mene, Culle-ta i Satelisa dosao sam do nekog zakljucka pa zanima me jedna stvar, razlika izmedju 200cc i 250cc konkretno u agregatu, odrzavanje, kvarovi i sl.

Vrti mi se po glavi a i malo trazio po netu x9 pa mozda i pazarim neki, kad bi imao para znao bi sta cu a ovako sam delimicno ogranicen na nekih 1300e, tako da bi voleo da cujem neka vasa misljenja postovaoca X9, i koliko ta starost npr, 7-8-9 godina presudna na sam skuter.

 

Fanky pa ne ide to tako, mladi ste i ti i Culle, polako, ne kazu dzabe, strpljen spasen... Kupio si nov motor, koliko bese malo presao, odmah vizir, karbon, nove gume itd, nece to niko da ti plati, moras ga dati u pola cene, Culle isto, guma i nesto sto je morao, plus nesto sto ga je zuljalo i sad bi nesto jace... Izgurajte bar jednu sezonu pa polako onda... Do zime bar... Izvinite sto vam popujem... :)

 

Sto se tice 180-200 ccm, inace i u zivotu i u motoru je sve stvar kompromisa, dve stvari treba usaglasiti, precnik i hod klipa je uglavnom jednak i napravljen je kompromis izmedju snage, obrtaja i obrtnog momenta. Piaggio 125 ccm je solidan uravnotezen mali motor, povecanjem precnika klipa a istim kratkim hodom, dobijeno je nesto snage na visokim obrtajima a i obrtnog momenta na jos visim, to ne moze da valja, da bi isao, mora da se vrti... Nije to to...

 

Opet ako bas insistirate, i Culletu sam preporucio. Ima moj drugar na prodaju Yamahu - MBK Vercity 300, nije da ga reklamiram i da je lepuskast motor, svetlo plavi je, ali kazu za put da je do OO, do 140 ide, oticicemo jedanput do njega pa ga provozajte, ne kosta nista, vidite da li vam mozda odgovara, znam da je sa njim moguc svaki dogovor, i ispod je te cene koje si naveo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

e ovako ljubitelji X9 posto sam uzeo novo-polovno motorce rekoh da ga pregledam pa je po preporuci clanova otisao kod Radosa. Prvo sto je rekao je da mu se cuje neki metalni zvuk pa je usledila zamena

kaisa(bio je malo dugacak)

oprugica na kvacilu

ulje

filtera

paknova prednje kocnice

tada je usledio dogovor da se pogleda i taj metalni zvuk, zakljucak je pao na bregastu i klackalice koje su zamenjne.

problem je nastao sa prednjom viljuskom tj posto imam utisak kao da je nema jel osecam zestoko svaku malo vecu rupu a o lezecima da ne pricam pa da bi to resili zamenili su ulje u stapovima ali je problem ostao isti pa je zakljucak pao da su ventili u stapovima otisli i da bi trebali da se menjaju ali sam na tom stao jel jos nisam odlucio sta dalje raditi da li nastaviti sa ulaganjem ili stati.

tako da ako neko ima slicnih iskustava sa prednjom viljuskom i ima jeftino resenje neka rekne da me spasi nerviranja.

 

 

koliko si ulozio do sada u njega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

previse ako mene pitas za sada 350e ne bi bio problem da je gotovo sa ulaganjem ali jos ostaje da se vidi sta je sa tim prednjim vilama tako da sam se "malo" z sto se njega tice ali sta je tu je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

 

Tommyn

Znam ja to i zato ga dajem u pola cene i malo se razlikuje od svih Explorera koje sam vidjao tako da ga opet sa druge strane necu dati dzabe. Posle one nase voznje na Cer '' da izvinete '' dupe me bolelo dva dana, tako da mi treba nesto malo udonbije a i koji kubik gore ne bi bilo lose, skrpio sam neku kintu i pustio u prodaju pa kad se proda al bio bi lepo sto pre da ne bi pobegli skuteri koji su vidjeni, X9 je jedna od solucija i bas sam danas od kolege nam Pizona probao skuter da vidim kako lezi a i popricali malo o istom pa cemo da vidimo, nigde ne zurimo :moto3:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja