Jump to content

Moto Zajednica

Do Umaga preko Liechtensteina

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: YAMAHA TDM 900

Davore, imam pitanje: koliko sam primetio austrija i slovenija bez autoputa. Jel to znaci da nema ni potrebe za vinjetama? Hrvatska i italija je sistem rampi-to znam. A njemacka je bez naplate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Davore, imam pitanje: koliko sam primetio austrija i slovenija bez autoputa. Jel to znaci da nema ni potrebe za vinjetama? Hrvatska i italija je sistem rampi-to znam. A njemacka je bez naplate.

 

U Austriji smo izbegli autoputeve sto i nije bilo tesko posto smo svo vreme bili negde visoko, izuzev na onoj deonici prema Insbrucku, a tu smo se drzali neke magistrale.

 

Sto se tice Slovenije u odlasku na deonici uz Dravu nema autoputa, a u povratko premo Umagu smo uzeli vinjete za 7 dana koje su kostale 7.5eur po motoru. Znali smo da cemo u povratku autoputem LJubljana - ZG - Osijek, a i koristili smo ih na onoj maloj deonici Trst - Koper pre nego sto cemo stici u Umag. Sad, kroz SLO se moze proci bez koriscenja autoputa pa onda nema potrebe za vinjetama. Mislim da je jedino problematicno ukoliko biste ulazili u Ljubljanu. No najbolje pitati nekoga iz SLO na forumu

 

U Italiji smo takodje izbegli lako autoput a na deonici Trst - granica SLO se ne naplacuje putarina.

 

Za one koji nameravaju da idu u ove krajeve neka ni ne pomisljaju na autoputeve u Svajcarskoj. Dobili smo informaciju da je uzasno skupo (uzasnooooo, trocifreno uzasno). Takodje, kroz Svajcarsku se preporucuje strogo pridrzavanje ogranicenja brzine posto stacionarnih radara ima pored puta na sve strane (ne u planinama na prevojima), i kamere slikaju i prednju i zadnju stranu vozila. Koliko smo saznali, za minimalno prekoracenje (ne znam koliko je to) je kazna na licu mesta 120eur, a ukoliko se odlucite za placanje u banci ili slicno, pisace vam 300eur, za veca prekoracenja su sume verovatno daleko vece. Tempomat u glavi podesiti precizno i lagano...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Bravo za putovanje!

 

Šteta što se nismo videli i popili bar pivo zajedno, bili smo u Puli u isto vreme (kod gazda-Mileta :zdravo:)

 

Znam... zvao me Mile da navratimojedno popodne... Problem je bio taj sto popodne mi vise nismo sedali na motor... do tada je vec drustvo bilo povece a i konzumiralo se vec. No dogodine cemo se drugacije organizovati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Bravo za putovanje!

 

Šteta što se nismo videli i popili bar pivo zajedno, bili smo u Puli u isto vreme (kod gazda-Mileta :zdravo:)

 

Znam... zvao me Mile da navratimojedno popodne... Problem je bio taj sto popodne mi vise nismo sedali na motor... do tada je vec drustvo bilo povece a i konzumiralo se vec. No dogodine cemo se drugacije organizovati

ja cu vas organizirati, ako dopustite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Svaka čast, tebi kao putopiscu, a svima na điru. Baš mi je drago da se i dalje kao ekipa vozate, samo mi je žao da Joseph slabo piše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja