Jump to content

Moto Zajednica

Мото-новитети из Кине

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Некако му се чини да овом подфоруму недостаје тема о новитетима кинеске мото-индустрије.

 

Пошто смо сви већ схватили да тамо постоје стотине произвођача и ко зна колико модела мотоцикала, реално је да велики део од тога не можемо да видимо код нас. И зато нека ово буде тема посвећена, како новитетима, тако и којекаквим "невиђеним" кинеским мотоциклима.

 

Ево почећу ја са једним моделом који се продаје и код нас, али га ја нисам видео на путу, нити га има неко са форума.

 

Код нас га продаје "Спринт", а зове се "Рептор" СПТ 350.

 

Браћа Украинци га продају под именом "Геон Турер" 350 и зачудо - скупљи је тамо него код нас.

 

Мали "вокараунд" једног који је прегурао пет 'иљада.

 

 

Мало вожње.

 

 

Ипак, није то све. Такав се продаје и код нас, а ево, изгледа да је мало унапређен: добио је преокренуту виљушку и још неке детаље.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Оно је био "Шинђу" 400, а ово је "Регал Репторова" "двоцевка" са воденим хлађењем и 320 кубика.

 

Међу гомилом "андербоун" модела са моторима са хоризонталним положајем цилиндра, клонова свих генерација "Хонде Супер Каб" и модела те концепције који су дошли после, набасао сам на један, барем по мени, веома интересантног дизајна.

 

post-3975-0-01954500-1337766443_thumb.jpg

 

Мислим да је нека "Априлиа" имала сличан дизајн, али се радило о скутеру са варијатором и великим точковима. Какогод, Кинези су у сличан дизајн упаковали "андербоун", са мотором са полуаутоматским мењачем са 4 степена преноса и финалним преносом ланцем. Конкретно, овог црвеног са фотографије је произвела је "Бенжу Груп" и има мотор од 110 кубика, а ако наручите, може да има 50, 70, 90, 100 кубика, али и мануелно квачило. Нешто овакво производи и "Џајантко" под ознаком "Бела".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

OVaj SPT350 merkam od kako se pojavio kod nas, i ako sve budo kako sam uplanirao i zatvorim finansijsku konstrukciju dacu vam utiske iz prve ruke. Cena mu je oko 2300e a za ovo god-dve koliko ga iam kod nas samo sam jednog video u oglasima za nekih 1400e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Видим да га продају у Јужној Америци продају и као "Јаву".

 

Погле' деклу.

 

jawa3505.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Video sam ga u NS u radnji...

Kolko se sećam, mislim da ima injection a ne karbove, i ima nešto jako malo kW...

Deluje solidno, al za te pare sad možeš da biraš jako puno (polovnih, al opet...) 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Изгледа као "Јамаха", а унутра "Зонгшенов" двоцилиндраш какав је на моделу 250 ГС.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Na sajtu za koji je link postavio kolega zorge u drugoj temi videh nekih kineza kojih kod nas bas i nema ili ih ja nisam vidjao ali deluju interesantno,npr ovaj http://www.hamachi.m...0%B5%D0%BD.html ili mozda ovaj http://www.hamachi.mk/2011-02-07-12-27-17/street-bike/item/1907-zy400-4%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B5%D0%BD.html sad sta mene interesuje,mogu li da se ovi motori uvezu iz Makedonije jer koliko sam skapirao dosta su jeftiniji(nije bas duplo ali tu je) nego kod nas tako da bi to bilo isplativo.Samo je pitanje da li je uopste dozvoljen uvoz zbog nekih homologacija ili neznam cega vec.Da li je ko upucen?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Тест овог "Лифана" са првог линка имаш на нпр. - http://www.zr.ru/a/239778/ . Има га којекуде по Европи, али га код нас нико није увозио.

 

Онај са другог линка "Шинђу", или како се већ изговара, тј. један са другачијом "њушком", али све остало исто, имао је поменути Сашац са форума.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Ovaj sa prvog linka mi se bas svidja,posebno sto je sa kardanom.Ruski nista nerazumem tako da mi taj test ne pomaze bas puno.Nego kao sto sam vec pitao postoji li mogucnost da u makedoniji kupim nov i legalno ga uvezem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

О сунце му калаисано, па тури линк у онлај-преводилац! :staa:

 

А ово за увоз - немам појма, нисам се никад интересовао за то.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ово што следи се свакако не би могло назвати новитетом, али је свакако занимљиво - моторизовани бицикл.

 

post-3975-0-28554300-1338052831_thumb.jpg

 

Кинези (чини ми се, неколико фабрика) су нашли интерес да започну производњу мотора који се постављају на бицикле, што је још руски изум, тачније, једног фотографа, из педесетих година прошлог века. Руси су производили ове веломоторе до распада СССР-а и имали читаву гаму тих мотора - Д-4, Д-5, Д-6, Д-8, Д-8Е. Какогод, ствар је проста к'о пасуљ (лично проверио у пракси) и много забавна (и то лично проверио). И сада се такви веломотори продају по читавом свету к'о алва по 150-200 долара, али ретко ко зна право порекло тих справа.

 

Поред мање-више нормалног мушког бицикла, потребан је један овакав киту коjем се налазе: сам мотор (2Т, 50 или 66 кубика са 1,5-2 коња), бобина, велики ланчаник са још неким детаљима за постављање на стандардни задњи точак бицикла, један ланац, његов штитник и шпанер, резервоарчић, полуга квачила, ручица гаса и потребне сајле и.... то је све. За пар сати се такав кит спакује на бицикл.

 

post-3975-0-60195400-1338052806_thumb.jpeg

 

Техника вожње је једноставна: када се седне на бицикл, повлачи се полуга квачила (на стандардном је месту - лево), бицикл покреће педалама све док не убрза, а онда отпушта полуга квачила. Оно "хвата" и покреће мотор баш онако како је када се пали "на гурку". На овом форуму не треба да помињем како се користи ручица гаса. И то је читава мудрост. Наравно, само је један степен преноса.

 

После сређивања квачила једног таквог прометала и додатне ситне интервенције на издувном лонцу за коју сам сазнао са неког аустралијског сајта фирме која их тамо продаје, оволики медвед колик јесам, без проблема сам успео да нагурам око 50 на сат. А адреналин туче к'о да цепаш мотор две главе по градским улицама у шпицу - да видиш како је страшно возити 50 на сат бицикл са расклиматаним точковима и слaбим кочницама. :moto3:

 

Како је веломотор ствар која може да се накалеми на различите бициклистичке рамове, појавили су се ентузијасти који су дорађивали моторе и постављали их у којекакве мање или више необичне рамове, па могу да се виде и овакви стројеви:

 

post-3975-0-41571000-1338052797_thumb.jpg

 

post-3975-0-37543100-1338052866_thumb.jpg

 

Видео сам и да могу да се нађу којекакве џиџа-биџе за овај тип мотора, типа малог генератора за светла, стартера на пајванче, других карбуратора, филтера, ауспуха...

 

Видео постављања кита на бицикл (није неопходна радионица какву има тип са снимка).

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=dPGx9Um6DP8

 

http://www.youtube.com/watch?v=dnWjdYReTU0

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Tema je jako zanimljiva. Dok sam se bavio prodajom kineskih cruisera kopao sam po nezu za kontaktima sa kineskim proizvodjacima i bio sam zaprepascen sta sve ima za cega mi ne znamo.

 

Jedna od rupa na nasem trzistu je po meni zamena za tomosove APN motore, dakle ne skuter, nego jefitini motoric sa VELIKIM tockovima i rucnim menjacem, kao sto je gore pomenuti YIYING sa Honda Cab motorom, ali od 50cc, da bi usao u klasu trajne registracije. Jednu kolicinu slicnih je uveoza ORION Kragujevac, ali je nedostatak rucice kvacila odbijao kupce, prodaja isla slabo.

 

Lifan LF400

 

LF400.jpg

 

 

Inace, najblizi LIFANOV diler je u Rumuniji. Bio sam ih kontkirao pre par godina u vezi modela LF400 (to nije kopija Yamahe Virao, vec LICENCA produkcija, LIFAN je kupio za LF400 licencu od Yamahe, sve sa tehnologijom i delom alata). Rumun nije hteo da proda motore ispod 3000, sto znaci da bi u prodavnici u Srbiji morao da kosta blizu 4000. Moja procena je da to ne bi islo, ne zbog toga sto motor toliko ne vredi, nego zbog toga sto kinezi imaju ovde reputaciju takvu kavku imaju.

 

Nabasao sam jos na puno, puno interesantnih stvari, kada uhvatim malo vremena, bice jos...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Слобо, баш тога што би заменило АПН-а има код Кинеза к'о плеве. Као што готово свака кинеска фабрика и "фабрика" има неки модел скутера који је практично исти као скутер "Пежо" Ве-Клик (успут, и он је из Кине), тако гомила њих има мопеде сличне, рецимо, "Пони Експресу" и "Аутоматику", али и нешто што личи на "Томосову" 15-тицу. Уграђују им "кабовске" моторе са хоризонталним цилиндром, са ручним или полуаутоматским квачилом (шалта се без повлачења квачила; све машина сама уради док се помера полуга мењача), а запремина је од 50 до 110 кубика. Наручилац може да добије било који од мењача са мотором било које запремине. Ево ниже скриншот "ексел" документа са понудом "Кинроуда" коју је добио "markodjurovic" и поделио са нама. Обратите пажњу на FOB цене - око 250 долара, а ових расклопљених мопеда у једна контејнер стаје тушта и тма.

 

post-3975-0-63326400-1338110966_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

E da. Vidis, tu sam ja pogresio. Pokusavao sam neprekidno da bude DILER nekog od nasih "uvoznika", mesto da sam skupio 15-20..000 eur za svoj kontejner i prodavao ono sto ja hocu, za svoj racun.

 

Mada i kinezi umeju da budu nezdogni u trgovini. Da li si primetio da je MINIMANA kolicina za prvi model 50 kom, a u kontejner staje 38? Znaci, moras ipak da uzmes dva kontejnera, sto je 76 motora x 240$ = 19.000 + prevoz dva kontejnera do BGD oko 1000 eur + moli, kukaj plati za homologaciju u Vinci ok 500-1000 eur, + carina i porezi, svo vreme ti carina obracunava lezarinu, dodjes otprilike na trosak najmanje 300-320 eur/kom.

 

Dalje, da raspordas tih 70 komada (bar 6 kom. moras zadrzati za delove), treba ti dve curice u prodaji i jedan serviser, lokal na pola godine, d.o.o. sa troskovima, reklama, ugrubo oko 12-15k eur.

 

Dakle, jos 200Eur/komadu troska. Ako racunas da od investicije od 35.000 treba da ti ostane bar 20% - malopradajna cena treba da ti bude veca od 550-600 EUR.

 

A onda te kinezi zeznu i motore narucene u oktobru ti stignu na carinu u aprilu, a ti ih izvuces krajem maja... proslo najbitnije - pocetak sezone. Usput dinar zatalasa a banke dignu kamatu na kredit za motocikle i skutere na 30% godisnje...

 

Sve to puta faktor NESTABILNOSTI i NEPREDVIDLJIVOSTI Srpskog trzista - i na kraju puknes ko sto sam ja pukao...

 

Izvinete za ovu digresiju, trebalo je da pisem o kineski motorima a ne o mojoj propaloj firmi. Evo, da se ispravim, ovaj meni deluje jako zanimljivo:

 

Motorcycle-600CC-JH600-.jpg

 

 

Enduro sa 600cc agregatom i 30-34ks (puno razlicitih podataka), vodeno hladjenje. Sve u svemu, agregat deluje ok:

 

Motorcycle_Engine_600cc.jpg

 

 

Citava sprava je recimo manje od pola cene Pegasa ili F650. Jest da je ruzan za sve pare, kao i sam Pegaso uostalom, ali...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

... ali, nasa narodna milicija je na primer, mogla da kupi ovakvih 350-400 komada mesto 50 preskupih Aprilia Mana:

600cc-special-motorbike.jpg

Ne verujem da bi im to bitno ugrozilo image ili smanjilo operativnost...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Ili recimo ova dva modela sa Subaru 500cc agregatom od 50ks i BOSCH EFi-em. Moji favoriti:

 

 

500cc_motorcycle_500cc_dirt_bike_500cc_Racing.jpg

 

 

Ovo je vec nova generacija kineskih motora koja se moze smatrati ozbiljno konkurentnim proizvodima:

 

epa-amp-carb-approval-new-500cc-motorcycle-349.jpg

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ови одавно нису новитети, али опет их нема код нас. Било је приче о њима и многима другима још раније.

 

Прва је "Ђиалинг" ЈХ-600 и то је "Хондина" технологија, а овај наранџасти, а-ла KТМ "Дјук" је "Ејжавинг" ("Asiawing") који има стари 'талијански мотор.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja