Jump to content

Moto Zajednica

na temu, na temu .....

Recommended Posts

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Ajde bre, pa juce okacih na forum odlicnog takmicara :D Sad nemam nista tako dobro :D

Pa napravi novu, nemo' da si lenj.... ;)

 

motoholic poslao fotku! svežu! excitedsmiley.gif

Ja mislio da za takmičenje i treba samo friške i namenski pravljene... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Ma retko ko ima vremena...meni je kuca posao i obrnuto...vikendom josh kao i uhvatim neko slobodno vreme, al i tu znam da budem busy...

 

Mada jeste lepo kada bi svi mogli da shaljemo sveze fotke, al fali uvek tog slobodnog vremena :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

.... motoholic + duxill + nadalina applausesmiley-1.gifapplausesmiley-1.gifapplausesmiley-1.gif

 

 

 

 

spremate se za vožnjice? ne zaboravite danas da škljocnete neku lepu fotkicu mobilnim telefonom .... :Mina:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Beograd

Poslao fotku!

 

Samo sam je smanjio, ništa je nisam sređivao i dorađivao (pretpostavljam da to nije ni bilo dozvoljeno, pošto je tema fotka sa mobilnog telefona). :neznam:

 

Ili grešim? :neznam::staa2:

 

No, svejedno.

 

I ovakva mi se sviđa! :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

vežba V - obrada

 

objavljujem vežbu ranije da nam dam više vremena za rad. glasanje u utorak ujutru. radove slati na maski_maski@yahoo.com. motiv po želji, format po želji, dimenzija fotke 800*nešto ....

 

 

 

 

do sad smo utvrdili da je razlika između snap shot-a i fotografije jednaka razlici između pismenog zadatka učenika prvog razreda i eseja na istu temu studenta četvrte godine novinarskog smera. razlika između rada nekoga sa fondom reči od 50 i nekoga sa fondom reči od 5 000.

 

ovom vežbom utvrđujemo razliku između novinarske i umetničke fotografije. između onoga što jeste i onoga što jeste nama. između činjenice i interpretacije.

 

digitalna tehnologija i vredni dečaci i devojčice u adobe korporaciji omogućili su i onima koji ne znaju da se koriste četkicom, ugljenom ili glinom, da se umetnički izraze ...

 

nekada je obrada neophodna jer rezultat koji nam izbaci fotoaparat ne odgovara slici koju naše oči vide....

 

249073_10150860395946517_1609606538_n.jpg

 

 

 

 

a nekada, jednostavno, beležimo elemente koje naknadno sklapamo u celinu kao na primeru u temi pre i posle (elena vizerskaya)...

 

fotografija u koju je utkan deo naše duše ( naš sistem asocijacija, interpretacija) je umetnička fotografija.

 

 

 

 

 

u prilogu radovi jelene vesković dotlić

post-11707-0-32874700-1339590044_thumb.jpg

post-11707-0-89187200-1339590056_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

ovom, petom, vežbom bi smo završili ciklus "osnovne fotografske tehnikalije".

 

kompozicija, svetlo, format, alat i obrada

 

čine pet elemenata koje svako ko prinese tražilo oku treba da ima na umu pre nego pritisne okidač.

 

s tim na umu, temu svake sledeće vežbe bira pobednik predhodne s obavezom da bliže objasni ideju koja stoji iza njegove/njene odabrane teme.

 

u poslednjoj nedelji decembra imaćemo takmičenje s temom bjbiker . čuvajte omiljene fotke s vožnji, okupljanja, izleta, track day-ova.... za to finalno takmičenje. format po želji, obrada po želji, motiv mora da sadrži člana ili članove bjbikers na motoru, sa motorom, u vožnji, pred vožnju, u pauzi.... you get my point :)

 

nakon toga sledi grand finale gde tražimo pobednika pobedničkih fotografija u 2012-toj.

 

 

 

 

.... i posle toga bih ja svoju dirigentsku palicu prepustila sledećem nadahnutom uredniku ovog sjajnog foruma. sveža krv i sveže ideje su garant stabilnog rasta i dobrog zdravlja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

ajmo... nedelja, smiraj dana... utisci se sumiraju.... sutra obrada pa do kaaaasno uveče poslati fotke :zdravo: znači, kao što je rekao duxill, ne treba pre i posle. samo posle...a pre, posle glasanja :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

pogubila sam neke fotke za takmičenje... nedostaju mi od gošketa, motoholica, mine, lalajka... oroku, sstruja .... korniSh1, skittles.... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Evo poslah neku fotku (al staru) vikend sam nazalost prelezala u krevetu tako da se nije nishta novo fotkalo...Al eto chisto da se popuni glasanje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja