Jump to content

Moto Zajednica

Honda Varadero 1000 VA

Recommended Posts

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Misljenja su podeljena. Ja varadera vozim i koristim bas onako kako je fabrika to zamislila. Sa suvozacem,koferima i po asfaltu. Smatram da je inzenjer koji je to osmislio uradio dobar posao sa fabrickom izvedbom.

Stazu ne vozim,po krivinama se ne trkam....za to bi sigurno firme koje si naveo bile bolje.

Najsrecniji bih bio da amortizer nema mogucnost nikakvog stelovanja...

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6808 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
38 minutes ago, zemunac72 said:

Misljenja su podeljena. Ja varadera vozim i koristim bas onako kako je fabrika to zamislila. Sa suvozacem,koferima i po asfaltu. Smatram da je inzenjer koji je to osmislio uradio dobar posao sa fabrickom izvedbom.

Stazu ne vozim,po krivinama se ne trkam....za to bi sigurno firme koje si naveo bile bolje.

Najsrecniji bih bio da amortizer nema mogucnost nikakvog stelovanja...

Nema to puno veze sa brzinom već u komforu, preciznosti, stabilnosti na kočenju... Ne mogu ja rečima da vam objasnim kolika je to razlika u kvalitetu vožnje kad je motocikl podešen po tvojoj meri. 

Promenio član Alekre
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre 4 sati, Alekre je napisao:

Nema to puno veze sa brzinom već u komforu, preciznosti, stabilnosti na kočenju... Ne mogu ja rečima da vam objasnim kolika je to razlika u kvalitetu vožnje kad je motocikl podešen po tvojoj meri. 

Sve ja tebe razumem ali boj ne bije sveto oruzje. Ljudi se voze,obidju pola evrope sa motorm starim 20 godina,nose jeftinu opremu,jednostavno uzivaju. A mi? Palimo se na firmirane stvari,napucavamo opremu,motore,gume....a vecina ne predje vise od 3000km za sezonu. Koliko si ti presao ove godine?

I priznaj,vise puta si oprao motor nego sto si ga vozio. 

Moj amortizer je remontovao Dule iz Slo,i on odlicno radi,samo je gusce ulje u njemu i tvrdji je nego sto mojoj kicmi prija. To je razlog zamene. U principu svaka voznja mi je preko 500km. Po gradu ne vozim.

Alekre druze,sve si ti u pravu,ja to znam,samo nije realno ulaganje ako se to nece iskoristiti

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2454 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Bio danas kod drugara, seo prvi put uopšte na ovu zver...

Ala kakva sprava.

Sedište široko, komforno, položaj sedenja.. sjajno. Meni lično se ne sviđa taj standard korman, to bi mi letelo drugi dan, ali avaj...

Čim uvatim priliku moram provozati ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000
Pre 5 sati, Alekre je napisao:

Nema to puno veze sa brzinom već u komforu, preciznosti, stabilnosti na kočenju... Ne mogu ja rečima da vam objasnim kolika je to razlika u kvalitetu vožnje kad je motocikl podešen po tvojoj meri. 

И возиш се сам..и мериш килажу..значи нема гулаша,печења,роштиља..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6808 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
27 minutes ago, zemunac72 said:

Sve ja tebe razumem ali boj ne bije sveto oruzje. Ljudi se voze,obidju pola evrope sa motorm starim 20 godina,nose jeftinu opremu,jednostavno uzivaju. A mi? Palimo se na firmirane stvari,napucavamo opremu,motore,gume....a vecina ne predje vise od 3000km za sezonu. Koliko si ti presao ove godine?

I priznaj,vise puta si oprao motor nego sto si ga vozio. 

Moj amortizer je remontovao Dule iz Slo,i on odlicno radi,samo je gusce ulje u njemu i tvrdji je nego sto mojoj kicmi prija. To je razlog zamene. U principu svaka voznja mi je preko 500km. Po gradu ne vozim.

Alekre druze,sve si ti u pravu,ja to znam,samo nije realno ulaganje ako se to nece iskoristiti

 

Ove godine, gotovo ništa, nešto oko 1500 km. Posao, 3 do 4 dana slobodno mesečno i druge obaveze koje svi mi imamo u nastojanju da kad prođe godina, postoje ostvareni ciljevi. Da zlo bude veće imao samo pet dana godišnjeg odmora. Ako gledamo realno, valjalo bi i ga prodati ali ajd... Ne mogu baš svega da se odreknem, ali bar kad sednem taj jedan dan i napravim krug od 500km, da imam tu satisfakciju. 

 

Mada, pre bih trebao da promenim posao nego motor. 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2454 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
32 minutes ago, Alekre said:

Ove godine, gotovo ništa, nešto oko 1500 km. Posao, 3 do 4 dana slobodno mesečno i druge obaveze koje svi mi imamo u nastojanju da kad prođe godina, postoje ostvareni ciljevi. Da zlo bude veće imao samo pet dana godišnjeg odmora. Ako gledamo realno, valjalo bi i ga prodati ali ajd... Ne mogu baš svega da se odreknem, ali bar kad sednem taj jedan dan i napravim krug od 500km, da imam tu satisfakciju. 

 

Mada, pre bih trebao da promenim posao nego motor. 

 

 

Svaka subota radna, samo godišnji je bio 15 dana.... I to sa porodicom na letovanju. Ali sam se makar vozao skuterom svaki dan... Lek za glavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Druze Alekre ne prodavaj motor ni slucajno ako ti vec ne gori za lovom, meni voznja motora mnoooogo znaci, ko sto rece kolega Andrej gore "Lek za glavu" , da das sebi oduska da uzivas, da ne poludis, pa makar vozio iljadu-dve km godisnje, to je neprocenjivo.

Promenio član Disko Nindža
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1046 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Od kada sam ga uzeo u avgustu do sada oko 3000km presao sa njim. Ne smeta mi vise ni njegova tezina niti oslanjanje koje je uvek na 15 kruga(ima valjda 30). Ali kada sam prvi put seo osetio sam da se motor lakse obara od benellija trk iako je 50kg tezi da se mnogo lakse vozi i upravlja. I ja bih voleo da je sve nastelovano po meni ali mi ne smeta ni ovako a i ne zulja me 1000 u dzepu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6808 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nećemo da ga prodajemo, taman posla :) Mada nema ko me napada da prodam. Prodaj- prodaj, šta će ti imaš porodicu :O

 

A ja ne mogu sad da im objašnjavam da je moja porodica, tj. supruga aktivno na motociklu i da umesto kafane subotu uveče ona ide sa mnom u kišnom odelu za 1. maj na Kopaonik. Voleo bih i da klinac raste pored motocikla. Ne da bi on vozio, ako pokaže interesovanje, okej, ali da ima realnu aktivnost i da pokušam, da mu pružim iskustvo pre nego tablet i televizor. 

 

@Vampa

 

Varadero je motocikl iz doba kada se pravio kvalitet. Danas je motocikl poput Varadera nemoguće napraviti po toj ceni. To je relativno jednostavan motocikl, EFI, CBS, fizički veliki motocikl, možeš solo, možeš sa saputnikom i tri kofera, šta hoćeš.... Agregat iz VTR-a... Sve što pipneš na njemu se vidi da je kvalitetno. Mene nervira što danas nemaš više takve motocikle. Tu ti je srednja klasa, ala Tracer 700, NC750X, Versys 650... Ni jedan iz te klase nema kapacitet kao Varadero, jer, gospodine, pa vi želite tri kofera i saputnika, izvolte od 15 do 20 hiljada evra pa CRF1100, Multi 950, R1250GS, itd. Varadero je bio namenski direktan konkurent BMW GS koji je, igrom slučaja napravio fenomalan markentiški manevar. 

Promenio član Alekre
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1046 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Podrzavam. Danas seo na crf1000 adventure.hvala bogu nisam nokte isekao pa nekako dohvatio tlo. To se ne pravi za nas koji smo povukli visinu na tatu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1533 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Versys 1000, V Strom 1000, motori koji su po svemu daleko ispred, a koštaju trenutno novi oko 12000 eura. 

 I Vara je koštala tu negde ili nešto manje u poslednjoj godini proizvodnje koja beše pre jedne decenije. Za hiljadarku više i Tenere 1200 je u garaži.

Naravno da i danas ima jednako ili višeg kvaliteta motora, samo treba izvaditi djenge iz džepa i poći u šoping.

Ko nema toliki budžet i polovna Vara za trećinu cene će da mu posluži za putovanja sasvim odlično.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 11 sati, Alekre je napisao:


Mene nervira što danas nemaš više takve motocikle. Tu ti je srednja klasa, ala Tracer 700, NC750X, Versys 650... Ni jedan iz te klase nema kapacitet kao Varadero, jer, gospodine, pa vi želite tri kofera i saputnika, izvolte od 15 do 20 hiljada evra pa CRF1100, Multi 950, R1250GS, itd. Varadero je bio namenski direktan konkurent BMW GS koji je, igrom slučaja napravio fenomalan markentiški manevar. 

Pre neki dan Honda pokazala nov model NT1100 koji je po izgledu bas u Varadero fazonu  , cudi me da mu nisu dali to ime, ima paralelni twin agregat iz Afrike

 

I2BRIGNQIBBITI35UXR55XJ7ME.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre 12 sati, Milanezi je napisao:

Versys 1000, V Strom 1000, motori koji su po svemu daleko ispred

 

Pricamo o motorima istog godista ili uporedjujemo novi iz 2021 sa polovnim starim 10-15 godina?

Apsolutno ni jedan jedini deo suzukija nema Hondin kvalitet. 

Ne dizem hondu u nebesa,samo pricam iz licnog iskustva. U garazi imam Varadera i Stroma.  Strom se lakse vozi,kao igracka je naspram Vare,ali kvalitet...pfff,dupe i oko

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1533 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Pisalo se da nema trenutno motora u kvalitetu Vare, a da košta ispod 15-20 000 eura. 

Naravno da ima, i boljih za malo više para nego što je koštala Honda pre 10+ godina...nije sve tako crno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L
On 11/5/2021 at 11:46 PM, Milanezi said:

Versys 1000, V Strom 1000, motori koji su po svemu daleko ispred, a koštaju trenutno novi oko 12000 eura. 

 I Vara je koštala tu negde ili nešto manje u poslednjoj godini proizvodnje koja beše pre jedne decenije. Za hiljadarku više i Tenere 1200 je u garaži.

Naravno da i danas ima jednako ili višeg kvaliteta motora, samo treba izvaditi djenge iz džepa i poći u šoping.

Ko nema toliki budžet i polovna Vara za trećinu cene će da mu posluži za putovanja sasvim odlično.

 

 

VStrom daleko ispred Varadera, dobra fora

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
On 4.11.2021. at 16:41, Ivan Varadero je napisao:

Dve nedelje i vise, sad kazu nesto sporo ide dostava. 

Moj je stigao i upravo sam ga preuzeo u Delti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1533 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
Pre 21 sati, markodjurovic je napisao:

VStrom daleko ispred Varadera, dobra fora

U odnosu na Stroma 1050 je zastareo kao drveni češalj :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre 1 sat, Milanezi je napisao:

U odnosu na Stroma 1050 je zastareo kao drveni češalj :D

Znaci ipak poredimo novo sa starim 15 godina. Poredjenje govori dovoljno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja