Jump to content

Moto Zajednica

Мото-новитети из Кине

Recommended Posts

On 25.9.2018. at 21:15, BIGDADDY je napisao:

Benelli trk 750 po uzoru na Benelli trk 502 i odmah razbijam kasicu prasicu emoji848.png

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Inace suska se da Benelli za EICMA sprema TRK sa motorom od 750cc.... sto je veoma, veoma interesantno. Kazu da gazde Kinezi, imaju velike planovie i da hoce da udju i u moto GP. Tje vidjame...

 

A, evo Francuzi probali i TRK X sa zicanim tockovima, 3 cm vislji i prednji tocak od 19 cola. Malo vise adventure tip.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000
Inace suska se da Benelli za EICMA sprema TRK sa motorom od 750cc.... sto je veoma, veoma interesantno. Kazu da gazde Kinezi, imaju velike planovie i da hoce da udju i u moto GP. Tje vidjame...
 
A, evo Francuzi probali i TRK X sa zicanim tockovima, 3 cm vislji i prednji tocak od 19 cola. Malo vise adventure tip.
 
TRK 502 je baby GS. Kad poraste sa 500 na 750cm3 ozbiljno ce napraviti haos na trzistu.

Glavna zamerka na vecini review-a baby GS-a je da je tezak i under power. Fali cuvenih 20KS :-)

Izgleda fenomenalno za nase trziste bi bio hit da je 750cm3.



Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Inace vec imaju 750cm3 u s varijanti koja neodoljivo podseca na jedan drugi italijanski brend (ducati diavel). Tako da je realno ocekivati da baby GS poraste.



Realnost je da Benelli kineski motocikl, kinezi su pre svega kupili brend i istoriju koje ovo ime nosi, jer im je tako lakse da prodaju svoj proizvod na trzistima van PRC.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Novi Beneli 502 cini mi se da voze nasi u amss. Sreo sam jednog na autoputu BG-NS , pre nekog vremena.

Lepo izgleda, pa sam ga pustio da me pretekne da bih ga bolje pogledao.

Ono sto sam odmah uocio da mu vizir toliko vibrira 1-2cm u voznji.

Pogledao sam vizir od moje Yamahe iz 2003 godine, bio je savrseno miran, pri bilo kojoj brzini.

Ne znam bas da je model taj, gledao sam na netu i najvise me podseca na njega, ali Beneli je sigurno.

Nisam znao da su ih uzeli kinezi, sad mi je jasnije...

Inace kinezi su takvi manipulatori u auto i moto industriji, ljudi misle da ustede i dobiju dovoljan kvalitet,ali nije bas tako..

 

Za CF firmu u Srbiju nemam reci hvale, sve je to jako smesno(nije smesno vlasnicima tih vozila kad naidju na problem), od salona makadama ispred, do prodavaca sa kojima sam se sreo...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

@BIGDADDYNe kupuju kinezi samo brend i istoriju. Kupuju i pogone, tehnologiju, razvoj, dizajnere, inzenjering... Italijanski SWM je u većinskom vlasništvu Chingqing Shineray Motorcycle Co, proizvodi u italiji,  i koliko vidim ide im dobro sasvim. Po meni je to sasvim dobra simbioza, dobro i italijanima - pezivece im firma, dobro i kinezima - prosirice trziste.

 

Kinezi su korektni trgovci, za malo para ne možeš da dobiješ previše kvaliteta, hoces li visok kvalitet moras da platis za to. Ali tu sliku promene dileri, posrednici, preprodavci - koji od te male kineske cene napreve dosta vecu, pa se onda odnos cena/kvalitet prema krajnjem korisniku pokvari.  


Cinjenica je da ta zemlja ima ogroman budzet kojim finansira izmedju ostalog i preuzimanje monopola na svetskom trzistzu motocikala dajuci beneficije proizvodjacima-izvoznicima. Za desetak-petnaest godina ce njihov udeo na svetskom trzistu porastiti sa 65-70% koliko je sad na preko 85% i to niko ne moze da spreci.

 

U principu, nas sve to ne tangira previse, ali priznajte da bi bilo lepo ovako nesto mocu kupiti po kineskim cenama: 

 

http://www.shineray.com/xy400gy.html

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

zdravo svima, vidim svi pisete o nekim modelima pa cu i ja pomenuti svoj

cfmoto ``150nk kupljen nov, trenutno 15 000 km za jednu sezonu

znate sto sam ja stekao utisak, jeste kines, jesu plastike nekako mekse, jer kad pogledam drugovu yamahu mt07 i jos neke motore mogu da zakljucim da je niza kategorija, i proizvodnje a i klase. upored sa nekim isto kineskim motoroima svakkako bolji. vodeno hladjen, nema problema da ide 80 km - h bez natezanja, 8000 obrtaja i ide 105 ali to je vec previse, srbija hrvatska albanija crna gora je sve sto je vidjeo, do goddine se nadam i grckoj

ako ko ne vjeruje moze da vidi i na youtube stranici ...

https://www.youtube.com/channel/UCk3KoNopvMZTvhXbBKWZjzQ/videos?view_as=subscriber

20181116_070556.jpg

20181123_133102.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Da ozivimo temu. Kod nas je bio pod imenom Sprint u 125cc, ali evo u Francuskoj na velika vrata ulaze pod imenom Zontes najpre sa 310 u tri varijante u kategoriji A2. Naravno tu su i 125cc modeli za A1 kategoriju. Inace svi hvale kvalitet izrade. Na testu raznih marki motora, gde sam bio za vikend, video sam izlozen Zontes 310T, ali sam mislio da nije za probu. Tek kad sam odlazio video sam da se neka devojka vraca sa probe, ali je vec bilo kasno, pa me mrzelo da se vracam.

 

Elem, sva tri modela imaju dobar look po meni, a kao sto rekoh zavrsna obrada je stvarno odlicna, ono sto sam video uzivo, a i sto moto novinari u Francuskoj napominju.

 

Firma je nastupila ozbiljno i vec su napravili solidnu distributersku mrezu za jednu novu marku.

 

Vidim da su i kod Engleza se iskrcali (da vas ne smaram sa tekstom na francuskom :))

 

WWW.ZONTES.CO.UK

A list of all zontes models, including the R 310, X 310 and T 310

 

Evo samo par slicica 310 deklinacija Zontes-a

310X (4.690€)

Car201712310923549069-1030x686.jpg

 

310R (4.590€)

Car201804171509025312-1030x686.jpg

 

i 310T (4.890€)

 

4B0A9720-%E6%8B%B7%E8%B4%9D-min-1030x687

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

Siguran sam da nisu losega lvaliteta ali sam isto tako siguran da rezervne djelove bez jada neces naci,  distrubuterske mreze za kineze su takonjade da nabavka cak i filtera traje po par mjeseci,  bilonkoji dio makar to bileni pakne i 7 mjeseci motor ima da ceka u garazi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Xintian Kinroad xt 250-16

Dobar dan svima...

Čini se kao pravo mesto za pitanje o Shanghai Shenke 400 ccm..

Od kineza do sada sam vozio, na ovom forumu kupljen Kinroad xt250-16..i bio prijatno iznenađen..jednom kad sam zamenio auspuh, sve matice,lanac i lančanike po mojim zahtevima napravljen...

Zna li iko isplati li se kupiti ovako nešto?

Screenshot_20190513-084958_Polovni Automobili.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Ja sam imao jedan u salonu 2010 godine, drzao sam ga u izlogu 4-5 meseci, sviu gledali i hvalili, ali niko se nije "zalepio" da ga kupi. Cena bila 2500eur.

Ne mogu puno da ti kazem o njemu, provozao sam ga tek par ulica gore-dole, da vidim da li sve radi kako treba. Meni se cinilo da je ok, bolje i pedantnije izradjen od prosecnih kineza u svakom slucaju. Prijatan za voznju, lako upravljiv u udoban. 

Na engleskim sajtovima su ga puno "pljuvali" zbog zbog kvarova na struji, karburatu i lose snabdevenosti rezervnim delovima. 

To bi bilo sve sto znam o tom motoricu. Pozz, 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Svaka cast na ovom i svemu ostalom sto radis. Predlozio bih, kad vec imas rekao bih dobru saradnju sa cf moto u srbiji, da provozas nk 250 ili 400. Takodje ako budu radili prodaju modela gt400/650, taj motor je napravio prilican bum preko... i mozda neku rec na temu servisne mreze i kontigent rezervnih delova, to je strah svih potencijalnih kupaca ovog brenda.

Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Pa još jedna varijanta Zontes-a . Par postova iznad, kolega SajberGastarbajter je predstavio Zontes 310 u tri varijante (T, X, i R).

I ovaj V je u tom cenovnom rangu (oko 4700€).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
Upravo sada, mitri je napisao:

Pa još jedna varijanta Zontes-a . Par postova iznad, kolega SajberGastarbajter je predstavio Zontes 310 u tri varijante (T, X, i R).

I ovaj V je u tom cenovnom rangu (oko 4700€).

Shvatio sam,  ali nakon dobrog osmatranja,  isprva sam mislio spejs satl preceruju ga. Ovo je vec kiceraj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Predstavljen prosle godine u Milanu, evo na ulici i prvi testovi.

 

Ukratko samo reci hvale za ponasanje motora na putu (sasija, amortizeri, menjac i motor). Kaze tip da ima punch kao bivsa Honda CB500 (uostalom motor i jeste neka licenca Honda, ako se ne varam).

 

Model Voge iz fabrike Loncin (oni sto sad prave motore za BMW dvocilindrase). I jos jedna pikanterija, pravice buduce motore za MV Agustu. :stabre:

 

U svakom slucaju Kinezi mic po mic rade sto su Japanci radili 70-ih godina.

 

Za nijansu jeftiniji od Honde CB500F, ali opet Honda je Honda, kao i vrednost iste pri prodaji, a Kinezi se tek bore za trziste.

 

Na kraju videa tehnicke karakteristike motora.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11
pre 33 minuta, stryker_026 je napisao:

Neka hvala čim čujem da ima veze sa pedom to je dovoljno da i ne pomislim da mu posvetim pažnju

lose iskustvo...

podeli sa ostalima....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Ja vozim skystar yamasaki a šta hoću hoću motor koji je koliko toliko pouzdan a ne da mi motor star desetak godina bude skuplji i pouzdaniji od novog nije mi problem da platim ali hoću da radi o tome koliko su stručni ljjdi u njihovom servisu je suvišno komentarisati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja