Jump to content

Moto Zajednica

na temu, na temu .....

Recommended Posts

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

ovo je novi oblik takmičenja na podforumu fotografija. da ne bi zatrpavali forum novim temama za takmičenje pa onda ponovo za glasanje, otvaram ovu jedinstvenu temu za sve fotografske vežbe tokom godine sa idejom da oko nove godine napravimo jedno "pravo" takmičenje u kome možemo učestvovati s objavljenim ili neobjavljenim radovima iz predhodne moto sezone.

 

svakog petka postavljam zadatak za radove koji treba da se postuju do ponedeljka uveče kada zaključavam temu i ostavljam vam da plusićima nagradite najuspešniji rad. u petak temu otključavam sa novim zadatkom.

 

znači, radove postujete sami (preporučena rezolucija je 800*600) a glasanje putem plusića.

 

za ovaj petak zadatak je potrefiti kompoziciju u pravougaonom formatu fotke (vertikalno ili horizontalno, birajte sami).

 

- subjekt da bude u preseku trećina

 

- horizont da ne bude na polovini

 

- da fotka "ne curi" (da nije iskrivljena bespotrebno par stepeni u jednu stranu). da bude "pod libelu" :)

 

- i za one koji imaju "praaave" objektive ( :D ) da otvor blende bude do 2,8 (znači traži se fin bokeh)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Ne mogu svi chlanovi foruma da dobiju plusice...(Administratori, urednici, chlanovi neke grupe - novinari, cs itd ).

 

 

Super shto ce ponovo da se pokrene takmichenje, valjda ce i da uspe ovaj put. Samo meni je mnogo bolje bilo kada se nije znalo chija je fotka pa se na kraju sazna pobednik (Ok znam da smo svi nagadjali i predpostavljali koja je chija fotka, al opet...). :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Mislim da ni ja ne mogu da dobijem plusić...

 

Ne mozesh. Napisah gore, svi chlanovi koji pripadaju nekoj grupi (novinari, cs..)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

xmmmm ...... dobro..... ondak smo prisiljeni raditi po starom. glasanje mora biti u posebnoj temi.

 

 

 

 

fotke pošaljite do ponedeljka uveče na maski_maski@yahoo.com

 

potpišite se nikom sa bjb da znam ko je ko.....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Izgleda da ces morati svakog licno prozivati. Iskreno, ja se ne bih ni setio da posaljem da nije bilo onog komentara juce 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Meni iskreno bilo lakshe kada je bila konkretna tema... Ovako pojma nemam shta da ufotkam tj shta da poshaljem i da li to uopshte zadovoljava...

Da se razumemo, ja nit imam fancy aparat, niti se toliko koliko vecina vas koja uchestvuje na ovim takmichenjima razumem u fotografiju itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

to je smisao vežbi...da polako počnemo svi da se razumemo u fotografiju i da skontamo da se dobra fotka može napraviti i s idiotom i s mobilnim telefonom ako se znaju osnovni principi kompozicije i svetla....

 

naučiti posmatrati je avantura :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

npr. ovo je agencija beta proglasila za fotku godine i nagradila sa soma evrića....

578998_180261385430511_100003399510853_272128_1514152106_n.jpg

 

 

 

 

dal je za ovo potreban dslr od 2,5 soma evrića? ili je dovoljna agencijska iskaznica koja ti omogućava da se krećeš po budžacima i da fotkaš prizore iz života po vasceli dan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

druga vežba - svetlo

 

 

 

 

fotografišite predmet (ja bi najvolela da je to tanjir s hranom) osvetljen jednim glavnim svetlom (prozor ili lampa) i jednom reflektivnom površinom (stiropor, alu folija, ogledalo, beli karton, hamer ....) sa suprotne strane od glavnog svetla.

 

 

 

 

obratite pažnju na kompoziciju,... a oni što rade u manual modu neka obrate pažnju i na otvor blende i na expoziciju. manji otvor blende/duža expozicija/ zasićene boje.....

 

 

 

 

ovom prolikom bih posebno da pozovem minu, libera, alexanta, mimija iz vinče, muljaza, nadalinu.... koji su u protekloj nedelji što ovde, što na fejsu, ostavljali sjajne fotke, da nam se pridruže..... the more the merrier :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

niko nije uradio domaći, jel da? :lol:

 

 

 

 

aj danas. to je dva minuta posla. tanjir s ručkom/doručkom uz prozor, s druge strane drugi tanjir vertikalno. nađeš svetlo i pljas!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja