Jump to content

Moto Zajednica

Мото-новитети из Кине

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Tu si u pravu. Ima kod nas puno pametnih ljuci, poznavaoca motora, dobrih dizajnera, al ne pravimo nista...

 

Za dobar dizajn trebaju ti glava i PC, a za proizvodnju, potrebno je drustveno okruzenje koje podstice proizvodnju i trziste koje je kadar da prihvati proizvod. Kanda nama to zadnje fali...

 

Ne secam se ovog Sasinog crteza, lepo i pametno osmisljeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Знате ли да "Кивеј" има већ неко време у понуди и један ендуро/супермотард? Опет је у нову дизајн спакован прастари мотор, клон Хонде ЦГ. Наравно, код нас овог модела нема...

 

post-3975-0-93318500-1346688465_thumb.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

"Вокараунд" око "Шајнреја" Х5 са 400 кубика.

 

Требаће вам мало хоризонталног скроловања сличице, јер је "развучена".

 

Поменуо сам га на претходној страни, али ево сада су се појавили у продаји у Кини и коштају око 25.000 јуана, што је мало више (пар десетина) од 3.000 евра.

 

post-3975-0-01090700-1347204241_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Набасао сам и код Кинеза на једну подврсту "андербоунова", какавој припада нпр. "Хонда Соник" и још неколико модела остатка јапанске четворке - са мотором са, да кажемо, са вертикално орјентисаним цилиндром (добро, не баш буквално вертикалним, који би био 90 степени у односу на подлогу, али ипак "гледа горе") и радном запремином која се мота око 125-150 кубика и класичним мењачем са ручно активираним квачилом.

 

Први носи марку "Geely", исту ону коју имају и они несуђени први кинески аутомобили у Србији, бастарди дизајна "Короле" и "Мерцедеса". Модел има ознаку JL 150-14.

 

post-3975-0-30787700-1347884676_thumb.jpg

 

Други долази из познатије куће - "Lifan" LF 125-26D.

 

post-3975-0-37544900-1347884740_thumb.jpg

 

Нешто више о њему може да се прочита у чланку који је на адреси http://www.zr.ru/a/88501 и одакле сам "позајмио" фотке за овај колаж.

 

Шта је занимљиво? Оба ова прометала имају моторе какви су на, нпр. популарном "Кивеј Спиду" и великом броју других Кинеза, с тим што је "Лифан" добио и водено хлађење.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Сто пута употребљена класична концепција лаког мотоцикла са мало нове пластике.

 

Овог пута је то "Зонгшен" BYQ 125 и 150 кубика, који се производи у истој фабрици у којој се производе "Пјађови" модели из Кине, па ће осим оригиналне марке, овај моторин носити и "Пјађов" знак .

 

Обратите паћњу на дизајн точкова. Мени мало личе на "Априлијине", са њихових снажнијих мотоцикала. :lol:

 

post-3975-0-44239600-1348484770_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Šta je ovo Z1 sa desne strane točka na zelenom...?

I dalje mi je koncepcija onog quinqi-ja 2D bolji od svih ovih, ima 2 diska napred i jedan nazad i up-side-down viljušku i mono amortizer nazad, a mašina je po svemu sudeći ista...

E sad, dal u kvalitetu izrade i ceni ima razlike, videće se..

Inače, ova klasa je nepobediva za početnike. Jeftina registracija, jeftino održavanje, troši ni 2.5L.

Drugar je ove sezone na njegovom quinqi-ju prešao 18k km, štucnuo nije, ko kaže nešto za kineze nek ga prvo kupi i poseduje pa onda sudi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Z1 или Z-One је неко име које је добио.

 

"Ћингћи" 2Д има клон "Сузукијевог" мотора, а овај "Зонг" има мотор, судећи по ходу клипа од 49,5 мм, који је клон "Хонде" ЦГ, али она варијнтон са балансним вратилом (види се на црвеном, на доњем, десном делз мотора круг са хоризонталним браздама)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Сузуки ГН серије су популарни од '80-их година, а у Кини њихове клонове производи неколико десетина фабрика и то са најразличитијим моторима.

 

Кинески партнер "Сузукијa" - "Хаођу" ("Haojue") направио је рестајлинг ГН и новом моделу даo ознаку HJ 125-18.

 

post-3975-0-83825100-1348924276_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Е добро су се сетили - најзад и нешто што личи на мотоцикл, а да је на струју.

 

Нека фирма из Нингбоа има два модела, један са мотором од 3, а други са мотором од 6 киловата.

 

post-3975-0-55923500-1350158981_thumb.jpg

 

post-3975-0-49746000-1350158968_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Opala ! 6kW u tocku je pristojna snaga.

 

Elektricni skuteri i motocikli su citava jedna oblast u kojoj su kinezi poprilicno jaki, a to do sada nismo ni dotakli.

 

Mene muci jedna ideja vec poodavno. Hteo sam da kupim jedan skutercic sa wheel hub motorom, pa da pronadjem jos takav jedan rasutren i da dugi motor stavim umesto prednjeg tocka. To bi bila prava stvara: all wheel drive na obadva tocka!

 

Zorge, da li si video vec tako nesto na netu? Sa elektromotorima, normalno. Iskljucujem egzibicione krosarice sa pogonom na oba tocka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Скутере са по 5-6 киловата сам виђао, али само са погоном на задњи точак. Са "дуплом вучом" видео сам само електричне бицикле, па и сетове за за накнадну уградњу на оба точка, али ту се ради о снагама 250 до 400 вати. Још пишу да не сме да на предњем точку буде мотор велике снаге.

 

А видео сам и ово на панчевачком бувљаку - електрични товарни трицикл.

 

post-3975-0-58813400-1350191653_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

"Аутоматик" на кинески начин: "Сага" са 4Т мотором од 70 кубика и четири брзине са полуаутоматским квачилом.

 

Овакве мопеде производе десетине кинеских фабрика, али у нешто мање... хм... "атрактивној" варијанти. Какогод, од масовног доласка Кинеза на наше тржиште и умирања "Томоса", мислим да овде класичних мопеда недостаје.

 

post-3975-0-29511200-1350210116_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Električni tovarni mi je najlogicniji. Kad sve saberes i oduzmens, mala gradska transportna vozila su optimalno polje za razvoj i sirenje elektricne transmisije. Jedino sto je to kod nas veoma neuobicajeno, ljudi ne mogu da prelome u glavi koliko je to korisno. Oce polovnog Renoa Kangoo-a pa sta kosta - kosta.

 

A sto se Sage tice - kragujevacki Orion ima takav moped u programu, ali im ne ide bas najbolje. Sprava nema uopste rucno kvacilo i ljudi su zbog toga jako nepoverljivi prema njemu. I ja sam, ruku na srce, isto tako procenio kada sam pregovaro sa orionom, da to nece naci najbolji odziv na nasem trzistu. Lepo je sto ima velike tockove, za nase puteve je od presudne vaznosti, sto je 4-t, ali ljudi zaziru od toga sto je kvacilo automatsko i slabo se probija na trziste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ја мислим да ће прво што се буде омасовило, бити електрични бицикли. Осим стандардних, има места и за оне теже, који су као некакав лаки мопед типа "Пони Експреса".

 

hero_himoto.jpg

Electric-Bicycle-BZ-1033-.jpg

 

Пар фирми код нас продаје сличне.... електромопеде. Продају их по цени од око 50 хиљада, имају моторе у главчини од 400-600 вати, иду до 35 на сат, а кажу да у пракси прелазе око 70 километара на електро погону. Наравно, постоји и мешовити мод, када мотор помаже педалирању, а онда је и аутономија већа. За много људи - сасвим довољно.

 

Крагујевчани су имали (или још имају) модел мопеда "Гизмо". Ја према полуаутоматском квачилу немам резерви - за мопедашки стил вожње одговара само тако и нема кварова и којекаквих глупости. Ето, већина тих хоризонталаца код саме "Хонде" је са полуаутоматом, а ако тржиште тражи, увозник за исте паре од фабрике може да их тражи и са мануелном квачилом, па и да купцима понуди за мале паре конверзију са полуаутомата на мануелно.

 

Ево видим у огласима да и тај Крагујевчанин може да буде и са "нормалним" квачилом.

 

d3ed51a8c8ba-800x600.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Него, хтео сам да поменем једна интересантан модел - JS 150-3 R6. Долази из кинеске фабрике "Jianshe". Ако некоме није засијала лампица изнад главе - то је она фабрика у којој се производе "Yamaha" YBR 125 и 250.

 

 

 

Је л' се виде породичне сличности?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ја мислим да ће прво што се буде омасовило, бити електрични бицикли. Осим стандардних, има места и за оне теже, који су као некакав лаки мопед типа "Пони Експреса".

 

hero_himoto.jpg

Electric-Bicycle-BZ-1033-.jpg

 

Пар фирми код нас продаје сличне.... електромопеде. Продају их по цени од око 50 хиљада, имају моторе у главчини од 400-600 вати, иду до 35 на сат, а кажу да у пракси прелазе око 70 километара на електро погону. Наравно, постоји и мешовити мод, када мотор помаже педалирању, а онда је и аутономија већа. За много људи - сасвим довољно.

 

Крагујевчани су имали (или још имају) модел мопеда "Гизмо". Ја према полуаутоматском квачилу немам резерви - за мопедашки стил вожње одговара само тако и нема кварова и којекаквих глупости. Ето, већина тих хоризонталаца код саме "Хонде" је са полуаутоматом, а ако тржиште тражи, увозник за исте паре од фабрике може да их тражи и са мануелном квачилом, па и да купцима понуди за мале паре конверзију са полуаутомата на мануелно.

 

Ево видим у огласима да и тај Крагујевчанин може да буде и са "нормалним" квачилом.

 

d3ed51a8c8ba-800x600.jpg

GIZMO JE MOTOR IZ INDIJE, imao sam jedan , kupili ga matorci moji na sajmu novog pre nekih 10+ godina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Indijski Gizmo ima rucno kvacilo i cetiri brzine. I orion ga prodaje vec dugo, sa dosta uspeha. Prva varijanta je bila Gizmo automatik, neki 2T sa motorom koji neodoljivo podseca na automatik kaisar, a nekoliko godina unazad se prodaje Gizmo effi 4T sa cetvorobrzinskim menjacem. To je sve ok, al brate, ruzan je:

 

gizmo_lux.jpg

 

 

Ja sam mislio na Orion Luxor, koji je u sustini neki klon Honde Cub, mnogo boljeg dizajna nego Gizmo, a pri tome ima velike livene tockove, disk napred, bolje sediste, menjac (nema kajs), i za nase uslove daleko upotrebljiviji nego skuteri.

 

big_5607465-9ec7.jpg

 

 

Na slici se vidi nedostatak rucke kvacila - mislim da je bas to "ubilo" prodaju ovog modela. Ja licno verujem da to funkcionise kako treba, dokaz je 60.000.000 CUB klonova koji su napravljeni do sada, ali moja procena da ce to izazvati nepoverenje kod naseg naroda koji je navikao na APN4 je u principu bila tacna.

 

Usput, i cena od 1100 eur je bila malo preterana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

A sto se tice elektro - biciklova: Zorge, zanemarujes cinjenicu da je veliki procenat kupaca te klase mopeda, vozila, ili kako vec mladez. Znaci oni sto nemaju 14, 15, 16 godina i jako im je bitno kakav utisak o njihovom vozilu ima drustvo. Dakle, dizajn je veoma velike vaznosti, a ovi elektricari tome ne posvecuju dovoljno paznje.

 

Ceri sam kupio, kada je polozila PP ganc novog Jonway-a koji je sijao "kao iz izloga", a ona je sa zaviscu gledala u ojebanu drugarovu Apriliju za koju me je ubedjivala da ide 100km/h. Verovala je u to 100%. DIZAJN and BRAND! Ovako nesto bi moglo da prodje, po meni, izgleda drugacije, modernije... A i preko zime mozes da ga spakujes na terasu u stanu.

 

scooter.png

 

Ima par nasih uvoznika skutera iz kine kojima se po lageru vuku elektroskuteri uvezeni pre nekoliko godina. Prosle godine mi je jedan poznanik nudio djuture 30 komada uvezenih 2008 za siten pare. Naravno, akumulatori svi do jedan pocrkali.

 

Prva greska: motor od 600W na skuteru od 90kg + vozac od 80kg - ne znaci nista. Jednsotavno, ne funkcionise ni na ravnom, nedao ti bog neke uzbrdice....

 

Drugo - ako ne kazes da hoces PRAVE akumulatore, kinezi ce ti uvaliti najjeftinije i svakako, najlosije. Gomila njih je otisla na otpad posle 50-tak punjenja. Malo vlasnika je izvadilo pare i kupilo akumulatore kako valja, vecina kupaca je, posle bezuspesnog ubedjivanja sa prodavcem oko garancije, jednostavno parkirala skuter u garazu...

 

Trece, u gomili opstina u srbiji nisi mogao da ga vozis - sup nece da ti izda registraciju post nigde ne pise koliko je ccm kubnih, a panduri te jure po ulici za tablice. Ako je skuter, tj. nema pedale, ne mozes nikako da izidjes sa pandurima na kraj. Beskonacna objasnjavanja i natezanja dojadila vlasnicima.

 

Tako je otprilike prvi pokusaj uvodjenja elektricnih vozila u Srbiju bezuspesno zavrsen u toku 2008/2009 godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat
....To je sve ok, al brate, ruzan je:

Због тога сам и поменуо онај "Сагин" мопед - на њему постоји нешто што зову "дизајн".

 

Ja sam mislio na Orion Luxor, koji je u sustini neki klon Honde Cub, mnogo boljeg dizajna nego Gizmo, a pri tome ima velike livene tockove, disk napred, bolje sediste, menjac (nema kajs), i za nase uslove daleko upotrebljiviji nego skuteri.

 

Да, Кинез - "Зонгшен Каб Бајк" 50, мада постоји и модел са тзв. "bog bore" мотором од 125 кубика. Купио га је један човек који се појавио на форуму - http://forum.bjbiker...__fromsearch__1

 

Na slici se vidi nedostatak rucke kvacila - mislim da je bas to "ubilo" prodaju ovog modela. Ja licno verujem da to funkcionise kako treba, dokaz je 60.000.000 CUB klonova koji su napravljeni do sada, ali moja procena da ce to izazvati nepoverenje kod naseg naroda koji je navikao na APN4 je u principu bila tacna.

Да су у "Ориону" раније схватили, макар и пре наруџбине код Кинеза, да им треба мануелно квачило, мислим да не би имали никаквих проблема да га добију. У крајњу руку, могли су да од истих тих Кинеза наруче за накнадну испоруку сетове делова од који су различити код мотора са једним или другим квачилом. Окачио сам раније илустровани приказ поступка конверзије квачила са полуаутомата на манулено, где се види тих неколико делова који се мењају - http://forum.bjbiker...ost__p__1241172

 

Usput, i cena od 1100 eur je bila malo preterana...

Занимљиво, ја сам у Панчеву током лета виђао у продавници један "Кимков" клон "Хонде Вејв/Инова" за кога су тражили исте паре. И видим да је на крају продат.

 

A sto se tice elektro - biciklova: Zorge, zanemarujes cinjenicu da je veliki procenat kupaca te klase mopeda, vozila, ili kako vec mladez. Znaci oni sto nemaju 14, 15, 16 godina i jako im je bitno kakav utisak o njihovom vozilu ima drustvo. Dakle, dizajn je veoma velike vaznosti, a ovi elektricari tome ne posvecuju dovoljno paznje.

Не стављам се у позицију продавца, онога ко мора да да нађе оно што је клијентела, која год она била, спремна да плати. Шта ја знам шта већина тинејџера жели. У ствари, скапирао сам, али то није нешто што бих и ја пожелео да купим. Електрични БИЦИКЛИ, типа оних из мог поста изнад, мислим да "пуцају" на мало (и мало више) старије купце, са другачијим потребама и критеријумима од клинаца. Да сам тинејџер, тешко да бих гледао на нешто на струју што иде 30-35 на сат, када за исте паре имам нешто што "има страва звук" и иде дупло брже.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Samo da se zapljunem u temu i da vas sve pozdravim 1zdravo.gif. Zorge, svaka cast na studiji, citam tvoje post-ove cesto u mnogim temama, i uglavnom mi ukrades sve + koji su dozvoljeni 1care.gif ... Ja posedujem Qingqi QM 125-2D i sa njim sam za malo vise od godinu dana presao 20.000km BEZ kvarova, cak je na njemu fabricki lanac, lancanici, svecica.. Tako da, nek' ljudi pricaju sta hoce, motor je onakav kako ga odrzavas.

E sad, posto je tema o novitetima, procitah negde da je ova SYM fabirka sa Taiwan-a u stvari bivsa Hondina fabrika, imaju njihove licence i kontrolu kvaliteta. E sad, 2 primerka u kategoriji <300cc su mi izuzetno zanimljivi, pogledajte ;)

http://www.sym.com.tw/eng/showroom/index.php?mode=brand&tid=2&bid=68&PHPSESSID=8a3f56b5fdb24caec2372d632ac00e93

 

http://www.sym.com.tw/eng/showroom/index.php?mode=brand&tid=2&bid=59&PHPSESSID=8a3f56b5fdb24caec2372d632ac00e93#spe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: nemam :(

Izvinte na off-u al moram da kazem.Raspitivao sam se za cenu kod zvanicog uvoznika.Kad su mi rekli da kosta 3700 (250 ccm model)umalo nisam pao.Aj uzdravlje :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

3700 им мајки!

 

За 1300 евра више, може (или ће ускоро моћи; пре неку недељу приказан на "Интермоту" http://www.visordown.com/motorcycle-news-new-bikes/intermot-generic-grs600/21540.html ) да се купи нови модел "Generic" (читај "Ћијенћиан" или чак и "Кивеј") GSR 600. Сасвим случајно има сличан дизајн као "Априлиа Шивер" и њену геометрију, а мотор је из "Бенелија", који је у кинеском власништву и опет, сасвим случајно тај мотор личи на "Јамахине" моторе.

 

post-3975-0-45139200-1350410856_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja