Jump to content

Moto Zajednica

Honda Varadero 1000 VA

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: varadero xl1000va

Pozdrav Varaderisti,

Trebam pomoć od nekog ko poseduje service manual za varadera 2004 sa ABS-om.Zapravo treba mi podatak  kolika je slobodna dužina opruga u prednjoj viljušci (free lenght), jer imam utisak da ove moje opruge nisu fabričke pošto mi je motor napred malo tvrđi.U desnom štapu imam distancer koji služi za prednaprezanje opruge i on je 38 mm što mi je čudno jer bi trebao da je 100mm.

Ako nema niko service manual zamolio bih nekog ko ima ovaj model (2004+ sa ABS-om) da odvrne desni štap i izvadi distancer i oprugu izmeri dužinu distancera, opruge kao i prečnik opruge prečnik žice od koje je savijena opruga.

Naravno ovo sve ima smisla ako si siguran da je orginalno fabrički.Pozdrav svima Spale.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: varadero xl1000va

Što se tiče predstavljanja i ja vozim Varadera oko godinu dana,i pokušavam sam da ga održavam jer to mi čini zadovoljstvo,a i sigurniji sam.Inače sam iz Loznice pokraj Drine najlepše reke u Srbiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: varadero xl1000va

Ratko hvala,ali mislim da se ovaj manual odnosi na 2004+ ali bez ABS-a,jer na početku gde se navode osnovni podatci o motoru navodi se da je težina vozila 265kg a varadero sa ABS-om je težak 277kg.Drugo u poglavlju o prednjoj viljušci nema ništa o levom štapu koji se razlikuje od desnog pa zbog toga izvlačim zaključak koji sam rekao.Moguće je da su opruge iste,ali bih voleo ptvrdu,pa ako ti nije problem da odvrneš kapu sa desnog štapa i izmeriš dužinu distancera i dužinu opruge.Možeš i da je slikaš tako bih mogao da prebrojim navoje i da vidim ima li i sitnih navoja (progresivna ili ne)...

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Stvarno mislis da ce neko da rastura ispravan stap na motoru da bi ti izmerio oprugu? 

Vecina vozaca za promenu ulja ide kod majstora,a kamoli za servis prednje viljuske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Razmisljam se o prelasku sa Transalpa na Varadera. Crv u glavi mi ne da mira jos od kad sam video @brusovog. Nadjoh jedan na oglasu koji deluje mnogo ocuvan, malo mi ta boja nije bas najnaj, al boze moj. Na moju visinu od 194 mislim da mi vise od ovog ne bi trebalo. Jedino gs neki posle :D 

 

jel zna neko sta o ovom i kako vam se cini?

0f139010e9fe-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda VARADERO XL 1000V, 1999. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 80135 km, Zemun. Cena 2.950 € -...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Drugar je do Sokobanje a prvom verzijom Varadera (karburator) potrosio 15L goriva, ja se slogirao!

Na istoj smo pumpi sipali u Kg do cepa (vozio sam cbf600sa) i na istoj sipasmo kada nazad podjosmo...

KG- Sokobanja oko 150km, dole neka smo se vozili jos oko 10 ak km (do Ozrena) 

CBF potrosio za istu kilometrazu oko 8L.

 

Velikog Varadera bolje sa ubrizgavanjem "sacekati"... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Posedovao i karburator i FI verziju Varadera.

Normalne voznje na otvorenom karburator trosi oko 6-6,5litara.

Pricam kad je dobar agregat, karbovi ustelovani, nove svecice i filter vazduha.

Naravno kad se tera, forsira u obrtaje i zapinje zna da potrosi i dodatnih 2-3litre preko ali to je bas cepanje.

Novija verzija sa u ubrugavanjem trosi otprilike za litar manje u svim rezimima.

Pola tome je zahvaljuci ubrizgavanja a pola zbog 6 brzina. Radi na nizim obrtajima zahvaljuci novijem menjacu

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, Alekre said:

Dosta bolje od TA samo nemoj da se iznenadiš kad ti pocepa 7 litra kod od šale. 

Pa sad mi je TA potrosio 7.2l na 150 autoputa, ne verujem da bi varadero vise potrosio. No nebitna je potrosnja, verujem da varira od 0.5-1l u odnosu na TA, al mi je udobnost i zastita od vetra najbitnija. Mislim da je komfor duplo veci u odnosu na TA, potezanje prilikom obilazenja itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Imao dugo Transalpa 96. a od ove godine imam Varadera 99.
Vozim puno po gradu i tu mi nedostaje Transalp. Sa njim sam se lakše probijao po Bg.-u, išao često i lagano preko trotoara, van puta i tako to.
Mislim, idem i sa Varaderom ali puno teže.
Čim se izadje iz grada Varadero je u prednosti u svakom pogledu, posebno za dvoje.
Potrosnja Varadera je otprilike +1litar u odnosu na Transalpa

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
46 minutes ago, PaPaja said:

Imao dugo Transalpa 96. a od ove godine imam Varadera 99.
Vozim puno po gradu i tu mi nedostaje Transalp. Sa njim sam se lakše probijao po Bg.-u, išao često i lagano preko trotoara, van puta i tako to.
Mislim, idem i sa Varaderom ali puno teže.
Čim se izadje iz grada Varadero je u prednosti u svakom pogledu, posebno za dvoje.
Potrosnja Varadera je otprilike +1litar u odnosu na Transalpa

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

A nas je stalno dvoje, i uvek napakovani. Volim transalpa jako, i puno sam truda ulozio u njega da izgleda kako izgleda, al fali mu snage kad nas je dvoje i 3 kofera. Ide on, al mislim da bi mnogo udobniji i laksi za duzi put bio varadero

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Pa da, nezgodno je dvoje na Transalpu, ja sam pretežno vozio sam mada sam težak za dvoje
Na Varaderu opušteno, ne oseća dal imam gospođu ili sam sAm

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Zvao decka za varadera. Sve mi se cini da ce trandza sutra na oglas... valjalo bi gume promeniti jer je stariji dot i zadnje plocice obavezno. To je od ulaganja. Sve je sredjeno na njemu, nema sta. Nisam naivan pa da poverujem u sve, al i po slikama deluje da je motor top

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja