Jump to content

Moto Zajednica

Honda Varadero 1000 VA

Recommended Posts

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Ub
  • Motocikl: Honda XL1000V Varadero

E jbg sad :stabre: imam i abs i sto nekih cudesa na klestima, ima i ovaj klip sto valjda rasporedjuje silu kocenja, ali ne verujem da to ima neke veze. Hteo sam da zamenim sam ulje, nije to neka matematika, jer su prosle godine servisirani stapovi komplet i ni jedan ne curi, ali sam hteo promeniti ulje zbog istrosenosti i sipano je gusce ulje pa je malo tvrdji. Sad ne znam sta da radim, a cuo sam da mora biti striktno tacna kolicina ulja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I ako zvuci komplikovano, onome ko ima centralni stender zamena (ne servisiranje, samo zamena ulja) se odradi za pola sata, ceo proces...

Budi pazljiv, proveri jesi li sve zavio po montazi i to je to, bas lagan posao.

Guraj :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Ub
  • Motocikl: Honda XL1000V Varadero
pre 1 minut, N.F.S. je napisao:

I ako zvuci komplikovano, onome ko ima centralni stender zamena (ne servisiranje, samo zamena ulja) se odradi za pola sata, ceo proces...

Budi pazljiv, proveri jesi li sve zavio po montazi i to je to, bas lagan posao.

Guraj :takoje:

Imam centralni, nego me u startu zbunise kolege :lol3:najlakse bi mi bilo da mi neko kaze sipaj 100ml u jedan i 100ml u drugi stap i voziiii ali jbg hehhehehhe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda varadero 1000

Ne znam da li je zbog abs ali kad sam rasturio oba stapa bio sam malo neprijatno iznenadjen. Jbg prvi put sam to radio i ocekivao sam da ide ista kolicina ulja. Medjutim poprilicno su drugaciji sistemi na levom i na desnom

20210501_160132.jpg

20210501_160141.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Probaj Internet prodaju guma. Kad sam radio sa delovima, znali su da iskopaju neke modele od pre vatre.

Elem, imao sam malu intervenciju na Vari. Cuo sam kliktanje na kocenju, odem u servis, sagnem se da objasnim, vidim masna viljuska :lud: 

Taman kad sam i tu da uradim i servis. Skinuo majstor viljuske, kaze mora i centralni, jako se tesko mota i "glavi" u sredini, a trebalo bi da bude prilicno smooth. 

 

Tako da eto, ta intervencija je kostala 34,000 dinara. 

Suze su ok.

Promenio član sale125

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Ub
  • Motocikl: Honda XL1000V Varadero

Drugari, hocu da zamenim lanac bregaste i zatezace, sve komplet, imate li nekog pouzdanog majstora i ne preskupog, i ako znate gde bi mogao da nabavim delove posto su u Delti skupi za oci. I sta bi bilo najbolje jos zameniti kad se vec sve to otvara? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Ub
  • Motocikl: Honda XL1000V Varadero
pre 57 minuta, RatkoRajic je napisao:

Zameni samo zatezace ako hoces. Zasto da menjas lanac?

To mi je jos neko rekao, kaze samo zatezace zameni, plasim se dal se lanac nije istegao da nebi pukao, on zvecka onako ali nije nista strano. Kilometraza je 72000km ako to nesto menja stvar.? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Ub
  • Motocikl: Honda XL1000V Varadero
pre 7 minuta, RatkoRajic je napisao:

I da se istegao spaneri ga natezu. On sigurno ne moze da pukne. Ja sam menjao spaner samo na prednjem cilindru taj je kritican. 

E hvala ti veliko, onda necu da menjam lanac, kazu da lanac nema sanse da pukne i nikad nikom nije pukao. Probacu sa spanerom pa cemo videti. Sad mi stiglo i to da menjam i otisao mi zadnji amortizer, jbg jedno po jedno moram resavati. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Ub
  • Motocikl: Honda XL1000V Varadero
pre 2 minuta, RatkoRajic je napisao:

Ni ja ne znam za to ali desavalo se da preskoci samo zbog spanera lanac tesko da moze da pukne, javi sta si uradio sa amortizerom 

Javicu, ja moj saljem za sloveniju, tamo imam prijatelje koji se bave time, imam i prevoz organizovan, zavrsava se sve za 4 dana. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Rodjak koji poseduje varadera mi je tako rekao,ne znam gde je taj podatak nasao ali on ima 90k i jos nista nije zamenio.misli na 120k da zameni. Ako neko ima service manual moga bi da pogleda i ako moze da prosledi dalje bio bih zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

@mixaDa se zahvalim i ovde za service manual. Hteo sam da ih zamenim sa drugim koji imaju kacenje i na tegovima pa me zanimalo da li je neko stavljao neke druge i kako izgleda. Gledao neke acrebis juce u louisu ali mi izgledaju mali. 

Promenio član Vampa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha diversion 900, Kawasaki ninja zx 12 r, Kawasaki 1400 Gtr, Honda Varadero XL 1000 V

Zamenio ih pre par dana a za km  30,40,60,pa cak i 100 000 km. ( kazu ljudi  ) !!!                               Sve zavisi,..sagorevanje, podloska na njima i koliko puta su skidane - vracane jer posle prvog skidanja se ne stezu isto ko prvi put. Sama keramika na njima ....itd. Ja ih menjam do 25000 km. svaku ngk iridijum. U lav autu su 3200 , mass 4400 din. komad.  NGK IJR8B9. Ako stezes bez moment kljuca novu svecicu onda NE preko pola kruga , kazaljka na satu 12- 6, tu je kraj i podloska sabijena.

Promenio član Bandzi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja