Jump to content

Moto Zajednica

Niti na more niti u planine...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Honda CBF 600N & Fosti F51

I kao što napisah (i predvideh) pre tri dana: Ovo je stvarno zanimljiv i koristan putopis. Bilo je zadovoljstvo čitati, gledati fotke i u mislima putovati sa vama. :moto3: Bravo! :takoje: :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Lepo !

Imam i neka pitanja

1 Kako se parkiraš u Beču motorom ? Gde ti zgodno, kao kod nas, ili...?

2 Isto pitanje za Ljubljanu

3 Jel ti nije smetalo da sa skroz novom gumom teraš po onim brzim krivinama ?

4 Kako si kočio sa onako natovarenim motorom ? Napred videh 1 disk, apozadi nijedan, mislim doboš...

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Lepo !

Imam i neka pitanja

1 Kako se parkiraš u Beču motorom ? Gde ti zgodno, kao kod nas, ili...?

2 Isto pitanje za Ljubljanu

3 Jel ti nije smetalo da sa skroz novom gumom teraš po onim brzim krivinama ?

4 Kako si kočio sa onako natovarenim motorom ? Napred videh 1 disk, apozadi nijedan, mislim doboš...

Hvala

 

1. U Beču sam se parkirao ili na početak ili na kraj nekog dužeg parkinga tako da je i auto mogao da stane pored mene. Druga varijanta je da se dva-tri motora parkiraju na jedno mesto za kola. Niko ništa nije rekao, niti me popreko pogledao. Ne sme se parkirati na trotoar, biciklističku stazu i na zelenu površinu.

 

2. U Ljubljani sam preko noći motor držao u garaži (ne zato da sam se ičeg bojao, nego sam imao mesto u garaži kod mog domaćina). Jedanput sam bio u gradu motorom i parkirao sam se na sred trga u centru ispred kafića sa ostalima.

 

3. Nakon montiranja nove gume se moja žena vozila sa našim drugarom, a ja sam isprobao kako se nova guma ponaša. Posle desetak kilometara sam video da je sve ok i onda smo nastavili po starom.

 

4. Nema nikakve posebne tehnike kočenja sa natovarenim motorom. Uvek kočim i sa prednjom i sa zadnjom. Jedino što je kočioni put malo duži kad si natovaren, ali na putovanju uvek voziš opuštenije i laganije nego u gradu ili na kraćim relacijama, tako da mi natovaren motor nikada nije predstavljao problem. Zadnja doboš kočnica po meni opet radi posao. Neki se kunu u disk, koji koči bolje sigurno, ali ja nemam nikakvih zamerki ni na doboš.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

pozdrav. hvala za jako kvalitetan putopis :-) moje pitanje je kako su se pokazali ti bocni alpos koferi? cuo sam svasta vezano za njih

 

Honda Africa Twin proud rider! hello from Banja Luka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Ja sam jako zadovoljan sa koferima. Dosta sam sirok kada su na motoru i pri tome je i otpor vazduha veci. Da su uzi za po 5 cm sa obe strane bili bi idealni. Moji su od 40 kusur litara i verujem da su oni od 37 uzi.

 

Losa strana: dosta sam sirok i nema provlacenja, kacenje nije na klik, nego na "uradi sam varijantu" srafovima, nisu "lepi" kao plasticni (mada meni licno to ne smeta).

Dobre strane: stane u njih dosta vise stvari nego u klasican kofer, minimalna su ostecenja pri padu ili kada se izvrne motor, mozes da ih otvoris i kada su na motoru, ne greju se na suncu i pice u njima ostaje hladno.

 

P.S. Zezali su me da mogu da posluze za pasulj i kupus, ali to jos nisam probao. :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja