Jump to content

Moto Zajednica

Honda Varadero 1000 VA

Recommended Posts

  • Drug član, 1044 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Osecam tezinu na volanu ali ne toliko da mislim da tesko ide. Podigni na centralne nogare pa neka neko sedne na suvozacevo mesto i probaj da okrenes tako ces znati da li su lezajevi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Ub
  • Motocikl: Honda XL1000V Varadero
pre 31 minuta, Vampa je napisao:

Osecam tezinu na volanu ali ne toliko da mislim da tesko ide. Podigni na centralne nogare pa neka neko sedne na suvozacevo mesto i probaj da okrenes tako ces znati da li su lezajevi.

Probao sam tako, ide lako normalno, mozda je ovo ok ali se meni cini da je malo teze, nisam probao ni jednog varadera pa da uporedim, mozda je sve to normalno. Jel se tebi cuje lanac bregaste mozda da zvecka? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Ub
  • Motocikl: Honda XL1000V Varadero
pre 1 minut, Vampa je napisao:

Ne znam onda nadji neki i uporedi. Ne cuje se nista radi kao sat. Koliko imas predjenih?

72000km, kazu majstori da se cuje na svakom i preporucuju mi da nista ne diram, kazu nema tu problema i da se cuje nije to nista. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1044 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

To vec mora da odgovori neko strucniji. Koliko sam ja cuo ali nisam proverio(u manual-u) da se menja na oko 120k ali opet neka odgovori neko ko se razume bolje od nas dvojce :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Ub
  • Motocikl: Honda XL1000V Varadero
Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

Ivane, kada skreces u levo npr. moras li levu stranu guvernala gurati od sebe ili je ka sebi vuci da ne bi otisao siroko?

Nisam te sad bas razumeo, pa vucem normalno guvernal, nista ne radim specijalno, ipak mislim da je malo tezi nego sto bi trebalo, mozda zbog same njegove tezine, ali jos uvek imam jake ruke, neka ga :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

... vidi drug,

obrati paznju kada se sledeci put budes vozio, ako pri skretanju moras "unutrasnjom" rukom (ako ides u levo, levom, u desno, desnom) gurati guvernal od sebe, u suprotnu stranu puta, to znaci da geometrija nije neutralna, tacnije, prednjica je niza nego sto treba.

Preupravljanje! 

Sporo manevrisanje poboljsano zbog manjeg trail-a. Nije stabilan na vecim brzinama, "nervozan", brzo reaguje na svaki dodir.

 

Suprotnost je niska zadnjica (visoko prednjica), kroz krivinu ide siroko, moras korekcije stalo raditi, na pravcu stabilan.

Podupravljanje!

Osecaj kao da je prednji tocak "veci" nego sto treba, pri sporom manevrisanju tezak na guvernalu, "kontrira" pri nagloj promeni pravca.

 

Moze tu biti jos sto/sta ali ja bih se na geometriji zadrzao. Nadam se da su ovih par smernica pojasnili moje pitanje iznad.:takoje:

 

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500

nema mnogo tu filozofije....varadero je tezak motor...ali se vozi fenomenalno i lako

kada se krene..on je i agilan i okretan...nema tezinu na volanu ...tj ta njegova masa se ne oseca previse

 ako su gume dobro napumpane...ako je tezak ...neprijatan na volanu...svakako su lezajevi  u pitanju...

mala investicija je to ......a progledaš ....ne rves se sa motorom vise

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Ub
  • Motocikl: Honda XL1000V Varadero
pre 5 minuta, N.F.S. je napisao:

... vidi drug,

obrati paznju kada se sledecu put bude svozio, ako pri skretanju moras "unutrasnjom" rukom (ako ides u levo, levom, u desno, desnom) gurati guvernal od sebe, u suprotnu stranu puta, to znaci da geometrija nije neutralna, tacnije, prednjica je niza nego sto treba.

Preupravljanje! 

Sporo manevrisanje poboljsano zbog manjeg trail-a. Nije stabilan na vecim brzinama, "nervozan", brzo reaguje na svaki dodir.

 

Suprotnost je niska zadnjica (visoko prednjica), kroz krivinu ide siroko, moras korekcije stalo raditi, na pravcu stabilan.

Podupravljanje!

Osecaj kao da je prednji tocak "veci" nego sto treba, pri sporom manevrisanju tezak na guvernalu, "kontrira" pri nagloj promeni pravca.

 

Moze tu biti jos sto/sta ali ja bih se na geometriji zadrzao. Nadam se da su ovih par smernica pojasnili moje pitanje iznad.:takoje:

 

 

E hvala ti veliko, sad mi je jasnije, i u pravu si, msm da je meni taj problem niskog zadnjeg tezista, a sve to usled zadnjeg amortizera, jer je procureo i izaslo je svo ulje iz njega, sad radi samo opruga, narucen je drugi. Verovatno je zbog zadnjeg amortizera tezi napred, sta mislis.? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Ub
  • Motocikl: Honda XL1000V Varadero
pre 1 minut, N.F.S. je napisao:

Naspanuj oprugu malo nazad dok ne zamenis amortizer, pomoci ce ti...

Hvala ti. Probacu, narucio sam drugi amortizer iz delte, nikako da stigne. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500
pre 3 minuta, Ivan Varadero je napisao:

E hvala ti veliko, sad mi je jasnije, i u pravu si, msm da je meni taj problem niskog zadnjeg tezista, a sve to usled zadnjeg amortizera, jer je procureo i izaslo je svo ulje iz njega, sad radi samo opruga, narucen je drugi. Verovatno je zbog zadnjeg amortizera tezi napred, sta mislis.? 

kada je zadnji amortizer skroz procureo...ti imas nekontrolisano prebacivanje tezista napred nazad...kad kocis prednjom ,naglo oduzmes gas, teziste je pomereno napred vise nego sto bi trebalo...i tada je tezak na volanu....

kada naglo das gas ...opruga se sabija i teziste se prebacuje nazad...tada mi je dolazio( moje iskustvo na KTM u ) i do vibracija na kormanu i poskakivanja prednjeg tocka....

ma svasta se desavalo ....

svakako  resi  prvo amortizer...

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Ub
  • Motocikl: Honda XL1000V Varadero
pre 4 minuta, VIRGO je napisao:

kada je zadnji amortizer skroz procureo...ti imas nekontrolisano prebacivanje tezista napred nazad...kad kocis prednjom ,naglo oduzmes gas, teziste je pomereno napred vise nego sto bi trebalo...i tada je tezak na volanu....

kada naglo das gas ...opruga se sabija i teziste se prebacuje nazad...tada mi je dolazio( moje iskustvo na KTM u ) i do vibracija na kormanu i poskakivanja prednjeg tocka....

ma svasta se desavalo ....

svakako  resi  prvo amortizer...

Prespostavljam da je sve to zbog amortizera, narucio sam novi i cekam da stigne. A desava mi se i kad ga zagusim u nekoj brzini zadnji tocak se trese bas pri dodavanju gasa, ali kazem to je sigurno zbog njega jer sad nema nikakvu funkciju sto bi trebao da ima. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
On 3.11.2021. at 9:16, Ivan Varadero je napisao:

Hvala ti. Probacu, narucio sam drugi amortizer iz delte, nikako da stigne. 

Kada si porucio,koliko ga cekas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Ub
  • Motocikl: Honda XL1000V Varadero
pre 11 minuta, Alekre je napisao:

Čudi mi da niste išli na neku varijantu tipa Ohlins, Wilbers, Nitron, itd. pa da spakujete amort po vašoj kilaži?

Ja se nisam ni raspitivao za to pravo da ti kazem, ustvari preporucivali su mi neke majstore ali su preskupi ili vise ne rade od varadera. Znas li ti nekoga da to radi, posto i moj drugar mora da uzme amortizer ali nema bas toliko para da naruci iz delte.? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nema to veze sa "majstorima". Firme koje sam naveo su specijalizovane za oslanjanje. To su u većini slučajeva amortizeri znatno boljih performansi od fabričkih. Fora je u tome, što ti naručuješ nov amortizer koji po specifikacijama odgovara tvojoj kilaži. Jer ne ponaša se isto motocikl kada vozi neko od 80 ili 110 kilograma. 
 

Veruj mi, razlika je nebo i zemlja. Ako si prosečne kilaže biće ti okej i fabrika, ali ako samo "iznad" proseka definitivno si trebao da ideš na ovu varijantu.

Promenio član Alekre
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja