Jump to content

Moto Zajednica

Honda Varadero 1000 VA

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

U maju do Hilandara i nazad,1600 km Vara nije stucnula :takoje::care: Honda je to...

i ja planiram nešto slično , pred kraj sezone, e sad da li će se poklopiti sve kockice videćemo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

i ja sam se vodio tim uputstvom, pa nisam znao koju gustinu da sipam

 

MIslim da sam ja trazio taj podatak negde na varadero forumu i da je tamo opste misljenje bilo 7.5, i da sam i ja to sipao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Zdravo kolege, evo prodje 6 meseci od prve price o turi od 7000 km, Italija-Francuska, i dodjosmo do dana pred turu. Ujutru se polazi, evo nekih fotografija mog i ortakovog Varadera u pripremi. Pozz

post-12611-0-93945200-1371687313_thumb.jpg

post-12611-0-39405400-1371687364_thumb.jpg

post-12611-0-67433500-1371687391_thumb.jpg

post-12611-0-36922400-1371687408_thumb.jpg

post-12611-0-74472400-1371687423_thumb.jpg

post-12611-0-04440400-1371687509_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 581 postova
  • Lokacija: Beograd,29 novembar
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

ima li to neke veze sa zadnjim amortizerom, da nije mnogo nategnut

 

 

 

 

Tockic ispod sedista na 18 klikova i ima da pliva i da malo poraste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Vardero 1000

Aj da se i ja prijavim...Od pre nekih mesec dana sam i ja postao ponosni vlasnik Varadera. Prezadovoljan sam motor sem potrosnje...UBI, od 9.5 do 12 po gradu, pa mozda cak i vise. Ima KN filter i dino dzet dizne ali mislim da ne moze bas toliko da trosi zbog toga. Kakva je potrosnja kod vas ali iskreno, molim vas? Raznih prica sam se naslusao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Aj da se i ja prijavim...Od pre nekih mesec dana sam i ja postao ponosni vlasnik Varadera. Prezadovoljan sam motor sem potrosnje...UBI, od 9.5 do 12 po gradu, pa mozda cak i vise. Ima KN filter i dino dzet dizne ali mislim da ne moze bas toliko da trosi zbog toga. Kakva je potrosnja kod vas ali iskreno, molim vas? Raznih prica sam se naslusao.

 

Ne sme Vara toliko da trosi... Detaljan pregled svega i stelovanje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: šerpa plav, penzionerski

Na otvorenom, dvoje na motoru, 3 kofera, tank torba, autoput Subotica- Leptokarija GR ili deonica Subotica - Šabac - Zlatibor - Srebrno jezero - Subotica 5 l/100km. Vožnja umerena u skladu sa zakonom i mojim sposobnostima. Na auto putu 110- 120km/h, u preticanju do 160km/h, krivinašenje Kosijerić-Valjevo-Zlatibor ista potrošnja. U gradu potrošnju ne znam, jer ga baš i ne vozim po selu - lakše i bezbednije prolazim kolima.

 

Drugar koji je vozio Varu, 2006. izdanje -kupljena nova, je na prvom sevisu zamenio vazdušni filtar / ako sam ga dobro razumeo stavljen je od VTRa/ i urađeno je novo setovanje, imao je neznatno povišenu potrošnju ali je motor imao bolji odziv na gasu, a on ne štedi mašinu.

 

Koja je svrha Dyno+KN na Vararaderu, verovatno zna samo onaj ko je ugradio. Sve mi to liči na dodatni spojler na Porsheu 911 ili dršci na flasi od Coca-Cole.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Vardero 1000

Na otvorenom, dvoje na motoru, 3 kofera, tank torba, autoput Subotica- Leptokarija GR ili deonica Subotica - Šabac - Zlatibor - Srebrno jezero - Subotica 5 l/100km. Vožnja umerena u skladu sa zakonom i mojim sposobnostima. Na auto putu 110- 120km/h, u preticanju do 160km/h, krivinašenje Kosijerić-Valjevo-Zlatibor ista potrošnja. U gradu potrošnju ne znam, jer ga baš i ne vozim po selu - lakše i bezbednije prolazim kolima.

 

Drugar koji je vozio Varu, 2006. izdanje -kupljena nova, je na prvom sevisu zamenio vazdušni filtar / ako sam ga dobro razumeo stavljen je od VTRa/ i urađeno je novo setovanje, imao je neznatno povišenu potrošnju ali je motor imao bolji odziv na gasu, a on ne štedi mašinu.

 

Koja je svrha Dyno+KN na Vararaderu, verovatno zna samo onaj ko je ugradio. Sve mi to liči na dodatni spojler na Porsheu 911 ili dršci na flasi od Coca-Cole.

 

 

Relativno skoro sam isao u Sarejevo sa suprugom i potrosio je 22l. U nedelju sam sipao 2500din ili 17.5l i bilo je goriva u njemu, nije bila upaljena rezerva, otisao do Bg-a i na 195 km mi upalio rezervu, tj negde 20km pre Valjeva i morao sam da sipam jos 1000. Odavde sam isao sa drugom i voznja od 100- 130 ali iz Bg-a je bilo bas zavrtanje, na momente i 200. Isao sam na stelovanje ali slaba vajda, kaze covek jedino da se vrate fabricke dizne pa da vidimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: cbr900rr-xl1000v varadero

Pa meni ne trosi moja (karb verzija) toliko!Kod nas u Srbijina otvorenom putu,natovarena propisno + supruga recimo u voznji od Trstenika do Sida i nazad (prosecna brzina oko 130) uhvatio prosek oko 7l.Isto tako je bilo i kad sam krenuo u Ch ali do prvog tankiranja u Madjarskoj gde mi je vec smanjio potrosnju....Evo sada se ovde vozim svakog dana po Ch,idem na posao sa njom ali pretezno autoputom i potrosnja je drasticno spala,mada ovde strogo postujem ogranicenja itd. tj retko kad vozim preko 120.Sada se prosecna potrosnja hvata nesto ispod 6l.99% utice normalno kvalitet goriva koji se meni automatski odrazava i na ler gas. Kod nas kako promenim pumpu i naspem na drugom mestu gorivo automatski moram i ler gas da prestelujem,sto losije gorivo to vise pada ler i takoreci moram da ga dodam da se motor nebi ugasio.Po meni na nasim pumpama (npr. Trstenik i okolina) gorivo sa najboljim kvalitetom je bilo na Nis-ovim pumpama.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Pre jedno 10 godina je na internacionalnom forumu bio lik iz grcke koji je stavio dizne od VTR-a i vazdusni filter i stavio je menjac sa 6 brzina od slupanog SD02 modela i promenio zupcanike za bolji odnos i na kraju je dobio motor koji ima bolji odziv i vecu putnu brzinu ali je potrosnja drasticno skocila. Mislim da nema potrebe menjati stock podesavanja jer je Honda napravila odlican posao sa agregatom i motorom generalno.

Kod SD01 modela su ljudi stavljali NGK platinum plugs i menjali zadnji amortizer i to je to. Eventualno ulje i federi u prednjim viljuskama ali to je sve.

Kod SD02 sam video da power commander dosta popravlja odziv na <4.000rpm i boljka zadnjeg amortizera je i dalje prisutna.

Ako nekome fali snage na ovom motoru onda je definitivno promasio model ili tip motorcikla.

Za carb model je 120-140 putna brzina na autoputu. Za FI model je za 10-20 veca zbog seste brzine.

Ovo mi je drugi varadero i nikad nisam imao problema sa prevelikom potrosnjom ili snagom agregata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Narucio sam zadnje kocione plocice , ali su mi ove stare narezale disk. Nije nesto strasno, ali se vide linije po njemu. Hoce li pomoci ako stavim neke polovne da malo dovedu disk u red, pa tek onda ove nove ?

 

Ako nista ne pomogne od toga, u septembru idem na pu sa motorom ( postavit cu putopis ) kroz Albaniju, Grcku i Makedoniju. Da li neko od kolega zna ima li na Krfu i dje da kupim novi disk, i da mi tu zamijene sve. Ponio bih onda sa sobom ove nove plocice, pa tamo promijenio i disk i njih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Grci voze mnogo Varadera tako da ces delove sigurno naci. Na krfu u samom gradu imas jedno 10tak moto shopova (jedan od vecih ako se dobro secam je iza stare tvrdjave u gradu iza koje je i pijaca, a jedan je naspram luke). Zar ti nije sigurnije zbog puta da kupis nove ovde i montiras pre samog puta ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

nema kod nas u CG da se nadje novi disk... Najradje bih ga kupio i zamijenio da ima, pa tako krenuo na put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Procitao sam celu temu pa imam par pitanja:

 

1. Kakva je visina sedista u odnosu na ST i AT? Sedeo sam na 2 varadera i dosta im se razlikuje visina. Da li bi ja posle ST sa svojim 179cm mogao da uzmem u obzir varadera kao sledeci motor zbog visine?

 

2. Na sta posebno obratiti paznju pri kupovini varadera (sa karburatorima)? Sem pregleda opsteg stanja jel ima neke slabe tacke?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Procitao sam celu temu pa imam par pitanja:

 

1. Kakva je visina sedista u odnosu na ST i AT? Sedeo sam na 2 varadera i dosta im se razlikuje visina. Da li bi ja posle ST sa svojim 179cm mogao da uzmem u obzir varadera kao sledeci motor zbog visine?

 

2. Na sta posebno obratiti paznju pri kupovini varadera (sa karburatorima)? Sem pregleda opsteg stanja jel ima neke slabe tacke?

 

1. U odnosu na AT je niži, a sa desne strane imaš podešavanje preloada federa zadnjeg amortizera koji neznatno utiče na visinu (do 10ak mm)

 

2. Obrati pažnju da li su na ranijim modelima 99-2000 zamenjeni zatezači klizača lanaca u motoru (bio je honda recall pa je zamena bila besplatna u ovlascenim servisima). Ako to nije odradjeno, imas te zatezace u centru S, za oko 100e par. Zamenjeni zatezaci na sebi imaju obojenu tačku pa se tako raspoznaju

Obrati i pažnju na zadnji amortizer, da nije propišao, to je generalno skupo za zamenu (400+ evra)

Pumpa goriva je ista kao na AT pa ima i isti vek trajanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Hvala Termogedzo,

 

vidim po specifikacijama da je nize sediste od ST za oko 3 cm plus je moja bivsa ST bila malo podignuta tako da sam siguran da visina nece biti problem. Koliko god zvucalo glupo tezina se cini manja nego kod ST (znam da je honda teza)kad se sedi u mestu i blago se nagne motor. Verovatno nize teziste.

 

Jos malo da se skupe parice i potraga. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Sa tvojom visinom ćeš komotno upravljati sa obzirom, da sam ja 2 cm niži. Kod vare je sedlo malo šire, pa zbog toga pravi jahača malo kraćeg. Jedno od rešenja je, da se otvori skaj i skine malo mesa od spužve, koje ima na pretek i dobija se koji cm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Drugari planiram da odem kod majstora sebe (Seba crashbar) da napravim zadnje nosace kofera od debljih cevi od givija. Ukoliko ima neko ko vozi 03-06 varadera (to je SD02 model sa FI) i zeli da napravi crash bar ili zadnje nosace kofera neka se prijavi ovde posto bi onda majstor seba mozda mogao odmah da uzme mere pa da napravi i vise komada cisto da ne morate da dolazite tamo nego se samo zapljunete i posle preuzmete.

Posto seba kaze da to traje ceo dan ne moramo da idemo jedan po jedan i gubimo vreme na istu stvar.

Ajde ako ima zainteresovanih javljajte se pa da vidimo sa covekom da li moze tako nesto da uradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Drugari planiram da odem kod majstora sebe (Seba crashbar) da napravim zadnje nosace kofera od debljih cevi od givija. Ukoliko ima neko ko vozi 03-06 varadera (to je SD02 model sa FI) i zeli da napravi crash bar ili zadnje nosace kofera neka se prijavi ovde posto bi onda majstor seba mozda mogao odmah da uzme mere pa da napravi i vise komada cisto da ne morate da dolazite tamo nego se samo zapljunete i posle preuzmete.

Posto seba kaze da to traje ceo dan ne moramo da idemo jedan po jedan i gubimo vreme na istu stvar.

Ajde ako ima zainteresovanih javljajte se pa da vidimo sa covekom da li moze tako nesto da uradi.

imam ja da prodam original givi nosace bocnih kofera,a mozda i kofere,samo za kofere moram da sacekam jos neki dan

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja