Jump to content

Moto Zajednica

Honda Varadero 1000 VA

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

quassar, parkirao sam I ja moj jos ljetos.. previse obaveza.

Takodje, spremam ga za slwdecu sezonu I planiram dvije duge voznje, jedna je ponovo Grčka preko Albanije :)

Kupijem novi lanac I lancanike jer sam ovaj istegao vozeci u nekim.cizmama u kojima nijesam imao osjecaj za saltanje.

Reci mi koliko I dje si kupio set semeringa za prednju viljusku I koliko I kojeg ulja ?

Takodje za sve ostale pitanje: dje da kupim lanac I lancanike, u maju dolazim u Bg pa bih to u kupio u Srbiji vjerovatno.

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Sve sam narucio iz Louisa... treba da mi stigne roba tokom sledece nedelje

 

https://www.louis.de/artikel/saito-gabel-dichtring-set-diverse-groessen-fuer-honda-xl-1000-v-varadero/10042180?filter_bike_id=0898&list=168803856&filter_article_number=10042186

https://www.louis.de/artikel/gabel-sicherungsringe-paar-fuer-honda-xl-1000-v-varadero/10042164?filter_bike_id=0898&list=168803856&filter_article_number=10042164

https://www.louis.de/artikel/saito-staubkappenset-fuer-gabel-dichtringe-fuer-honda-xl-1000-v-varadero/10042050?filter_bike_id=0898&list=168803856&filter_article_number=10042056

https://www.louis.de/artikel/castrol-gabel-oel-mineralisch-500ml-fuer-honda-xl-1000-v-varadero/10038217?filter_bike_id=0898&list=168803951&filter_article_number=10038217

 

Ulja ide 529ml po viljusci pa sam uzeo 2 boce, a prijatelju je ostalo malo pa cemo dodati razliku

 

Davore koliko si prešao sa starim iridijum svećicama? Tj koliko traje iridijum?

 

Motor sam kupio u SLO pre par godina sa 60000km, sa svecicama koje su u motoru. Nisam ih nikad izvadio ni da ih ocistim. Sad sam na oko 120000km. Nemam nikakvih problema sa motorom ali farbam plastike, menjam semeringe, radim servis (ulje, filtere...) pa racunam sto da ne zamenim i svecice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: XL 1000V

Po NGK specifikaciji, iridijumske svecice se menjaju na 30.000 km. Kod mene su sada na 20.000km i izgledaju odlicno za tu kilometrazu.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Evo i ja cu da se igram preko zime, ako ikada dodje ovde. Spisak delova koji sa m za sada kupio je sledeci...

1. Zadnji amort yss, full podesiv

2. Prednje opruge progresivne

3. Nova prednja guma

4. Maglenke

5. Svi dihtunzi za izduve

6. Komplet za reparaciju viljuske, semerinzi, prasinari, bushing set, ulje

7. Uticnica 12v

8. Papir da nisam normalan, jer motoru nista ne fali, nego meni se trose pare...

9. Rupa u budzetu od oko 800 evrica.

 

Nek ide zivot...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Nece biti skoro na prodaju, zato se sve to i radi. Stize bagster uskoro i plastifikacija felni u crno.

 

Jel neko zna, kada se radi plastifikacija, jer moraju da se cupaju lezajevi napolje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5346 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Drugari  akumulator je otpjevao svoje, pa za ovu sezonu treba novi.

 

Neki prijedlozi, ovdje kod nas mogu da pazarim Landport, Banner, Exide, Bosch, Yuasa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: XL 1000V

Yuasa.

Ja kad sam uzimao, nisam nasao Yuasu kod nas, tako da sam uzeo DEL u gelu iz Louisa. Mislim da je bio 90€ i dzabe transport preko prijatelja.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5346 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Na kraju je došao Banner. Vidjećemo kako će se pokazati.

 

Drugo pitanje je za gume. Gledam ove neke testove, i dalje sam najbliže Michelin Pilot Road 4 Trial, jer ne mislim da silazim sa asfalta, osim ako baš ne moram, . Niti ću da ga gonim i stružem ivice, ali volim da što bolje lijepi, pa nema veze što kraće traje.

Koji su Vaši favoriti oooo Varaderdžije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Imao sam Dunlop Trailsmart - odlicne gume


 


Sad vozim Anakee 3 - vozio pola prosle sezone i zasad zadovoljan


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: XL 1000V

Ja sam jos uvek na Anakee 2 i rado bih stavio opet. Suvo, mokro, krivine, svuda lezi :) Videh da je taj Road 4 odlican...

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Varadero 1000 2005

Ljudi treba mi pomoc, vozim Varadera 2005 godiste i zbog moje skromne visine 180 ugradio sam lowering kit  /lust racing /. E sad nisam zadvoljan sa njim i zelim da vratim originalno vjesanje ali kao i vecina bajkera senilnost vec hvata i zaboravio sam gdje sam ostavio ona dva hepeka originalna dog bone. Sad dolazim do pitanja kako da nabavim taj dio, kako se zapravo to zove. I da li neko mozda ima to (nakon ugradnje lowering kit/a pa je voljan da proda. Bilo kakva pomoc bi mi bila dragocjena.   

Unaprijed svima hvala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5346 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ja sam jos uvek na Anakee 2 i rado bih stavio opet. Suvo, mokro, krivine, svuda lezi :) Videh da je taj Road 4 odlican...

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

 

Pa razmišljam se i o Anake, ali pošto skoro tri godine nisam vozio, ne vjerujem da ću se upuštati u bilo kakve silaske sa asfalta, a ove Michelin Pilot Road 4 Trial su strogo za asfalta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Ja sam kao I Shonsi, na Anakee 2 još uvijek, I ponovo ću da ih kupim. Pokazale su se odlično I na auto putu, u planinama, po kiši... bez greške guma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12229 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ljudi treba mi pomoc, vozim Varadera 2005 godiste i zbog moje skromne visine 180 ugradio sam lowering kit  /lust racing /. E sad nisam zadvoljan sa njim i zelim da vratim originalno vjesanje ali kao i vecina bajkera senilnost vec hvata i zaboravio sam gdje sam ostavio ona dva hepeka originalna dog bone. Sad dolazim do pitanja kako da nabavim taj dio, kako se zapravo to zove. I da li neko mozda ima to (nakon ugradnje lowering kit/a pa je voljan da proda. Bilo kakva pomoc bi mi bila dragocjena.   

Unaprijed svima hvala...

 

Dog bones nisu neka "svemirska tehnologija", to su dva komada čelika sa tačnim dimenzijama između rupa. Bitno je da ti neko premeri tačno rastojanje između rupa i svaki bravar ti to napravi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

na koliko menjate ulje, da li prema predjenoj kilometrazi ili svake godine

 

Na 10000km a ako je na prolece to tu negde blizu ili malo preko, onda cekam prolece. 

(Ulje, filter ulja) (Filter vazduha na 20000km)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V

Pozdrav,

 

Izvinjavam se ako sam omašio mesto ili temu, ne bih da otvaram novu, a treba mi samo info ako neko nešto zna o ovim primercima:

 

https://www.polovniautomobili.com/motori/9829906/honda-varadero-xl-1000

https://www.polovniautomobili.com/motori/9293800/honda-varadero-1000

 

Ne znam kad ću stići da ih obiđem, pa reko da pitam možda neko nešto zna... A možda naletim ovde i na vlasnike...

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

 

Ja sam jos uvek na Anakee 2 i rado bih stavio opet. Suvo, mokro, krivine, svuda lezi :) Videh da je taj Road 4 odlican...

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Pa razmišljam se i o Anake, ali pošto skoro tri godine nisam vozio, ne vjerujem da ću se upuštati u bilo kakve silaske sa asfalta, a ove Michelin Pilot Road 4 Trial su strogo za asfalta.
Druže, ako nisi jos uvek rešio gume, valjalo bi možda razmisliti i o pirelli scorpion. To će biti definitivno moj sledeći izbor kad dodje vreme za zamenu. Trenutno na motoru imam Conti Trail attack 2,kao prvu ugradnju, koje su se dobro pokazale,jos samo da se proveri trajnost gume, ali po onome sto sam video kad je u pitanju Pirelli, ta se guma ponaša i izgleda kao sportska guma,takav joj je i profil, a drugar ih na GSA1200 LC tera već skoro 20.000km u jednom kompletu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Pozdrav,

 

Izvinjavam se ako sam omašio mesto ili temu, ne bih da otvaram novu, a treba mi samo info ako neko nešto zna o ovim primercima:

 

https://www.polovniautomobili.com/motori/9829906/honda-varadero-xl-1000

https://www.polovniautomobili.com/motori/9293800/honda-varadero-1000

 

Ne znam kad ću stići da ih obiđem, pa reko da pitam možda neko nešto zna... A možda naletim ovde i na vlasnike...

 

Hvala!

Na prvi pogled, crni ima koznu navlaku, a ne farban rezervoar. A bordo menjani diskovi, nemam komentar, ljudima se ne moze ugoditi. Kad su diskovi original, onda su verovatno za zamenu pa ne valja, a kada su menjani to je zato sto je motor presao boga oca...

Strasno... moj Varadero ima 120 hiljada na satu i radi kao prvog dana, jos uvek ima original diskove, zato sto je uglavnom vozen na autoputu po EU. Ne vidim problem ni u visokoj ni u niskoj kilometrazi. Sve se da sahraniti za dva sata kvalitetnog programa, i sve se isto tako da ocuvati da izgleda ko novo i posle sto godina.

Znaci, odes, vidis motor i sam procenis, ili povedes nekog, ali obavezno sa sublerom da izmeri debljinu diskova, to je ovih dana jako popularno na forumu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja