Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500cc Sprint !!! nova polu-krmača u našem skuter jatu!

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Bez namere da davim moram malo da se osvrnem na istoriju...

Pre 1,5 godinu počnem ti ja da pregledavam ovaj naš forum, bez želje da se učlanjujem (jer me mrzelo da se registrujem), vidim ima puno zanimljivih stvarčica

koje moto laik kao ja može da nauči....Pratio operaciju Atlantic i sve u sebi mislim "Bože koji zaluđenici, ovi baš nemaju pametnija posla u životu " 1nanana.gif...

Prođoše meseci u tom mom razgledavanju foruma, moj Beverly 200 me lepo služio, a dođe i famozni skup maxi skuteraša u malenom Žablju (powered by Alexanto)...

Ajde da se učlanim na forum i prijavim pa da vidim kakvi su to momci, rekoh sebi, a maleni đavo u meni je imao svoju verziju - Gde ćeš budalo ti sa 35 god. da se učlanjuješ među ove iskusne motoriste..

Učlanih se ja i upoznah te momke, ono svi normalni, lepo vaspitani, pomažu bakama da pređu ulicu na pešačkom... :jee:

Onda se sve dešava kao na traci, prođe Žabalj, dođe moje prvo ozbiljnije čeličenje u Beverly stoličici zvanoj put za Lisine,i prvi po mnogo čemu traumatični prolazak preko Avale....

na kraju vratio se kući sav "ispeglan" (u svakom smislu te reči ) ali osmeh sa lica nije silazio....

I tako, poenta je da u našu malu družinu uđete bez predrasuda o godinama i kubikaži, ono što ne znate stariji i iskusniji

(ne po godinama već po kilometrima ) će vas rado posavetovati i podučiti.

"Loša " stvar u vezi svega ovoga je želja da se ta moja vožnja učini udobnijom i veselijom pa je ove godine moj Beverly 200 0plac.gif morao da se zameni novim dvotočkašem...

Kao i kod svake kupovine od početnih 2000 i nešto sitno evara prešlo se na 2500, 2700....pa je posle mnogo razmišljanja i gledanja izbor je pao na Atlantica 500cc 2009 godište.

Jedan jedini u oglasima to godište...Hmmm... zašto samo jedan...

Prvo gledanje je prošlo u vizuelnom pregledu...u garaži mrak ali stanje korektno....polomljen jedan retrovizor pri parkiranju.

A sad spektakl :Mina:

Drugo gledanje je preraslo u avanturu :stabre:

Veče pred dogovoreno gledanje obaveštava me vlasnik da se ne seća dal mi je rekao (naravno da nije) da motor nema akumulator i da na instrument tabli ne radi merač tempterature ali da će on to da sredi kasnije o svom trošku ...Veselo...

Dolazimo ja i vlasnikov brat (vlasnik je na privremenom radu u Bosni) do garaže, palimo ga na kablove, on se u početku guši i trokira ali nastavlja stabilno da radi...

Dogovorimo se da ga ja povezem do mog majstora i vratim za sat vremena.Jedina stvar koja je fenomenalna u tom danu je što mi je lik na lepe oči dao da oteram motor, uz reči :

"Cool si lik vratićeš ga sigurno".

Prvih par min se motor ponašao normalno sve dok nisam prešao 80km/h i onda je počeo da se guši i trokira (inače osim merača temperature nije radio ni merač goriva)...

Nekako se ja dokopam majstora...da ne zamaram... inače se kod majstora par puta sam od sebe ugasio....Veselo, ali ja ne odustajem...

Pri povratku se na novom mostu preko Ade opet ugasio i to je bio kraj....Osim praznog akumulatora ostadoh i bez goriva... :staa2:

Drugo gledanje je zakazano nakon sređivanja instrument table (inače bi svako normalan odustao već od kupovine ali ne i ludak poput mene) ali opet sa praznim akumulatorom...

Uzeo ga ja ponovo radi on normalno, provozam ga ja malo, motor radi ko lutka..odem sav ponosan da ga pokažem ženi da potvrdimo kupovinu, ona ga pogleda i prokomentariše

''E sad izgledaš kao da voziš pravi motor" ..

Na povratku kući opet se ugasio na semaforu...ostatak agonije od jedno 2h cimanja zna samo AlexBGD (ili AlexaBGD :lol:) ...

Pošto dalje nisam mogao oteram ga do moje zgrade i obavestim vlasnika da će tu da prenoći (inače opet sam ga uzeo na lepe oči tj. ključ u ruke i vozi)...

Dogovorimo se i posavetujemo (ja i vlasnikov brat koji je cool lik i vozi BMW F650 Dakar) da je problem verovatno do istrošenog akumulatora i da sutra kupim nov, poteram ga na autoputu do maximuma i ako se neki problem desi ponovo, lepo vratim motor i gotovo.

Ne mogu vam opisati moj strah kada sam izašao na autoput... što zbog toga što sam imao onaj osećaj da će me motor ostaviti na cedilu, što zbog toga što sam se otkinuo prvih par minuta pri brzini od 160km/h...Htela je kaciga da mi se iščupa sa glave....

 

I tako mali zlaćani švrća postade moje vlasništvo...

 

174DA3E5-7F40-F74E-81E6-894E0E324132_thumb.jpg

 

A sad review..

Da ne ponavljam sve ono što je PitaNS ispričao o snazi i tehničkim detaljima, ja ću probati da ovaj model predstavim iz više korisničkog ugla.

Da se budući vozači ne bi cimali broj šasije se nalazi ispod pločice na sredini ..

 

[87E0B965-D8AA-064E-A249-0671F011445A_thumb.jpg

 

a kontrolna pločica sa brojem šasije je sa leve strane ispod gumenih patosnica

 

483F4A5B-9B6D-744B-A05D-A730D37D6A4A_thumb.jpg

 

broj motora je sa donje strane tj. ispod kvačila ali to nisam slikao..

 

Instrument tabla

 

95DD1AB2-D9DC-254D-8A7A-4BFD50701B26_thumb.jpg

 

je baš jadna i neinvetivna a boganmi i osvetljenje iste. Pri noćnoj vožnji ja čak i nevidim lepo digitalni sat, tako da će tu u nekom sledećem periodu biti stavljene nove sijalice.

 

Pregradak za sitnice ispod volana

 

217A4609-AB45-A64A-B200-23EDFDA3F1F6_thumb.jpg

 

je isto loša strana ovog motora, može malo jačim cimanjem da se otvori i bez ključa, tako da ostavljanje nekih skupocenih stvari tu ne dolazi u obzir.

A tu sad dolazimo do još jednog čudnog tehničkog rešenja...

Da bi se prekontrolisala i dolila tečnost za hlađenje taj isti deo mora da se skine, povlačenjem ovih držača sa svake strane

 

727F40B6-8F82-594D-9FC1-DFF4E380E9CE_thumb.jpg

 

i pomeranjem držača sa unutrašnje strane...I onda se sa leve strane ukazuje posuda za vodu u koju se samo pod nekim čudnim uglom i sa crevom može sipati antifriz...

Ako neko zna bolji način neka javi biću mu zahvalan.. :stabre:

Tablica za pritisak u gumama

 

C230C403-87C1-F443-B3C5-A1DEEE48A995_thumb.jpg

 

 

Prostor ispod sedišta isto tako nije za pohvalu, moja nadanja da tu može da stane full face kaciga su brzo raspršena... ::)

 

1F2E02CE-02A0-7A4A-B415-B0ED941F10B7_thumb.jpg

 

Kada se podigne sedište takođe se da primetiti čudan i bahat odnos prethodnog vlasnika...Kako li mu je ovo uspelo pitam se....

 

84FB842C-3B8D-3342-AD58-DC2B72004952_thumb.jpg

 

Kofer je original Aprillijin ali nemam pojma od koliko litara, meni se vizuelno ne sviđa ali radi posao.

Motorčić bez kofera

 

515C82F9-99DB-D844-AEC0-8DD057CC6342_thumb.jpg

 

Motorčić sa koferom

 

 

785C8991-5090-C74C-A5D6-E4D04C41F2B6_thumb.jpg

 

 

i još malo da se pokažemo kad smo sveže oprani i mirišljavi

 

2AEE221D-2DB6-F74B-AC53-BED93C144975_thumb.jpg

 

I retrovizori su mu mali dok se čovek ne navikne

 

E13884F4-DD1A-5F48-939C-090AA1D59A0D_thumb.jpg

 

i tako, ispada da se mnogo žalim ali nije ...zadovoljan sam mališanom, meni sa mojih 175cm leži samo tako, za razliku od

Beverlyja gde sam stalno bio na vrhovima prstiju, ovde opušteno spuštam celo stopalo, malo još da se naviknem

na te nestašne 14" - ice i da me bog vidi...:jee:

Da ne zaboravim kočnice....Prednja je dobra ali se kod integralne (rekoše da je ima) vidi taj nedostatak drugog diska napred, bar je po meni ta kočnica malo slabija...

Kao što rekoh namerno sam čekao da pređem par stotina km (600 tačnije) da sagledam motorčić iz svih uglova

i da ga realistično prikažem.

P.S.

Molim Alekrea da ispravi gramatičke i ostale pravopisne greške nastale kao moja nepažnja na časovima srpskog jezika i književnosti od 1-4 god. srednje škole..

 

Što bi rekao vođa

MAXI POZDRAV SVIMA

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5675 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Jesi ga prikazao - svaka ti dala!!! :care: Napisah je jednom davno da je naš Djuxy jedan od stubova Maxi Scooter Cluba. :takoje:

 

Neka te služi motorić kako si zamislio i da se sit sa njim navozaš! Kad smo išli za Vršac, vidim ja da si se ti već srodio sa njim... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

E bravo bata Djuxy, drago mi je da si ti zadovoiljan i još želim da si kupiš kožno prsluče, pa će i žena, na te, ozbiljnije da obrati pažnju :nanana::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4327 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Da ne tupim previse, probao sam motoric..ide kao metak samo mi je knap. :(

Nemam ja gde noge tu da uguram. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Moram i ja da cestitam mada sam mislim medju prvima sa kojima si se vozio malo dalje i ne po autoputu0ljut2.gif.Bilo je to nase putesestvije do Kosmaja preko Avale i nazad preko Barajeva. Jedno ne zaboravno iskustvo samo neki 1zvizduk.gif znaju o cemu se radi1nanana.gif. I naravno da te sluzi koliko god ti mislis da treba.

P.S. Moram ovo da kazem(napisem) Djuxy-jev AA je po meni mnogo lepsi o ostalih krmaca 0takoje.gif

Promenio član bracabgd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 134 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 200

Cestitam i ja na kupovini, :takoje: ,ali mi nije jasno kako ne moze da stane full face kaciga?Ja imam atlantika 200 i bez problema staje kaciga :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Ali mi nije jasno kako ne moze da stane full face kaciga?Ja imam atlantika 200 i bez problema staje kaciga :stabre:

 

Paaa, ja sam prvo mislio da je problem u dizajnu moje jeftine Probiker kacige koja je mnogo okrugla, ali probao sam i Alexov Scorpion Exo 700, 750, bem li ga...neće ni on da stane...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5675 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Cestitam i ja na kupovini, :takoje: ,ali mi nije jasno kako ne moze da stane full face kaciga?Ja imam atlantika 200 i bez problema staje kaciga :stabre:

 

Imaš manji zadnji točak (čini mi se 13/70-13) i samim tim više prostora pod sedištem. A i naš Djura je poglavat čo'ek pa mu je i kaciga golema...

 

5B6629C6-7839-FC45-A034-E0C7BAEE1C7D_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

ooooo pa cestitam bre,puno bezbednih milja ti zelim...bas sam komentarisao sa necijem kako si kupio scoot a ne hvalis se0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4327 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ali mi nije jasno kako ne moze da stane full face kaciga?Ja imam atlantika 200 i bez problema staje kaciga :stabre:

 

Paaa, ja sam prvo mislio da je problem u dizajnu moje jeftine Probiker kacige koja je mnogo okrugla, ali probao sam i Alexov Scorpion Exo 700, 750, bem li ga...neće ni on da stane...

 

Exo 1000 1ooo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

A tebi je tvoja velika, kad bi uzo broj manje mozda bi usla1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Opaaa na moje opšte veselje još jedan Atlantic Sprint model...lep je ko lutka...

Sve si u pravu, što se tiče osvetljenja table i njene škrtosti, što se tiče prostora ispod sedišta isto tako mada ja na jedvite jade uspevam da uguram full face kacigu ali je naravno ne držim ispod jer je to sve onda prenapregnuto...

Što se tiče ladice ispod kormana, ja sam dugo vremena bio u zabludi da ne može da se zatvori dobro...Probaj da je pritisneš prema unutra jako i trebalo bi da škljocne i tada je super zatvorena!!

 

Nadam se da ću uskoro imati prilike da vidim ovu polu-krmačicu... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

ma table ne mogu da se porede, to stoji...dosta likovanja Alex :)

 

Djuxy, treba da uhvatimo nekog električara da nam prosvetli tu našu mrak tablu i ubaci svetlo kod tog malenog da manji ne može biti digitalnog sata!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4327 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ma ja zezam Djuksija samo..0takoje.gif

Ocekivao sam neko ludilo od elektronike kod novijeg modela, medjutim razocarao sam se..1ups.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Moram i ja da cestitam mada sam mislim medju prvima sa kojima si se vozio malo dalje i ne po autoputu0ljut2.gif.Bilo je to nase putesestvije do Kosmaja preko Avale i nazad preko Barajeva. Jedno ne zaboravno iskustvo samo neki 1zvizduk.gif znaju o cemu se radi1nanana.gif. I naravno da te sluzi koliko god ti mislis da treba.

P.S. Moram ovo da kazem(napisem) Djuxy-jev AA je po meni mnogo lepsi o ostalih krmaca 0takoje.gif

 

Брате Ђукси, јес' да ће ме остала АА-братија стрељати за пример за изјаву која следи али и мени се оптички далеко више свиђа твој Спринт него мој Класик. Да ли има разлике у вожњи не знам, ова моја кангрба је више код мајстора него на друму а и твој скутер нисам пробао али ми је Спринт складнији и делује лакши за вожњу. Желим ти пуно сигурних километара.

 

Румба

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Sto manje elektronike to bolje,bar po meni.Al` da je stara lepsa od nove to stoji tj bolje osvetljena.Pogledajte kakao je to kolega POP to lepo resio na svom BurgmanuLedalizacija cajgera

Promenio član bracabgd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4327 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Rumba, evo moje skromno iskustvo.

Probao sam ga dva puta, od toga jednom sam vozio Djuskija a drugi put sam s devojkom bio.

Za nas "oko 2 metra" je Sprint definitivno mali, ja ne mogu noge da spakujem a da mi volan ne udara u kolena pri skretanju..ali sa druge strane je daleko poletniji od Classica.

Mnogo lakse i bolje ubrzava..a i manji je i laksi pretpostavljam. :)

A mozda ima i veze sa tim sto je Djuksi 175cm i 70 i neki kg a ja 196/98. :)

I far mi je nesto slab od Sprinta, bez obzira na moj xenon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

...мени се оптички далеко више свиђа твој Спринт него мој Класик. ...али ми је Спринт складнији и делује лакши за вожњу....

I meni se ovaj model više sviđa zato što je je manji, ali Classic (jeste da sam ga vozio malo) mi deluje mnogo stabilnije i čvršće na putu..i bolje koči :takoje:

 

Što se tiče ladice ispod kormana, ja sam dugo vremena bio u zabludi da ne može da se zatvori dobro...Probaj da je pritisneš prema unutra jako i trebalo bi da škljocne i tada je super zatvorena!!

 

To mi je i majstor rekao ali ja mislio da je lud....Hvala na savetu od sad ima da joj lupam čvrge stalno. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja