Jump to content

Moto Zajednica

QINGQI-Moto centar Novi Sad zaobici u sirokom krugu !

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.

U rubrikama , "Iskustva sa prodavcima i servisima" nemogu da otvorim temu, pa sam ovde. Ako urednici misle da treba da je sklone neka urade. U mojoj temi," QM250 zadnji tocak,sta raditi?" sam opisao problem, nazovem QINGQI Novi Sad i javi mi se vlasnik ja mu ispricam moj problem sa zadnjim tockom i dali ima te delove [ gumeni ublazivaci udara i nosac zadnjeg zubcanika] vlasnik kaze mora da vidi sa svojim majstorima dali ima.Posle 4 sata me nazove i kaze ima delove.Pitam koja je cena delova,kaze mi gumeni ublazivac komplet 4kom. 45 eura a nosac zubcanika 55 eura, ukupno 100 eura. Sutra dan nazovem SPRINT-Novi Sad pitam dali imaju delove, imaju i da dodjem ja odem i kupim isto to za 2000din. ni 20 eura.QINGQI- Novi Sad vise necu nazvati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Sta ti nije jasno kod tih lopova? Meni je bre isti taj lik trazio 3500din za polugu kvacila. Znaci ne komplet kvacilo (poluga+nosac) nego samo poluga :staa::lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

I da nije za kineza, 3500din je mnogo za polugu. Sto je najbolje od svega, zvao sam ih cim sam dosao iz jedne moto radnje, gde mogu da biram poluge 800-4000din. Ma budale. Ali kad sam ih vec nazvao, pitam za set lamela, kaze pa tu je negde izmedju 90-120e, ali to ne znam tacno i najbolje je da mi posaljes stare, pa cemo onda da vidimo :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Firma je bože sačuvaj neozbiljna i čudi me da i dalje postoje, vjerovatno samo zato što se gomila tih motora vozi, pa ljudi po logici sve djelove traže i kupuju kod njih. Mada ni servisi ostalih marki nisu ništa ozbiljniji kod nas pa bi bilo čudno očekivati od njih da budu išta bolji.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Racunajte da i Sprint ima barem 100% marzu za te delove - niko ne radi Kinu niti ulaze 50K-150K USD i drzi ih na lageru za manju marzu.

E sad, koliko ima taj bandit - nije tesko sracunati uz malo osnovne matematike. Jedino ako ih nema i ne drzi na lageru nego porucuje po zahtevu i salju mu avionom. Onda i ne cudi ta cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Ne znam odakle da krenem, bravo za temu... E ovako, vozim QM 125-2D i redovno ga odrzavam, pa kao i vecina vas, na pocetku sam vozio motor u servis kod njih na 3 redovna servisa gde su mi bukvalno samo ulje menjali, i poslednji put zategli lanac jer sam ga namerno opustio, cisto da vidim jel rade oni nesto ili sam bacao pare (srpska posla 1neznam.gif). Da, na servisu mi nisu cak ni filter za gorivo menjali,a ne da steluju karburator kao sto kazu.. E ovako, sajla za kvacilo mi je bila pred otkazom i resim da je zamenim, "dobar dan lepi moj, evo imam za tebe-35e" i ja odem u Sprint servis i kupim od modela Track i malo prepravim vrh, stavim i naravno da je ista,ali kosta 12e ... Pao mi motor sa copave, u mestu, i od pada mi se slomi zadnja nogara jer je bila podignuta, zovnem servis, "dobri moj, imam par za 45e, ne prodaju se na komad,ali mogu probati da odnesem kod prijatelja da zavari, ispod cene 25e", i ja odem u servis Cubi i lik mi zavari odlicno za 1200din... I sto se njihovog motula tice, ne daj Boze, zamenite ulje i sipajte bardhal (u zavisnosti od godisnjeg doba i modela zavisi i koju "gustinu"), na motulu se lose cuje i motor,a i shvatite koliko dobar menjac imate tek kada zamenite ulje... 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Skyliner 180

Nije to slucaj samo sa servisima za kineske motore.Meni su za plocice u Plattneru (Yamaha BG) trazili 40 eura.Kako sam izasao nisam vise nikada ni ulazio u taj servis.Sve nabavim preko interneta. Plocice me na kraju izasle 8 eur (RMS).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Hehe, al' te pločice od 40 EUR su od specijalnih svemirskih materijala sa specijalnim svemirskim kung-fu svojstvima koje je Yamaha specijalno razvila u saradnji sa NASA-om. A da ne pričam da dolaze u specijalnoj kesici od specijalnih svemirskih materijala na kojoj piše YAMAHA pa ispod PN: 1234-787373-30393033 ili tako neka vrlo specijalna brojka koja svakom pismenom dokazuje da se radi o specijalnoj svemirskoj tehnologiji. :nanana::nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Potrebna mi je mala pomoć. Da li neko ima iskustva u voznji qingqi-ja 200. Relativno je sve ok što se tiče mog qingqija, ali ja imam problem da se jako greje na desnoj strani. Suvozač posle 10-ak minuta bukvalno ne može da sedi tj. drži nogu na onoj nožici koliko je okolo topao vazduh. I meni dok vozim često bude dosta vruće za nogu, skoro i nepodnošljivo. Na toj strani je i aspuh. Posle odredjenog vremena se zagreje i plastika iznad auspuha koja štiti da se ne opeče suvozač. Da li neko ima ovakvo iskustvo i šta predlaže da se to reši. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Svaki se greje, al' ako ga peglas po gradu stalno nije ni cudo sto mozes kafu kuvati na njemu... Na ove vrucine stavi gusce ulje, 15-50 i spasi ga,bar malo... i nemoj ga terati u visoke obrtaje, nije to R, ne voli motor da se preznoji od trcanja...vitez.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pa i ja sam bio zimus na servisu jer vlasnik i ja nismo mogli da upalimo masinu ni na guranje a Sasa ga zvrcnuo iz druge.Uradio zamenu ulja, zavio neke srafove kojih nije bilo, zamenio ulje, kao nastelovao karburator, nastelovao ventile, navodno zamenio ulje u kocnicu . Rekao je da zbog nedostatka par srafa se iskrivila klipnjaca ( radilica ), pitam ga koliko kosta ista a on kaze da ga teram jos godinu-godinu i po pa da je menjam a nova je 400 eura sa rukama.E sad ja vas pitam koliko kosta ista od princa a koliko od kinroada?E da umalo da zaboravim sve to sto je navodno uradio - zamenio i sa kljucem za svecicu i vilastim 10 me je kostalo oko 5000 din plus prevoz od kuce do servisa i nazad 4500 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.

Pa i ja sam bio zimus na servisu jer vlasnik i ja nismo mogli da upalimo masinu ni na guranje a Sasa ga zvrcnuo iz druge.Uradio zamenu ulja, zavio neke srafove kojih nije bilo, zamenio ulje, kao nastelovao karburator, nastelovao ventile, navodno zamenio ulje u kocnicu . Rekao je da zbog nedostatka par srafa se iskrivila klipnjaca ( radilica ), pitam ga koliko kosta ista a on kaze da ga teram jos godinu-godinu i po pa da je menjam a nova je 400 eura sa rukama.E sad ja vas pitam koliko kosta ista od princa a koliko od kinroada?E da umalo da zaboravim sve to sto je navodno uradio - zamenio i sa kljucem za svecicu i vilastim 10 me je kostalo oko 5000 din plus prevoz od kuce do servisa i nazad 4500 din.

 

"Zbog par sarafa se iskrivila klipnjaca" a zamisli sta ce biti posle godinu ipo dana. Samo ti to vozi,i redovno menjaj ulje, a tom Sasi neverujem da kaze "zovem se Sasa"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Ma ne, stavio je no jedan sraf a ja kuci drugi jer nije imao alat za ubacivanje drugog.Ti srafovi se nalaze ispod donjeg srafa koji drzi rol bar na ramu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Sinko, to o iskrivljenoj klipnjaci/radilici je lupetanje. Nedostatak srafa na kucistu ne moze da iskrivi klipnjacu ili radilicu, a i da je iskrivio, tesko bi se ti vozio sa tim motorom.

 

Tebi je garancija istekla, nadji postenog majstora u ZR, a ako ti sta ustreba od delova, imas SPRINT - 95% delova su isti sa SPRINTA / JUNLUNA 250cc. Taj motor nije tako los, sa pazljivim odrzavanjem kod pravoga majstora mozes sa njim da se navozas.

 

A ako ti rikne za dve godine, za 400 EUR ces kupiti drugi kompletan, registrovan, sve sa ispravnim agregatom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pa i meni je tu bilo nesto sumnjivo, nekog zajebe a nekog ne i tako redom.Nasao sam majstora samo nemam vreme za njega, a sa tom navodno iskrivljenom radilicom sam presao oko 2000 km sa suprugom i samo po gasu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

Ljudi, pozdrav svima, ovdje sam jer imam probleme, a pretpostavljam da ce ih tek biti...

Imam QINGQI 200 supermoto, 2007. godiste. Kupio sam ga u novembru, u jako losem stanju. Radio sam neke opravke, plastike sredio, sve zivo, ali, problem koji imam jos od pocetka je lupkanje dok vozim u drugoj, trecoj i cetvrtoj brzini. Najvise se zapravo cuje u trecoj na malim obrtajima, a kako se obrtaji povecavaju cuje se manje jer ga poklopi zvuk auspuha ali isto tako to lupkanje se i ubrzava sa brzim radom motora odnosno vecim obrtajima. E sad mene interesuje, sta bi to moglo da bude i je li to opasno za motor? To lupkanje se tacnije javlja pored onog mjesta gdje stavljam lijevu nogu dok vozim.

To je prvi problem, a drugi je problem ozbiljniji jer ja u Crnoj Gori nemam gdje da kupim djelove za njega, a pukla mi je gumica, ondnosno onaj citav dio koji valjda vodi vazduh iz karburatora u nesto crno(ne razmijem se pravo da vam kazem) i tu mi pusta vazduh. Kad ga upalim na ler radi normalno, ali cim dodam malo jaci gas na ler i zatim ga pustim on ne vrati rad motora tipa na 1-2hiljade obrtaja(na koliko li vec radi) nego radi na po nekoliko hiljada obrtaja i bruji jako(pretpostavljam da je to od te gumice). Ja je zalijepim gumom koja trpi tempraturu, i ona opet pukne. Majstor mi kaze da je taj lijepak(ta guma) dovoljno snazna da to zalijepi i drzi, ali da motor stvara dodatnu kompresiju u radu zato sto dugo nije, takoreci, podmazivan i cuje se nesto na ler(ne znam sta mi rece da se cuje), pa mi je rekao da uspem neki modifikator kad naspem gorivo sledeci put i da onda dodjem da mi on opet zalijepi.

U slucaju da to lijepljenje ne bude moglo da bude trajno rjesenje, kako cu ja nabaviti taj mali dio koji mi je potreban?

I da, interesuje me, da li je neko kompetentan da mi da odgovor na prvo pitanje, mnogo bi mi znacilo, pa makar i pretpostavka.

Hvala za odvojeno vrijeme i veliki pozdrav jos jednom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

Zvuk je periodican.. Kao kad se nesto okrece pa kaci u jednom dijelu kruga koji pravi. I tad kad zakaci po malo mi lici kao da se cuje metal o metal ili da se nestosteti dolje.. A i osjecam tu vibraciju odmah pored noge bas jako.

 

Evo bas sam sad citao sta je radilica i koja je njena fja, jer o tome nisam imao pojma i sad mi je jasno. I vidjeh da ima neki prigusivac vibracija na radilici(to za auta), ne znam da li to ima za motore...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Nadji nekog krstenog majstora da ti sredi motor, ne mozemo ti mi mnogo pomoci preko pisanja...

 

Treba neko da ti namesti karburator kako valja i tu kutiju za vazduh da bi motor radio kako valja.

 

A to lupanje sto se cuje iz masine, ne znam sta je, mora se otvoriti motor pa videti kakvo je stanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja