Jump to content

Moto Zajednica

KINESKI Sprint Basic 4T 50cc

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

VIdim da su na forumu malo zapostavljeni ali veoma prisutni na ulicama brojni kineski 4T skuteri 50cc. Imao sam prilike da probam koji ali me je davno nosila želja da i sebi napravim jedan kojim bi lako prolazio kroz gradske ulice i lako nalazio mesto za parkiranje (pa čak i u liftu :))

 

Jesenas uspeh da kupim od Bokilića Sprint Basic 4T, u pristojnom stanju, moj je kriterijum bio da je kompletan, ostalo me nije zanimalo jer sam već odranije spremio termo grupu (ne termoprekidač, to sam sad apsolvirao :)), malo jaču glavu cilindra, pripadajuću bregastu i malo veći karburator.

 

2012-05-01-114446.jpg

 

Rasklapanje je već rutina, prednja maska i sedište ide napolje i samo se razbacalo po garaži. Odabrao sam BGM varijantu 80cc (fi 50mm klipa) koja ne radi sa serijskom glavom, BGM glavu 85cc sa jačim ventilima, imao sam na raspolaganju 2 bregaste, Sport i Touring, u startu sam se odlučio za Sport.

 

Kad se sve sklopi izgleda ovako

 

img0369.jpg

 

Medjutim nije sve plug&play, sajla je kratka za novi 24mm promer difuzora karburator pa sam morao da je produžim za cca 4cm. Pojavio se i problem oko filtera vazduha, serijski je em kratak em malog promera. Izbor je pao na Malossi E5 koji se vukao po garaži. Uz malo grejanja i adaptiranja flanšne filtera, i on je legao na svoje mesto.

 

img0370.jpg

 

Sledilo je paljenje i primarno podešavanje karburatora na uvo. ili obrtomer. Inače je kit ranije odradio razradu, tako da sam slobodno na momente isprobao turažu i da li je CDI blokiran. Po meni nije.

 

 

Ipak da bih naštelovao smešu koliko toliko, pozvao sam u pomoć prijatelja iz firme Koso, zove se AFR metar, ili u prevodu Air/Fuel Ratio metar, igračka koja se nalazi u svakoj trafici na dalekom istoku, i verujem da je zastupljena i kod nas u većini kućnih radionica. Inače daje indikaciju pravilno podešenosti smeše goriva i vazduha u odnosu koji će već svetski poznavaoci znati u po noći. Kao što rekoh, gadžet nije servis frendly, namenjen je race implementaciji, ali kad nema kiše dobar je i grad. To izgleda ovako

 

img0372.jpg

 

i radi ovako

 

 

Zahteva bušenje grane na određenoj udaljenosti od izduva

 

2012-05-12-121152.jpg

 

ali pošto je moj skuter, mogao sam da ga preradim bez bojazni od traume vlasnika, samo sam pustio malu suzu ...

 

Zadovoljan setup-om, ovog puta u pratnji prijatelja izađosmo na đžadu da vidimo kako to radi i bili smo ne malo iznenađeni

 

 

 

i na kraju evo malo i snimka ubrzanja u ulici

 

 

Zaključak, jeftin na tržištu, sa ekonomičnom potrošnjom i sumnjivim performansama uz ulaganje od 350e dobija se agilni skuterčić sposoban za probijanje kroz gradsku vrevu i koji može da parira starijoj braći (125cc) u ubrzanju a uz malu dodradu prenosa i u krajnjoj brzini. Jedini problem ostaje u zglobu vozača kao i slabijem kočenju ali ću se time nadalje pozabaviti, verovatno će dobiti veći prednji disk pa će se i to rešiti.

 

Osnovna namera ovog posta je bila da utešim vlasnike kineskih 4T skutera da im nije odzvonilo i da njihovo vreme tek dolazi a i da dobijem potvrdu moćnih džedaja skuteristike da sam na pravoj strani đuntološke sile, kako bi me uzeli u obzir za aplikanta za kandidata ove veštine dok ne porastem i stasam u pravog štitonošu čemu se iskreno nadam.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Hvala Culle.

 

Još samo da se izvinim što smo probe performansi vršili bez zaštitne opreme, to nam je promaklo u nestrpljenju i više se neće ponoviti.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Prava stvar!Ovo je predlažem komšili,da od agility-a 50,napravi Hondu Lead 100...međutim njemu je to skupo ulaganje....Po meni nije.Prava tema!!!Na koliko obrtaja se vrti pri npr.80Km/h i koliko troši?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Za sad ti ne mogu odgovoriti na ta pitanja, iz razloga što je skut neregistrovan, pa bi svaka test vožnja bila rizik. Ove nedelje završavam registraciju i naravno detalji će biti publikovani. Za sad ne očekujem potrošnju veću od 3l, s druge strane broj obrtaja je relativan jer ovaj model Sprinta ima kratak prenos, verovatno varijanta sa dužim prenosom bi bila šlag na tortu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Чачак
  • Motocikl: CBF600N ABS & Hornet 600

aa jesi li proverio da li sat malo laze?

meni na agility-ju laze za 10kmh...

idem 65 po satu na gps-u pokazuje 53...

ali nisam bas nesto zadovoljan, ja sam njemu uradio 80cc (klip, cilindar, klipnjaca, radilica, karike)

i max brzina mu je ista kao sa 50cc samo sto ubrzava mnogo bolje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

ne, nisam proveravao po GPS-u, jer ponavljam nije registrovan. Iz prakse se pokazalo da kineski skuteri, gle čuda, imaju relativno precizne satove (3-5km pokazuju više). No u ovom trenutku krajnja brzina i nije bitna, ako želiš veću krajnju, gledaj da zameniš prenos i staviš duži. Ako imaš vremena, postavi snimak ubrzanja, čisto da uporedimo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Чачак
  • Motocikl: CBF600N ABS & Hornet 600

hocu da snimim, samo da se snadjem kako, posto nisam siguran u sebe da drzim telefon u ruci dok vozim :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

probaj da ga fixiras lepljivom trakom za retrovizor i nesto slicno, nije bezbedno voziti i snimati jednom rukom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Чачак
  • Motocikl: CBF600N ABS & Hornet 600

nemam retrovizor levi :D sad cim se prolepsa vreme da ga uzmem sa servisa i probacu...

kacim obavezno ovde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

E ovo moram da pokazem drugaru koji je od mene kupio ovakav skut prosle godine.On bi jaci ali nema dozvolu pa bi mu ovakav tuning dobro dosao.Svaka cast1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

E ovo moram da pokazem drugaru koji je od mene kupio ovakav skut prosle godine.On bi jaci ali nema dozvolu pa bi mu ovakav tuning dobro dosao.Svaka cast1care.gif

 

Hvala, ako treba kakva intervencija oko nabavke delova ili ugradnje i podešavanja, tu sam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

E ovo moram da pokazem drugaru koji je od mene kupio ovakav skut prosle godine.On bi jaci ali nema dozvolu pa bi mu ovakav tuning dobro dosao.Svaka cast1care.gif

Svaka domaćinska kuća bi ovo trebala da ima!!!Nego komša i ja smo isekli CDI....međuntim nije se desilo ništa spektakularno....neće da diže na gas!Elem ovako se dizala ET-4 125!!!Samo navrneš gas i ode!!Pazi ovo je najoptimalnije za po gradu i malo van njega.4T tuning nije nešto popularan kod nas......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Znam čoveče.......sada znam.Pisao je Mario o Taurisu 4T-sve kompletno,i to je bačeno lepih para u taj skuter.Da kažemo uloženo a ne ''bačeno para''.Može li da se stave 110mm vario i kvačilo u deklu Sprinta?....može on da se namesti kao bombonica!!!Ovo je,da kažemo''racionalni tuning''.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

oce li tebe neko naponom banovati....

opet dizes istu, 4 godine staru, temu. zar nisi priemtio da ti je admin/mod obrisao predhodne poruke i opomenuo te vec jednom za spamovanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja