Jump to content

Moto Zajednica

Honda Varadero 1000 VA

Recommended Posts

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

Ćao svima, gledam da se ponovim nekim Varaderom. Nije mi jasno zašto neki komadi imaju 64kw ili 87konja? Da li su to neke uštrojene verzije, a ako jesu da li je moguće osloboditi sve konje iz njih? Hvala

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)
7 minutes ago, Gale said:

Ćao svima, gledam da se ponovim nekim Varaderom. Nije mi jasno zašto neki komadi imaju 64kw ili 87konja? Da li su to neke uštrojene verzije, a ako jesu da li je moguće osloboditi sve konje iz njih? Hvala

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 

Nemam odgovor na ovo pitanje ali...

 

Imam kolegu sa posla, prijatelja koji hoce da proda Varu... U veoma dobrom stanju je, odlicno odrzavan motor, 99 god sa karburatorima, podmazivac, povisen vizir, itd. Mislim da ce traziti veoma realnu cenu.

 

Zovi ga na 069/8210-622 pa se dogovorite

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000
Nemam odgovor na ovo pitanje ali...
 
Imam kolegu sa posla, prijatelja koji hoce da proda Varu... U veoma dobrom stanju je, odlicno odrzavan motor, 99 god sa karburatorima, podmazivac, povisen vizir, itd. Mislim da ce traziti veoma realnu cenu.
 
Zovi ga na 069/8210-622 pa se dogovorite
Hvala ti, ali tražim model sa ubrizgavanjem.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200
Pre 1 sat, Gale je napisao:

Ćao svima, gledam da se ponovim nekim Varaderom. Nije mi jasno zašto neki komadi imaju 64kw ili 87konja? Da li su to neke uštrojene verzije, a ako jesu da li je moguće osloboditi sve konje iz njih? Hvala

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 

Ne znam kako je u Srbiji, u BiH su neki atestirali Varadera na manju snagu zbog cijene registracije. Kada sam kupovao nailazio sam na 3 takva modela. možda je to u pitanju.

 

Drugo, u nekim državama EU postoje ograničenja u vezi snage motora.

 

U svakom slučaju ne znam da je Honda proizvodila različite agregate namjenski, to nisam vidio još.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

milje, kako si ti zadovoljan sa Danlopkama na tvom autobusu?

 

Za sljedeću sezonu mi se smiješe pločice,to će sad zimus da se radi, pa da li vrijedi razmišljati o nekom TRW-u ili da gađam isključivo Nissin ili Brembo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Dunlop Trailmax je super za kisu i bolju na mokrom nisam vozio. Na suhom se trose strasno, ali i drze dobro. Znaci tu su za preporuku.

 

Jedina prava mana je da gube upravljivost kad je motor pretrpan na vrucini na autoputu. Meni se desavalo da stanem i gledam da li su izduvale. Istina uslovi su bili ekstremni i opterecenja, ali osjecaj je bio grozan. Zato ih mijenjam iako su dobre jos.

 

Sto se tice plocica mislim da nema greske koje god uzmes od ovih sto si naveo.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Varadero 1000 2005

Ok ljudi moje Contytrial attack napokon idu u penziju... prešle preko 20k I zaista dibro odradile... vreme za nove gume... molim iskusne bajkere za preporuku... znacininteresuju me cestovne gume jer van puta sam samo u kafani... znaci 100% cestovna. Molim samo lična iskustva po mogucnosti. Živjeli!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Motocikl: Yamaha Tdm 900

Ja sam na Varaderu imao Dunlop road smart 2 2Ct guma. Drzi odlicno ( ali trazi da se malo zagreje ) Po kisi mozes da je vozis kao i po suvom ! Presao sam sa njima oko 12.000km i novi vlasnik je verovatno nastavio da ih vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Varadero 1000 2005
1 hour ago, quasaar said:

Ja vozim Anakee 3 i veoma sam zadovoljan

Znam da je Anakee dobra guma ali koliko znam n I to nije cisto cestovna guma... cesto vozim"malo brže" nego sto bi vjerovatno trebao pa mi treba nesto sto bolje hvata asfalt. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS
1 hour ago, zeljkot said:

To mi je mozda I najbolje riješenje. Da li je ko vozio ovu gumu?

Relativno je nova guma, pa ne znam ima li neko da se odlučio i zajahao na njoj. To su konačno napravili za ove teškaše, koji realno ne silaze sa asfalta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Na Varaderu imam Pirelli Scorpion i izuzetno sam zadovoljan :takoje:

 

Proslo leto sam na Horneta, po preporuci svog vulkanizera, montirao Dunlop RoadSmart 3. Po njegovim recima bolje drze u krivinama od RoadSmart 2. Inace sjajne gume koje su vise namenjene za turing nego za sportsku voznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Pozdrav društvo, planiram da zamenim moj sadašnji motor,Honda vfr 800.

Po prvi put uzeo bih nešto drugačije. Iskren da budem pre par godina nikad u životu mi nebi palo da vozim bilo šta drugo osim sport tourera, eto vreme se menja 

Trenutno su mi u glavi 3 motora,pa možda neko od vas može da mi pomogne oko odabira 

Suzuki vstrom 650

Suzuki vstrom 1000

Honda varadero 1000

Uzeo bih nešto da budem miran najmanje 5 godine, motor mi je  potreban za bas ozbiljne ture,maksimalno natovaren i u većini slučajeva sa suvozačem

Od stroma interesuju me modeli ne stariji od 2014,Varadero od 2003

Kad bih znao da mali strom može sve to podneti i da mi nece faliti snage,uzeo bih mozda i novog.Neke od sledećih destinacija za šta mi treba Nordkapp, Africa do Mauritanije,Mongolija,Iran..... 

Ove godine sam napravio krug oko Crnog mora sa Hondom bez ijednog jedinog problema, put od 9300km,ali nije ona za sve one terene gde nema puta,gde je makadam i blato.

Sta vi predlažete

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: bmw s1000xr (2017), Versys 1000 (2015), Yamaha x-city 250
4 minutes ago, darko dav said:

Pozdrav društvo, planiram da zamenim moj sadašnji motor,Honda vfr 800.

Po prvi put uzeo bih nešto drugačije. Iskren da budem pre par godina nikad u životu mi nebi palo da vozim bilo šta drugo osim sport tourera, eto vreme se menja 

Trenutno su mi u glavi 3 motora,pa možda neko od vas može da mi pomogne oko odabira 

Suzuki vstrom 650

Suzuki vstrom 1000

Honda varadero 1000

Uzeo bih nešto da budem miran najmanje 5 godine, motor mi je  potreban za bas ozbiljne ture,maksimalno natovaren i u većini slučajeva sa suvozačem

Od stroma interesuju me modeli ne stariji od 2014,Varadero od 2003

Kad bih znao da mali strom može sve to podneti i da mi nece faliti snage,uzeo bih mozda i novog.Neke od sledećih destinacija za šta mi treba Nordkapp, Africa do Mauritanije,Mongolija,Iran..... 

Ove godine sam napravio krug oko Crnog mora sa Hondom bez ijednog jedinog problema, put od 9300km,ali nije ona za sve one terene gde nema puta,gde je makadam i blato.

Sta vi predlažete

Probaj versys-a 1000. On ima 120ks i jeste sport turing motor. Ovo ostalo  

Suzuki vstrom 650

Suzuki vstrom 1000

Honda varadero 1000

 

sam sve vozio i nista nema veze sa sport turingom. 

 

Dl650 ti nije za dvoje. Znam jer sam sa njim presao oko 50.000km.

 

Versys 1000 probaj da nadjes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: bmw s1000xr (2017), Versys 1000 (2015), Yamaha x-city 250
3 minutes ago, darko dav said:

Zato bih i probao nešto drugačije, touring enduro, da bih mogao i van asfalta i po asfaltu

Nista od toga ti nije za van asfalta. Veliko i tesko. Ovo su ti motori za putovanja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Svi oni idu odlično i van asfalta. Jedino ako bas planiraš neke livade i sume. A makadam bi i vfr zgazio bez problema.

Na jednoj vožnji pre leta naletimo na kraj asfalta a put dalje kroz šumu. I blato i glib ali se prodje a da nisam nogu spustio. Možda malo sporije od varadera koji je bio prisutan ali je ipak prošao bez problema.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: bmw s1000xr (2017), Versys 1000 (2015), Yamaha x-city 250

Van asfalta odlicno idu samo motori koji su opremeljeni motocross gumama, koji su dovoljno lagani i dovoljno visoki i koji mogu da se kupe za tu svrhu. Posto imam 100.000 sa putnim endurama i jos 200.000 km na cross overima ja ti otvoreno kazem da to MOZE da se vozi van puta, ali MOZE i da se a apencem ode na more (licno znam ljude). Sve MOZE ali ne lazimo sami sebe da je motor od 1000cc za van puta. Kad se zaglavis u blatu ima da te traktorom izvlace. Mozda u nekoj pustinji na pariz-dakar neki spec motor sa profi vozacem sa pravim gumama.... Ovo je ostalo cisto silovanje tih masina. Da sam mladji ponovi bih uzeo neki zvajtakt od 250 cc za sumu. To je posao za offroad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja