Jump to content

Moto Zajednica

Мото-новитети из Кине

Recommended Posts

  • Drug član, 2443 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Uh.... Baš baš teško...

Ja imam veliki problem sa motorima, jer ja bi ih imao 20-30 da mogu, ovako, imam tri a planiram dogodine jedan da prodam a uzmem drugi...

Ako planiraš samo jedan motor da imaš po mom mišljenju skuter od 300cc je najbolji izbor. Za svaki dan najbolji izbor a da se može opušteno otići negde. Bilo šta od manjih skutera će te brzo zasititi i htećeš jače. 

Ja namerno sebi nisam dao preko 125cc jer imam motor a 125cc je najbolji za grad (sve jeftino, a prati saobraćaj). Skuter od 300cc je već stavka kao motor, servis, održavanje, gume, registracija, potrošnja...

Po mom mišljenju najbolji motor za grad plaćeno dobijeno je ona kymco Visa (SYM ima isto možda čak i bolji jer je EFI), to je 1600-1700e novo, i onda 10 godina samo ulje i gorivo. Ja ne volim polovne jer ništa ne uštediš. 700-800-900e za nešto što je neko 10-15 sezona jebavo i onda ti uzmeš pa dok dovedeš u red plane 300e ko ništa (ako imaš sreće) a ne vozaš se. Ta visa je Honda CUB, junak radničke klase na trećem kamenu od Sunca. Ceo svet to vozi. I da ti posle ostane, za po gradu kao radni konj, nema bolje.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3009 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

 Slažem se sa većinom što je @Andrej_Hotstepper naveo, ali ne i za ovo za Visu. Jesto to praktično radno magare, ali mladom čoveku cenim da bi pre danas odgovaralo nešto bar malo fansije, da se izađe u grad, poveze neka cica i tako to.

 

Evo ga jedan patetični promo video o mladom Indijcu kome je tatko kupio skuter.

Na kraju on smuvao devojku, postao doktor, i krenuo u svetlu budućnost :)

 

 

Promenio član boza_kg
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Slučajno naleteh na ovaj motor na Polovnim Automobilima. Zontes G125. Neo Retro Cafe Racer. Dizajnerski, po mom mišljenju, PRELEP. Po kvalitetu, ko zna... lično ne poznajem nikoga ko vozi ovu marku. Da sam početnik, i da mi treba 125ccm, ovo bi bio definitivno moj izbor.

 

125g-brons-2.thumb.jpg.40a9622dd4668042283deaef3ef32536.jpg

 

 

Promenio član Yanco

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 10 minuta, Yanco je napisao:

Slučajno naleteh na ovaj motor na Polovnim Automobilima. Zontes G125. Neo Retro Cafe Racer. Dizajnerski, po mom mišljenju, PRELEP. Po kvalitetu, ko zna... lično ne poznajem nikoga ko vozi ovu marku. Da sam početnik, i da mi treba 125ccm, ovo bi bio definitivno moj izbor.

 

125g-brons-2.thumb.jpg.40a9622dd4668042283deaef3ef32536.jpg

 

 

Možda @mrmiki može da ti pomogne...pre mesec dana je kupio Zontes 310.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

@Yanco video sam ga uzivo, prelep je, kad je stigao u salon prodat je za 5 dana. Sto se ti Zontes ja sam prezadovoljan, presli smo 400km sa 310 T2 mislim da ce to bude lep motorcic bez nekih problema, redovno odrzavanje i juriiiiiiis :)

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Ne znam da li je iko ovde komentarisao ovaj motor ali ja moram, jer sam se zaljubio na keca.. CF MOTO SR C21 :ooo:

Ohlins full podesivo ogibljenje, brembo kočnice, mono zadnja viljuška, BOSCH elektronika, kompletna grana i izduvi SC Project od titaniuma, alkantara sedišta, dosta detalja od karbona.. :staa2:

U Kini ove godine izlazi u prodaju, nigde nisam mogao da nađem detalje oko agregata ali pominju se dva redna cilindra i snaga oko 70-80ks. Neki čak prognoziraju agregat iz KTM-a 790. Sve u svemu po performansama treba da se umeša u klasu Yamahe R7, Aprilie RS 660 i Ninje 650.

Čekam da vidim koji će agregat da nosi i koja će cena. Ako bude imao bar nekih 80ks i cena bude cirka 7000-8000e motor čim dođe kod nas u prodaju, što se mene tiče će biti kupljen!

Na prvu moj komentar je ODUŠEVLJEN ovim što sam video.

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

7k nema šanse da bude...gledajući cene njihovoh trenutnih motora koji su otišli po 1000e više, pa i neku moguću cenu 800MT modela koja će ići oko 12k ne verujem da će C21 biti ispod 10k, pogotovo ako bude nešto od navedene opreme. A agregat će gotovo sigurno biti KTM...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

 

pre 14 minuta, mick je napisao:

7k nema šanse da bude...gledajući cene njihovoh trenutnih motora koji su otišli po 1000e više, pa i neku moguću cenu 800MT modela koja će ići oko 12k ne verujem da će C21 biti ispod 10k, pogotovo ako bude nešto od navedene opreme. A agregat će gotovo sigurno biti KTM...

Vidi ako stvarno bude agregat iz KTM-a 790, sa svom opremom koju sam gore nabrojao (a sigurno ima još stvari koje nisam čuo/video u klipu) i 10k eura je skroz prihvatljiva cena s obzirom da jedna Yamaha R7 u fabričkoj opremi košta 9000-9500e a pritom Yamaha po dizajnu i samom izgledu na prvu izgleda daleko neozbiljnije od ovog motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, SkoMy je napisao:

 

Vidi ako stvarno bude agregat iz KTM-a 790, sa svom opremom koju sam gore nabrojao (a sigurno ima još stvari koje nisam čuo/video u klipu) i 10k eura je skroz prihvatljiva cena s obzirom da jedna Yamaha R7 u fabričkoj opremi košta 9000-9500e a pritom Yamaha po dizajnu i samom izgledu na prvu izgleda daleko neozbiljnije od ovog motora.

Pa LC8 je u 800MT modelu :) 

A oko cene...zaista mislim da će biti prevelika. CF je krenuo agresivno, MotoGP, KTM i okupljanje sa ostalim proizvođačima komponenti. Sve to košta i reklama ide samo od sebe.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova
Jel se meni cini ili dosta lici na Sprint Raptor ST 400? Mislim da je sashac imao i prodavao jedan takav :neznam:
Ма оригинал, оригинал.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova
Оно је био "Шинђу" 400, а ово је "Регал Репторова" "двоцевка" са воденим хлађењем и 320 кубика.
 
Међу гомилом "андербоун" модела са моторима са хоризонталним положајем цилиндра, клонова свих генерација "Хонде Супер Каб" и модела те концепције који су дошли после, набасао сам на један, барем по мени, веома интересантног дизајна.
 
post-3975-0-01954500-1337766443_thumb.jpg
 
Мислим да је нека "Априлиа" имала сличан дизајн, али се радило о скутеру са варијатором и великим точковима. Какогод, Кинези су у сличан дизајн упаковали "андербоун", са мотором са полуаутоматским мењачем са 4 степена преноса и финалним преносом ланцем. Конкретно, овог црвеног са фотографије је произвела је "Бенжу Груп" и има мотор од 110 кубика, а ако наручите, може да има 50, 70, 90, 100 кубика, али и мануелно квачило. Нешто овакво производи и "Џајантко" под ознаком "Бела".
Априлија Скарабео

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • .., 1740 postova

Сад више човек не зна где да стави новитете. Кинески су, али сад све више их има под традиционалним европским маркама које су или банкротирале или пред банкротом и које Кинези купују или улажу паре.  Доносе преко потребну логистику, преименују оригинал ћинеске верзије под новим именом, улажу у развој, чак пусте и да Европљани раде дизајн... тако да ће бити све више тих клоновa под различитим именима.

 

Овај мотор се продаје већ неко време у Латинској Америци као Factory Adventure 500, Руси га имају као Kovi Adventure 500, оригинал ћинези га зову HJ Moto ADV 500.

 

У Западној Европи ће да дебитује као Rieju Aventura 500 Legend 2023

 

Чланак о мотору на шпанском и има пар клипова са сајма у Милану. Интересантно да су му ставили два резервоара, као да је Рели верзија, а погонска јединица је вероватно нека итерација Хонде CB500.

 

RIEJU-AVENTURA-500-2023-1.jpg

 

SOLOMOTO.ES

Novedad absoluta en la marca de Figueres, ya que lanzan la moto de mayor cilindrada de su historia, la Rieju Aventura 500 Legend.

 

 

Promenio član СајберГастарбајтер
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Motocikl: Dl 650/22
On 11.11.2022. at 12:58, СајберГастарбајтер je napisao:

 

 

Овај мотор се продаје већ неко време у Латинској Америци као Factory Adventure 500

 

RIEJU-AVENTURA-500-2023-1.jpg

Mnogo lepo izgleda ,ima li negde cena ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

За сад нема, али оно што сам ископао је да се наводно верзија Кови продаје у Узбекистану за око 4250 долара. 

 

 

Претпоставимо да ће ова "европска" верзија бити бар 6000 еврића.

 

Мада све зависи колико озбиљно одраде позиционирање на тржишту у односу на друге моделе и произвођаче.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja