Jump to content

Moto Zajednica

Мото-новитети из Кине

Recommended Posts

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Imas ih dosta, kao na primer Sprint, Fym, Keeway, Orion, Qingqi, Yamasaki, Zongshen, zatim imas iz druge zemlje kao Indija, Koreja, Indonezije, a to su ti Kymco, Sachs, Pgo Scooter, Husqvarna, ...

 

Sprint, Keeway, Orion su brendovi (izmisljena trgovacka imena) iz Novog Sada, (valjda Zagreba) i Kragujevca. Ne postoje kao fabrike nigde u svetu.

Qinqqi, Yamasaki, Zongshen su veliki Kineski proizvodjaci (fabrike) koji mogu da se prodaju pod tim originalnim imenima oli brendirani bilo kako. Ako se kupi kontejner motora, mogu da se zovu i Leskovacka muckalica, stvar dogovora kupca kontejnera punog motora i proizvodjaca iz Kine.

Kymco je fabrika sa Tajvana.

Sachs je (bivsi) Nemacki proizvodjac motocikala koji sada kupuje u Kini kontejnere pune motocikala brendirane svojim starim Evropskim imenom.

Husqvarna je vrlo cuvena Svedska fabrika robusnih motocikala, najkvalitetnijih motornih testera, trimera, kosilica itd na svetu!!! Proizvodni pogoni su u Svedskoj, Italiji, SAD. Nemaju pogon u Kini.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Mislim da je ovaj spisak sigurno izvucen iz nekog privrednog registra ili poreskih podataka. Sad sve zavisi da li je to najnoviji izvestaj ili nije, a moze se i desiti da neke fabrike nema zbog neke mucke kako bi se izbegao porez drzavi ili slicno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

"...Meni se cini da je najbolja ideja da organizujemo 50ak ljudi koji hoce da kupe motor i da uvezemo jedan kontejner, pa nek ga nazove ko kako hoce..."

 

Ideja teorijski nije losa, ali... Za uvoz motora treba imati registovanu uvoznicku firmu koja ce obaviti sve transakcije da bude legalne, i treba odraditi HOMOLOGACIJU. Ova procedura se radi u principu u Vinci, i moze da bude bolna, dugacka i skupa. A da ispostujes sve uvoznicke procedure i nase propise, treba ti toliko kila papira koliko uvozis kila motora.

 

Duga stvar - kinezi spustaju cenu na KOLICINU. Jedan kontejner je MINIMUM a ne kolicina. Moj poznanik je pre nekoliko godina otisao u Kinu sa 50.000 eur "u dzepu" da kupi motore, misleci da je veliki kupac za "sirote" kineze, i da ce da se sa tim parama dobo nacenkati. Ubrzo po dolasku u fabriku je shvatio da oni tu kolicinu motora koju on ima nameru kupiti naprave za vreme dok on popije kafu.

 

Prica nije preterivanje - Lifan pravi viseo od 1.000.000 motocikala godisnje (otprilike 2,5 puta manje nego Loncin), sto znaci oko 4.000 po radnom danu iliti 250 komada na sat, po uslovom da rade u dve smene. Necete nikoga impresionirati sa porudzbinom motocikala od 50 komada, Lifanu za to treba prosecno 12 minuta rada!

 

Uostalom, evo jos malo statistike koja lepo pojasnjava proizvodnju i prodaju motocikala u kini. Doduse od predprosle i prosle godine, ali nema veze, to je otprilike to:

 

1_110715000129_1.gif

Kao sto vidite, februara meseca, van sezone, proizvodnja motocikala u kini padne na svega 1.500.000 jedinica mesecno, a u vrhu sezone dostize do 3.000.000 jedinica. To je 100.000 motocikala dnevno. Dakle, za pet dana kinezi naprave onoliko motocikala koliko najveci evropski proizvodjac Piaggio Group (Piaggio, Aprilia, Derbi, Gilera, Vespa i Moto Guzzi) napravi za CELU GODINU.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ево колико је мотоцикала произвело највећих 50 кинеских фабрика само у мају ове године - http://www.chinamotorcycle.com/ShowNews_179774485566_1.aspx . Ставите линк у онлајн преводилац.

 

Лифану не треба ни два месеца да произведе милион мотоцикала и као такав, тек је на трећем месту.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Има већ недељу дана од када сам качио нешто интересантно кинеско.

 

Мислим да до сада нисам почињао са "Има "Јамаха"....", па да учиним и то.

 

Има "Јамаха" интересантан ендуро за оне који би да направе који ђир по неком земљаном путу или пољанчету који су назвали "Serow", по неким азијским папкарима (не знам да л' су добре за испод сача), козама, антилопама, или шта су већ - http://en.wikipedia.org/wiki/Serow.

 

И виде ту "Јамаху" Кинези из фабрике "Shineray", допадне им се и направе "своје виђење" јапанског моторчета. Да ме убијете која му је ознака, али сигурно има негде GY (то је Кинезима ознака за ендуро). Има их са моторима од 200 и 250 кубика, и зачудо, нису они а-ла ЦГ, већ, ако могу да нагађам, нека кинеска варијанта "Хонде" XL 200 са алнасером и два вентила по цилиндру разбушена на 250 кубика.

 

Овај на колажима испод продаје се у Русији као "Patron Strike" 250 и постоји у ендуро и супермотард варијанти.

 

post-3975-0-43224400-1344887771_thumb.jpg

 

post-3975-0-33895900-1344887652_thumb.jpg

 

Као што сви знају, Руси нису баш најнормалнији и једу сладолед и зими, а и возе моторе... :lol:

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

E, ovo izgleda sasvim lepo, skladno, nije BUDZ ni preterivanje sa dizajnerskim egzibijijama, a uz to je i pristojno motorizovan.

 

Polako cemo se navici na to da kinezi imaju sve... samo treba potreziti...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

А главна фора је што је овај модел (мислим на онај кога сам поменуо у посту изнад) на тржишту најмање 4 године.

 

Ево варијанте са 200 кубика.

 

post-3975-0-33970300-1344940932_thumb.gif post-3975-0-07323100-1344940946_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Ja se ne secam da sam ih kod nas video. Verovatno ne spada u najjeftinije, pa nije interesantan nasim uvoznicima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Цена није ништа посебно. У Русији, са њиховим поприлично великим дажбинама, иде за око 75.000 рубаља (1 евро ~ 40 рубаља). За поређење: оно што се код нас зове "Спринт Пулсер" или "Ћингћи" супермотард од 200 кубика, тамо кошта више од 85.000 рубаља.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Ja se izvinjavam sto se mesam, a da li kinezi imaju motore sa BOKS masinom?

 

Mislim da sam vidio njihove boksere, koji su mi licili na kopiju BMW-a R25

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.

 

Ja se izvinjavam sto se mesam, a da li kinezi imaju motore sa BOKS masinom?

 

Mislim da sam vidio njihove boksere, koji su mi licili na kopiju BMW-a R25

 

Naravno, da R- 25 nije bokser. 

Promenio član veronas.64

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

То кинеско са боксер мотором се тридесет и неке годинe прошлог века звало BMW R-71.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

 

Ja se izvinjavam sto se mesam, a da li kinezi imaju motore sa BOKS masinom?

 

Mislim da sam vidio njihove boksere, koji su mi licili na kopiju BMW-a R25

 

Naravno, da R- 25 nije bokser. 

 

Tacno

Moja greska

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

@Zidar

 

Imas slicicu na osmoj strani. Nisam siguran, al ja mislim da su kinezi kopirali Zundapp-a K-500 a ne BMW-a R-71..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Ma, nije ni vazno, ljudi se silno zabavljaju sa njima, narocito u vezijama sa prikolicom. Pogledajte ovo:

flame40.gif

 

 

chang_jiang_750.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Знам их од пре неколико година по неком ендуро мотору са ГН машином, који на фоткама изгледа масивно и са, као, великим грбавим резервоаром, а фора је у томе што има неке смешно мале котаче, типа 15" позади и 18" напред.

 

post-3975-0-17260800-1344285667_thumb.jpg

Додао бих у цитирани пост, али енџин форума не дозвољава.

 

Још пар фотки тoг "Wonjan"-овог ендура WJ 250 GY необичних пропорција.

 

post-3975-0-81145600-1345119274_thumb.jpg

 

post-3975-0-35053800-1345119341_thumb.jpg

 

Овај са "милитари луком" им је интересантан.

 

post-3975-0-47023900-1345119457_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.

То кинеско са боксер мотором се тридесет и неке годинe прошлог века звало BMW R-71.

 

Jos tacnije,R-71 je predratna Nemacka verzija BMW koju su Rusi uzeli na neki nacin od Nemaca i napravili svoj R-72 ciju su licencu prodali Kinezima 195... i neke god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Mali off samo... Koje su prednosti bokser motora naspram kalsicnog V motora, na Wiki samo pise da bokser motor obezbedjuje nize teziste, ali sigurno mora da ima jos neka caka :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

То кинеско са боксер мотором се тридесет и неке годинe прошлог века звало BMW R-71.

 

Jos tacnije,R-71 je predratna Nemacka verzija BMW koju su Rusi uzeli na neki nacin od Nemaca i napravili svoj R-72 ciju su licencu prodali Kinezima 195... i neke god.

Руски је М-72, а никаква лиценца није продавана Кинезима,. већ се то тада радило у форми међудржавних договора о техничкој помоћи.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja