Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI NINJA 250 ccm

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Šalio sam se za Kawasaki, naravno da je reč o dobrom motoru što interesovanje ovde potvrđuje...

 

Ja bih obišao sve, nisu male pare u pitanju a i ne kupuje se motor za jednu sezonu...

 

O Mimotu stvarno ima svašta da se čuje mada ja lično imam jako dobra iskustva sa njima ali su cene... hm... :o

 

Obiđi bre, ti si kupac, gospodin čovek, a kupac je uvek u pravu. Po meni, da imaju smisla za prodaju izuzetno bi te poštovali svi, gde god otišao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

Danas sam zvao i mimoto i petoševića i culeta, i niko sad nema taj motor, izgleda da im stiže tek početkom maja. A taman sam se zagrejao danas da odem da vidim. I drugo, cena je izgleda povećana na ~3800-3900.

Neki kažu da će dobiti verziju koja nije ograničena (valjda 45 konja), ali niko nije znao da mi kaže šta je tačno urađeno na onim slabijim verzijama (30 ks).

Sve u svemu, smorio sam se, mislio sam da to može odma i za manje pare  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • DR.Mr, 214 postova
  • Lokacija: Pancevo

Znaci ista prica kako i kad sam ja zvao ,Mimoto........stize krajem maja ali nije sigurno za datum ......motor ne mozes da vidis pre kupovine ali zato moras da platis ...boju ne mozes da biras i tako sve u svemu odustao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: ZR - NS

Ja sam bio pre dva dana kod Culeta i kaparisao , rekli su mi da ce stici najkasnije krajem maja, od boja moze da se bira samo izmedju zelene i crne (ja sam se odlucio za crnu) , nego ja kontam da je ta verzija od 30 konja samo prigusena (ima neku blokadu) ne verujem da bi bilo sta menjali na samoj masini...

Rekli su mi da ce mi javiti kad ninje 250-ice stignu kod slovenaca pa cu se bas raspitati u cemu je razlika (ipak bi uzeo jacu verziju).

 

Ako neko zna u cemu je tacno razlika izmedju prigusene i neprigusene verzije nek javi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ja bih molio da nam zlimanZR postavi ovde slike kada mu stigne motor, nije to mala stvar.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: ZR - NS

Vujo nemas brines kacim slike cim stigne a nadam se da ce biti bar sredinom maja (ima jos 2 meseca, treba ga docekati)....

Nego sad sam trazio i nigde nemogu da nadjem u cemu je razlika izmedju verzije od 40ks i 30ks bedak....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Vujo nemas brines kacim slike cim stigne a nadam se da ce biti bar sredinom maja (ima jos 2 meseca, treba ga docekati)....

Nego sad sam trazio i nigde nemogu da nadjem u cemu je razlika izmedju verzije od 40ks i 30ks bedak....

 

Naisao bi neko da zna ali nov je motor u pitanju pa je malo toga poznato...

 

Mislim da nisu razlike u nekim složenin sistemima, ili su dizne manje ili je neka blokada broja obrtaja u pitanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

Ma verovatno je neka sitna izmena, blokada... Ali kraj maja?!!? Pa to je već pola sezone prošlo :(

Ja sam odustao od toga, tražim nešto oko 500-600 ccm što može odmah i da se vidi i da se kupi... Osećam da će na kraju biti preko 4000 evra. Videli su da je to baš jeftino a da su ljudi zainteresovani i smisliće par razloga da dignu cenu još malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Pričao sam sa drugarom koji radi za Mimoto, kaže da ga i oni nestrpljivo čekaju i dok ne vide motor ništa neznaju, ipak je nov i nepoznat.

 

Što se blokade tiče on predpostavlja da je neki čip u pitanju jer se više mehanički blokatori na karburatorima ne koriste ali i u to nemože da bude siguran dok se motor ne pojavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Lepši je novi  ;D

Koliko tražiš?

 

Idemo malo u OFF...

 

dcNiko prodaje svoj motor i mislim da ga ima u rubrici ''mali oglasi forumaša'' pa ga molim da, iako nije uobičajeno, ostavi ovde link za one koji bi želeli ovaj motor odmah i kojima nije važno da li je u pitanju najnajnaj noviji model.

 

Sa pravilima foruma se kosi bilo kakvo komentarisanje stvari koje su na prodaju ili koje se kupuju, ružno ti, malo, mnogo je i sl. i bez obzira na forum nije baš u skladu sa prijateljskim namerama.

 

Zbog toga sam poslednji post koji je postavio Skijash obrisao, dcNika molim da ostavi link za one kojima je ovaj motor hitno potreban a na ovom mestu nastavljamo priču o novoj Kawi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: ZR - NS

E sad sam se opasno iznervirao  >:( ... Na ninji nema merac goriva nego merac temperature (koji ce mi on) ali samo u evropskoj verziji dok u americkoj su prepravili pa stavili merac goriva :'(.

 

Evo slika:

  Evropska:  http://www.motoplanete.com/wallmages/Les%20Salons%20et%20Expositions/Le%20Mondial%20de%20la%20Moto%202007%20a%20Paris/PRESENTATIONS%20OFFICIELLES/KAWASAKI/NINJA%20250%20R%202008/Ninja%20250%20R%202008%20-%2016.JPG

 

  Americka: http://www.amadirectlink.com/news/2008/Ninja250R/gauges.jpg

 

Moracu ici da vidim dal moze nekako da se uzme sa meracem za gorivo, jee pa najobicniji skuteri imaju merac goriva....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

U pravu si ali tema mi je obrisana. Postaviću uskoro oglas čekao sam početak sezone. Jedna od razlika izmedju starijeg modela (moj je 12.2005) i novog modela je i u izduvima tj. moj ima dva izduva a novi koliko vidim ima jedan izduv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

E sad sam se opasno iznervirao  >:( ... Na ninji nema merac goriva nego merac temperature (koji ce mi on) ali samo u evropskoj verziji dok u americkoj su prepravili pa stavili merac goriva :'(.

 

Evo slika:

  Evropska:  http://www.motoplanete.com/wallmages/Les%20Salons%20et%20Expositions/Le%20Mondial%20de%20la%20Moto%202007%20a%20Paris/PRESENTATIONS%20OFFICIELLES/KAWASAKI/NINJA%20250%20R%202008/Ninja%20250%20R%202008%20-%2016.JPG

 

  Americka: http://www.amadirectlink.com/news/2008/Ninja250R/gauges.jpg

 

Moracu ici da vidim dal moze nekako da se uzme sa meracem za gorivo, jee pa najobicniji skuteri imaju merac goriva....

 

Sad sam se i ja iznervirao...ne mogu da verujem da su toliko maloumni da ne stave merac goriva( i nemo da mi sad neko kaze da su to inzinjeri i da oni  znaju sta rade >:() katastrofa, pa kako misle da proveravam nivo goriva >:( moj skuter od pishljivih 50 kubika ima merac goriva... strasno! I sta vise drk*** k**** sa tim americkim verzijama...ne razumem , majke mi >:(!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

nisam pratio ovu temu od pocetaka ali da malo popravim....

kod nas je 32 800 kn sto dodje na 328 000 din,nije 30 KS vec 27KS i kod nas dolazi po"obecanju" zastupnika 10.04.

Moj ga je brat platio,dobio broj sasije i papirrologiju,te je mogao birati boju(crna,zelena,srebrna)

Ako bude nekih kasnjenja kod Vas mozete ga iz prve ruke vidjeti i dobiti dojmove u Sapcu na susretima

 

ako nebude kasnjenja  ;D kod nas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: ZR - NS

@fat boyOS ajde kad stigne motor okaci slike ako te ne mrzi i utiske obavezno..... I ja sam moj kaparisao ali u NS-u ali oni narucuju preko DKS-a a trebalo bi i kod vas da ide preko DKS-a (moguce je da nabavljaju preko nekog drugog), medjutim meni su rekli naj kasnije krajem maja ali ja sam samo birao boju pa nije mi jasno kako ti je burazer mogao dobiti papire i br. sasije kad motor nije stigao i jos nesto, nepostoji srebrna boja, samo crna i zelena kod nas a proizvodi se jos i u crvenoj i plavoj....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

@fat boyOS ajde kad stigne motor okaci slike ako te ne mrzi i utiske obavezno..... I ja sam moj kaparisao ali u NS-u ali oni narucuju preko DKS-a a trebalo bi i kod vas da ide preko DKS-a (moguce je da nabavljaju preko nekog drugog), medjutim meni su rekli naj kasnije krajem maja ali ja sam samo birao boju pa nije mi jasno kako ti je burazer mogao dobiti papire i br. sasije kad motor nije stigao i jos nesto, nepostoji srebrna boja, samo crna i zelena kod nas a proizvodi se jos i u crvenoj i plavoj....

skenirat cu papirologiju veceras pa ces vidjeti... on je uzeo preko KMS-a a oni dobijaju direkt iz Slovenije

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: ZR - NS

fat boyOS ma ne moras se cimati skenirati... Verujem ti, nego mi cudno da se dobiju papiri a da motor nije stigao... I ovi narucuju direktno iz Slovenije i kod nas je bilo reci sredinom aprila a na kraju ispalo kraj maja, nadam se da kod vas nece kasniti pa onda mozda kod nas stigne ranije...

Nista, cekamo da okacis slike motora za 10-ak dana ako rok bude ispostovan (obavezno slikaj komadnu tablu, da vidimo dal su se opametili i u evropsku verziju stavili merac goriva) pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

fat boyOS ma ne moras se cimati skenirati... Verujem ti, nego mi cudno da se dobiju papiri a da motor nije stigao... I ovi narucuju direktno iz Slovenije i kod nas je bilo reci sredinom aprila a na kraju ispalo kraj maja, nadam se da kod vas nece kasniti pa onda mozda kod nas stigne ranije...

Nista, cekamo da okacis slike motora za 10-ak dana ako rok bude ispostovan (obavezno slikaj komadnu tablu, da vidimo dal su se opametili i u evropsku verziju stavili merac goriva) pozz

hocu 100% cim stigne,svaki detalj (brat je vec poceo grickat prste umjesto noktiju ;D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: POZAREVAC

kawa 250 ccm se moze naruciti po novoj ceni. sada je 3.820 evra sa carinom i pdv-om. cule novi sad, petosevic beograd, marinkovic cacak, mimoto beograd, svi prodaju po istoj ceni. svi dobijaju po 3-5 komada osim mimoto koji dobijaju 10 komada. ja dobijam od mimoto, tako da po porudzbini mogu da obezbedim malo vise. od ostalih. ako se sracuna sve zajedno, to iznosi oko 25 komada za srbiju. a to je malo.to znaci da ce preprodavci da kupuju i prodaju po vecoj ceni. ko naruci pre dolaska i da  kaparu taj dobija po 3.820 evra. moto shop pozarevac 012 55 11 29, 064 56 12 0 12. mozda je to samo reklama za moju radnju, a mozda je to samo pomoc da oni koji zele da kupe 250 ccm dodju do realne cene, a ne do cene preprodavaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

kawa 250 ccm se moze naruciti po novoj ceni. sada je 3.820 evra sa carinom i pdv-om. cule novi sad, petosevic beograd, marinkovic cacak, mimoto beograd, svi prodaju po istoj ceni. svi dobijaju po 3-5 komada osim mimoto koji dobijaju 10 komada. ja dobijam od mimoto, tako da po porudzbini mogu da obezbedim malo vise. od ostalih. ako se sracuna sve zajedno, to iznosi oko 25 komada za srbiju. a to je malo.to znaci da ce preprodavci da kupuju i prodaju po vecoj ceni. ko naruci pre dolaska i da  kaparu taj dobija po 3.820 evra. moto shop pozarevac 012 55 11 29, 064 56 12 0 12. mozda je to samo reklama za moju radnju, a mozda je to samo pomoc da oni koji zele da kupe 250 ccm dodju do realne cene, a ne do cene preprodavaca.

 

to su cinjenice i svaka cast na iskrenosti slicno je nama rekao ovaj nas i trazio kapare nekih 50000 din,ali je dobio sve ,kes, da budemo sigurni da ce biti ekskluziva bar 3 dana  ;D

1. u gradu da si neki ljudi jaja pojedu od muke  ;D

 

Post s : Jos uvijek cekamo.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

E sad sam se opasno iznervirao  >:( ... Na ninji nema merac goriva nego merac temperature (koji ce mi on) ali samo u evropskoj verziji dok u americkoj su prepravili pa stavili merac goriva :'(.

 

Evo slika:

  Evropska:  http://www.motoplanete.com/wallmages/Les%20Salons%20et%20Expositions/Le%20Mondial%20de%20la%20Moto%202007%20a%20Paris/PRESENTATIONS%20OFFICIELLES/KAWASAKI/NINJA%20250%20R%202008/Ninja%20250%20R%202008%20-%2016.JPG

 

  Americka: http://www.amadirectlink.com/news/2008/Ninja250R/gauges.jpg

 

Moracu ici da vidim dal moze nekako da se uzme sa meracem za gorivo, jee pa najobicniji skuteri imaju merac goriva....

 

Sad sam se i ja iznervirao...ne mogu da verujem da su toliko maloumni da ne stave merac goriva( i nemo da mi sad neko kaze da su to inzinjeri i da oni  znaju sta rade >:() katastrofa, pa kako misle da proveravam nivo goriva >:( moj skuter od pishljivih 50 kubika ima merac goriva... strasno! I sta vise drk*** k**** sa tim americkim verzijama...ne razumem , majke mi >:(!

 

a gde si ti video da R model ima merac goriva??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja