Jump to content

Moto Zajednica

Off road za svaki dan

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLX 250s

Off road, enduro, vožnja kroz prirodu…, u svakom slučaju,veliko zadovoljstvo.

Ali, za tako nešto potrebno je odvojiti dan ,dva, tri, odabrati datumkoji svima odgovara, organizovati mnoštvo drugih detalja…

Ipak, moguće je uživati u blatu ili prašini gotovo svakog dana, na sat, dva,tri…

U poslednjih nekoliko godina, “otkrio” sam da je Beograd okružen terenimaza off road, a većina zna da su u blizini i dve staze zamotocross.

Na koju god stranu da krenemo, čim se izađe iz urabanizovanog dela, nailazimona raznovrsne, pogodne terne.

Obzirom da nism MX vozač ( vozim dual sport Kaw. KLX250s ), moj akcenat je na lakšim i srednje teškim( brdskim ) terenima.

Ovi “lakši,” su uglavnom poljski putevi , gde se bez problema može proćii težim motorom, ako nije blato. Npr. savskim nasipom ili pored njega, do selaBoljevci, gde je leti odlično za kupanje na Savi, riblju čorbu i sl., ilidunavskim nasipom ka Crvenki i dalje kroz polja i lovišta.

Jedna od brdskih varijanti kreće od Mirijeva, preko Slanaca i slanačkihbrda, do betonske baze u Vinči, pa dalje, kroz šumu, ka selu i Dunavu, gde semože skelom preći u Banat i provozati par krugova po Pančevačkoj stazi zam.cross, a onda vožnjom po dunavskom nasipu zatvoriti krug do Beograda.

Tokom svojih “istraživanja”, sreo sam vrlo malo motorista, pa se pitam dali je razlog u tome, što ljudi možda nisu upoznati sa vaskolikim prirodnim lepotama beogradske periferije, ili možda , jednostavno, nisambio u pravo vreme na pravom mestu.

Bilo, kako bilo, želeo sam da ovo podelim sa vama, da vidimo predloge nekih interesantnih maršruta, da napravimo neku vožnju... Ko je „za“?

 

P.S. “bolje jedan dan u blatu nego deset dana na poslu”

post-24106-0-78082400-1336998527_thumb.jpg

post-24106-0-47162700-1336998599_thumb.jpg

post-24106-0-01946700-1336998673_thumb.jpg

post-24106-0-72186200-1336998706_thumb.jpg

post-24106-0-67352400-1336998765_thumb.jpg

post-24106-0-89978100-1336999215_thumb.jpg

post-24106-0-39474500-1336999239_thumb.jpg

post-24106-0-19309800-1336999300_thumb.jpg

post-24106-0-27580000-1336999941_thumb.jpg

post-24106-0-40750800-1337000142_thumb.jpg

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Iam još jedna sjajna lokacija, Trešnja, Babe, Parcanski vis, Barajevo, Kosmaj...

 

Odlična stvar je spojiti od Vinče do Bubanj potoka, pa odatle izbiti na Avalu, odatle uz malo asfalta izbiti na Kosmaj.

 

Javi se ako te "ova strana" zanima, da se vozamo po ovim šumama, livadama, blatu...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ***, 162 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1200GSA

Ja sam bas zainteresovan. Uvek sam mislio kako, za razliku od centralne Srbije, kod nas nema nikakvih puteva u blizini gde bi moglo da se vozi off road. Izgleda nisam bio u pravu.

Bilo bi bas lepo kada bi stavili ili gpx tracklog ili oznacili te rute koje ste pominjali na google maps ili nesto slicno.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Odlično.. :takoje:

mene zanima posebno taj deo od Mirijava po do SD..

 

Izaberi neki dan.. pa da idemo :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Odlično.. :takoje:

mene zanima posebno taj deo od Mirijava po do SD..

 

Izaberi neki dan.. pa da idemo :moto3:

 

Idem i jaaaaaaa :moto3: Cenim da ako prođe Vlajkov autobus, može i moj KTM. Ako ništa, izneću ga na leđima :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

 

...Tokom svojih “istraživanja”, sreo sam vrlo malo motorista, pa se pitam dali je razlog u tome, što ljudi možda nisu upoznati sa vaskolikimprirodnim lepotama beogradske periferije, ili možda , jednostavno, nisambio u pravo vreme na pravom mestu...

 

Pa izgleda smo se nesto mimoilazili, jer su to tereni kuda se redovno vozim. Ovaj mirijevacko - vincanski redje jer moram prodjem ceo grad,

Ali savski nasip stalno i ono Surcin , Jakovo, sume u okolini Boljevaca, Bojcin sume, a kad imam vremena i sve do Kupinova i suma u okolini redovno. Mnogi kukaju da je dosadno jer je sve ravno, ali nije :). I sam dolazak od npr Zemuna do Ostruznickog mosta moze biti dovoljno zabavan i da ispuni dan.

I imas pravo za ono "ako nije blato" jer npr suma Zabran kad je blato zna bude poprilicno pipava ;).

Inace ko hoce da se malo namuci, svakako sume izmedju Kupinova i Save :D

 

Javni kad budes isao pa se mozda i sretnemo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

+1

da prođe tobla od kiše pa može!

od Vinče posle ima off do Ritopeka, odatle posle ka Grockoj... weee... offroadSerbia! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLX 250s

Hvala vam na brzim odgovorima.

Izgleda da će cele nedelje padati kiša pa ima dosta vremena da se nešto isplanira. Bilo bi lepo da se oni koje zanima praktična razrada ove teme okupe u npr. u petak popodne ( vreme i mesto naknadno ) pa da preciziramo neke detalje.

post-24106-0-98041800-1337020379_thumb.jpg

post-24106-0-27751800-1337020540_thumb.jpg

post-24106-0-28858700-1337020566_thumb.jpg

post-24106-0-31253500-1337020595_thumb.jpg

post-24106-0-73594800-1337020639_thumb.jpg

post-24106-0-28932400-1337020767_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

:jee5:

Hvala vam na brzim odgovorima.

Izgleda da će cele nedelje padati kiša pa ima dosta vremena da se nešto isplanira. Bilo bi lepo da se oni koje za nima praktična razrada ove teme okupe u npr. u petak popodne ( vreme i mesto naknadno ) pa da preciziramo neke detalje.

Svaka cast za inicijativu, vidis da ima pacijenata, samo nismo znali gde da se lecimo..Bas to nam fali, da se malo priblizimo drustvu kojem teren pocinje dve ulice dalje pa mogu svaki dan. :jee5:
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 Enduro

Nekoliko puta sam vozio do Progara, nasipom i pored nasipa. Jel zna neko, da li moze dalje do Kupinova, Obreza, kroz Obedsku baru, do Grabovca?

 

Inace bi bilo korisno da sakupimo na jednom mestu track logove i/ili opise, uputstva za kolske, makadamske i druge off road puteve, po krajevima Srbije i regiona. Oko Beograda za pocetak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Davno sam hteo da napravimo jednu "lokalnu" vožnju..

pa malo da naši domaćini iz cele Srbije dođu i do Beograda..

 

Karlo, ovo bi mogla biti izvidnica, pa da osmislimo jednu lepu trasu, prođemo je, a onda napravimo zvaničnu BG. off vožnju..

 

Vozao sam i od Slanklamena pa do mosta Beška, predivne džade..

 

Još da se oglasi ministar za ratluk i ženske motore..

 

urednik i MladeR..pa da kujemo planove za Bg enduro vožnju..

negde sredinom leta kada se napravi rupa u

ovom kalendaru..

 

http://forum.bjbiker...-kalendar-2012/

 

Jimmy je doktor za Babe..

 

A ima i dosta stručnjaka za Glinaru..

tu bi mogao biti bazni kamp za šatore.. eventualno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rodjena na motoru, 730 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury

Stalno gnjavim Vlajka da idemo negde da se vozimo, svidja mi se ideja da se saznaju sve te staze i bogaze pa kad mi je dosadno brm brm :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Fenomenalna ideja! Pogotovo za varijantu od Vince pa dokle stignemo, jer nisam iskusan off vozac a u tom delu imam sigurno kombeto da me skupe ako se prospem. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Odlicna tema ! 0takoje.gif

Ne moramo ici 300km od BGa da bi uzivali u prirodi!

 

Kako se pokazao za ove 3god KLX?

Video sam na youtubeu da lik isao sa njime i na Nordkap!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLX 250s

Karlo, da li možeš da daš nacrt na mapi kuda si od Slanaca došao do Vinče? Ili da objasniš rečima, kako god.

Inače, ideja ti je svakako zanimljiva. Pre dve godine smo o tome raspravljali na ovoj temi:

 

http://forum.bjbiker...-za-kruzni-put/

 

Nisam još video tako detaljnu mapu, na kojoj su ucrtane bogaze iznad Slanaca. Inače ceo teren od Mirijeva do Vinče isprepleten je stazama od kojih mnoge ne vode nigde ( vode do nečije njive ), a metod "pitati seljaka", u kuliko uopšte nabasaš na nekog, slabo funkcioniše, jer su sumnjičavi i uglavnom te savetuju da se vratiš odakle si i došao. Ima mesta koja nisu pogodna za teške motore,račvanja puteva itd. zato ne znam kako bih ti napisao pouzdana uputstva za taj teren. Nadam se da ćemo organizovati neku takvu turicu.

post-24106-0-73375000-1337079891_thumb.jpg

post-24106-0-90558700-1337084334_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Beograd Karaburma
  • Motocikl: Dominator 500 & Transalp 700

Odavno mi se vrzma ideja Beogradskog off rouda po glavi i sve ove destinacije koje Karlo pominje a sve mislim da nema dovoljno pacijenata kad ono poprilican broj,svaka cast za temu Karlo,kad bude okupljanje eto i mene. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

[ima mesta koja nisu pogodna za teške motore,račvanja puteva itd. zato ne znam kako bih ti napisao pouzdana uputstva za taj teren. Nadam se da ćemo organizovati neku takvu turicu.

 

 

Ne sekiraj se ti za teškaše..osim ako baš nisu hartd enduro staze gde se više gura motor i krči šuma..nego što se vozi..

Vidim da si svež na forumu, pogledaj malo starije teme,

ovde se uglavnom svi znamo i dosta vozamo po ovoj našoj prelepoj Srbiji..

 

tako da smišljaj datum i okvirnu rutu.. :durbin:

koja je naravno podložna usputnim promenama :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

[ima mesta koja nisu pogodna za teške motore,račvanja puteva itd. zato ne znam kako bih ti napisao pouzdana uputstva za taj teren. Nadam se da ćemo organizovati neku takvu turicu.

 

 

Ne sekiraj se ti za teškaše..osim ako baš nisu hartd enduro staze gde se više gura motor i krči šuma..nego što se vozi..

Vidim da si svež na forumu, pogledaj malo starije teme,

ovde se uglavnom svi znamo i dosta vozamo po ovoj našoj prelepoj Srbiji..

 

tako da smišljaj datum i okvirnu rutu.. :durbin:

koja je naravno podložna usputnim promenama :moto3:

Što jest', jest.' Tamo gde su Vlajko i Popsy sa ST i ostali sa AT izlazili bez mnogo problema, mnogima bi se kosa digla na glavi.

 

 

Jedino što Vlajka može da zaustavi je kad mu motor padne u provaliju :nanana::nanana::nanana::nanana:, a Popsya kad mu se zapali motor, oblajznu lamele, otpadne lanac, iskoči točak... :nanana::nanana::nanana::nanana:

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

 

Jedino što Vlajka može da zaustavi je kad mu motor padne u provaliju :nanana::nanana::nanana::nanana:, a Popsya kad mu se zapali motor, oblajznu lamele, otpadne lanac, iskoči točak... :nanana::nanana::nanana::nanana:

 

 

 

Bolje lamela.. nego rame :P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja