Jump to content

Moto Zajednica

na temu, na temu .....

Recommended Posts

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Generalno prepoznajemo fotke uglavnom...ali ne i uvek, tj kada se vishe ljudi aktivira i poshalje fotke...ja sam iskreno za to da se ne potpisuju fotke...al kako god odluchite Ok je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Biće opet tresla se gora, rodio se miš: strane i strane rasprave o imenima, i onda će stići dve fotke. :bicikl: Manite se rasprave i idite slikajte nešto. :takoje:

 

interesuje me ovaj foto esej koji je motoholic pomenuo. da nam to bude sledeći zadatak. lepa je ideja, gre'ota da se ne iskoristi. dal' bi to radilo ako bi se fotke povezale u gif?

 

Jok, ne mož' da se strpaju u jedan gif. Mora bar jedna rečenica ispod svake fotke pojedinačno. Foto esej je kombinacija fotografija i teksta; poenta je ispričati priču kroz fotografije, ali da je jasno šta je priča (znači i neko objašnjenje). Evo primer Tajm magazina (foto esej "šta svet jede"):

 

http://www.time.com/time/photogallery/0,29307,1626519_1373664,00.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

ok..... onda jedan autor jedan post a postovi sa rednim brojem pa glasanje na osnovu toga...... da li je određen broj fotki za svaki esej? npr. svi po 5 fotki ili tako nešto...

 

(pusti nek se trese gora...možda će isterati više miševa 1aha.gif )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

ok. 'naači ovako,

 

 

 

 

foto esej na temu po želji napravite do prvog maja.

 

u nedelju 5. maja

 

pošaljite esej sa propratnim tekstom na maski_maski@yahoo.com . u ponedeljak ću postaviti temu za glasanje.

 

esej treba da sadrži od 5 do 12 fotografija

 

veličina 800*nešto

 

obrada po želji

 

 

 

 

primeri foto eseja koje je naveo motoholic ne treba da vas zastraše (ne znam kako se bolje kaže intimidated na srpskom), treba samo da vas informišu. uradite priču o temi koja je vama zanimljiva i koja vas inspiriše. obavezno svaku fotku obogatite kratkim textom o njenom sadržaju. ovo je obiman zadatak koji zahteva planiranje i pažnju samim tim je izazov veći i zadovoljstvo snažnije. let the game begin! :takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Kad vec ponovo pokusavamo da ozivimo takmicenje, imam jednu sugestiju kako da ga ucinimo zanimljivijim: predlazem da se glasa za tri fotografije, s` tim sto bi prva dobila 4 boda, druga 2 boda i treca 1 bod. To bi trebalo da unese znatno vise neizvesnosti u konacnom rezultatu zbog veceg broja poena u opticaju, a i da pruzi podstrek onim autorima koji cesce nego ostali dobijaju mali broj glasova pa se samim tim verovatno i spontano povlace iz takmicenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Ne mora da bude u formi klasicnog glasanja sa kliktanjem, moze i da se napise u postu, jedino sto bi to neko od urednika (citaj: O`sonesiZ) morao da rucno sabira i unosi izmene u npr. prvi post u kome je objavljen pocetak glasanja. Jeste malo cimanje, ali ce nam takmicenje biti dinamicnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Rekoh ja na pocetku da cu POKUSATI da budem redovan... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

fotke!

 

sutra!

 

obećavam da će moja imati najmanje glasova pa niko ne mora da se deprimira i demorališe......samo da ne moram da sabiram svaki glas ponaosob 8)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: SUZUKI GSXR 750 K4

Drugari tema za sledecu nedelju je "Detalj"

E sad sto se tice toga sta podrazumeva ovo detalj. U sustini je slobodna tema s tim sto bi naglasak u fotografiji trebao biti na nekom detalju npr. neki detalj mozete naglasiti dubinskom ostrinom(DOF), svetlom odnosno nacinom na koje je svetlo usmereno na objekat ili sta vec fotkate, kompozicijom, priblizavanjem predmetu fotkanja iliti macro sto je jedan od najefikasnijih nacina kako izdvojiti detalje...

Mozda nisam bas najbolje objasnio sve tako da ako imate dodatnih pitanja ne ustrucavajte se....

A sad na fotkanje:)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

hajde do kraja dana ko još želi da pošalje fotku na temu detalj. korniš? mina? motoholic? gliga? oroku, ne daj bože da nam se priključi?:zdravo: duxill? kamo nam nestade ben10? ..... milošdukati, gde je tvoja fotka? spontana deskripcija, idi uslikaj jednu onu zlatnu ribicu u vrelu...... i tako.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: SUZUKI GSXR 750 K4

Ja u stvari nemam nista na tu temu:) Sad cu nesto da posaljem, samo da risajzujem, da ne propatne tema sunce mu poljubim....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Ajd evo i ja shaljem neku samo da nam ne propadne takmichenje...

 

Samo da izrovarim mail za slanje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

sledeća tema je APRIL - u beogradu, mom gradu, mom selu, s prozora, s motora, iz auta... ljudi u aprilu, biljke, životinje... pijaca u aprilu... gužva u aprilu, kiša u aprilu .... štagod....

 

 

fotke poslati do nedelje sedmog aprila na maski_maski@yahoo.com

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja