Jump to content

Moto Zajednica

Мото-новитети из Кине

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Мислио сам да сам вид'о све, али ме Ћинези вазда изнанађују...

 

Неки ситан мопед, што и није реткост, али мотор... Мање од 40 кубика, али 4Т, са све алнасером, центрифугалним квачилом, две брзине које се мењају у мировању (типа спороходна и брзоходна) полугицом са десне стране мотора.

 

post-3975-0-92998600-1345181791_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

@varonas.64

 

Pre par godina Starter Doo Palic, tel: 024/754-850 je bio distributer Urala za Srbiju. Koliko znam vise ne rade uvoz, ali se verovatno mogu dobiti zanimljive informacije o ovim motorima od njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

@Zorge

 

Ha, ha, interesantno. Zasto su pravili motor sa manje od 50ccm? Nigde nisam video ni cuo da zakonska regulativa pravi neku razliku izmedju motora od 40 i 50 ccm.

 

Da je u pitanju dvotaktni motor, predpostavio bih da su iskoristili postojeci superjeftin klip/cilindar/radilicu od neke motorne testere, ali ovako stvarno ne znam sta da mislim...

 

Da li si naleteo nekad, pored Ragal Raptora i Daytone, mozda na jos neki motocikl na koji ugradjuju EFI? Strasno bi me zanimalo da se dokopam jednog, pa da probam napraviti sopstvenu jeftinu programabilnu elektroniku za 1-cilindrican motocikl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Додао бих у цитирани пост, али енџин форума не дозвољава.

Још пар фотки тoг "Wonjan"-овог ендура WJ 250 GY необичних пропорција.

post-3975-0-35053800-1345119341_thumb.jpg

 

Ih sto vole ovaj crash-bar za far! :lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat
Ha, ha, interesantno. Zasto su pravili motor sa manje od 50ccm?

Ваљда им је требао компактан и економичан (читај 4Т) мотор карактеристика потребних за лаки мопед или моторизовани бицикл.

 

Da li si naleteo nekad, pored Ragal Raptora i Daytone, mozda na jos neki motocikl na koji ugradjuju EFI? Strasno bi me zanimalo da se dokopam jednog, pa da probam napraviti sopstvenu jeftinu programabilnu elektroniku za 1-cilindrican motocikl.

Има их све више, а овако из главе, знам да га има "Jialing" 600 и да га зеза електроника (софтвер) система за убризгавање.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

@Zorge

 

Nisi me ubedio. Niti je 40ccm u odnosu na 50ccm znacajno kompaktniji, niti je znacajno ekonomicniji. To su i jedna i druga premale zapremine da bi mogao da vodis ciklus sagorevanja i ispiranja po kriterijumu optimalne potrosnje a da dobijes pritom kvalitetna raspored snage, dobar momenat, i uopste dobre vozne karakteristike. Motori tako male zapremine imaju relativno visoku spec. potrosnju, u teh. specifikaciji i pise 550g/kWh sto uopste nije malo. Jedino sto ovom motoru obezbedjuje manju potrosnju od ostalih je ogranicena maks. snaga (i da hoce ne moze da trosi vise) i laka konstrukcija citavog motocikla, tj. mopeda. Skuteri imaju u principu 90-100kg i kajsni varijator koji "pojede" odredjenu kolicinu energije, pa im je i potrosnja samim tim veca.

 

A sa druge strane gubis "podrsku" gomile proizvodjaca i proizvoda na trzistu koji su standardizovani za 50ccm motore.

 

Po meni je mnogo pametnije na neki standardni 50ccm (recimo cub klon) ugraditi dobro elektronsko ubrizgavanja i optimizovati ga po pitanju spec. potrosnje. Sa tim bi rezultat bio bolji, siguran sam.

 

Da, setio sam se sada i ja da sam citao za Jialing- da ima problema sa elektronikom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

@Zorge

 

Nisi me ubedio.

Нисам те ни убеђивао. :lol:

 

И ја сам помислио да је ово неки дериват "кабовског" мотора, али гледам и видим да је свугде редуциран у односу на њега: маса, габарити, снага, запремина, трансмисија... И све се да приметити... одма'... Као да је просто 2/3 класичног хоризонталца. Који ће им то? Специфичне потребе и закони неког тржишта? Немам појма, али видим да постоји.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Имам ово у компу, па да поделим. Немој сада да ми неко каже да је "Сакс" стара немачка марка - то свои знамо, али није непознато и да у производњи полажу на "помоћ кинеских партнера" који је и већински власник фабрике.

 

И сад, имају они "Бесне магарце" од 50 и 125 кубика, мопеде који су привукли пажњу. Пошто су имали успеха са њима, направили су и корак даље: приказали су концепт "Mad Ass" 500 са препотопским мотором са 500 кубика од "Енфилд Булита", који даје 22 коња. То је било пре осам година и од тада им на сајту пише "каминг сун...".

 

Не липши магаре до зелене траве...

 

post-3975-0-22981400-1345289228_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Da, Sachs je stara dobra Nemacka marka, i Kreidler je Holandska, i Malaguti Italijanska... Samo sto vise ne postoji ni jedan pogon na starom kontinentu nego kupuju kontejnere pune Kineskih motocikala i nalepe svoje ime. BMW pravi GS650 u Loncinu. A ono sa dna devete strane da ce Svedska Husqvarna od 2013 proizvoditi sve od 125 do teskih endura u Kini, zamutilo mi je pogled u ekran. Bas su bili zilavi ti Svedovi, kao tasta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Znači ovaj madass 500 je bruka! Šteta što prave gomile i gomile nekih, u najmanju ruku, motora diskutabilne estetike (retkost je naći lep ili čak zanimljivog izgleda kineski motor, a da se ne vidi na kilometar njegova jeftinoća), a ovakvu ideju nisu realizovali. Ovaj madass 500 bih kupio bez mnogo razmišljanja (a onda bih verovatno pojeo sebi jajca što nisam malo bolje razmislio 1oda.gif).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Крајдлер холандски? Није немачки?

 

А и "Хускварне" се одавно праве у Италији, од времена када их је купила "Кађива", па и сада, када су под BMW-ом. У "Швецку" је остао "Хусаберг", настао после продаје "Хускварне" и био тамо док их није пазарио КТМ... А то све ће ускоро да купе ђутуре Кинези..... :lol:

 

Него, пролетос сам видео нови поштарски "Томос" који је направљен а-ла АПН-6, какогод да се зове. Гледам га и не верујем да је Словенац... Стварно, је л' неко зна где се производе Томоси?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Pun naziv firme je Kreidler Van Der Veen i bili su Holandezi. Sada su vec neko vreme Kinezi. Skuter koji sa zadovoljstvom vozim trecu sezonu (inace Kineski Jonway Explorer, sa nasim brendom Sprint), moze se kupiti brendiran kao Kreidler Martinik. Isti skuter u Italiji mozete kupiti kao Malaguti Password. Slike su u temi Srint Explorer 150.

Fabrika Tomos ne postoji od 2008 godine, kada su posle stecaja ukinuli cak i osobu za naknadna potrazivanja. Mopedi koji se mogu naci kod nas u prodaji sa znakom Tomos, u obliku starih poznatih zoljica ili APN-aca, kao i u obliku skutercica, Kineske, Tajvanske ili Korejske su proizvodnje. U prodavnici sam prisao jednom takvom skutercetu Tomos, a po njemu svuda zigovi SYM ili neki drugi. Po ALIBABA sam ceprkao nocima i pronalazio kopije Tomosa, neke manje slicne, a neke naizgled skroz iste onim starim Tomosima. Neki (Kineski kao Tomosi) su imali cetvorotaktne agregate, verovatno klonove Cub-a. U nazivima neki nose Tomos look... Tomos alike... itd. Nekoliko njih u Srbiji su se setili da pokrenu prodaju sa Tomosovim praznim starim imenom, a Kineskim punim novim kontejnerima ili SangYongMotors.

A za moju obozavanu Husqvarnu... hrabro se borila. Neminovno je i neizbezno, pa zasto bi drugi bili pametniji. Inace, ni moja malenkost ne vozi Husqvarnu. Tomos APN potpuno renoviran i repariran stoji kao relikvija, a Jonway (Sprint) iz Taizoua (Kina) savrseno radi posao vec trecu sezonu. Pouzdaniji, brzi, udobniji, nosiviji, manje trosi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ма дај.. Нисам баш толико флипн'о са мозгом - "Крајдлер" је из Штутгарта http://de.wikipedia.org/wiki/Kreidler, а и Холанђани то пишу - http://nl.wikipedia.org/wiki/Kreidler.

 

Видео сам и ја код Кинеза мопед који личи на Томосов Флексер/Јангстер/Фанстер на сајту кинеског "Somoto", али са "кабовским" мотором, али да ми је да видим "Аутоматика" или АПН-а... Ако имаш нешто - дај 'вамо...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Ma pravili su ih i u Nemackoj i Belgiji i Holandiji, Holandski deo je razvio motocikl kojim su osvajali svetsko prvenstvo, najpoznatiji su bili. No, evo Kineza Kreidler Martinik, i Malaguti Password. Minorne razlike su u osloncima za suvozaca, prednjem svetlu i opcionoj opremi jer su iz dva pogona (od tri). Prvi je iz Taizua, drugi je iz Sangaja, gde je i treci pogon. Ono za Tomose nemam nameru opet da trazim celu noc, ali tako je.

post-11754-0-19769600-1345328324_thumb.jpg

post-11754-0-28932400-1345328383_thumb.jpg

post-11754-0-70726100-1345328489_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

@marshall

 

U pravu si za Tomos delimicno. Firma vise ne postoji, ukinuli su i zadnje privatizovano odelenje koje je uvozilo iz kine generatore i pumpe i prodavalo pod Tomos imenom. I rezervni delovi su ukinuti koliko znam.

 

Sto se Tomos mopeda tice, u svoje vreme su se proizvodili u Holandiji, gde su slovenci prodali licencu. U to vreme, jedini transfer licence iz moto industrije sa socijalostickog istoka na zapad. U belgiji i nemackoj su se prodavali, ali ne znam da su se sklapali.

 

Tomos je svoje trkacke motore razvijao u Kopru. Bio sam par puta u periodu izmedju 1984 i 1988 godine u Tomosu, u razvojnom odelenju, posto sam u to vreme radio na klipno-cilindarskim sklopovima i pokusavao uvesti neka poboljsanja na klipovima za Sprint, BT, APN...

 

BMW GS650 se radio do skora u Aprili-i, na istoj liniji sa Pegasom. Kada su prebacili proizvodnju u Kinu?

 

Inace tvoj izbor skutera je odlican, Jonway Explorer je stvarno odlicn masina, mislim jedan od ubedljivo najboljih skutera u toj klasi. I ne vidim razloga da se daje vise para za oznaku Kreidler ili Malaguti, sto se mene tice Jonway je svetski brend.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Madass 500 - boli kako je dobar! Obozavam 500cc single, i taj retro look same masine sa avangardnim dizajnom rama - meni to izgleda mnogo jako privlacno.

 

Ili ja nemam dobar ukus, ili su se u Sachs-u zeznuli sto nisu pokrenuli serijsku proizvodnju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Каква лиценца? Па то је већа радионица која је склапала Томосе, Да л' баш од свих делова одавде или су неке компоненте узимали из комшилука, то не мења суштину. Јефтинија им је та варијанта него да се зезају са куповином лиценце.

 

На упит "Tomos in Netherlands", Гугл на првој страни избацује линк где пише:

 

Tomos™ Nederland is located in Epe, Netherlands and was established in 1964. Here 35 employees assemble 40 mopeds daily from components made in Slovenia.

 

Ако неко нађе оригиналне произвођаче АПН-а и "Аутоматика", нека подели са нама.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Од пре више од годину дана помиње се неки ендуро кога ће почети да производи "Shineray", а већ је и добио ознаку Х5 (као она "бембара"). Оно што је занимљиво, јесте мотор - ваздушно хлађени једноцилиндраш од 400 кубика, по свему судећи, исти онај који може да се види на "Хонди" XL 400. Веома је могуће да је и сва остала механика потиче са те "Хонде", што није лоша ствар.

 

Прво су се појавиле његове сличице изашле из компа:

 

post-3975-0-94710700-1345610061_thumb.jpg

 

Потом су прошле године на сајму у Кантону појавиле и прве фотографије реалног мотоцикла:

 

post-3975-0-08259700-1345609923_thumb.jpg

 

post-3975-0-34671700-1345610124_thumb.jpg

 

На Нету су се појавили и први технички подаци:

 

post-3975-0-08682400-1345609892_thumb.jpg

 

Серијска производња и комерцијализација предвиђена је за крај ове и почетак наредне године.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Листам фотке које имам у компу у потрази за нечим интересантним кинеским, које бих поделио са људима одавде. И нашао сам нешто необично и нешто баш обично (али да прија).

 

Знате за онај папрено скупи "Кан-Амов" трицикл, са два точка напред? Неки Кинези смислили и направили нешто слично, али знатно једноставније технологије. Направили ову ствар са мотором од 250 кубика и, рекао бих, мотором са скутера са све варијатором, да би на крају, задњи точак погонио ланац. Немам појма ко ово производи, али верујем да је занимљиво направити барем један круг овим чудом.

 

post-3975-0-94411000-1345747600_thumb.jpg

 

Други је једана моторин крајње неутралног дизајна, који може и да не привуче нечију пажњу, али када се мало загледа, може да се види да је заиста коректно направљен моторин, без неких рогобатних естетских и техничких решења (осим те ћопе која мора да се спусти ако се мотор ставља на централни штендер). Скроз ОК; некако као да такав дизајн човеку "долази са годинама". Марка је "Hi-Bird" ("Воздра 'тицо" ???), а мотор са 250 кубика.

 

post-3975-0-19915600-1345747565_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja