Jump to content

Moto Zajednica

Prodajem-Gilera Runner 180 Gagi-racer.

Recommended Posts

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

smorio si vise breee!!!

 

Druze, idi spavaj ili tako nesto.

 

Vozim Gileru, koja nema veze sa nicim sto si ti vozio, a da nazivas skuterom, i iskreno, nemas zasto da se javljas.

 

Pozzzz

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

koja prema tvojoj prici vredi brdo para...shvati klinac da je ovo srbija i da ovde ljudi kad kupuju gledaju da nije nista budzeno i cakcano, a ne motore na kojima nema sta da nije promenjeno...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

koja prema tvojoj prici vredi brdo para...shvati klinac da je ovo srbija i da ovde ljudi kad kupuju gledaju da nije nista budzeno i cakcano, a ne motore na kojima nema sta da nije promenjeno...

 

Ljudi, koji znaju sta je radjeno, nemaju zasto da beze od ovakvih stvari, sto ti kazes budzeno. Ako se iko razume dovoljno, znace sta uzima, i pogotovo, sto uvek moze biti samnom u kontaktu, u slucaju da nesto zatreba, neka pomoc, savet. ako iskrsne neki problem, oduvek sam tu da pomognem, kome god.

 

Skuter i vredi brdo para, a cena od 1500 evra je ni onoliko koliko je ulozeno u njega. Sto je meni ipak realno, da ja ulozim 2000+ evra, i da ga prodajem, samo za 500 evra vise od serijske 180, koje se prodaju po 1000 evra, i to neznas u kakvom stanju ces je kupiti. a ovde ima svega i svacega, zna se u kakvom je stanju. a taj motor od 1000, opusteno moze da izadje i do 300 evra na popravke, dok se dovede do stanja. Tako da je ovo skroz realno u svakom pogledu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

Brate naravno da vredi više ali nisi stavio pravi tekst oglasa kao na primer ovaj

prijatelju ne znam sta je ali sam je garindzao 170km/h ide ko METEOR ;D drzi krivinu ko kerov ku..c a kocnice ubivaju koci u mestu sa jave kocnice sigurno nisu jer java nece da kopa u mestu na cagivi prednja ubiva ja ukocio kad zablokira tocak i ja se ubi ko majka sva sreca imao sam ixs opremu koja je odradila posao i nije mi bilo nista a proleteo sam kroz drvenu ogradu kod coveka u avliju i sve sam mu svinje poterao,marva pobegla kroz polomljenu ogradu i jedan sa apencom nalete na svinju i padne skrlja se iscepa se ko ker sve mu ispala rebra nije imao ixs opremu a svinja ostade na sred puta da se koprca jer joj je ispalo oko, steta ogromna moram da prodam motor da otplatim svinje razbezale se po lokalu, razmisljam da sada kupim jedan konj pa da ga jasem posto imam dobru opremu ixs

35

I da staviš neku primereniju cenu, pa bar par ‚`iljada evra više jer treba da računaš i svoj rad a i činjenicu da je ovo unikat, i da neće nigde biti ovakav, to je malte ne umetničko delo :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Pustite bre momcica da prodaje svoj skuter za koliko misli da treba. Ako ga proda svaka cast, ako ne proda psustice cenu i to je to. Svi smo mu rekli da zivimo gde zivimo i da niko ne ceni tudji trud i ulozene pare.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Ubijen :D Samo sto je p#cka jedna krenuo prvi, i to 10 metara ispred, iako sam mu reko, jer sam znao da ce prvi krenuti , da saceka mene, da se namestim... i onda sam ga morao stizati :headbang:, ali sam ga stigao i tih jebenih 10 metara, dosao pored njega, i onda je krenulo kocenje :) Nije nista ni komentarisao drug, samo je produzio dalje, i ja svojoj kuci :):D

 

http://www.bikez.com/motorcycles/ducati_monster_600_2001.php

 

J#bo vas Ducati, i vasa V masina... razocarao sam se u Ducatija.... i to bas....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

Koliko se ja razumem motori nisu napravljeni da idu samo pravo i po ravnom, recimo da si dobio monster-a na pravcu, mislis da mozes da ga dobijes na stazi ili na malo vecoj uzbrdici?

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: CBR 954RR

a gagi jebo to , ne zanimaj se glupostima , i ne mozes da ocekujes vise od monstera koji ima 50ak ks i 200 kg ... mislim ide runner za sve pare ali opet glupo ti je poredjenje ... pogotovo da je ducati kanta .. Srecno sa prodajom

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: pesaka u ful opremi (ode TDM)

Ubijen :D Samo sto je p#cka jedna krenuo prvi, i to 10 metara ispred, iako sam mu reko, jer sam znao da ce prvi krenuti , da saceka mene, da se namestim... i onda sam ga morao stizati :headbang:, ali sam ga stigao i tih jebenih 10 metara, dosao pored njega, i onda je krenulo kocenje :) Nije nista ni komentarisao drug, samo je produzio dalje, i ja svojoj kuci :):D

 

http://www.bikez.com...er_600_2001.php

 

J#bo vas Ducati, i vasa V masina... razocarao sam se u Ducatija.... i to bas....

 

Druze....poredjenje ti nikako nije realno....

jugo sa lancia delta hf integrale motorom...ili...sta znam...golf 3...pa veruj mi pre bih uzeo golf-a...koliko god da ga jugo otkine...i dalje ce biti jugo

pitanje je samo ko sta voli....

naravno...srecno sa prodajom

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Ovaj skuter je pravljen za ubrzanje, ja neznam odkada je skuter za krivine ? tj naspram ducatija, i tih naked ili super moto varijanti, naravno da je dosta losiji u krivinama, ipak je to skuter sa 12 cola gumama. On je za grad, ne za stazu. tj, on je za pravac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Ovaj skuter je pravljen za ubrzanje, ja neznam odkada je skuter za krivine ? tj naspram ducatija, i tih naked ili super moto varijanti, naravno da je dosta losiji u krivinama, ipak je to skuter sa 12 cola gumama. On je za grad, ne za stazu. tj, on je za pravac.

 

Ako tako gledas, onda je skuter za laganu voznju, kao prevozno sredstvo od tacke A do tacke B u letnjem periodu, a ne da na njega budzis opremu od 2000e+ kako bi mogao da razvijas brzinu od 200km/h ::)

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Ovaj skuter je pravljen za ubrzanje, ja neznam odkada je skuter za krivine ? tj naspram ducatija, i tih naked ili super moto varijanti, naravno da je dosta losiji u krivinama, ipak je to skuter sa 12 cola gumama. On je za grad, ne za stazu. tj, on je za pravac.

 

Ako tako gledas, onda je skuter za laganu voznju, kao prevozno sredstvo od tacke A do tacke B u letnjem periodu, a ne da na njega budzis opremu od 2000e+ kako bi mogao da razvijas brzinu od 200km/h ::)

Ako tako gledas, onda nema svrhe da ljudi kupuju skutere, pa da putuju sa njima na more. to je skuter po tvojoj logici, to je za grad ? mozemo isprevrtati do beskraja, jedan drugom reci, ali ne vidim svrhu u tome.

A sto se tice Gilere moje radjena je i ciklistika na ovom motoru, tako da je dosta stabilniji od serijskog, on je pravljen da se uziva. a ne da se ide od A tacke do B tacke u gradu. Nego da se vozis, da ni negledas kilometrazu, nego jednostavno da uzivas u tome, sta sve moze, i gde sve moze.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

Ovaj skuter je pravljen za ubrzanje, ja neznam odkada je skuter za krivine ? tj naspram ducatija, i tih naked ili super moto varijanti, naravno da je dosta losiji u krivinama, ipak je to skuter sa 12 cola gumama. On je za grad, ne za stazu. tj, on je za pravac.

 

Ako tako gledas, onda je skuter za laganu voznju, kao prevozno sredstvo od tacke A do tacke B u letnjem periodu, a ne da na njega budzis opremu od 2000e+ kako bi mogao da razvijas brzinu od 200km/h ::)

Ako tako gledas, onda nema svrhe da ljudi kupuju skutere, pa da putuju sa njima na more. to je skuter po tvojoj logici, to je za grad ? mozemo isprevrtati do beskraja, jedan drugom reci, ali ne vidim svrhu u tome.

A sto se tice Gilere moje radjena je i ciklistika na ovom motoru, tako da je dosta stabilniji od serijskog, on je pravljen da se uziva. a ne da se ide od A tacke do B tacke u gradu. Nego da se vozis, da ni negledas kilometrazu, nego jednostavno da uzivas u tome, sta sve moze, i gde sve moze.

Koliko ja vidim ovaj skuter je cas pravljen za grad, pa onda za ubrzanje ali i da se uziva a boga mi i za more :lol: Koji su to parametri na vozilu izmenjeni kada kazes da je radjena ciklistika?

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Ovaj skuter je pravljen za ubrzanje, ja neznam odkada je skuter za krivine ? tj naspram ducatija, i tih naked ili super moto varijanti, naravno da je dosta losiji u krivinama, ipak je to skuter sa 12 cola gumama. On je za grad, ne za stazu. tj, on je za pravac.

 

Ako tako gledas, onda je skuter za laganu voznju, kao prevozno sredstvo od tacke A do tacke B u letnjem periodu, a ne da na njega budzis opremu od 2000e+ kako bi mogao da razvijas brzinu od 200km/h ::)

Ako tako gledas, onda nema svrhe da ljudi kupuju skutere, pa da putuju sa njima na more. to je skuter po tvojoj logici, to je za grad ? mozemo isprevrtati do beskraja, jedan drugom reci, ali ne vidim svrhu u tome.

A sto se tice Gilere moje radjena je i ciklistika na ovom motoru, tako da je dosta stabilniji od serijskog, on je pravljen da se uziva. a ne da se ide od A tacke do B tacke u gradu. Nego da se vozis, da ni negledas kilometrazu, nego jednostavno da uzivas u tome, sta sve moze, i gde sve moze.

Koliko ja vidim ovaj skuter je cas pravljen za grad, pa onda za ubrzanje ali i da se uziva a boga mi i za more :lol: Koji su to parametri na vozilu izmenjeni kada kazes da je radjena ciklistika?

 

Drugi nosaci, umesto silen blokova, na blokovima, ubaceni su lezajevi, jer im je to najveca mana, tu se dosta krive, i svi Runner-i su krivi, koji su vece kubikaze. a ostao je centralni silen, tako da on preuzima svu silu vibracija, i nema razlike u jacini vibracija, samo u upravljivosti skutera, i napred su druge vile stavljene, nisu fabricke na feder i mast, nego uljane, koje dosta rade dobro u krivinama, i na kocenju od serijskih, zbog kojih sam izleteo na fruskoj gori, ali hvala bogu nisam pao...

 

Ukratko, on je za sve... Ono sto je njemu radjeno, je identicno, kao da dizelasa cipujes, dobar cip izvuce dosta jos iz kola, i samo od vlasnika zavisi koliko ce da traje...

 

On nema skoro nikakvog dodatnog habanja, naspram serijskog 180, jer je sve radjeno da se izvuce momenat iz njega, od auspuha, koji ima konuse koji rade na identicnim obrtajima ko serijski, znaci motor vrti kao serijala, ali zbog drugih konusa,ima podosta vise snage, do glave , koja daje jacu kompersiju, i punih polutki na radilici, i drugi usis, da bi to sve mogo da ubaci, pa sabije, pa dobro izduva. Pre ce riknuti neka serijala, koju ce neko da kupi za 1000 evra nego ovo, sto je sve radjeno, jer je radjeno, da dodatnog habanja naspram serijskog uopste nema. i potrosnja je kao kod serijskog 180 od 5.5-6.5 max. a van grada da ni ne pricam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Dobro druže lepo je što ti zaista veruješ u sve to ;)

 

Ne razumem bas, sta si hteo sa tim da kazes ? 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Dobro druže lepo je što ti zaista veruješ u sve to ;)

 

Ne razumem bas, sta si hteo sa tim da kazes ? 1neznam.gif

 

Kad porastes, kaz'ce ti se samo :zdravo:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malo Zlo, 753 postova
  • Lokacija: BGD

Vidi, oni su svi fini i svi te tese i pricaju ti kako je lepo sto si ti skrkao 2000e u to i kako si ti to radio za sebe i kako ne mozes nikad izvuci te pare.

Jedino s cim se slazem je da ne mozes nikad izvuci te pare i da sve sto radis i ulazes u motor (a i svako od nas) - ulazes za sebe i da tebi bude bolje i lepse.

 

E, sad, sa tacke gledista jednog laika i poprilicnog skuteromrsca (osim ako je mali, mali, maaaali skuter - pa za grad i provlacenje dusu dao ili je nekretnina u vidu nekog maxija pa krenes na more k`o covek i poneses celu garsonjeru sa sobom), braaaaaaate! Sprcas 2000 e u skuter i onda kukas kako nece niko da ga kupi?!

 

Pa, kome treba takav skuter?!

Kazes, nije za krivine i to nego za ubrzavanje?! Sta ce mi skuter u te svrhe? Mozda da imam 16 godina i da sam napaljeni klinac, al` ovako....

 

Ne vidim svrhu toga.

 

Lepo ti neko od kolega rece - rasparcaj ti te aftermarket delove i prodaji ih tako a skuter prodaj u fabrickom stanju, tako ce ga bar neko i kupiti...

 

P.S.

I, nemoj da se nadjes uvredjen - ovo je sve moje zapazanje i misljenje. :zdravo:

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Da ga prodajem u inostranstvo, je kontam vece mucenje nego sto i sam znam. Jer treba odjaviti motor, i jos 100 stvari. Neznaci da je tesko. Ali cu razmisliti o tome. U krajnjem slucaju.

 

Bas mi se svidja kako si napisao ovaj post. A to je cista realnost... I ne znanje je ono sto ubija ovu celu drzavu, niko nema ni para ni znanja niti volje za bilo sta. I onda se ogranicavaju na neko opste misljenje, pre nego sto i pomisle ista drugo.

 

Ovaj skuter, nema nikakve veze ni sa kakvim skuterima od 70ccm, sta god se stavilo, i koliko god se utuklo para.

Niti mu ista mogu skuteri od 500ccm, niti mu ista mogu motori do 50ks, znaci 650ccm...

Jednostavno leti motor, sedi pali, vozi. Nisu ovo bile decije igre, ovde je stvarno bilo dosta znanja, i dosta vremena, zivaca i para. A to se nista ne ceni.

Sve sto se preradjivalo, od cilindra i klipa, do druge radilice sa duzim hodom, sve je to dobro proracunato, kako sta najbolje radi. Nisu samo nabacani delovi, kao sto 90% ljudi rade...

I onda se pitaju, zasto ne radi AUTO-MOTOR, i kako ne vredi ulagati u to. Ustvari treba znati kako to uraditi.

 

pa sad i ti ne preteruj :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: CBR 954RR

Opet kazem gagi malo preteruje u svemu tome , ali ipak je za dosta stvari u pravu .. Scooter tuning je sam po sebi ogromna zaraza [iz licnog iskustva] u pocetku sam se przio malo na trke po gradu itd , ulupao 1500 e u tuning skutera , i na kraju ga prodao za nekih 600e jer nisam vise mogao da se maltretiram oko stelovanja i budzenja jer skoro svaki dan moras nesto da srafis iako je tu mnogo delova ojacano i bolje od fabrickih ... Sve u svemu poenta je da ce skuter da proda nekom klincu koji je nalozen na budzene skutere , jer tesko da ce neko stariji da gleda sta je sve budzeno i radjeno , to kada radis i ulazes toliko to radis za sebe , jer kasnije niko to ne gleda ...

 

Tebi gagi zelim srecnu prodaju i znam da je skuter u extra stanju i koliko si truda i para ulozio u njega .. I jednostavno koga ne zanima ne mora ni da komentarise ... pozdrav

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja