Jump to content

Moto Zajednica

Track Logovi, Mape, Rute ...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Jednodnevna vožnja Bg-Rajac-Divčibare-Bg.

 

Klikni OVDE.

 

Kratko objašnjenje: kada se otvori link, može se pregledati track, kao i slike i waypoint-i. U dnu strane postoji opcija "Download this adventure with Base Camp", a iz Base Campa može da se snimi u .gpx ili .gdb formatu. Iz Base Campa track se može otvoriti i u Google Earthu (tab "view"). Naravno preduslov je instaliran Base Camp (koji je besplatan).

 

Koga baš mrzi da ovako gleda, prikačen je i .gpx i .kmz.

 

Pošto isprobavam ovu Garmin Adventure foru, dobrodošli su komentari vezani za funkcionalnost...

2013.5.18. Bg-Rajac-Divcibare-Bg.1.gpx

Bg-Rajac-Divcibare-Bg.kmz

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ***, 162 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1200GSA

Nidzo, dobra je fora. Nije hteo odmah da mi otvori link koji si stavio, zato sto sam imao neku stariju verziju basecamp-a. Kada sam stavio novu, sve radi. A sa kojim Garminom si ovo pravio? Da li imas kameru na GPSu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Montana 650 sa kamerom... Mocna stvar :takoje:

 

A još je i sivo-NARANDŽASTA. :moto3:

 

Nidzo, dobra je fora. Nije hteo odmah da mi otvori link koji si stavio, zato sto sam imao neku stariju verziju basecamp-a. Kada sam stavio novu, sve radi. A sa kojim Garminom si ovo pravio? Da li imas kameru na GPSu?

 

Uopšte nije hteo da ti otvori link (http://adventures.garmin.com/en-US/by/maletabg/2013-5-18-bg-rajac-divcibare-bg/#overview) ili je zaškripalo kada si sa te strane probao opciju "Download this adventure with BaseCamp"?

 

A kako ti sad otvara u Base Campu, lepo vidiš slike i ceo track? Imaš tri track-a, jel tako? Vidiš i waypoint-e?

 

I sa fotoaparata koji imaju GPS čip mogu da se umeću slike na trackove, a mislim da možeš i bilo koju sliku da umetneš u waypoint-e. Samo je ovako mnogo lakše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ***, 162 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1200GSA

Uopšte nije hteo da ti otvori link (http://adventures.ga...re-bg/#overview) ili je zaškripalo kada si sa te strane probao opciju "Download this adventure with BaseCamp"?

 

A kako ti sad otvara u Base Campu, lepo vidiš slike i ceo track? Imaš tri track-a, jel tako? Vidiš i waypoint-e?

 

I sa fotoaparata koji imaju GPS čip mogu da se umeću slike na trackove, a mislim da možeš i bilo koju sliku da umetneš u waypoint-e. Samo je ovako mnogo lakše.

 

Kada kliknem na "Download this... with basecamp" browser mi je javljao gresku, nije znao sta sa tim linkom da radi. Onda sam se setio da instaliram najnoviju verziju basecamp-a (imao sam 3.xxx a sad je aktuelna 4.xxx) i onda je bilo ok.

 

Da, sad je sve ok. Vidim sva 3 track-a, slike i waypointe :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Bg - Kučevo asfalt.

Kučevo - Suvi Do, uglavnom dobar makadam, malo asfalta.

Suvi Do - Beljanica, prva polovina zapušteni seoski put sa jako klizavim velikim kamenjem; ko želi da vozi po potoku, ali da ne pokvasi noge - evo rešenja. Samo da ne aterira naglavačke u blato kao ja. Druga polovina je prohodan šumski put, zemlja i blato.

Beljanica - Lisine, makadam (krupniji kamen) i asfalt.

Lisine, pored Kločanice, Prskala i Uvirala, do Resavice, šumski put i makadam, prohodno.

Resavica - Manastir Sisojevac, asfalt.

Manastir Sisojevac - Manastir Novi Stjenik, šumski putevi i makadam, ponegde vododerine i duboki kolotrazi, prohodno.

Manastir Novi Stjenik - Mali Malinik, šumski putevi i makadam, prohodno.

Mali Malinik - Zlot, uski i zapušteni šumski putevi, planinarske stazice i makadam pred kraj. Put zaprečen deblima, lakši motori mogu da se provuku ili da obiđu (mogu i teži, zavisno od raspoložive "konjaže" koja će da ih tegli).

Zlot - Lisine, makadam i dobri šumski putevi.

Lisine - Milanovac - makadam i manji šumski putevi.

Milanovac - Krepoljin, asfalt.

Krepoljin - Vitovnica, šumski put i makadam.

Vitovnica - BG, asfalt.

 

Deo po divljini nije za solo vožnju. Podloga je takva da kiše mogu jako da zakomplikuju stvar, mada lakši motori sa adekvatnim gumama ne bi trebali da imaju problema. Na svakih par kilometara ima nešto što vredi videti.

 

Oleg i Koska će me ispraviti ako sam negde pogrešio.

 

Pozdrav!

Track Homolje-Kucaj.gpx

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Uspon na Rtanj i spust sa Rtnja.

 

Početak treka je početak makadama, dotle ide aslaft. Makadam je u početku odličan, posle postaje prilično kamenit. Uspon je planinarska stazica, uska i kamenita, sa oštrim zavojima. Na tracku je stazica negde sečena penjanjem pravo uzbrdo. Spuštanje na tracku je po principu "samo pravo", garantuje odličnu zabavu.

Rtanj.gpx

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Krug oko Vlasine, makadam/offroad. Napravio Oleg u Google earth-u, isprobali 30.8.2013.

Vrhovi Strešer, Besna kobila, Crnook. Relativno prohodno, duboki kolotrazi, kameniti usponi. Prošli sa 690 enduro, X-challenge i HP2 enduro.

Pumpa u Crnoj travi.

Odlični apartmani na Vlasini, Vlasinski vrtovi (googlaj).

Vlasina sredjeno.gpx

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Vlasina - Midžor - Babin zub. Makadam/offroad/asfalt. Deo napravio Oleg na Google Earth-u, deo pozajmili od Desert Fox-a i kolega. Ovom prilikom sve pohvale za track koji su napravili Desert Fox i kolege, odlična vožnja.

Na Staroj planini ima nekoliko potencijalno problematičnih kamenitih uspona a i uspon na Midžor (poslednjih 50-ak metara visinske razlike) može da bude naporan (nama je bio), ali vredi. :D

Prošli sa 690 enduro, X-challenge i HP2 enduro.

Vlasina - Midzor - Babin zub sredjeno.gpx

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 Enduro

Kraj oko Vlasinskog jezera, do bugarske granice na istoku i makedonske granice na jugu je spektakularan! Mi smo provozali samo jedan mali deo. Vraticemo se po jos...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: KLE500

Veoma mi je drago da san naletia na ovu temu 1oda.gif

 

 

Radi se o slijedećem. Napravih jednu web stranicu (student sam na fesb-u i ovo mi je bila neka vrsta seminarskog rada),

koja se bavi razmjenom gps trackova, ali nikako pronaći nekog koga zanima

razmjena gps trackova 1lol.gif Ima nas par iz Dalmacije i to je to. Pridruzite se ako vas zanima 0takoje.gif1Mina.gif1oda.gif

 

Stranica je na engleskom, tako mi je bilo najlakše napravit 1oda.gif

 

Ako vas bude zanimalo, objasnit cu vam malo detaljnije kako funkcionira

 

Eh da, adresa je www.adv-tracks.com/welcome.html

 

Pozdrav enduraši 1zdravo.gif

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: Enduro

Veoma mi je drago da san naletia na ovu temu 1oda.gif

 

 

Radi se o slijedećem. Napravih jednu web stranicu (student sam na fesb-u i ovo mi je bila neka vrsta seminarskog rada),

koja se bavi razmjenom gps trackova, ali nikako pronaći nekog koga zanima

razmjena gps trackova 1lol.gif Ima nas par iz Dalmacije i to je to. Pridruzite se ako vas zanima 0takoje.gif1Mina.gif1oda.gif

 

Stranica je na engleskom, tako mi je bilo najlakše napravit 1oda.gif

 

Ako vas bude zanimalo, objasnit cu vam malo detaljnije kako funkcionira

 

Eh da, adresa je www.adv-tracks.com/welcome.html

 

Pozdrav enduraši 1zdravo.gif

 

 

Zanima nas naravno, objašnjavaj.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: KLE500

Ovo je bilo brzo 1oda.gif0takoje.gif

 

Dakle, stranica omogućuje upload, pregled i razmjenu gpx trackova, slika , opisa rute i jos nekih detalja (Težina, postotak offroada i dužina.)

Nakon registracije, na glavnoj stranici se odabere Create Track, uploada se gpx track, slika za naslovnicu (featured image), odabere se zemlja i regija, uploada se 5 slika (nemam mjesta za više slika 1oda.gif), postave se ovi parametri težine, dužine i postotak i klikne se Submit for review.

Ovdje su upute na engleskome.

http://www.adv-tracks.com/?page_id=460

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: KLE500

www.adv-tracks.com/welcome.html

 

Ovdje imaš link za registraciju, login i continue as guest user.

 

 

Možda te buni to što je za registraciju potrebno samo upisati željeno korisničko ime i email adresu? Htio sam da bude što jednostavnije 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: KLE500

Evo da sad malo bolje objasnim o cemu se radi.

 

Stranica je zamisljena kao platforma za djeljenje i pregledavanje gpx trackova i slika. Svi uploadani trackovi se kronološki objavljuju na glavnoj stranici, te se mogu sortirati po zemlji/regiji ili autoru. Trackovi se mogu pretraživati i preko mape. Primjer mape Dalmacije da ne drobim puno 1lol.gif Dalmacija (klikni na željeni track) .

Boje predstavljaju težine, evo pojašnjenja težina Difficulty info

Dosta sam razmišljao na kojem jeziku ću raditi stranicu, i na kraju sam se odlučio na engleski. Ako je netko zainteresiran za pridruživanje stranici, a nezna engleski, mogu mu napravit prijevod, nije problem 1oda.gif

 

Ako vas još šta zanima, slobodno pitajte 0takoje.gif

 

Stranica je nastala kao projekt iz Web programiranja (Studiram računarstvo). Za sada ne planiram stavljati nikakve reklame, hosting je osiguran za godinu dana.

Link

ADV Tracks

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Korisno. Sajt lepo izgleda. Ukucaj na google "staze i bogaze" pa pogledaj i taj sajt (kada proradi, pošto trenutno ne šljaka), možda dobiješ još neke ideje.

 

Kada stignem upload-ovaću i ja nešto... :)

 

Pozdrav!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: KLE500

Hvala nindža. Odlicna stranica, jeste da ne radi, ali jasno mi je o cemu se radi.

Pogledaj i http://www.takeadventure.com dnevnik voznji jednog biciklista , sa dosta trackova koji su upotrebljivi i za motore 0takoje.gif

 

 

Planiram za pocetak još ubaciti obilježavanje lokacija (tipa mjesta za kampiranje, vidikovci ili nekakvi enduro parkovi itd) koje bi se prikazivale na regionalnim mapama.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Da, sve je makadam, zemljani put, pesak .. REalno ruta je odlicna da se vozi leti kada je duzi dan i kada je suvo, jer deonica uz nasip kao i sama pescara trenutno obiluje blatom ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja