Jump to content

Moto Zajednica

Gde kupiti kineski kruzer

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kle

Sprint srbija tj.Massetehnic imas trenutno sajamski popust od 15% ili placajne cekovima na 6 rate bez kamate.Verovatno moze i preko kredita ali je pitajne da li vazi popust :takoje:

 

Sprint

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Umka
  • Motocikl: Sprint Challenger 250 cc

matori ideja ti je ovakva... Sprint salje svake godine ,,bubu,, da se zatvaraju vezano za prodaju motora ... ali dobro, to je sve marketinski rad i ja sam to iskoristio da bi uleteo u dobru cenu, jer u svako vreme kad nije sezona cena se smanjuje (logicno). Ja sam svog kineza kupio 2012 godine, i kupio sam ga solarno, moram priznati i taj procenat tu je istinit. sto je naveo gore Nikola92 . Mozes i na rate, ali bi morao da se cimas do NS svaki mesec dva... i inace nemas u beogradu kineske dilere, imas samo servise a i oni rade kud koj mili moj. A kad bi kupovao ti moras da sednes za isti. Jer npr meni su falili neki srafovi od bisaga , i menjaca ali to sam uskoro bio zamenio.

 

Sto se tice kineza uvek je bolje kupiti nov, jer kod novog uvek znas da su neke minimalne stvari lose, npr ta 2-3 srafa i sve, a ovako ne znas kako se ko ophodio prema motoru. Naravno, necu da gresim dusu, svaki covek hvali svoga konja, i njegovo drustvo takodje, ali ima ljudi koji zavidno odrzavaju motor, ali takav motor i kosta. To budi siguran, ako kupujes polovnjaka.

 

Usput. Koji motor hoces da kupis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Idejom o novom kinezu se nosim od kada su se pojavili na nasem trzistu. Ideja je da jednom u zivotu kupim nov motor i da znam sve o njemu a ne kao sto se do sada zamaram polovnim ovim ili onim pa onda uvidjam gde sam i koliko pogresio. Cuo sam da se vise ne uvoze vec se prodaju zalihe iz 2009, 2010. Po dosadasnjim saznanjima Keeway je ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Sprint srbija tj.Massetehnic imas trenutno sajamski popust od 15% ili placajne cekovima na 6 rate bez kamate.Verovatno moze i preko kredita ali je pitajne da li vazi popust :takoje:

 

Sprint

 

Ne razumem 6 rata, cek je maksimalno 5000 din jel tako? 6x5000=30 000 din, a ostalo u kesu verovatno. Ranije su neki povoljni krediti na 12/24 mes bili aktuelni ako se ne varam... A i cenovnik nigde nisam nasao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kle

Sprint srbija tj.Massetehnic imas trenutno sajamski popust od 15% ili placajne cekovima na 6 rate bez kamate.Verovatno moze i preko kredita ali je pitajne da li vazi popust :takoje:

 

Sprint

 

Ne razumem 6 rata, cek je maksimalno 5000 din jel tako? 6x5000=30 000 din, a ostalo u kesu verovatno. Ranije su neki povoljni krediti na 12/24 mes bili aktuelni ako se ne varam... A i cenovnik nigde nisam nasao...

Ovo za rate pozovi i pitaj.

 

Cenovnik Nisu se menjale cene samo ih umanji za 15%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Ja cu ti samo dodati jednu sugestiju na tvoju problematiku oko mesta pazarenja motora, a to je da ako se odlucis za Keeway motre trazis model supershadow ili criuiser koji su od 250 ccm.

Zasto ovo kazem-zato sto su poceli cini mi se od 2008 ili 9te da sklapaju superlighta sa masinom od 125ccm a to vec nije to za razliku od ovod starijeg modela od 150ccm-razlika je primetna.

Druga stvar i ja sam kao i ti skupio lovu i pazario motor nov u radnji upravo vodjen tom idejom daj ija da jednom u zivotu kupim nov nesto pa makar to bio i kineski motor. Pre kupovine ovog vozio sam raznorazne motore, skutere i sve varijante tomosa, preko jawa, dkwa i yamahe RD250. Nakon 4 godine na ovom sadasnjem kineskom motoru cini mi se da sam se istog zasitio i da mi je potrebno nesto malo vise - koje ovih 150cc i 7,5kw ne mogu da mi pruze.

U vreme kada sam ja pazario motor kostao je 2100e supershadow 2700 a cruiser 3200. Zao mi je sto tada nisam imao jos 1100e jer bi i sada imao motor koji bi zadovoljavao moje trenutne potrebe. Tako da moj iskren savet je da ides na varinatu od 250ccm a idealno bi bilo kada bi neko uvozio kineze jace kubikaze slicne onima iz Makedonije http://hamachi.mk/2011-02-07-12-27-17/2011-02-08-13-44-35/item/111-lf400-v-4тактен.html ili http://hamachi.mk/2011-02-07-12-27-17/street-bike/item/120-best-motorbike-4тактен.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Zavisi koliko možeš da se otvoriš.

Moja preporuka je ako imaš keša da uzmeš Hyosunga GV 250 i kupio si motor za sva vremena.

Jbg košta nov 3600e ali vredi svaku paricu. 250cc V-Twin, 27 kw, direktno ubrizgavanje

Naravno nije Kinez nego Koreanac.

Imaš trenutno u oglasima i par polovnih za 1600 - 1800 e , ali to su stari modeli sa karburatorima,

ali istih karakteristika.

 

post-8206-0-63270100-1337415071_thumb.jpg ovo je stari model

post-8206-0-59950700-1337415148_thumb.jpg ovo je novi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ono jeste novo novo, ali kod kineza to i ne pije uvek vodu.

 

Svi kinezi su u principu mladi motori, tu nema nista matoro. Sa druge strane svim novim kinezima nesto fali, pa ih vlasnici dotezu. Ja garantujem da je moj keeway supershadov u boljem stanju sada posle 3 sezone i 4.000km u boljm stanju nego nov. Dotegnuti i osigurani svi srafovi, zamenjeno ulje u kocnicama i viljusci, lepo razradnjem, nastelovan. Plus oprema koja je dodata.

Kada je bio nov kostao je 2700eur a sada posle 4.000km sam ga prodavao za upola te cene ( za sada sam odustao od prodaje ali ako si zainteresovan za ovu kombinaciju mozemo da se dogovaramo http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/73297-keeway-superhadow-250/page__p__1172500__hl__supershadow__fromsearch__1#entry1172500).

 

Po meni je najbolje da trazis polovnog kineza sa malo kilometara i dobro odrzavan. Dosta kineza je 125ccm koje vlasnici brzo izgustiraju i prodaju tako da mogu da se kupe za male pare, ali bih ti i ja savetovao da kupis 250ccm, da ga i ti nebi brzo igustirao. Opet ako ti je prvi motor mozda je bolje da pocnes sa 125ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Ovaj motor mi je poznat, ako se ne varam dobar deo puta si vozio ispred mene u povratku iz Mitrovice prosle godine. Veliki razlog sto razmatram nov motor to je povoljnost placanja, odnosno rate- kredit posto nemam toliko da kesiram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Naisao sam na neke starije teme na ovom forumu oko kupovine motora na kredit pa vidim da su neki tada nudili svoje motore na rate, i to mi je aktuelno ako bi neko prodao motor na rate, dsa napravimo neki dogovor slican kreditu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ovaj motor mi je poznat, ako se ne varam dobar deo puta si vozio ispred mene u povratku iz Mitrovice prosle godine. Veliki razlog sto razmatram nov motor to je povoljnost placanja, odnosno rate- kredit posto nemam toliko da kesiram.

 

Pa normalno da si bio iza mene kad vozim ko zmaj :moto3: (sala mala). Verovatno sam bio ja sa devojkom, nije bilo puno kineza na skupu.

 

Posto vidim da ti je glavna prepreka placanje, cisto da ti dam par saveta.

 

Kredit daju banke a ne prodavci. Prodavac moze da ti da nesto na cekove ili na odlozeno ako se dogovorite ali je i to tesko. Ostalo je kredit preko banke ali dukumentaciju popunjavas kod prodavca.

 

E sad ako si kreditno sposoban, ti kredit isto tako mozes dobiti u banci. Bitno je da si u stalnom radnom odnosu, i da nisi vec prezaduzen.

Najbolje je ( a mislim da je i jedina opcija) da uzmes kes potrosacki kredit i da za te pare kupis sta hoces, polovno , novo nema veze.

 

Kolega je pre mesec dana uzeo u Intesi, dinarski, kamata oko 20%, kes, sto je ok ponuda. Ovo 20% nemoj da te plasi jer je to kamata na ostatak duga, relano platis oko 11% godisnje. Npr. ako uzmes 2000eur na 3 godine, platices kamatu oko 650eur. Za ovo ti je rata oko 75eur, i ako nisu menjali regulativu minimalna plata oko 230eur. Uzevsi u obzir rast kursa inflaciju, ovo je korektno. Slicno je i u ostalim bankama, mozes se raspitati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja