Jump to content

Moto Zajednica

Мото-новитети из Кине

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
5 hours ago, Vuleta said:

Drugari, jel neko video ovaj motor od Pede?

632498f24918-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Peda Tik 125/250 kubika, 2020. godište, Enduro / Cross, vozilo...

Bice na sajmu, mnogoooo lepo izgleda...

Prelep motor, još kad mu se doda/ju kofer/i bombona, vozio sam pedu 250, prešao 2000km sa njim, trenutno ga vozi brat, radi savršeno, izgleda pristojno, samo redovan servis i to je to.

E sad, mnogi ne znaju šta znači održavanje, pa plate motor 1800e misleći da bi on trebao da radi sledećih 10 god a da mu ne zamene ulje i s vremena na vreme očiste svećicu i karburator, jer redovan servis su smislili oni koji žele da ti uzmu pare :jee:

Šta će uopšte tom motoru servis na 300, 1000 i 2000 pređenih kilometara?! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Ma naravno najlakše za kvarove reći kako se motor adekvatno ne održava malo se raspitaj kod ljudi koji voze motore pomenute kompanije 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
6 minutes ago, stryker_026 said:

Ma naravno najlakše za kvarove reći kako se motor adekvatno ne održava malo se raspitaj kod ljudi koji voze motore pomenute kompanije 

Napisao sam iznad da sam vozio taj motor, nema potrebe da se raspitujem :D

Jesi li vozio pedu uopšte? Pritom ne mislim na vožnju od 2-3 minuta? Ili su ti rekli...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Par puta probao motor  jer oni ne prave tip motora koji volim više govorim na osnovu iskustva ljudi koji su kupili nove motore 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova

Ja sam davno probao onaj njihov skuter, zvali smo ga Beda.

 

Kad sam presao sa mog aeroxa ono je bilo komedija. Hocu da napravim pun krug udarim se kormanom u nogu hahaha. Stisnuo prednju ona cvili nesto ne koci hahaha. Uzas.

 

Valjda su nesto se pomakli od tada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Can't cure stupid, 81 postova
  • Motocikl: Trenutno na 4 točka
20 hours ago, Vuleta said:

Drugari, jel neko video ovaj motor od Pede?

632498f24918-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Peda Tik 125/250 kubika, 2020. godište, Enduro / Cross, vozilo...

Bice na sajmu, mnogoooo lepo izgleda...

Ja se trenutno razmišljam između kupovine nečeg kvalitetnijeg ili baš ovog kineza sa trunkom italijanske krvi tj. KTM Duke 250 vs Peda TEK 125/250ccm, ali opet to je par godina kredita vs iskesirati 1650€ ili polovan KTM vs nov Peda... tako da opcija 2 malo prevlači :) 

Video sam ga u prodavnici u NS i deluje predobro, ali imaju i dve gadne vesti, a to je da još uvek nisu stigli u Srbiju zbog zastoja u luci (korona) i da neće biti sajamskog popusta.

Ja sam neko ko misli da je "jednostavnije=bolje" tako da verzija od 125cc mi više privlači pažnju od 250cc sa uljnim hlađenjem, mada opet...  



 

20200303_154522.jpg

20200303_154536 (1).jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Sa Pedom je problem, a mnogi se zale, da imaju problema tokom vazenja garantnog roka, tako da nema govora o losem odrzavanju ili neredovnom menjanju ulja. Ja sam isto gledao da je kupim ali sam odustao kada sam video da u oglasima prosle godine prodaju Pedu isto godiste, registrovanu, u garantnom roku, za skoro 30 odsto manju cenu u odnosu na cenu novog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Can't cure stupid, 81 postova
  • Motocikl: Trenutno na 4 točka

Mada opet "Peda Motor" nema svoju fabriku u Kini koja proizvode sve te motore, već ih kupuj na veliko raznih proizvođača, brendiraju sa svojim imenom i prodaju na tržištu Evrope tako da X-road ili Pro XT možda proizvodi potpuno drugi proizvođač od KT 125/250, možda nema te boljke kao i ostali, mada... možda i ima :) Zato i nisam još odustao od ideje za kupovinom nečeg boljeg.

U Britaniji ih prodavaju pod imenom Lexmoto Tekken za 2000 funti, u Makedoniji sam video (mislim) za 1500€, 

 

A ovaj argentinac je prešao 24.000km sa Tekkenom 250, na njegovom blogu je rekao da je imao samo problema sa menjačem (valjda, znam samo pomalo španskog) :) Mada malo ga je i estetski prepravio da može nositi više stvari.


 

1-ac3b1o-de-jade.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

@stryker_026 zna šta priča. Izvolite temu na sledećem linku, pročitajte od prvog do poslednjeg posta i sve će vam biti jasno. 

 

Naročito crkoh od smeha na post kolege @nemanjadj91 koji moram ovde da prenesem u celosti: 

 

"Moj savet za sve one koji misle da ce kupovinom ovog i ostalih peda motocikala dobiti ''nov'' motor (ja sam mislio da je bolje da kupim to novo umesto nekog starijeg motora) koji nece da se kvari da zaborave na to i da ce dobiti motor koji ce veoma cesto morati da bude kod majstora. 

PS vozio sam Peda Pro XT, za 6 meseci i predjenih nepunih 2000km mi je crkla instrument tabla, automat stop svetla, senzor za brzine, blatobran mi je pukao u garazi (tada sam presao samo 150km i garanciju naravno nisu uvazili, nisam imao dozvolu jos uvek), auspuh se otkacio, tokom jedne voznje mi je ispao far sa unutrasnje strane i sva sreca da je ostao na kablu.. Ako se setim jos necega dodacu.."

 

 

:lol3::lol3::lol3::lol3::lol3::lol3::lol3::lol3::lol3::lol3::lol3::lol3::lol3::lol3::lol3::lol3::lol3::lol3::lol3::lol3::lol3::lol3::lol3::lol3::lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Moguce,ali na netu je vrlo malo informacija koje su u korist pede. Ja sam na nekom ceskom sajtu trazio informacije o gt125 i u komentarima vlasnika je vise bilo znatno vise zalbi od pohvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd, Karaburma
  • Motocikl: Kawasaki ER-6f

Da dodam i ja jos malo komentara. Ja kada sam kupovao pedu :D nije bilo informacija kao sada tako da razmisli dobro..  Moje iskustvo je jako lose sa njima i to nije imalo nikakve veze sa odrzavanjem istog zato sto sam sve servise radio kada treba, pritom je motor bio garaziran i kisu nije ni video.. Isto sam zaboravio da napomenem da nisam znao da se brzine menjaju sve na dole dok nije stigao(cuo sam da je kasnije bilo i modela koji su imali normalan menjac), a na sajmu nisam mogao da ga probam naravno.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

uuuu ovome na pedu sve pocrkalo na 2000 km

mada sam citao da su veliko sr... kinezi i njihovo probijanje na trziste hmmm

tesko cini mi se

najprije zbog isporuke djelova, pa potom sve ostalo. mada kada covjek vidi koliko su sranja napravili na ovdasnje motore ovi iz dukatija, i isto sa isporukom moze im se i oprostit , na kraju kinezi su. dok za dukati gdje je cijena u oblake... i da, odakle sve to znam, pa citajuci i gledajuci opise svih mogucih casopisa. prosli dan uzgred gledam , ktm 390 adventure 6500e Pff

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd, Karaburma
  • Motocikl: Kawasaki ER-6f
pre 21 minuta, lomitelj je napisao:

Ne ulazim u kvalitet tog motora ali ne mogu da se ne nasmejem kad pročitam "pedu". Izvin'te na ofovanju.

Zato sam i stavio smajli kod "pedu" :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

U raznim zemljama se prodaje pod raznim imenima. U Kini se model gt125 zove Jiajue Ardour,pod tim imenom ima ga i u Italiji,dok se u Ceskoj,Slovackoj prodaje kao Maxon Ardour,dok je kod nas Peda gt 125 ili 49ccm :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd, Karaburma
  • Motocikl: Kawasaki ER-6f

Slazem se ime je skroz nebitno.. Ja sam nasao peda motor onaj drugi (mislim da je kod nas x-road) na alibabi pre 2 godine pod imenom fosti i tu je cena bila bas smesna, tipa 550 dolara, ali naravno na kolicinu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova

Sve je to lepo dok ne sednes na kineza i japanca i pritisnes neku komandu onda vidis koja je razlika u jednoj sekundi. O voznim karakteristikama i da ne pricam. 

 

A na prvu kad dodjes primetis razliku u kvalitetu - npr. zavrsna obrada, kocioni disk, gume koje su montirane, viljuske... Ok, razlika u ceni je drasticna pa je i normalno. 

 

Sto se tice ovih malih japanskih itd. motora cene su sulude... Preko 5000 evra za motore od 125-300 kubika, ma ajde bezi... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Za razliku od Pede, na primer za CF moto nikada ne čuh niti jedan loš komentar. Hvale ih ljudi. Isto sve što sam pročitao od kolege @Stamansve isto čujem i od drugih ljudi. Dobrim glasom već zadobijaju poverenje, dizajn je do jaja..

 

A za Pedu, sudeći po komentarima, to NIJE "kolko para tolko muzike", ja to zovem prevara. Prevara i bezobrazluk.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

Cf moto je motor koji je ok sa cijenim a kvalitet poslednjih modela na nivou. Stwta sto nemamo ozbiljne distributere , kao po recimo turskoj, ja ssam kontaktirao nekolicini tamo, kazu imaju djelobe u sbakom momentu, kod nas to naravno nije slucaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja