Jump to content

Moto Zajednica

Honda Varadero 1000 VA

Recommended Posts

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Drugari...

Ja moram da Vam se svima izvinim...

Varadero nije došao kod mene... Nismo se mogli nikako dogovoriti prodavac i ja... A ja baš ne dajem orahe za motor, nego novce...

Dakle Varadero nije došao kod mene...
Ali sam danas , iz besa... Kupio drugi motor...

V-Strom 1000... 2004to...

Hvala Vam svima na lepim rečima i podršci za Varadero, ali jednostavno nije hteo kod mene...

Srdačan pozdrav, i nadam se da ćemo se videti... Na vožnji nekoj... Nekad...c2570c8417d2b11876bc51fc2f4fccfa.jpg86365b6f847925a706933ae3e568f6f8.jpg1b530e041fae5798d3178b4ab170aec2.jpg

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Drugari,da li neko od vas ima na Vari prosirenje za ćopavu?

Nigde ne mogu da nadjem,cak ni u delti . Za skoro sve honde ima sem za Varadera.

Ako je neko pravio,znacio bi mi kontak majatora koji moze da napravi. Znam da mpgu sam da sklepam nesto sto ce biti funkcionalno,ali ja hocu i estetski da bude lepo.

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: Varadero 1000

Pozdrav dobri ljudi planiram da se i ja učlanim i kupim tog Varadera

e sad poštto duša hoće a dupe brboće sa parama naravno uvek problem  tipovao sam nešto oko 2000 god  

Da li imate za mene neki savet na šta da obratim pažnju da ne moram da uložim baš odma  pare, makar ovu sezonu da se vozim pa sledeće mož nešto i da se menja 

Hvala unapred na savetima  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: Varadero 1000

Bas ga sada gledam  km je nerealna izgleda mnogo vise rabljen 

pre 50 minuta, NIKOLA 1 je napisao:

Ne znam ciji je ali deluje korektno a i cena je povoljna

 

ef9c519ce021-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda xl varadero, 2001. godište, Enduro / Cross...

 

 Bas ga sada gledam km je ne realna izgleda malo vise rabljen mada se je i ne razumem bas .

Pozvacu ga u svakom slucaju mozda i nije lose 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

Obrati paznju na debljinu diskova(mislim da je min 3.5mm),blokira li imalo neki tocak(samo u podignutom polozaju mozes videti),stanje zadnjeg amortizera,guma,lanca i lancanika,rad u leru,sve ostalo uobicajeno

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Pa ljudi sta vi hocete za ove pare,ovo je povoljno pa nema gde.Da ne bude da znam vlasnika pa navodim vodu,neznam ali ovo je djabana za varu.]

  Kolega ne cimaj se mnogo vec uzimaj dok ga nisu digli matrapazi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: Varadero 1000

Da hvala t i po forimima sam provalio da je taj amortizer zezanje ako rikne mada to su ranija pisanja mozda sada i postoji fora 

Hvala u svakom slučaju 

Ovaj Varadero za ovu lovu  možda nije loše ali danas sam dokon tako da mi ne bi tesko da malo istrazim i vidim da se motor prodavao krajem prosle god i da je otisao za  2500 evr  ovde se oglasavao na forumu  tada je imao crash barove tako da izgleda da je pao ako nije kriv sto da ne 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: Varadero 1000
pre 11 minuta, Pevac je napisao:

Ako ti ne godi on evo ti moj BMW ja cu da ga uzmem :D

Idem u Ponedeljak da ga vidim daj Sliku BMW 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ne vidim ga više u oglasima, znači da je pazario neko. Da li je Daress stigao ili ga je neko preduhitrio? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: Varadero 1000

Stigao sam uzeo sam ga nesto smo menjali ima dosta ulaganja ali polako volim ja to malo i da cackam za pocetak mu je evo juce izgleda riknuo fraj lauf 

Da li ima neko to da reperira ili da uzimam polovno novo ni ne pomišljam 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Prvo moraš da mi objasniš šta je fraj lauf ;) .

 

Kad smo već kod reparacija, da li ima neko da radi ovaj zadnji amortizer, izgleda da je izdušio? Znam da je neko radio u kućnoj radinosti, a neko slao u servis, pa da vidim kakva su iskustva.

 

Da li je izti zadnji amortizer na ovim starijim Varama, kao i na ovim posle 2003?

Doatak: Nije isti zadnji amortizer, na starim je točkić pri samom amortizeru, dok je kod novog odgojen sa crevcetom.

 

Riješeno, samo bio zaglavljen točkić, skinuo amortizer, čim sam krenuo na onom točkiću ključem, odmah sve popustilo, par puta zavrtio, odvrtio od kraja do kraja i fercera. Samo ne bi bio baš tolika budala, da sam prvo to probao dok je amortizer bio na motoru, a ne skidao, pa vraćao ;) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda varadero 1000

Jel neko resavao problem sto vara nece povremeno da upali. Retko se desava kad dam kontakt nece da upali, vergla normalno. Ugasim kljuc dugme off, kljuc na kontakt dugme ON i onda upali ako ne sve iz pocetka dok ne sastavi. Koliko sam video nisam jedini i to jeste neki problem da varom. Da li se neko ozbiljnije bavio sa tim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V
Pre 3 sati, RatkoRajic je napisao:

Jel neko resavao problem sto vara nece povremeno da upali. Retko se desava kad dam kontakt nece da upali, vergla normalno. Ugasim kljuc dugme off, kljuc na kontakt dugme ON i onda upali ako ne sve iz pocetka dok ne sastavi. Koliko sam video nisam jedini i to jeste neki problem da varom. Da li se neko ozbiljnije bavio sa tim?

Stari i poznat "bug" na Varaderu, pričalo se i ranije na forumu, da li ovom ili nekom drugom ne sećam se. Ali koliko se sećam redosled za start je bio kill switch off (pod kontaktom), pa kontakt off, kontakt on, kill swith on, i onda pali. Znam kako ovo zvuči, ali jbg tako je, a zašto se dešava mislim da nigde gde je bilo priče o tome nije razjašnjeno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda varadero 1000
44 minutes ago, kachavenda said:

Stari i poznat "bug" na Varaderu, pričalo se i ranije na forumu, da li ovom ili nekom drugom ne sećam se. Ali koliko se sećam redosled za start je bio kill switch off (pod kontaktom), pa kontakt off, kontakt on, kill swith on, i onda pali. Znam kako ovo zvuči, ali jbg tako je, a zašto se dešava mislim da nigde gde je bilo priče o tome nije razjašnjeno...

Da, i ja skontao da ta procedura uplali ali sam mislio da ima neko resenje za stalno, zamena nekog dela kljuca ili vec necega sto pravi problem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Kolega Varaderista Dinja je imao isti problem i na kraju  je bilo to senzora. Valjda zaglupi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

@RatkoRajic Isti problem je moj kolega imao na kolima, Clio 1.5 D. Iz prve nije bilo šanse da upali, mogao je da izvergla akumulator do kraja. Ali iz druge upali na zub. Kada je to provalio posle iz prve samo na kratko zavergla i iz druge odmah upali. Problem je rešio tako što je skinuo senzor okretanja radilice, oprao ga od prljavštine koja se nahvatala benzinom i vratio na mesto. Nikada više nije bilo problema. Ovo pišem zato što je, verovatno, to slično rešeno i na motociklu. Zamena senzora bi rešila problem ali bi i njegovo čišćenje od prljavštine verovatno isto tako pomoglo. Ako znaš gde se nalazi i možeš da priđeš, možda bi mogao  sam da rešiš problem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda varadero 1000
45 minutes ago, bajker71 said:

@RatkoRajic Isti problem je moj kolega imao na kolima, Clio 1.5 D. Iz prve nije bilo šanse da upali, mogao je da izvergla akumulator do kraja. Ali iz druge upali na zub. Kada je to provalio posle iz prve samo na kratko zavergla i iz druge odmah upali. Problem je rešio tako što je skinuo senzor okretanja radilice, oprao ga od prljavštine koja se nahvatala benzinom i vratio na mesto. Nikada više nije bilo problema. Ovo pišem zato što je, verovatno, to slično rešeno i na motociklu. Zamena senzora bi rešila problem ali bi i njegovo čišćenje od prljavštine verovatno isto tako pomoglo. Ako znaš gde se nalazi i možeš da priđeš, možda bi mogao  sam da rešiš problem.

Moram da vidim gde je lociran po manuelu. Ostaje mi jedino da pocnem sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja