Jump to content

Moto Zajednica

Мото-новитети из Кине

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Моторићи са прва два линка имају управо тај "ТиЈан", док овај који ти се не допада, тај "Спид Машин" има ЦГ клон. :jee:

 

ЦГ клонове знаш како познајеш? Ово ти је један "клот", без алнасера и балансног вратила:

 

156FMI-2D.jpg

 

Видиш то велико "дугме" на доњем делу цилиндра са зарезом, које личи као да је шраф са главом за шрафцигер? То "дугме" (које је иначе осовина клацкалица) има сваки ЦГ клон.

 

Овај други мотор из "Тијана" је са брегастом у глави и има балансно вратило, а зову га TYNT - http://www.tyanmotor.com/_d275304010.htm

 

_c_BVomBAkYoj3lR-q8LpjhoRAVTRN_6poM8g2Oz

 

Реално, има и њега по Европи по моторићима који се продају под разним маркама, па набавка делова (ако домаћи закажу) јесте тежа (и скупља) него за ГЦ клонове, али није баш немогућа мисија. 

 

Код нас има  мало њих  који на свом моторићу имају ту машину, али нико од те неколицине која је писала по форуму, није пријавила некакав велики проблем са машином, већ их пељају регуларно -

Је ли, а овај последи са твоје сличице, тај "Хорсер", кога си назвао "олд скул копија ЦГ" (а није; ЦГ копије су баш... не можеш да их назовеш чак ни ретро), а о "коме не мислиш ништа"? Тај, колико могу да растумачим са сличице, има машину ЦГ клон. Си покуш'о да седнеш на њега? Није премали за тебе? Ја сам дошао у те године, када би ми такав непретенциозан моторић, ако би морао да одаберем између ових о којима говоримо, свакако био једна од озбиљних кандидата за куповину. Једини минус може да буде та предња добош кочница (додуше, ни остатак ергеле нема неке опасне диск кочнице), али има све најнеопходније, без непотребне шминке, па још за само 1700 марака. А како је са регистрацијом код вас - има ли оних разграничења до 125 кубика, па од 125 до 250 кубика, од 250 до 500 и неке такве категорије? Ако има, код овог "Хорсера", који је, како пише, 125-ца, можеш да уштедиш неку марку и на регистрацији. А имаш и то да неће доводити лопове у искушење да ти га отуђе - неће га ни приметити. :P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Hvala puno, puno na pojašnjenju i svim detaljima, cijenim to, i znači mi puno. :)

Na jesen ili proljeće planiram kupovati neki od navedenih pa skupljam sve informacije.

Nisam sjeo na taj "Horser", tek nedavno su ga opet dobili.

Probaću i njega, ali nekako mi ne izgleda lijepo uživo.

On ne samo da ima kopiju CG125 mašine, nego i izgleda identično kao Honda CG125 iz osamdesetih.

On mi je najmanje interesantan jer izgleda slabašno, mršavo, nisam puno izbirljiv, ali vidi ovo, baš je nekako bezveze, mogu zamisliti samo neke penzionere koji ga voze:

 

11063.jpeg

Keeway Speed ili nešto slično puno bolje izgleda.

Hvala za sve savjete, još ću se raspitati u njihovom servisu o kvalitetu i detaljima svih navedenih motocikala.

I dalje su mi prva dva favoriti zbog izgleda.

Inače, tvoj nick uvijek pročitam kao Zordž (anglosaksonski), a onda sam pomislio da si neki Zoran Ge, skraćeno.

Guglanjem sam skontao da je u pitanju Ри́хард Зо́рге, lik kojeg ti očigledno gotiviš. :D

Ne znam da li je kriv forum, ali slika ti je malo skupljena odozgo prema nadole.

Edit: Izgleda nije ista slika u pitanju, ali je veoma slična. :D

 

razvedchik-rikhard-zorge.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

@Midjo, 

 

CG klon definitivno preporucijem i ja zbog delova. 

 

Od svih koji su kod nas bili da se kupe, na najboljem glasu je Keeway Speed. Znao sam momka koji je isterao 20.000 bez ikakvih znacajnih opravki.

 

Samo mi se cini da je malo "kratak" za tvoju visinu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Jbg, za moju visinu je većina motocikala "kratka", ali pošto nemam izbora, a nemam ni budžet za kvalitetan motor po mjeri, gledaću da pazarim nekog od navedenih modela, možda dogodine. Evo sad su na akciji jer lagano prolazi sezona, jeftiniji su za 100 evra. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Videh negde ovaj lepo dizajnirani cruiser po imenom Benda Box 400. Ne znam detalje ali verovatno će kolega Зорге znati nešto više. Ako je već bilo reči o ovom motoru, izvinjavam se što nisam baš pratio temu. 

Benda Box cruiser.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Pristojan, istina, jedino mi se ne svidjaju alu-felne... nije mi jasno, kinezi imaju toliko proizvodjaca pravih žbicanih felni, a na kruzer stave alu-felne. 

 

I mogao bi biti veci far, ovaj deluje jadno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Twin 390cc, 38ks, 44Nm, vodeno hladjenje, elektronsko ubrizgavanje... sasvim pristojno. Prilicno lagan motocikl, 172kg

 

benda.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

a od napred far ne izgleda niti premali niti lose. Sve u svemu, znacajan napredak u odnosu na ono sto je kod nas bilo od kineskih kruizera da se kupi.

TB2Yc.BnpXXXXalXpXXXXXXXXXX_!!58034661.j 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Nabasao slucajno na visor down sajtu TOP 10 kineskih motocikala (naravno, po njihovom misljenju). bezbeze mi da ovde kopiram sve, ali ovo vredi pogledati: 

 

http://www.visordown.com/motorcycle-top-10s/top-10-chinese-bikes

 

po meni se istice ovaj koji predstavlja, po mom shvatanju, blisku perspektivu i pravac kojim ce kinezski motocikli osvojiti svet - stari evropski brend, nesto od evropskog dizajna, moderna i ekonomicna kineska tehnologija i povoljna cena proizvodnje. 

 

Novi Benelli 600, ustvari Keeway 600. naravno, na Benelli-evom sajtu se ne hvale preterano poreklom svog motocikla...

5%20Benelli%20600.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
1 hour ago, SLOBANS said:

a od napred far ne izgleda niti premali niti lose. Sve u svemu, znacajan napredak u odnosu na ono sto je kod nas bilo od kineskih kruizera da se kupi.

TB2Yc.BnpXXXXalXpXXXXXXXXXX_!!58034661.j 

Ta fotka što si postavio je drugi model,  http://www.bendamotor.cn/en/1849.htm ili http://www.bendamotor.cn/en/scooter.htm

(https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:yVmR2md5SooJ:https://www.englishtaobao.net/product/526012582685/+&cd=1&hl=sr&ct=clnk&gl=rs)

 

TB2tbtVsFXXXXX9XpXXXXXXXXXX_!!58034661.j

 

https://www.yoycart.com/Product/526012582685/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac
Pre 8 sati, SLOBANS je napisao:

Pristojan, istina, jedino mi se ne svidjaju alu-felne... nije mi jasno, kinezi imaju toliko proizvodjaca pravih žbicanih felni, a na kruzer stave alu-felne. 

 

I mogao bi biti veci far, ovaj deluje jadno

Ni meni nije jasno zbog čega su Japanci i zašto dozvolili sebi amerikanizaciju u toj meri.....i Kinezi s njima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

@Cvijanović

Zato sto im je to americko trziste najvece i najsigurnije, posto se tamo moze sve prodati. Amerikanci su poznati kao nezasita potrosacka nacija. ;):)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

Ma ni ovo nije preterano jeftino za kineza i to 2016. godište. Da li se neko možda hvalio na forumu da poseduje ovo, baš me zanimaju iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Za te pare motor je bombonica. Jedino je problem, kao i sa vecinom kineza, da uvoznik ima dovoljno rezervnih delova, koji su dostupni odmah za normalno odrzavanje motora i da ta garancija od 2 godine bude garancija.  Bas  pogledah par snimaka na youtubetu i izgleda da braca Australijanci su ih kupovali u nekom vecem broju (ako je verovati podacima iz drugog klipa). Evo prvog snimka vlasnika koji je presao 20000km na motorcetu i drugi koji je o novom modelu.

 

Inace novi za 2017 izgleda bas moderno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

Vidim da 2017. godište ima ABS, ali nisam baš siguran za 2016. 

Pošto je ovo motor za one (u koje i sebe svrstavam) sa ograničenim finansijama mislim da bi im bila dobra stvar da su dali mogućnost beskamatnog kredita, kao što je Peda uradila za svoju 125icu. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

20.000km je ništa, quinqi 125 2d od kolege sa foruma je prešao u prvoj godini viši od toga (ne, ne šalim se).

Motor koji nije nikad štucnuo. I dan danas radi i fercera bez greške, a izmenjao xy vlasnika. Samo redovno menjano ulje i to je bilo to.

 

Ovaj CFmoto je više nego povoljan. Čak ni onu prvu cenu ne bih nazvao "klepanjem".  Treba biti realan. Investira se u 10ak komada u Kini, plati prevoz, carina i porez, pa lokal i radnici, sve namete usput državi, pa onda podvuče kolko je to isplativo. A fala bogu mi nismo baš sjajno tržište za nove motore.

Odavno nemam sumnju u kvalitet kineza, a CFmoto je njihov top brend. Jedina "zamerka" je težina, al opet, ni cena nije ko za kawasaki er6.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Negde sam pročitao da će na sajmu biti i brend Fosti,i koliko se sećam taj ''brend'' je kažu već prisutan kod nas...Ima li neko da je bio u njihovom prodajnom salunu?

http://fosti.gmc.globalmarket.com/products/details/2013-fosti-newest-racing-motocicleta-dbr-1379690.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

http://www.polovniautomobili.com/motori/12365277/mondial-rx3i-evo

Baš sam se obradovao kada sam video ovo. :-D
Već duže vreme ga pratim, po stranim oglasima, i gledao razne strane recenzije.
Valjda će naći kupce kod nas, pa da ga kupim za par godina, kao polovnog.
Za sada mi je skup, kao nov.. :-(

15x10.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Za oko mi je zapao CFMoto 650 MT, vrlo vrlo malo ima informacija po netu, u sustinu su sve pohvale, ali me zanima da li neko od vas gledao taj motor ili se interesovao nesto vise za isti? Kapiram da kod CFMoto-a, nije slucaj da prave polu-proizvode, s obzirom da ih znam kao odlicnog igraca u svetu ATV-a... Trebalo bi da je stigao u salon, pa cu ici u toku nedelje da pogledam, za 5200e, deluje dosta obecavajuce.. Jedino sto me plasi je dostupnost delova nakon garantnog roka, ali valjda ce se uvoznik pripremiti za sve..

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja