Jump to content

Moto Zajednica

motoristi, automobilisti i blic solidarnosti

  

131 članova je glasalo

  1. 1. da li dajete znak upozorenja (blicate) drugim vozacima kada prodjete policijsku patrolu

    • uvek
      101
    • nikad
      4
    • ponekad
      26


Recommended Posts

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

ako vidim nekog smrtnika u yugu ili starije vozilo onda uvek.................mladi biznismeni u džipovima od 50k neka pune budžet..............

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

Uvek blicnem nekoliko puta i obavezno rukom mašem gore-dole, da shvate! Kažu da se dobro, dobrim vraća...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

I prođe skoro 10 godina od otvaranja ove teme, i mogu reći da su se stvari promenile na bolje bar u mojem slučaju, danas automobilisti i ostali imaju mnogo više obzira za nas motoriste po ovom pitanju, sad većina vozača redovno blica-upozorava na patrolu, a pre je bilo kud koji, mnogo ređa pojava.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3115 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Dva-tri puta su me spasili dodatnih troškova, hvala... Zato uvek blicnem, pogotovo motoristima... ako, neki i primete moje upozorenje:lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Uvek ablendujem, i kad sam kolima i skuterom (skuter ima levu sijalicu za dugo svetlo, pa nema sanse da misle da blicam zbog neravnog kolovoza).

 

Skoro se desilo, iznad Gornjacke klisure, nekoliko km pre Krepoljina, stoji patrola.. nikad ih tamo nisam video, naravno da sam ablendovao kao blesav.

Pogotov ablendujem kad mi se cini da policija namerno izabere neko besmisleno mesto gde je ogranicenje bezveze malo i onda namerno zaustavlja samo da bi sto vise kazni naplatila.

 

Al' zato ovde u Bg, Bul. Mihajla Pupina, nocu motocikli peglaju 400km/h, urlaju do tri picke materine.. i nikad nisam video patrolu. :tras1:

 

Setih se ove price, ortak mi je pricao. Nas covek vozio auto, lik stopira, nas stane. Ovom pukla guma, al' ne ume da zameni, neki stranac. Nas mu pomogne i ode. Posle nekog vremena, naseg zaustavi patrola, da duva. On bio popio, kazna. Panduri mu kazu, nismo te slucajno zaustavili. Stranac brze vozio, pretekao ga negde usput. I kad je video patrolu, SAM STAO, kaze, molim Vas gospodo, iza mene vozi neki covek, popio je dosta, bojim se za njegovu bezbednost, molim Vas da ga prekontrolisete.

 

Pa ti pomazi..

 

 

Promenio član ParadajzTurista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Ja blicam 3 puta ravnomerno ali ne prekratko da ne pomisli neko da se javljam nekome nego je bas jasno da im ukazujem na nesto. 

   A to za pomoc na putu odlicna prica i ne iznenadjuje  ako je bio neki skandinavac.

 Sto se tice patrola njihov posao je da pune budzet a ne da sprecavaju manijake da jure pored skole ili u tesnim ulicicama.

 

 

Promenio član salem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1882 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Naravoučenije : pusti strance, pomozi našem, pa posle zajedno na pivo !

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX

Naravoučenije je valjda "ne loči pred vožnju". I ja bih bez trunke milosti druknuo svakog ko je potegao pre nego je seo na mesto vozača, bez obzira na tip vozila. Ako je neko meni blizak, onda ne bih. Nalupao bih ga dok ne odustane od namere. 

Što se blicanja tiče, upozorim normalne vozače. Mamlaze koji pretiču preko pune, kolonu, bez žmigavca ili samo voze manijački brzo - jok! Vi ste opasnost za svakog na putu, ako vas zaustave, možda nešto loše i spreče. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Pre par godina kod Ljiga na Ibarskoj,namestili se majstori sa dve patrole u razmaku od mozda 2km. Jedne sam prosao i blickam redom...caaappo zaustavlja me druga patrola. Dobar dan dobar dan. Sta sam zgresio ( vozio sam po ogranicenju ) ? 

Policajac se nasmeja i kaze ma nista nisi zgresio,nego vidim svima se javljas pa sam pomislio da i mene poznajes. 

Ismejali se fino i dovidjenja dovidjenja.

Uvek blickam,nije mi tesko.

U Albaniji niko ne blicka,ali nikooo,patrola ima svuda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i

 
Setih se ove price, ortak mi je pricao. Nas covek vozio auto, lik stopira, nas stane. Ovom pukla guma, al' ne ume da zameni, neki stranac. Nas mu pomogne i ode. Posle nekog vremena, naseg zaustavi patrola, da duva. On bio popio, kazna. Panduri mu kazu, nismo te slucajno zaustavili. Stranac brze vozio, pretekao ga negde usput. I kad je video patrolu, SAM STAO, kaze, molim Vas gospodo, iza mene vozi neki covek, popio je dosta, bojim se za njegovu bezbednost, molim Vas da ga prekontrolisete.
 
Pa ti pomazi..
 
 

Pa majkumu valjda nije kriv što je pomogao nego što je bio pijan :)
Tipična zamena teza.
Stranac ne zna koliko ovde može da se popije i vozi :D
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja