Jump to content

Moto Zajednica

Dilema: Hyosung Aquila GV250

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: XJ6n '12

Pozdrav svima,

 

imam ponudu za kupovinu pomenutog motocikla.

Naime, u pitanju je Aquila GV 250 2008 godište - verzija sa karburatorom.

Prešla je veoma malo ~3000 km - tek razradjena.

Vlasnik kaže da je slabo vozio i da je zato prodaje. Video sam je - i zaista izgleda kao nova.

Isterali smo je iz garaže, obrisali prošlogodišnju prašinu i upalili je - radi sasvim OK.

 

Vlasnik traži za nju 2450 eur (nova je 3600).

Moja dilema je da li to vredi toliko i da li se može nešto bolje kupiti za te novce.

 

Hvala na pomoci i savetima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Pa ako ti je prvi motor onda ce ti biti ok. ovu eventualno sledecu sezonu.Posle ces ga prerasti i postace preslab a i dodatno ce izgubiti na vrednosti.

Za manje para mozes uzeti starijeg Japanca od 500 ccm pa da ti ostane i za more i za par lepih izleta po Srbiji :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Reci mi gde si ga gledao, znam jedan koji je kupljen iz hira i parkiran. A da li vredi pa ako se poredi sa novim koji možda isto tako stoji par godina u nekom magacinu onda svakako vredi a da li ima nešto drugo interesantnije vidi u oglasima a najpre raščisti sa sobom šta hoćeš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Ne znam da li ce ti biti od pomoci ali evo da i ja prokomentarisem koju iz mog ugla.

Pre par godina sam bio veeeoma zainteresovan da kupim Hyosung Aguilu GV 650,

cak sam isao i kod ovlascenog dilera koji je bio veoma srdacan i predusretljiv pa i

po pitanju cene i uslova otplate na rate! Nema mnogo veze sa tvojom problematikom

ali cisto da prenesem pozitivne utiske.

E sad, sve sto sam saznao o toj firmi saznao sam preko neta, niko ziv nije znao da

mi kaze nista , cak sam kontaktirao i jednog clana foruma koji poseduje bas taj model

da mi prenese utiske i iskustva ali, nazalost nikada odgovor nisam dobio. :neznam:

Ono sto me je pokolebalo je bila upravo ta cinjenica da su ljudi veoma malo ili nikako

upoznati sa firmom Hyosung i na moj pomen odgovarali sa, sta ce ti taj "Kinez", kupi

lepo sebi Japanca i uzivaj!!! Uzalud sam ja tupio zube da je to Koreanac, kao i Hyundai

i Kia u ciji se kvalitet i pouzdanost vec veruje i da je bio pre dve godine progasen cruiserom

godine u USA, za vecinu nasih sunarodnika Golf 2 je i dalje najbolji auto! >:(

I da rezimiram, ako kupujes za sebe i ako ti se svidja, kupi i verujerm da ces uzivati

samo budi spreman na mnogo tezu prodaju ukoliko budes u situaciji da moras da ga

prodas ili jednostavno pozelis vremenom da ga promenis kao i na veci gubitak u razlici

izmedju kupovne i prodajne cene u odnosu na slican motor Japanske proizvodnje! :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

 

Vlasnik traži za nju 2450 eur (nova je 3600).

 

 

Vlasnik može da traži koliko hoće a ti mu lepo ponudi 2200 jevreja pa nek vidi šta će :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd-Voždovac
  • Motocikl: Hyosung GT250 Comet

Bio u slicnoj dilemi za GT250. Na kraju otisao, seo, provozao i bljunuo kes :). Nisam se ni jedan sekund pokajao. Agregat je isti i kod GV, svaka preporuka. Naravno, pokusaj da se cenjkas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Znači to je motor od dragane frizerke, triput sela na njega, stvarno greh što stoji džabe. Kažu malo im 2100 koliko je neko nudio, koštao je blizu 5k sa kamatom na kredit, kao ako ne ode za više mogu toliko dobiti i dogodine, ne kapiram baš, pare sad i za godinu nisu isto. Ima tamo i yamaha FZX 750 malo starija ali u jednako perfektnom stanju isto stoji, zezamo ih da osnuju klub nevozača. Ne znam šta da ti kažem motor je praktično nov samo nemaš garanciju od koje i nije neka vajda u srbiji, jedno vreme nije ni bilo ovlasćenog uvoznika i servisera ali ih sad Vmoto zastupa. Ja bi pre uzeo onu yamahu ali ako ciljaš 250ccm onda probaj da se nagodiš svakako je bolje od novih v-twin kineza koji su u tom cenovnom rangu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: XJ6n '12

@ratboy:

 

hehe. U pravu si - neka žena je vlasnik motora. Mala je ovo zemlja - sve se sazna0namigivanje.gif

Ja skroz razumem da želi da uzme što je moguće više za njega (posebno uzevši u obzir i trošak kredita - 0tuzan.gif) ALI situacija i nije takva da se može toliko dobiti ...

 

Hvala tebi na ovim informacijama a ja ću videti - imam još nekoliko komada da pogledam pa ću videti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

za 2400e http://www.sprintscooters.com/supermoto_05_raptor_spt.htm sprint raptor spt350, i imaces i za registraciju. Na zapadu vrlo pohvaljen kao motor male litraze, prodaje se od Velike Britanije, preko Amerike severne i juzne, do suseda kod nas Čeha, Poljaka i ostalih. Kupujes motor iz prodavnice, sa garancijom, i 0km i prvi si koji gura kljuc u isti, ti ga razradjujes i ti ga cuvas za sebe, prodaces ga za 50% manje novca kada se budes resio da ga prodas ali mnogo lakse nego hyosung jer je to za nas narod sve ‚‚kinez‚‚. I sad ce svi da te ubedjuju da je 20god star japanac bolji od novog iz prodavnice a ja na sve to samokazem jednu stvar-jel bi radje ribu koju je jahalo njih 50 ili 1-2 :neznam:

Ako presudno nij da bude kruzer baci pogled na ovaj motor, a ako si bas za kruzere male litraze mislim da je solodna kupovina-jedino sto mi je nepoznanica je servisna mreza i rezervni delovi, za sprint barem znam da ga ima sada skoro na svakom cosku :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Fina je to para, a u ovo doba, svašta lepo može da se bira.

Pitanje je jedino u kakvom je šta stanju i kako je održavano i voženo, a ako je ovaj motor stvarno tako nevožen, to ti je velika prednost.

Druga stvar o kojoj moraš da vodiš računa su delovi. Gde posle naći delove? 0stabre.gif

Samo zbog toga je još uvek japanac bolja opcija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd-Voždovac
  • Motocikl: Hyosung GT250 Comet

Delovi? Najmanji problem, sve stize na kucnu adresu: http://www.hyosungsource.com

S obzirom da je mala kilometraza trebace mu za pocetak potrosni delovi (filteri, svecice, plocice..) kojih ima svuda.

Delove moze da naruci i kod uvoznika Vmoto bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Hyosung je sasvim pristojan motor. Agregati su Suzukijevi (bar onaj od 650 ccm). Za te pare, to godiste hm. Cenkaj se do krvi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Bio sam vlasnik GV 125, a još uvek sam GV 250 i GV 650. Pomislio bi čovek da sam zaljubljenik ili diler ovih korejanaca, ipak, samo splet okolnosti... Pedesetak hiljada kilometara ukupno na njima daju za pravo da se nešto kaže. Najveći deo tih kilometara je predjen upravo na 250-ici. Vredi svaku paru i ako ti ne smeta što će svi misliti da je kinez, ako odmah zaboraviš objašnjeenja tipa hyoSUNG - samSUNG, ako ti se dopada linija i namena, performanse te sigurno neće razočarati.

Gv 650 imam tek nepunu godinu i predjenih 4000km pa je rano za neke ozbiljnije ocene. Jedno iskustvo je ipak vredno. Kupio sam ga polovnog sa predjenih 1000km, garancija 2god, istekla ovog aprila. Prošle godine, dakle u garatnom roku, pukne mi pogonski kaiš. U garanciji lepo piše da se ona ne odnosi na pogonski kaiš i na još po nešto...

Dakle 300 evropskih (odakle??) novčanica mi krenuše iz džepa. Kaiš je već naručen ali zovu me ljudi iz Vmoto-a sa pričom: "da naš majstor to pogleda, pa ako nije pukao tvojom krivicom priznaćemo ti pod garanciju". Naravno da sam pomislio da me leruju mada mi motivi nedostajaše. Ipak, u Srbiji zemlji čuda se dešavaju, nije moja krivica...

Sve pohvale za Marka sa Karaburme ovlašćenog servisera i Vmoto zastupnika Hyosung-a.

Sad kad se osvrnem izgleda ko plaćen tekst. U suštini i jeste, pogonskim kaišem. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: XJ6n '12

Hehe.

 

Da, bio bi red da zatvorimo ovu temu i da ja dam update o trenutnom bike-u koji vozim.

Ipak nisam pazario pomenutu Aquila-u. A nije pao ni neki model iz Hyosung linije. Next time...

 

Pazario sam Yamahu XJ6, 2012 godište 1aha.gif

U ovom trenutku mi se mnogo više svidela ova kategorija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja