Jump to content

Moto Zajednica

Мото-новитети из Кине

Recommended Posts

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

Motor je zverina :) 

Sad cu da vidim sa Vladom uvoznikom preko kojeg sam uzeo ovaj moj sadasnji motor sad na sajmu, koliko ima interesenata pa ako zna da unapred ima npr 10kupaca sto ne bi uvezao covek.

U sustini nama se ne isplati ni za 1500e da ga uvezemo i kada bi nas izasao tako malo, a ne bi, jer za njega rezervnih delova nikad necemo naci. A ovako kad neko uvozi on mora i jos nekoliko da ima za delove, plastike itd, plus servis, garancija, dza, bu! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Motor je zverina :)

Sad cu da vidim sa Vladom uvoznikom preko kojeg sam uzeo ovaj moj sadasnji motor sad na sajmu, koliko ima interesenata pa ako zna da unapred ima npr 10kupaca sto ne bi uvezao covek.

U sustini nama se ne isplati ni za 1500e da ga uvezemo i kada bi nas izasao tako malo, a ne bi, jer za njega rezervnih delova nikad necemo naci. A ovako kad neko uvozi on mora i jos nekoliko da ima za delove, plastike itd, plus servis, garancija, dza, bu! :)

 

Taj Vlada za godinu dana nece imati nijedan rezervni deo za motor koji si ti kupio ove godine, i otkud ti ideja da ako uvozi on to mora da ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

 

 

Ja mislim da bi se rasprodali svi u danu kada bi se prodavali ovde za oko 1800e...

Mikula bi odmah kupio dva. :jee: Prosto obožava kineze. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

Zato sto znam da ima nekoliko motora za rezervne delove... Mozda nece imati sve delove uvek, ali ce vecinu imati makar u garanciji.

A ti ako sam i uspes da uvezes iz kineske fabrike samo jedan sto mislim da je nemoguce, osudjen si da delove porucujes iz kine, da cekas, nemas garanciju, itd...

 

Pazi, nisam ni ja ljubitelj kineza, ali ovaj kinez sto sam postavio link par postova iznad je meni odlican!

Cak i za ovaj sto sam kupio sada na sajmu se ne kajem. Dosta bajkera ga pogleda, nekima sam dao i da provozaju i svi su zadovoljni uzimajuci u obzir cenu, kubikazu, izgled i kvalitet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ovo je neki klon Korejskog Hyosunga, Sasija podeca na GV 650, a agregat od GV250, mada, podaci su katastrofa, pise da je max brzina 80kmh :D  koliko znam Hyosung 250 je mogao da se potera debelo preko stotke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Zna li neko nešto o kvalitetu "Senke" motocikala?

Da li je išta lošiji od "poznatijih" kineskih marki?

Ovdje u Banjaluci, nakon što sam kupio skuterčić, ista firma je opet nabavila i motocikle, šteta što nisu nekoliko mjeseci prije.

Konkretno, modeli SK150-8 i SK150-9 (varijante od 162ccm).

Ovaj prvi se u Rusiji prodaje pod imenima Regulmoto i Omaks, a u Poljskoj pod imenom Barton.

 

senke-sk150-12.jpg

 

sk150-9-241-senke.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Та машина нема 162 кубика, већ је то ознака мотора, а његова запремина је 150 кубика.

 

Овај са горње фотке има "Тијанов" мотор (има га овај "Спринт Трек" 125 који се продавао код нас), док ова ругоба испод има класичан ЦГ клон.

 

"Сенке" се по обиму производње налази на половини листе 50 највећих кинеских произвођача и наштанцију годишње 200 и кусур 'иљада мотоцикала.

 

А та форма из Бања Луке има само те моделе мотоцикала или још нешто?

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Ima još nekoliko, ali samo ta dva mi odgovaraju.

Evo link, naravno i brend je izmišljen za tržište BiH: http://www.agromehanika.ba/auto-moto/moto/motocikli.html?dir=asc&order=price

Oni prodaju skutere, motocikle i ATV vozila pod svojim brendom, a to su zapravo Senke, Shineray, Bashan, Baotian, Jiajue, itd.

Piše u specifikacijama da je 162 kubika, ali i meni je to malo čudno.

Baš ću pogledati pločicu sa brojem motora sljedeći put kad mi bude usput.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

pogledao link, pristojne cene

 

mislim, 1.700KM je 850 eur, to je pristojna cena za novi comuter 125cc

 

ne secam se da su kod nas takvi slicni isli za manje od 1000 jevreja.

 

A sto se tice kubikaze, verovatno su pobrkali specifikaciju malo. 162FM bi trebalo da bude oznaka motora - 1 cilindar, 62mm precnik klipa, i to odgovara 150cc za radilicu od 49,5mm ili 175cc za radilicu 58mm. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

A ove novosti jos nisu stigle do nas, ali ce i to brzo ...  Kineski poveci motori za motocikle, na primer V twin 1000cc

 

http://www.gk-engine.com/engine/1100cc-engine/

 

http://www.gk-engine.com/

 

i Cruiser 800cc. Dizajn mi je bezveze, ali naucice vec vremenom...

6362516665608060904501157.jpg

6362516666212795685454031.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ау, 'леб ти ражани! Прави мотор веће запремине од Кинеза. Ако је коректних карактеристика и коректне цене, постоје шансе да га доведу "у масе".

 

А ја имам један нови "Мотрак" са све новим мотором (кога мислим да сам помињао раније, али без неких конкретних информација). Код кинеских дилера се појавио неки "адвенчр бајк" кога су назвали МГ 500. Тамо верзија са АБС-ом кошта око 4200 евра, са додатним алуминијумским коферима и креш-баровима тек нешто мање од 5 'иљада. Кажу да је његов мотор "инспирисан" мотором "Хонде" ЦБ 500, ове нове, са воденим хлађењем, али није 1 на 1 клон, јер су "изнутрице" довољно различите. Издувава 47,5 коња и даје 43 Њутнметара обртног момента.

 

 

 

 

Motrac_MG500.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250
12 hours ago, SLOBANS said:

pogledao link, pristojne cene

 

mislim, 1.700KM je 850 eur, to je pristojna cena za novi comuter 125cc

 

ne secam se da su kod nas takvi slicni isli za manje od 1000 jevreja.

 

A sto se tice kubikaze, verovatno su pobrkali specifikaciju malo. 162FM bi trebalo da bude oznaka motora - 1 cilindar, 62mm precnik klipa, i to odgovara 150cc za radilicu od 49,5mm ili 175cc za radilicu 58mm. 

Hvala na pojašnjenju. :) Btw, i ja mislim da pristojno koštaju, na jesen budu nekih 50-100 evra jeftiniji, a oni mi se jedino uklapaju u budžet.

 

On 8/15/2017 at 2:05 PM, Зорге said:

Овај са горње фотке има "Тијанов" мотор (има га овај "Спринт Трек" 125 који се продавао код нас), док ова ругоба испод има класичан ЦГ клон.

Koji motor bi bio zahvalniji za održavanje, ja nešto ciljam na CG klon?

Ovaj za koji kažeš da je "rugoba" je dosta ljepši uživo, on mi više odgovara jer sam visok 194 cm, a on je nešto viši, šta misliš valja li čemu? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Значи, ти озбиљно планираш да са скутера седнеш на мотоцикл? То је похвално. ;)

 

Ха, захвалнији за одржавање... То би код нас требало да је синоним за израз "доступни резервни делови". Обзиром да видиш каква је ситуација са кинеским мотоциклима код нас (мислим и на Србију и на Српску), тј. како долазе и пролазе, како модели, тако и увозници, онда се мени ЦГ клон чини као решење са којим ћеш на дуже стазе имати лакши посао да га одржиш у возном стању. Тај "Тијанов" мотор, иако није ништа снажнији, свакако је концепцијски савременији и рафиниранији, али где наћи лако и брзо делове за њега? Да је другачија ситуација и да избор између та два правим само и једино према личном укусу, избор би највероватније пао на овај "Тијанов" мотор.

 

Е сад, треба ипак видети којим мотором је заиста опремљен мотоцикл/мотоцикли који ти долазе у ужи избор. То што је на сличицама, не значи да је увек тако и у пракси - Кинези праве све могуће комбинације компоненти, ако им се то тражи. Знаш да разликујеш један мотор од другог? Ако не иде, дај прилажи фотке које направиш, па ћемо да видимо шта је шта.

 

Само ти си мерило за то да ли ти неки од тих моторића одговара. На страну ова прича о типу мотора кога имају ови које си поменуо, али остало је на теби да одлучиш  - да ли можеш да нађеш удобну позицију на њему, да ли изгледа коректно склопљен, да ли је читава конструкција довољно снажна за свакодневну употребу (то мислим да је ОК јер као што и сам видиш, продају се којекуде по свету). Е сад, тај "естетски моменат" код тог који ти више одговара, са тим рогобатним, као крос блатобраном, може лако да се коригује уградњом обичног блатобрана уз точак, па да не плашиш децу по комшилуку. Онда имаш мање-више оно што је код нас био "Кивеј Спид", најобичнији "комјутер бајк". Што каже Слоба НС, за "пристојну цену" имаш поуздан превоз.

 

А шта је са тим јефтинијим моделима, од 1890 марака, тим што их зову "Спид Машин"? Зашто си их избацио из избора - не допадају ти се или их немају на стању? Питам те ово јер та ознака XY у називу каже да су то моторићи из "Шајнреја", поприлично велике и озбиљне компаније.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250
1 hour ago, Зорге said:

Значи, ти озбиљно планираш да са скутера седнеш на мотоцикл? То је похвално. ;)

Ja sam prošle godine položio za A kategoriju i već imam motocikl, Lifan LF125-17D (internacionalno LF125-14F).

Ali nisam se baš usrećio sa njim jer je u jako lošem stanju i svašta mu fali.

Kupio sam ga jeftino polovnog i požurio sam sa kupovinom jer nemam iskustva, a htio sam što prije da vozim.

Skutere u suštini ne volim, ali sam ovaj kupio zbog prevoza od tačke A do tačke B, povoljan je, a i nisam imao izbora kod kupovine.

Nisu imali motocikle u ponudi i djelovalo je kao da će prestati da ih nabavljaju zbog male potražnje, ali evo ih opet.

Prethodnih godina su imali ove iste modele, čak su prodavali i Keeway prijeviše godina.

 

Što se tiče rezervnih dijelova, ova firma pruža garanciju od 2 godine i ima dostupne sve rezervne dijelove i ne brinem oko toga.

Oni imaju više prodavnice širom Srpske (i jednu u Federaciji), prodaju stotine vozila godišnje (i raznih mašina) i imaju servis i dijelove.

 

Što se tiče tog "Speed Machine", on je prilično malen uživo, probao sam ga, noge mi budu savijene i bih mogao adekvatno šaltati.

Ima uske točkove i ružan je, ali prije svega malen i neudoban.

 

Inače hvala za sve savjete, pogledaću detalje pa ću se javiti sa daljim pitanjima. :)

 

Evo slika sa prodajnog mjesta, sa lijeva nadesno:

Senke 200cc, preskup, 3900 KM,

Senke kruzer, 2200 KM, sviđa mi se,

Senke kros, 2200 KM, sviđa mi se,

Shineray, malen, uski točkovi, ružan,

Old skul kopija CG125, ne mislim ništa o njemu.

 

Slika ne pokazuje veličinu i izgled adekvatno, zbog različite udaljenosti od objektiva. :D

 

QO7bLod.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Zamolio bih tebe Зорге, ili bilo koga drugog ko je upućen, da pogleda detaljnije slike ta tri motocikla, na sljedećim linkovima:

https://www.olx.ba/artikal/25929349/motor-sonic-long-rider/

https://www.olx.ba/artikal/26469754/enduro-sk-160-kroser/

https://www.olx.ba/artikal/26390500/sonic-speed-machine/

 

Ovo su polovnjaci na oglasima sa detaljnijim slikama, pa me zanima možete li skontati koji ima kakav agregat i koji bi bio najbolji izbor?

Prva dva su mi favoriti.

CG varijanta je bolji izbor po mom mišljenju, jer bih lično mogao lako nabaviti dijelove sa neta ako slučajno ova firma zakaže.

Зорге, kako se na engleskom speluje taj "Тијан" kojeg pominješ? Zanima me za potrebe guglanja, a nisam dosad čuo za njega. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja