Jump to content

Moto Zajednica

zamena kočionih pločica i ŠKRIPANJE

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: ZRX 1100, CB 1300

I tako kupim ja motor.Lep,bas lep.I vozikam se pa mi sve lepo,ali kad treba da stanem pola grada se okrece.Misle staje tramvaj.Dobro.Skinem plocice vidim da su Tokico cenim nije djubre a ni stanje im nije lose.Vidim da je neko vec mazao bakarnu mast.Ocistim ja sve to brake cleanerom i cetkicom,namazem bakarnom ponovo i  posle toga nije skripalo.Narednih pet kilometara.Gledam, merim diskovi dobri.Cenim do plocica je.Aj da zamenim.Kupim Nissin organik .Jbm li ga neke plave,bas lepe,lepo se i istresem za njih.Namontiram ih i posle toga vise nije skripalo.Ceo jedan dan.Dobro.Kupim gumice za reparaciju kljesta.Set 50 ajvara plus postarina plus kupim posebnu Ate mast za ubacivanje klipova 8 ajvara,180gr kao da cu rucak da spremam.Kazu nema manje pakovanje al ta je prava .Kljesta skinem,rasklopim,povadim klipove,sve oribam,sta oribam,STERILISEM.Sve spakujem ,izbacim vazduh.Probam,koci bolje.Ne skripi.Ali samo TAJ DAN.Sad se vozim.Lepo mi je .Uzivam.Dok ne treba da zakocim.A onda se skripa  cuje jace nego kad sam ga kupio.Gledam okolo da me ne snimaju neke kamere,da me ne jebe neko,da nisam unekom Trumanovom šou.Jebem li ga....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900
On 8.5.2012. at 16:38, Grnca je napisao:

Zamenio sam na početku sezone prednje pločice koje su bile lepljene. Nisam imao nikakav problem sa njima osim što su LEPLJENE. Poručio sam Gold Fren i dobio AP uz obrazloženje da su podjednako dobre jer trenutno nisu imali na stanju ove prve. OK pločice su pločice ali jok, ove nove ŠKRIPE i CVILE kao da vozim nekog Dajca ili ko zna šta. Škripanje se javlja isključivo pri manjim brzinama (gradska vožnja) i posebno je izraženo u trenutku kad stajem - u tom poslednjem sekundu kretanja škripa je nesnosno glasna. Poručio sam organic a na pakovanju nema napisano kakve su, zadnje sam uzeo LucasTRW Organic i bez zamerke su (verovatno će neko pitati što nisam uzeo i prednje Lucas - nije ih bilo ) .

Pločice su se već utrčale u stari disk i još uvek zvuk niti se stišava niti prestaje.

 

Jel ima neko ideju ili da ih bacim u đubar i nađem nešto normalnije >:(

 

Unapred hvala

Da se ubacim u staru temu,lijepljene su zlo,ja sam licno prosli svoj motor kupio sa tim plocicama,disk je od plave do crne boje,prekaljen,a moje dobro iskustvo sam imao sa feroodo i ebc,lucas smece isto skripe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja