Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Majesty 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova

Imam u planu da u skorije vreme kupim navedeni skuter. Našao sam na netu i na forumu mnogo tema i sve sam pregledao. Ali ipak ostale su neke nedoumice vezane za ovaj maxi skuter. Obzirom da prelazim sa 50cc na 125cc, da li će mi Majesty biti trom? Da li se kvari mnogo? Takođe sam čuo da je jako nizak skuter, da li je to tačno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Pozdrav Djordje,ja vozim Majesty 150,posto su identicni po svemu osim po jacini mogu ti pomoci oko nekih stvari.

Sledece,ako prelazis sa 50 na 125 vide ces veliku razliku,ali ipak ti je moj predlog pogledaj 150 ako ti godine dozvoljavaju1neznam.gif.

Ima male tockove 12`` nizak je ,ali ti se nadam se neces voziti sa njim off road.Za grad je odlican,uska silueta i moze da se provuce svugde.Kocnice su odlicne.

 

Da li se kvari?Zavisi od stanja u kom ga uzimas i koliko je presao i ko ga je vozio.Predpostavljam da ima istu boljku kao i 150, 250 malo moze da potrosi ulja.Odrzavanje je normalno nista extra skupo,zamena ulja na 3000 i provera variomata (kais i rolnice), kocnica, guma ,zamena svecica i kontrola akumulatora.Imam manuale na spanskom i italijanskom za modele do 2002/2003.Posalji mail na PP poslacu ti.

 

Ako ti jos nesto mogu pomoci trazi.Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Pretpostavljam da su i prednja i zadnja disk kočnice. Je li to opasno ako troši ulje? Takođe me zanima ubrzanje i maksimalna brzina, ne bih volio da me "peru" neki 2t 50cc sa rezonom. I hvala na dobrom odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Trenutno bez

Nece te oprati 50cc u to budi siguran :)

Taj skuter povlaci iznenadjujuce lepo za tu kubikazu. Reci mi odakle si mozda ti sredim da probas jednu yamahicu :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Nece te oprati 50cc u to budi siguran :)

Taj skuter povlaci iznenadjujuce lepo za tu kubikazu. Reci mi odakle si mozda ti sredim da probas jednu yamahicu :moto3:

 

Ja sam iz Bijeljine :D

Majesty mi se jako sviđa, prodao sam kineza, pa sam planirao da kupim Majesty. Na šta posebno da obratim pažnju prilikom kupovine?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Da i napred i pozadi su diskovi.Naravno da je opasno ako ne pratis nivo ulja.Ne znam sta bih ti rekao nasta da obratis paznju,na kompletan izgled scootera i pogledaj iznad dekle kvacila da li ima ulja,to moze da se vidi i bez otvaranja,ako tu ima dosta ulja onda bi trebalo da je taj motor malo vise i duze vozen na visokim obrtajima.Ali i to nemora nista da znaci,pogledaj samo koliko moras u njega da ulozis posto ga pazaris.

Videces nista nije idealno i bez ulaganja.

 

Puno srece pri kupovini.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Skyliner 180

Osnovno na sta treba da se obrati paznja prilikom kupovine: Da li motor startuje kad je zagrejan isto kao i kada je hladan.Ukoliko normalno startuje kad je hladan a kad se zagreje tesko - los znak. Ako ima ulja u rashladnoj tecnosti, ili je svecica zamascena - to je znak da je zreo za generalnu. Provozaj motor i vidi da li vibrira volan, isto to uradi ali prilikom kocenja - ako trese, ili guma nije izbalansirana ili je cak felna ili disk iskrivljen. I opste stanje motora, tj. ima li i kakve su prirode i stepena ostecenja ogrebotine na maskama, istrosenost pneumatika i plocica i sl.

 

 

 

Vrsenjem ove kontrole imaces predstavu koliko motor zaista vredi, koliko iziskuje ulaganja i na kraju ako se odlucis da ga pazaris moci ces da snizis cenu prodavcu ako cena nije fiksna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Osnovno na sta treba da se obrati paznja prilikom kupovine: Da li motor startuje kad je zagrejan isto kao i kada je hladan.Ukoliko normalno startuje kad je hladan a kad se zagreje tesko - los znak. Ako ima ulja u rashladnoj tecnosti, ili je svecica zamascena - to je znak da je zreo za generalnu. Provozaj motor i vidi da li vibrira volan, isto to uradi ali prilikom kocenja - ako trese, ili guma nije izbalansirana ili je cak felna ili disk iskrivljen. I opste stanje motora, tj. ima li i kakve su prirode i stepena ostecenja ogrebotine na maskama, istrosenost pneumatika i plocica i sl.

 

 

 

Vrsenjem ove kontrole imaces predstavu koliko motor zaista vredi, koliko iziskuje ulaganja i na kraju ako se odlucis da ga pazaris moci ces da snizis cenu prodavcu ako cena nije fiksna.

 

Kako da proverim da li ima ulja u rashladnoj tečnosti, nemam iskustva sa agregatima koji imaju vodeno hladjenje? Kako da prepoznam ulje u rashladnoj tečnosti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Skyliner 180

Odvrnes dva srafa na trouglastom delu prednje maske, skines ga, a zatim odvrnes cep od plasticne posude.Ako mesa ulje videces ga na povrsini antifriza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja