Jump to content

Moto Zajednica

Potreban pravni savet udes

Recommended Posts

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

E jos nesto jel se vodi i kao raskrsnica kad ima glavni put i na njemu putic(ulicica) samo u levo,ili je raskrsnica gde se seku dva puta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

da nije bio neki znak sa ukrstanjem sa sporednim putem ?

 

tesko da ce bilo ko od nas moci da da tacno tumacenje sitvacije jer nemamo ni slike gde se desilo ni zapisnik policije a i nismo pravnici . ja sam imao cukanje gde je drugi vozac bio malo pijan , bez obzira na sve imao je pravo na naplatu stete ali koliko sam razumeo mogao je samo pola da ocekuje jer je i on bio delom kriv jer je vozio pijan . usput tu stetu nije nikad naplatio imam prijatelja koji radi u dozu pa znam ali je svakako platio pola moje stete osiguranju jer sam imao kasko pa sam sam se bio naplatio . pored toga je bio sigurno dobio i kaznu od sudije za voznju u pijanom stanju . tako bez obzira sto nije kriv debelo je platio na kraju .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Evo prodje skoro 20 dana od udesa a zapisnik jos nije gotov,zvao sam sup nekoliko puta i kayu jos nista nije uradjeno jer je kolega zaduzen za uvidjaje na odmoru i tek se vraca za 10 ak dana :lud: ....... ne znam da li ce mi praviti probleme u osiguranju sto se javljam tek mesec dana posle udesa,a sad ne znam ni koje je osiguranje ove sto je vozila kola....

 

Inace sam razgovarao sa advokatom i nekim policajcima i kazu da uopste nije bitnosto nisam bio registrovan za naplatu odstete ako proglase da nisam kriv za udes,naravno platicu kaznu i dobicu neki negativan bod...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Detaljan zapisnik nećeš dobiti, jer koga god da proglase krivim, taj će dobiti krivičnu prijavu zbog toga što se u udesu desila povreda. Dobićeš skicu, fotografije i rešenje da se protiv tebe ili te žene pokreće krivični postupak. Ukoliko ti budeš kriv, gospođa će ex-ofice dobiti pare za štetu od osiguranja. Ukoliko ona bude kriva, ti ćeš dobiti za štetu, ali i za povrede. Za lake povrede odšteta ide od 50 do 100 hiljada.

 

E sad, kako si opisao, pojma nemam koga će da proglase krivim. Ja bih dobro zagrizao. Naime, član 57 ZOBS-a meni nije potpuno jasan u smislu pretianja ispred raskrsnice.

U prvom stavu se kaže da je zabranjen, a u drugom stavu pod tačkom 4 ispada da si ti sve uradio kako treba. Tvoj zadatak je da dokažeš da si preticao u skladu sa ovim članom i tom tačkom.

 

Član 57.

 

Vozač ne sme da pretiče drugo vozilo neposredno ispred raskrsnice ili na

raskrsnici koja nije sa kružnim tokom saobraćaja.

Neposredno ispred raskrsnice i na raskrsnici vozač u slučaju kada se kreće

putem sa prvenstvom prolaza, sme da pretiče:

1) vozilo koje skreće u levo, a pretiče se sa desne strane,

2) vozilo koje skreće u desno, ali da pri tom svojim vozilom ne prelazi na deo

kolovoza namenjen za saobraćaj vozila iz suprotnog smera,

3) vozilo koje se kreće na putu sa prvenstvom prolaza,

4) vozilo koje se kreće raskrsnicom na kojoj je saobraćaj regulisan

svetlosnim saobraćajnim znakovima ili znacima koje daje policijski

službenik,

5) bicikl, moped ili motocikl.

 

Uz to, neophodno je da pokažeš da je žena s kojom si se sudario prekršila dva pravila, Član 54 i Član 32.

 

Član 32.

Vozač ne sme naglo da menja način vožnje, osim u slučaju izbegavanja

neposredne opasnosti.

Vozač koji namerava da pomeri vozilo udesno ili ulevo, menja saobraćajnu

traku, pretiče, obilazi, zaustavlja, skreće, okreće se polukružno, vozi unazad,

prestrojava se i sl, sme da otpočne takvu radnju samo ako se uverio da to može da

učini na bezbedan način.

Nakon uveravanja da sme da otpočne željenu radnju vozač je dužan da

druge učesnike u saobraćaju jasno i blagovremeno obavesti o tome, dajući im znak

pomoću pokazivača pravca ili, ako oni ne postoje, odgovarajući znak rukom. Vozač

koji pokazivačem pravca daje propisani znak, mora davati znak za sve vreme vršenja

radnje vozilom, a po izvršenoj radnji mora prestati sa davanjem tog znaka.

 

Član 54.

Vozač kome je dat znak za preticanje dužan je da pomeri svoje vozilo ka

desnoj ivici kolovoza.

Vozač ne sme da povećava brzinu kretanja svog vozila dok ga drugo vozilo

pretiče.

 

Napiši elaborat, u ukoliko krenu na tebe, odbijaj napade. Onaj ko bude optužen da je kriv, dobiće od tužioca ponudu da uplati onih 30000 din koje je neko pominjao, u zamenu za odbacivanje slučaja POD USLOVOM DA NIKADA NIJE OSUĐIVAN, I POD USLOVOM DA POVREĐENA OSOBA IZ UDESA NE TERETI ONU DRUGU. Ne zaleći se, popričaj sa tužiocem jer evo o čemu se radi. Ta ponuda za oportunitet može da se ti se da u pretkrivičnom postupku, može tokom istrage, i može čak i na glavnom pretresu suđenja. Dakle, nije to baš da se odlučiš tek tako.

 

Ja sam jednu takvu ponudu odbio, policajac je napisao da sam ja kriv, ja sam ubeđen da nisam, napisao sam elaborat o događaju, priložio fotografije, priložio argumente, odneo tužiocu, zahvalio mu se na ponudi i rekao - vidimo se na suđenju. Možeš pronaći u temama više o mom slučaju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

Moj savet ti je da sve uradiš da ne dodje do sudjenja, a ako dodje samo budi strpljiv desetak godina...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Detaljan zapisnik nećeš dobiti, jer koga god da proglase krivim, taj će dobiti krivičnu prijavu zbog toga što se u udesu desila povreda. Dobićeš skicu, fotografije i rešenje da se protiv tebe ili te žene pokreće krivični postupak. Ukoliko ti budeš kriv, gospođa će ex-ofice dobiti pare za štetu od osiguranja. Ukoliko ona bude kriva, ti ćeš dobiti za štetu, ali i za povrede. Za lake povrede odšteta ide od 50 do 100 hiljada.

 

E sad, kako si opisao, pojma nemam koga će da proglase krivim. Ja bih dobro zagrizao. Naime, član 57 ZOBS-a meni nije potpuno jasan u smislu pretianja ispred raskrsnice.

U prvom stavu se kaže da je zabranjen, a u drugom stavu pod tačkom 4 ispada da si ti sve uradio kako treba. Tvoj zadatak je da dokažeš da si preticao u skladu sa ovim članom i tom tačkom.

 

Član 57.

 

Vozač ne sme da pretiče drugo vozilo neposredno ispred raskrsnice ili na

raskrsnici koja nije sa kružnim tokom saobraćaja.

Neposredno ispred raskrsnice i na raskrsnici vozač u slučaju kada se kreće

putem sa prvenstvom prolaza, sme da pretiče:

1) vozilo koje skreće u levo, a pretiče se sa desne strane,

2) vozilo koje skreće u desno, ali da pri tom svojim vozilom ne prelazi na deo

kolovoza namenjen za saobraćaj vozila iz suprotnog smera,

3) vozilo koje se kreće na putu sa prvenstvom prolaza,

4) vozilo koje se kreće raskrsnicom na kojoj je saobraćaj regulisan

svetlosnim saobraćajnim znakovima ili znacima koje daje policijski

službenik,

5) bicikl, moped ili motocikl.

 

Uz to, neophodno je da pokažeš da je žena s kojom si se sudario prekršila dva pravila, Član 54 i Član 32.

 

Član 32.

Vozač ne sme naglo da menja način vožnje, osim u slučaju izbegavanja

neposredne opasnosti.

Vozač koji namerava da pomeri vozilo udesno ili ulevo, menja saobraćajnu

traku, pretiče, obilazi, zaustavlja, skreće, okreće se polukružno, vozi unazad,

prestrojava se i sl, sme da otpočne takvu radnju samo ako se uverio da to može da

učini na bezbedan način.

Nakon uveravanja da sme da otpočne željenu radnju vozač je dužan da

druge učesnike u saobraćaju jasno i blagovremeno obavesti o tome, dajući im znak

pomoću pokazivača pravca ili, ako oni ne postoje, odgovarajući znak rukom. Vozač

koji pokazivačem pravca daje propisani znak, mora davati znak za sve vreme vršenja

radnje vozilom, a po izvršenoj radnji mora prestati sa davanjem tog znaka.

 

Član 54.

Vozač kome je dat znak za preticanje dužan je da pomeri svoje vozilo ka

desnoj ivici kolovoza.

Vozač ne sme da povećava brzinu kretanja svog vozila dok ga drugo vozilo

pretiče.

 

Napiši elaborat, u ukoliko krenu na tebe, odbijaj napade. Onaj ko bude optužen da je kriv, dobiće od tužioca ponudu da uplati onih 30000 din koje je neko pominjao, u zamenu za odbacivanje slučaja POD USLOVOM DA NIKADA NIJE OSUĐIVAN, I POD USLOVOM DA POVREĐENA OSOBA IZ UDESA NE TERETI ONU DRUGU. Ne zaleći se, popričaj sa tužiocem jer evo o čemu se radi. Ta ponuda za oportunitet može da se ti se da u pretkrivičnom postupku, može tokom istrage, i može čak i na glavnom pretresu suđenja. Dakle, nije to baš da se odlučiš tek tako.

 

Ja sam jednu takvu ponudu odbio, policajac je napisao da sam ja kriv, ja sam ubeđen da nisam, napisao sam elaborat o događaju, priložio fotografije, priložio argumente, odneo tužiocu, zahvalio mu se na ponudi i rekao - vidimo se na suđenju. Možeš pronaći u temama više o mom slučaju.

 

Puno hvala na savetu,sad cu da potrazim tvoju temu... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Evo i da javim sta je bilo....a narocito nevernim tomama,koji misle da je najveci greh voziti neregistrovan motor.....

 

Pozvan sam u tuzilastvo kao svedok u sudjenju protiv okrivljene,zbog krivicnog dela ugrozavanje javnog saobracaja.....i da ponesem svu dokumentaciju o mojim povredama......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Preticanje u / ispred / na / posle raskrsnice nije zabranjeno.

Zabranjeno je samo ako na istoj nailazis na znak stop ili obrnuti trougao, tj. ako nemas prednost.

To vam pise i u clanu 57, stav 3 (a i 4 kad vam je zeleno ili vam mahne drot, tj. tad opet imate prednost) .

 

Dakle u raskrsnici nije uvijek puna linija. Cak sta vise, ja se nesto ne mogu sjetiti ni jedne u kojoj jeste. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Dobar advokat ti treba..

 

Za nereigistrovan motor je velika novčana kazna i idiotska zabrana od 3 meseca :lud:

to će verovatno tebi da natovare..

što se tiče same saobraćajke..ako nisi kriv.. dobićeš odštetu..

zato ti treba dobar ljigavi advokat na procenat..

 

a ako si kriv za izazivanje nezgode.... a dosta toga piše u zapisniku..

ondak si najebao žestoko..

Srećno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Evo prodje skoro 20 dana od udesa a zapisnik jos nije gotov,zvao sam sup nekoliko puta i kayu jos nista nije uradjeno jer je kolega zaduzen za uvidjaje na odmoru i tek se vraca za 10 ak dana :lud: ....... ne znam da li ce mi praviti probleme u osiguranju sto se javljam tek mesec dana posle udesa,a sad ne znam ni koje je osiguranje ove sto je vozila kola....

Tako su i meni govorili, ne piše ništa u nekoj kupusari kod dežurnog, kolega nije tu kad je stigao zapisnik u dunav ono čitav roman na kom bi i baron minhauzen pozavideo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Za neregistrovan motor mi sleduje 3 meseca zabrane i od 15 od 30 hiljada din. novcane kazne to je sigurno,a cim sam pozvan kao svedok za zudenje ovoj sto je vozila i da se izjasnim da li hocu da je krivicno gonim znaci da je ona 100% kriva.....meni ce stici prekrsajna kazna za neregistrovan motor i to je to....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Za neregistrovan motor mi sleduje 3 meseca zabrane i od 15 od 30 hiljada din. novcane kazne to je sigurno,a cim sam pozvan kao svedok za zudenje ovoj sto je vozila i da se izjasnim da li hocu da je krivicno gonim znaci da je ona 100% kriva.....meni ce stici prekrsajna kazna za neregistrovan motor i to je to....

 

Tuzi je da ti nadoknadi finansijsku stetu sto su te provalili da si neregistrovan. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Da znas da si u pravu :moto3: ,3 meseca bez volana nije malo,i boze pomozi ako zabrana bude negde u zimu,ali ako stigne na pocetku sledece sezone bice cupavo... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Pazi kad angazujes advokata. Ja sam naisao na jednu kancelariju u Beogradu 'Janjic- tesmanovic - protic' koja mi je naplatila dogovor oko zastupanja. Cak su me tuzili jer nisam hteo da platim dogovor a nismo se dogovorili. Tako da pre nego sto pocnes da se dogovaras sa advokatom dobro se raspitaj ko je i kako naplacuje usluge jer ce da te odere.

Pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Pazi kad angazujes advokata. Ja sam naisao na jednu kancelariju u Beogradu 'Janjic- tesmanovic - protic' koja mi je naplatila dogovor oko zastupanja. Cak su me tuzili jer nisam hteo da platim dogovor a nismo se dogovorili. Tako da pre nego sto pocnes da se dogovaras sa advokatom dobro se raspitaj ko je i kako naplacuje usluge jer ce da te odere.

Pozz.

 

kako te bre tužio? da li to znači da ti je ispostavio fakturu sa specifikacijom "usluga" pa ti nisi `teo da plaтtiš?, i jel te dobio na sudu? :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Da znas da si u pravu :moto3: ,3 meseca bez volana nije malo,i boze pomozi ako zabrana bude negde u zimu,ali ako stigne na pocetku sledece sezone bice cupavo... :lol:

 

Taman da malo razmislis i o tamnijem scenariu, u kojem ona vozi Ferrari, a ti budes kriv. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Pazi kad angazujes advokata. Ja sam naisao na jednu kancelariju u Beogradu 'Janjic- tesmanovic - protic' koja mi je naplatila dogovor oko zastupanja. Cak su me tuzili jer nisam hteo da platim dogovor a nismo se dogovorili. Tako da pre nego sto pocnes da se dogovaras sa advokatom dobro se raspitaj ko je i kako naplacuje usluge jer ce da te odere.

Pozz.

 

kako te bre tužio? da li to znači da ti je ispostavio fakturu sa specifikacijom "usluga" pa ti nisi `teo da plaтtiš?, i jel te dobio na sudu? :lol:

Svemu su skloni, jedna advokatica potražuje za izlazak na sudjenje, bilo je priče ali nit je ko rekao da ide nit dao punomoće. Mada kad bolje razmislim nisam ni mom advokatu išao do suda da poptpišem punomoće znači može kako hoće ako nemaš alternativnu varijantu za rešavanje sporova :rat3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: cacak
  • Motocikl: yamaha yzf 750r

Kazna od 15000din,6 poena i 3 meseca bez dozvole ti sledi1hmm.gif .Ali mozes naplatiti stetu na motoru koja nece biti mnogo velika jel taj motor kataloski je oko90000 din ali zato postoji osteta za pretrpljene fizicke povrede (teze) i odsteta za pretrpljeni strah.1bljak.gif.Doticnu gospodju ce goniti javni tuzilac po sluzbenoj duznosti jel je izazvala udes sa tezim telesnim povredama teretio ti nju ili ne.Advokati uzimaju 20% i imas jos da platis vestacenja koja ce ti po zavrsetku procesa biti refundirana.I ja sam imao udes sa zyf 750r a jos nisam ni imao polozeno sve sam naplatio a i dobio kaznu za kategoriju.A ako si imao novu registraciju to jest istekla ti je registraciona nalepnica kazna je oko 6000din i mislim da neukljucuje oduzimanje dozvole i poene vec samo ako je stare tablice to jest (vozilo nije upisano u registar.Brz oporavak i novu masinu za sledecu sezonu ti zelim1moto3.gif. A ova ce se valjda nauciti cemu sluze retrovizori sem za popravljanje sminke.1lud.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Pazi kad angazujes advokata. Ja sam naisao na jednu kancelariju u Beogradu 'Janjic- tesmanovic - protic' koja mi je naplatila dogovor oko zastupanja. Cak su me tuzili jer nisam hteo da platim dogovor a nismo se dogovorili. Tako da pre nego sto pocnes da se dogovaras sa advokatom dobro se raspitaj ko je i kako naplacuje usluge jer ce da te odere.

Pozz.

 

kako te bre tužio? da li to znači da ti je ispostavio fakturu sa specifikacijom "usluga" pa ti nisi `teo da plaтtiš?, i jel te dobio na sudu? :lol:

Svemu su skloni, jedna advokatica potražuje za izlazak na sudjenje, bilo je priče ali nit je ko rekao da ide nit dao punomoće. Mada kad bolje razmislim nisam ni mom advokatu išao do suda da poptpišem punomoće znači može kako hoće ako nemaš alternativnu varijantu za rešavanje sporova :rat3:

Lepo me tuzio. Moja cerka je otisla kod njega sa dokumentacijom kako bismo se dogovorili oko zastupanja, kako se nismo dogovorili jer je trazio veliki procenat on je ispostavio fakturu na 15000 za ' pruzene pravne savete tokom dogovora' cak je dolazio dva puta u Brus na rocista da bi ' nabio sto vise troskova'. Advokat koji me je tuzio je Uros Tesmanovic a angazovao je Protica da mu pise podneske i tako vise naplatio. Prvo je sudija presudio u moju korist, on se zalio i verovatno je imao veze pa je isti sudija doneo odluku da ja njemu platim 20000 din. Jos jednom, kancelarija je "Janjic-Tesmanovic-Protic".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Lepo me tuzio. Moja cerka je otisla kod njega sa dokumentacijom kako bismo se dogovorili oko zastupanja, kako se nismo dogovorili jer je trazio veliki procenat on je ispostavio fakturu na 15000 za ' pruzene pravne savete tokom dogovora' cak je dolazio dva puta u Brus na rocista da bi ' nabio sto vise troskova'. Advokat koji me je tuzio je Uros Tesmanovic a angazovao je Protica da mu pise podneske i tako vise naplatio. Prvo je sudija presudio u moju korist, on se zalio i verovatno je imao veze pa je isti sudija doneo odluku da ja njemu platim 20000 din. Jos jednom, kancelarija je "Janjic-Tesmanovic-Protic".

 

ljiga, talog, fekalija..,čast izuzetcima, ako je uopšte moguće biti pošten a biti advokat., odnosno sudija.

 

edit:

 

opet mi nije jasno na osnovu čega je mogao da te tuži!? verovatno ste sklopili neki ugovor, nakon čega je sledila faktura!? jer ipak, advokatski je posao gde se prodaju muda za bubrege, oću da kažem da tu suštinski nema nekog proizvoda koji je novostvorena vrednost.., već nešto što oni zovu "pravna usluga" ili tako nešto. i , jesi li na kraju morao da platiš tih 20000 rsd.!? 

 

 

Promenio član Lug

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Ne znam kako isti sufija rešava žalbe, možda je vraćeno na ponovno sudjenje? Ima fora kojom se služe potkupljene sudije da na ročištu kao budu strogi prema naručiocu i ostave žrtvu u uverenju da je sve izvesno u njenu koris te da ne treba ništa dalje preduzimati a onda donesu dijametralno suprotnu presudu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1551 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

[off topic]

 

Od nedavno su naučnici u eksperimentima umesto pacova počeli da koriste advokate. Prvo zato što se manje emotivno vežu za njih, i drugo, ima stvari koje ni pacovi neće da urade.

 

Robin Williams kao Peter Banning/Peter Pan u filmu Kuka

 

[/off topic]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Lepo me tuzio. Moja cerka je otisla kod njega sa dokumentacijom kako bismo se dogovorili oko zastupanja, kako se nismo dogovorili jer je trazio veliki procenat on je ispostavio fakturu na 15000 za ' pruzene pravne savete tokom dogovora' cak je dolazio dva puta u Brus na rocista da bi ' nabio sto vise troskova'. Advokat koji me je tuzio je Uros Tesmanovic a angazovao je Protica da mu pise podneske i tako vise naplatio. Prvo je sudija presudio u moju korist, on se zalio i verovatno je imao veze pa je isti sudija doneo odluku da ja njemu platim 20000 din. Jos jednom, kancelarija je "Janjic-Tesmanovic-Protic".

 

ljiga, talog, fekalija..,čast izuzetcima, ako je uopšte moguće biti pošten a biti advokat., odnosno sudija.

 

edit:

 

opet mi nije jasno na osnovu čega je mogao da te tuži!? verovatno ste sklopili neki ugovor, nakon čega je sledila faktura!? jer ipak, advokatski je posao gde se prodaju muda za bubrege, oću da kažem da tu suštinski nema nekog proizvoda koji je novostvorena vrednost.., već nešto što oni zovu "pravna usluga" ili tako nešto. i , jesi li na kraju morao da platiš tih 20000 rsd.!? 

Nista nismo potpisali. Ustvari ja ga nisam ni video, samo smo se culi telefonom a moja je cerka otisla do njega sa dokumentacijom. Fakturisao je kao pravni savetetnik usmeni pravni savet posebno meni posebno za moju cerku. Nema veze sto je faktura neispravna jer se predstavio kao moj pravni savetnik a nista nismo potpisali. Najgore je sto je i meni za telefonski razgovor napravio fakturu. Jos nisam platio ali cu morati. To nam je pravosudje u Srbiji. Je... ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Ah, pa ti ne znaš sa advokatima...

 

To su ljudi jako visoke sujete, i ponekad je lako manipulisati njima. Trebalo je da kažeš: ja sam čuo da si ti pakleno dobar advokat i da mlatiš pare na raznim belosvetskim značajnim slučajevima, kako je moguće da se tangiraš oko ove siće? Zar je moguće da ti ozbiljni slučajevi ne uzimaju više vremena? :))

 

Da vi'š kako bi odustao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Kakva pacovska sujeta, to je neki lešinar koji radi u talu sa sudijom, ne bi ni potegao tužbu i platio taksu da nije razradjena šema. Odustao bi tek da nadje konjsku glavu u krevetu, to je jezik koji ta vrsta razume.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja