Jump to content

Moto Zajednica

zamena kočionih pločica i ŠKRIPANJE

Recommended Posts

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Zamenio sam na početku sezone prednje pločice koje su bile lepljene. Nisam imao nikakav problem sa njima osim što su LEPLJENE. Poručio sam Gold Fren i dobio AP uz obrazloženje da su podjednako dobre jer trenutno nisu imali na stanju ove prve. OK pločice su pločice ali jok, ove nove ŠKRIPE i CVILE kao da vozim nekog Dajca ili ko zna šta. Škripanje se javlja isključivo pri manjim brzinama (gradska vožnja) i posebno je izraženo u trenutku kad stajem - u tom poslednjem sekundu kretanja škripa je nesnosno glasna. Poručio sam organic a na pakovanju nema napisano kakve su, zadnje sam uzeo LucasTRW Organic i bez zamerke su (verovatno će neko pitati što nisam uzeo i prednje Lucas - nije ih bilo ) .

Pločice su se već utrčale u stari disk i još uvek zvuk niti se stišava niti prestaje.

 

Jel ima neko ideju ili da ih bacim u đubar i nađem nešto normalnije >:(

 

Unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2841 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

1. Napravi ureze na pločici, uzdužne. Dve su dovoljne.

 

2. Obori ivice pločice.

 

3. Namaži zadnju stranu bakarnom mašću (tamo gde naležu na kočioni cilindar i tamo gde se oslanjaju). Samo zadnju stranu!

 

To bi trebalo da potpuno ukloni škripanje. Pogotovu bakarna mast. To prvo uradi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

1. Napravi ureze na pločici, uzdužne. Dve su dovoljne.

 

2. Obori ivice pločice.

 

3. Namaži zadnju stranu bakarnom mašću (tamo gde naležu na kočioni cilindar i tamo gde se oslanjaju). Samo zadnju stranu!

 

To bi trebalo da potpuno ukloni škripanje. Pogotovu bakarna mast. To prvo uradi.

 

 

 

 

 

Pločice imaju već TRI žljeba , posle sam skinuo i ivice ( i to sam posumnjao ) e ali bakarnu mast NEMAM tako da broj tri nisam ni probao.

 

Jel se vizuelno razlikuju Sinter-metal i organic pločice. Lucas je organic i potpuno su crne (i metal i kočiona obloga) a ove su onako bakarne boje , i pločica i obloga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

1. Napravi ureze na pločici, uzdužne. Dve su dovoljne.

 

2. Obori ivice pločice.

 

3. Namaži zadnju stranu bakarnom mašću (tamo gde naležu na kočioni cilindar i tamo gde se oslanjaju). Samo zadnju stranu!

 

To bi trebalo da potpuno ukloni škripanje. Pogotovu bakarna mast. To prvo uradi.

 

 

 

 

 

Pločice imaju već TRI žljeba , posle sam skinuo i ivice ( i to sam posumnjao ) e ali bakarnu mast NEMAM tako da broj tri nisam ni probao.

 

Jel se vizuelno razlikuju Sinter-metal i organic pločice. Lucas je organic i potpuno su crne (i metal i kočiona obloga) a ove su onako bakarne boje , i pločica i obloga.

 

ma moze i tovatna samo tanak sloj ,nikad ti se nece vise cuti dajem glavu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

al nemoj da se zajebes pa da prednju stranu namazes :D

 

. . . . . da , onom specijalnom KOČIONOM mašću.

 

Vidim da na pločicama na kolima koriste neki fazon da lepe na metalnu površinu nešto slično kao klingerit. Jel probao neko .:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2841 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Tovotna = bakarna ali se bakarna teže spira. Za ovo je isti k...

Mislim da nije baš isto. Teorija, ponavljam teorija, kaže da će bakarna da sačuva svoja svojstva na mnogo višim temperaturama. Sad, u praksi, nisam baš probao. :moto3:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Što baš bakarna? Zbog boje? Postoji i aluminijumska, koja je takođe namenjena za visoke temeperature, a sive metalik je boje.

 

Znam da si spomenuo bakarnu zato što ti je ona prva pala na pamet nego čisto da se ubacim u diskusiju. :D

 

Jesi li probao da namažeš? Šta se dešava?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Uz nesebičnu pomoć GALAKTIČKE FEDERACIJE NOVA BARSELONA došao sam u posed izuzetno retkog i vrlo traženog metala zvanog COPPER MAST i uspeli smo da sačuvamo fisioni reaktor hladnim i stabilnim.

 

Neka je sila uz vas.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Znači pomogla je bakarna mast?

 

SUPER!!!

Uživaj u vožnji! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd-Voždovac
  • Motocikl: Hyosung GT250 Comet

Uz nesebičnu pomoć GALAKTIČKE FEDERACIJE NOVA BARSELONA došao sam u posed izuzetno retkog i vrlo traženog metala zvanog COPPER MAST i uspeli smo da sačuvamo fisioni reaktor hladnim i stabilnim.

 

Neka je sila uz vas.:takoje:

E jel nije tajna gde ste nabavili bakarnu mast :D ? Imam slican problem ali kod mene tiho skripi kad otpustim kocnicu a kad pritisnem "umukne". Nove pločice verovatno "češu" diskove dok ne nalegnu al reko da probam i ovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Škripi i dalje >:(

 

i to samo pod stisnutom kočnicom na malim brzinama :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

FAM Kruševac proizvodi. Imaš i bakarnu i aluminijumsku i..... Probaj na NIS-ovim pumpama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Škripi i dalje >:(

 

i to samo pod stisnutom kočnicom na malim brzinama :stabre:

 

Jesi li probao da plocice malo ( dio koji naleze na disk ) osmirglas grubim smirglom za drvo da budu hrapave i da li imas limene distancere izmedju klipova i plocica.Pogledaj i osovinice koje drze plocice da nisu ostecene-urezane pa plocice imaju lufta u kljestima. :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Škripi i dalje >:(

 

i to samo pod stisnutom kočnicom na malim brzinama :stabre:

 

Jesi li probao da plocice malo ( dio koji naleze na disk ) osmirglas grubim smirglom za drvo da budu hrapave i da li imas limene distancere izmedju klipova i plocica.Pogledaj i osovinice koje drze plocice da nisu ostecene-urezane pa plocice imaju lufta u kljestima. :zbunjen:

 

 

1. Ošmirglano

2. U klipovima ima kao dve dugmetare baterije ( limeno dugme ) nisam ga skidao nekako je zalepljeno za klip (lkip je upušten pa onda to malko viri iz klipa)

3. Osovinice su ko balerina

 

Ponestaje mi opcija, koči veoma dobro čak iznenađujuće dobro ali kljuca me što zvoni , nije to bicikli pa da progledaš kroz prste

Ako nastavi ovako, poručujem nove. Možda drugi proizvođač ima mekše pločice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

A sad i ono sto si vjerovatno vec uradio:da disk predjes lagano vodobrusnim papirom 400 ili 600 sa obe strane. :zbunjen::D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

A sad i ono sto si vjerovatno vec uradio:da disk predjes lagano vodobrusnim papirom 400 ili 600 sa obe strane. :zbunjen::D

 

 

 

E to nisam uradio.<_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

Ja sam imao isti problem, nove placice ne znam koja marka( bile na motoru kada sam ga kupio ) skripale za sve pare...

Brusio, zasecao, mazao... nista nije pomoglo.

 

Odneo i prelepio, koce mozda cak i bolje a naravno ne skripe :)

 

Sada, ne znam kojim brzinama se kreces ali ja ne idem preko 130kmh i ne silujem ih nekim letecim brzinama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Pa brzine mi nisu velike, putna brzina 100-120 ne više, jedan cilindar a i glupo mi je da na otvorenom putu zaglavim gas i NJA.

 

Danas su stigle nove pločice (nije reklama) Lucas TRW ORGANIC i škripa je NESTALA :takoje: , a zadovoljstvo se vratilo. Nemam naviku da stalno kočim motorom i koristim simultano obe kočnice (80 posto prednje i 20posto zadnje) , još se utrčavaju ali i koče dobro tako da ako nekom trebaju pločice prednje sinter metal AP Racing (vožene cirka 500km) prodajem upola cene. Odgovara na više modela , Shadow VT 600c , Africa Twin 650 , VFR 750f , CBR 1000f , GL 1500 GoldWing , . . .

 

Živi bili i uzdravlje :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Koliko si platio Lucasa i gde si kupio ako nije tajna?

 

 

 

Kod Moto-Bike u Kacu, ja mislim da su oko 2250 ili je to bilo sa postarinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja