Jump to content

Moto Zajednica

Track Logovi, Mape, Rute ...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 Enduro

Kombinacija Alpovih (Hvala!) track-ova Valjevskih planina i nekih mojih, odlicna ruta za dvodnevnu voznju. Bazna tacka je Pasna Ravan, povratak u Beograd preko Maljena. Umerena ruta sa par izazova.

 

 

Debelo Brdo, Povlen, Maljen april 2015..GPX

 

 

 

20150426113831.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
Pozdrav!

 

Trebam pomoć. S prijateljima bi prošli Bosnu Srbiji na putu na dnu karte. Tko zna kakav off-road rute na putu? Motora sta LC4 640 Enduro i LC4 640 Adventure

cez-bosno-do-xross.jpg

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

To su lokalni magistralni putevi sa povremeno lošijim asfaltom. Ali sa vašim mašinama ne bi trebao da bude problem čak i da je makadam...

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Mi smo pozajmili ovaj trek sa freebiking.org sajta. Odvozali obe rute (koje smo dodatno prosirili konsultujuci lokalce) u danu. Izadje oko 200km i iskreno, malo je napeto da se vozi u jednom danu. Dva bi bilo idealno.

 

 

Pester_mapa.jpg

 

Trek Golije od prvog dana nemam jer smo tu koristili alternativne metode. 

 

Untitled-1_1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Aha, poznati su mi ti isti zapisi sa stazeibogaze sajta.

Ajde, nesto napisi o terenu. Mladen mi rece da mozda bas i nije za voznju u dvoje, sa druge strane, sa slika koje sam video mi, bar Pester, deluje prilicno zgodno za dvojac. Da ne kazem da izgleda kao neasfaltirani autoput.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Bmw f800 Gs

Radovane ja ti koristim OSMAND app na androidu, ne znam jel to prave za windows phone.

 

Uglavnom google earth upalim, fino nacrtam track po želji i iz XML formata prebacim ga onilne u GPX format, pošaljem na telefon mailom i ucitam u Osmand i samo gas, radi savršeno.

 

Ako nisi našao za windows phone onda fino nabavi android i udri.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1789 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ima li neko predlog ili ideju kako od Smedereva doći do Topole ili Aranđelovca nekom smislenom vanasfaltnom varijantom? Ima li tu uopšte nešto zanimljivo za videti i provozati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Interesantno pitanje. Na žalost, ja nemam pojma.

ALI, imaš odličan semi-off asvalt od Smedereva do Mladenovca, preko Vodnja :D

Od Mladenovca onda možeš kroz Koraćicu da se popneš na Kosmaj pa kroz šumu off-om da se spustiš na stari Aranđelovački makadam. E taj deo je divota :takoje:

Aranđelovac-Topola nema vanasvaltnog ali opet, svi putevi između ta dva su 'semi'. A možeš i da kreneš Bukuljom kroz šumu ka Bosuti (vrv mnogo blata u ovo doba godine) pa seoskim šoderima držiš pravac Vukosavci/Gornja Trešnjevica pa kud izbiješ na Topolu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1789 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Zahvaljujem na informacijama. Pogledaću malo po karti kada uhvatim vremena. U suštini mi treba neki zanimljiv put od Smedereva do Rajca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja sam išao pre dve godine od Aranđelovca preko Rajca na Taru. Pravolinijski. Imaš putopis, 'Makadamima zapadne Srbije'.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Aranđelovac
  • Motocikl: Africa RD03

Šteta što gomila trekova ne može da se skine jer ih više nema. Nijedan iz Peščare neće nažalost. Ima li to neko da opet postavi ako vas ne mrzi. Da idem i ja tamo. Možda bi i još neko da skine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..
  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Evo malo trekova po Kučaju, što sam prošao krajem avgusta solo.

Prvi dan drugi deo i ceo drugi dan su nečiji trekovi od ranije dok smo Icatenej i ja smislili prvi dan prvi deo.

Komplet oba dana su fenomenalni, može opušteno i sa bedevijama da se prođe, sem na jednom mestu posle česme Barbušin prva desno u planinu ka Barama, gde bi se malko morali potruditi.

Prvi dan oko 110km, drugi dan oko 72km koji mogu opušteno da se prošire do 100+ :)

drugi dan.kml

prvi dan drugi deo.kml

prvi dan prvi deo - Od Žagubice ka kanjonu Perasti.kml

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1789 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Može li neko sa sigurnošću da potvrdi da li je put preko vojnog poligona na Pasuljanskim livadama zvanično otvoren za saobraćaj ili se prolazi "onako"?

 

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Taj poligon VS koristi redovno za svoje aktivnosti (povremeno čak i veliku brezovicu).

Dosta puta prošao opušteno ali jedanput nas straža vratila sa ulaza u V brezovicu i jedared sa pasuljana.

Znači nema pravila.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ako su vežbe u toku, straža će te zaustaviti i vratiti. Inače se normalno prođe. Od Troglan bara, kada kreneš ka Pasuljanama, ako te zaustave, možeš da se vratiš vrlo malo nazad i da skreneš na jedan put ka Senjskom rudniku. Ima taj put na jednom od mojih trekova ovde postavljenih. Ne vidi se na prvi pogled i zna da bude i zarastao jer se uglavnom koristi za izvlačenje drva, ali je uvek prohodan bez obzira na vežbe. Tako mi je makar rekao vojnik svojevremeno. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kawasaki KLX 250, Yamaha DT 125R

Tako je.... taj potez oko Pasuljanskih livada je u stvari najveći vojni poligon na balkanu ;-) i tamo se izvode vojne vežbe. Ne samo vojska nego i razne jedinice MUPa... kada se izvode vežbe onda se put zatvara, obeležava trakama i tablama, i na glavnim prilazim stoje stražari koji zbog bezbednosti ne dozvoljavaju prolaz! To je procedura i sasvim je OK... čak i lokalno stanovništvo obaveštavaju da ne izvode stoku na pašu, ne seku šumu itd...  nisu dozvoljene nikakve aktivnosti u tom delu dok se izvode bojeva gadjanja i vežbe!

Ja sam redovno po službenoj dužnosti dobijao depeše kada se i u kojim terminima izvode vežbe!

Ako planirate voziti u tom delu Kučaja nije loše se informisati o njihvoim aktivnostima, kako ne bi bilo vraćanja i skretanja sa planiranih tura :-)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja