Jump to content

Moto Zajednica

Honda Varadero 1000 VA

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

Hvala, potpuno sam ga prevideo od blata i ostalih gluposti. :)

Hvala jos jednom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200
On ‎24‎.‎6‎.‎2019‎. at 8:29, milje80 je napisao:

Juče palim Varadera i dešava se lagani "otklon" kada sam stisnuo dugme za paljenje. Znači dao kontakt, stisnuo dugme....ništa...dvije sekunde i sastavi.  Kasnije nije bilo problema do jutros. Čini mi se problem u najavi. Neki savjet?

I bio je problem u najavi na kraju sam našao šta je. Konačno me natjeralo kada se ugasio u vožnji. Znači prvo lagano zezalo paljenje i na kraju "mrtav".

 

Neko je na džeku od releja paljenja stavio "jači" osigurač nego je to bilo potrebno treba 30V (vjerovatno) ili spoj nije bio dobar (manje vjerovatno jer je izgaralo na osiguraču) ili je visoka temperatura zeznula osigurač na neki način....ma i nebitno na kraju jer je neko prije mene očigledno čačkao i po kablu i po osiguraču. Džek je bukvalno izgorio, stopio se unutra i sa vanjske strane se to uopšte ne vidi jer se topio na osiguraču. Interesntno je da ovaj džek na Varaderu pokriva gumena zaštita tako da se ni smrad ne osjeti kako bi trebalo i ne može se vidjeti na prvu.

 

Ono što je interesantno da sam pronašao kvar prema smradu plastike i to tek kada sam skinuo ovu gumenu zaštitu. 

 

Evo nek stoji na forumu čisto da imate u vidu ako se desi problem kao meni (da djeluje bezazleno). Ovo je džek kada sam ga isjekao skalpelom jer se skinuti nije moglo, a izvana sve ispravno izgleda. Inače kod varadera se dešava da prilikom paljenja pravi problem i našao sam na stranim forumima dosta toga, ali tamo su bili ozbiljniji kvarovi na kraju na bravi najčešće.....

 

kad spojim direktno sve radi normalno....znači ovo je 

 

neki savjet šta sad, prespojiti direktno ili tražiti …..?

Relej_slika.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda varadero 1000

Mozda je i korodiralo sa vremenom, usla voda ili kondenz. To je verovatno vod ka alnaseru. Jaka struja slab kontakt i eto dima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Eventualno jači osigurač ne može da bude uzrok ovakvog kvara (ako je sve ostalo u tom strujnom krugu ispravno).

Uglavnom ovakav kvar nastaje zbog loših kontakata (korozija, nedovoljno pritegnuti šrafovi, labave "buksne", vlaga, ..) ili ukoliko eventualno ima neki kratak spoj u tom kolu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Meni juce u delti rekose da varadero hoce da ima problem sa senzorom radilice i da nece da pali zbog toga. Kazu,skines kontakt,prekidac na ON,das kontakt i tad pali. Ako prvo das kontakt pa prekidac na ON ,nece...i to je zbog senzora. Usput,ako nekoga zanima,svecica u delti kosta 6750rsd komad,nemaju je na stanju :tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda varadero 1000

Bem li ga. Meni se jednom to desilo da nije hteo da upali. Ugasio kontakt izvukao kljuc ponovo sve i upali. Verovatno je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Mislim da je korisno za temu i ljude koji kupuju ili su kupili Varadera, da se zna vijek trajanja nekih dijelova makar okvirno. Ovo je neko iskustvo na uzorku dva Varadera 2004.god. odnosno jednog 2005.god. koji su u vlasništvu 7+ godina kod mene i dva dobra drugara. Možda neko nekad na osnovu ovog odluči da li želi Varadera.  Što se mene tiče, odlučio sam da ga nakon ove sezone prodajem.... služio me dobro i još ne znam koji motor bi mogao da zamjeni ovu odličnu radnu mašinu. Jednostavno ubrzo ću uhvatiti  100.000 km i mislim da je vrijeme za noviji motor. Varadera preporučujem kao odličan motor koji za uloženo daje mnogo više.

 

Što se eksploatacije motora iz ovog posta tiče (a bitno je kada se priča o održavanju), u pitanju je vožnja isključivo duže ture i dvoje na motoru, natovaren. Vožnja bez forsiranja. Potrošnja 5,5 do 6,5 litara na 100 km. Moj je prošao Italiju, Grčku, Albaniju, Ex-YU, Rumuniju, Bugarsku, Tursku, Mađarsku, Alpe, Skandinaviju... oproštajna vožnja bi mogla biti Portugal ako se ne proda do sledeće sezone. Kupljen  sa servisnom knjigom od prvog vlasnika koji je insistirao da se ode u servis radi potvrde servisne knjige i koji je kao čovjek meni bio poznat.

 

Inače moj motor je opremljen sa GIVI Dolomiti koferima i vrijede svake pare, a motor se jako dobro ponaša sa njima.

 

Za ove godine i ukupno 82.000 km od čega je mojih 65.000 km ovo je bilo održavanje:

  • Regler - nama je svoj trojici otkazao između 65.000 km i 75.000 km. Svi smo kupili originalne i cijena je 230 eura u Hondi u BG. Interesantno, jednom od nas je džek izgorio, regler bio ispravan
  • Pumpa goriva - Svima je počela trzati na nekih 45.000 km sa tim da meni još nije otkazala, a imam preko 80.000 km. Kad kažem trzati u pitanju je trzanje na nižim obrtajima i tako krene. Kolege su ubacile pumpu koja odgovara za neki auto, nisam siguran koji, kome zatreba mogu se raspitati. Razlog ovakve zamjene je to što je nova pumpa u Hondi u BG 650 eura. Inače super ih služe ove zamjenske pumpe.
  • Dihtung auspuha i to srednji koji se nalazi na prilično nepristupačnom mjestu - prvi nam je otišao na 30.000 km pa svaki zamjenski na 6-7.000km ili u sezoni. Zamjenski je par eura i traje koliko traje, originalni sam sad naručio i cijena je 60 eura. U servisu sam saznao da jako puno ljudi mijenja ovaj dihtung. Kakva je originalni vidjećemo. Inače ozbiljna zajebancija promjeniti ga i treba paziti da se šarafi ne slome i pola motora se mora skidati.
  • Sajle sam promjenio na 75.000km i to sve. Kada su skinute dvije su bile ispucale na skrivenom mjestu, otišle bi ove sezone. Isto su uradili i moji drugari, kod njih je jedna ispucala. Cijena u Hondi cca 15 eura po sajli.
  • Sve ležajeve sam promjenio na 75.000km kao i drugari i nije trebalo. Cijena u Hondi je bila vrlo povoljna, ne sjećam se tačno, ali malo skuplje nego zamjenski.
  • Lanci u mašini sa španerima su zamjenjeni na 70.000 km na sva tri motora. Ni jedan nije bio za zamjenu u pravom smislu riječi. Kuckalo jest, ali to je bila neka viljuška na mjenjaču, a zvuk isti kao kad lupka lanac. Kupljeni u hondi i kompletan set je 300 eura.
  • Pogonski lanac je svima na 35.000 bio za zamjenu i tako u krug. Njih dvojica stavljaju DiD, ja Afam. Traju isto. Lančanike sam kupio u hondi ne sjećam se cijene.
  • Ostalo je sve potrošni materijal koji sam mijenjao standardno, ulje po sezoni ili na 10.000km, uvijek uljni filter, ulje u viljuškama svake 3 godine, ulje u kočnicama svake 3 godine, filter zraka svakih 20.000 km, štelovanje ventila svakih 35.000 km, svjećice na 30.000 km, gume na 12.000 km, disk pločice na 20.000 km.....

Kad sve saberem po računima za svaku godinu i dodam ruke majstora izađe me nekih 2000 eura u rasponu od 16000 km do 80.000 km. Treba imati u vidu da sam sve kupio originalno, uključujući i uljni filter....

 

Od estetike nisam nikad ništa radio, a ima tragove korišćenja (iako manje od većine onih sa 30.000 km iz oglasa).   :)

 

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11
Pre 5 sati, milje80 je napisao:

Mislim da je korisno za temu i ljude koji kupuju ili su kupili Varadera, da se zna vijek trajanja nekih dijelova makar okvirno. Ovo je neko iskustvo na uzorku dva Varadera 2004.god. odnosno jednog 2005.god. koji su u vlasništvu 7+ godina kod mene i dva dobra drugara. Možda neko nekad na osnovu ovog odluči da li želi Varadera.  Što se mene tiče, odlučio sam da ga nakon ove sezone prodajem.... služio me dobro i još ne znam koji motor bi mogao da zamjeni ovu odličnu radnu mašinu. Jednostavno ubrzo ću uhvatiti  100.000 km i mislim da je vrijeme za noviji motor. Varadera preporučujem kao odličan motor koji za uloženo daje mnogo više.

 

Što se eksploatacije motora iz ovog posta tiče (a bitno je kada se priča o održavanju), u pitanju je vožnja isključivo duže ture i dvoje na motoru, natovaren. Vožnja bez forsiranja. Potrošnja 5,5 do 6,5 litara na 100 km. Moj je prošao Italiju, Grčku, Albaniju, Ex-YU, Rumuniju, Bugarsku, Tursku, Mađarsku, Alpe, Skandinaviju... oproštajna vožnja bi mogla biti Portugal ako se ne proda do sledeće sezone. Kupljen  sa servisnom knjigom od prvog vlasnika koji je insistirao da se ode u servis radi potvrde servisne knjige i koji je kao čovjek meni bio poznat.

 

Inače moj motor je opremljen sa GIVI Dolomiti koferima i vrijede svake pare, a motor se jako dobro ponaša sa njima.

 

Za ove godine i ukupno 82.000 km od čega je mojih 65.000 km ovo je bilo održavanje:

  • Regler - nama je svoj trojici otkazao između 65.000 km i 75.000 km. Svi smo kupili originalne i cijena je 230 eura u Hondi u BG. Interesantno, jednom od nas je džek izgorio, regler bio ispravan
  • Pumpa goriva - Svima je počela trzati na nekih 45.000 km sa tim da meni još nije otkazala, a imam preko 80.000 km. Kad kažem trzati u pitanju je trzanje na nižim obrtajima i tako krene. Kolege su ubacile pumpu koja odgovara za neki auto, nisam siguran koji, kome zatreba mogu se raspitati. Razlog ovakve zamjene je to što je nova pumpa u Hondi u BG 650 eura. Inače super ih služe ove zamjenske pumpe.
  • Dihtung auspuha i to srednji koji se nalazi na prilično nepristupačnom mjestu - prvi nam je otišao na 30.000 km pa svaki zamjenski na 6-7.000km ili u sezoni. Zamjenski je par eura i traje koliko traje, originalni sam sad naručio i cijena je 60 eura. U servisu sam saznao da jako puno ljudi mijenja ovaj dihtung. Kakva je originalni vidjećemo. Inače ozbiljna zajebancija promjeniti ga i treba paziti da se šarafi ne slome i pola motora se mora skidati.
  • Sajle sam promjenio na 75.000km i to sve. Kada su skinute dvije su bile ispucale na skrivenom mjestu, otišle bi ove sezone. Isto su uradili i moji drugari, kod njih je jedna ispucala. Cijena u Hondi cca 15 eura po sajli.
  • Sve ležajeve sam promjenio na 75.000km kao i drugari i nije trebalo. Cijena u Hondi je bila vrlo povoljna, ne sjećam se tačno, ali malo skuplje nego zamjenski.
  • Lanci u mašini sa španerima su zamjenjeni na 70.000 km na sva tri motora. Ni jedan nije bio za zamjenu u pravom smislu riječi. Kuckalo jest, ali to je bila neka viljuška na mjenjaču, a zvuk isti kao kad lupka lanac. Kupljeni u hondi i kompletan set je 300 eura.
  • Pogonski lanac je svima na 35.000 bio za zamjenu i tako u krug. Njih dvojica stavljaju DiD, ja Afam. Traju isto. Lančanike sam kupio u hondi ne sjećam se cijene.
  • Ostalo je sve potrošni materijal koji sam mijenjao standardno, ulje po sezoni ili na 10.000km, uvijek uljni filter, ulje u viljuškama svake 3 godine, ulje u kočnicama svake 3 godine, filter zraka svakih 20.000 km, štelovanje ventila svakih 35.000 km, svjećice na 30.000 km, gume na 12.000 km, disk pločice na 20.000 km.....

Kad sve saberem po računima za svaku godinu i dodam ruke majstora izađe me nekih 2000 eura u rasponu od 16000 km do 80.000 km. Treba imati u vidu da sam sve kupio originalno, uključujući i uljni filter....

 

Od estetike nisam nikad ništa radio, a ima tragove korišćenja (iako manje od većine onih sa 30.000 km iz oglasa).   :)

 

Aj napisi od kojih kola je ta zamenska pumpa goriva?..

Facet su ljudi stavlali i to je poznato, ali od kola to nisam cuo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda varadero 1000
On 7/31/2019 at 6:25 PM, zemunac72 said:

Meni juce u delti rekose da varadero hoce da ima problem sa senzorom radilice i da nece da pali zbog toga. Kazu,skines kontakt,prekidac na ON,das kontakt i tad pali. Ako prvo das kontakt pa prekidac na ON ,nece...i to je zbog senzora. Usput,ako nekoga zanima,svecica u delti kosta 6750rsd komad,nemaju je na stanju :tras2:

Jel to znaci da swnzor crkava?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

@Vuleta na odmoru su javim čim mi puste info.

 

@zemunac72 ovo su i meni rekli kad sam se raspitivao o svom problemu. Ipak nije bilo to, ali sam i ovdje na forumu nekad naišao na tekst koji se odnosio na ovaj problem paljenja, znači dešava se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda varadero 1000
7 minutes ago, milje80 said:

@Vuleta na odmoru su javim čim mi puste info.

 

@zemunac72 ovo su i meni rekli kad sam se raspitivao o svom problemu. Ipak nije bilo to, ali sam i ovdje na forumu nekad naišao na tekst koji se odnosio na ovaj problem paljenja, znači dešava se.

Meni se desava vec drugi treci put. Resim problem tako sto iskljucim kontakt taster na on pa opet kontakt i sve ok. U voznji ne vidim problem. Pa sad jel to neka anomalika tipa tako je pa teraj ili je senzor u najavi da crkne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

@RatkoRajic kod mene je bila situacija da okrenem kontakt i ništa, okrenem opet i ono radi, sa tim što se dešavalo ponekad da i stisnem dugme i ne radi pa onda opet sve ispočetka.

 

Pogledaj da nije problem koji sam ja imao... otvori džek za svaki slučaj to je minut posla. 

 

Kako se testiraju senzori po motoru to stvarno nemam pojma...

 

Evo slika sa detaljima.....

Relej.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda varadero 1000
1 hour ago, milje80 said:

@RatkoRajic kod mene je bila situacija da okrenem kontakt i ništa, okrenem opet i ono radi, sa tim što se dešavalo ponekad da i stisnem dugme i ne radi pa onda opet sve ispočetka.

 

Pogledaj da nije problem koji sam ja imao... otvori džek za svaki slučaj to je minut posla. 

 

Kako se testiraju senzori po motoru to stvarno nemam pojma...

 

Evo slika sa detaljima.....

Relej.jpg

Meni je problem sto nece da upali. Kao da je mozda imobilajzer ili slicno. Kontakt ima sve ok i vergla normalno samo nece da sastavi. Ukasim kontakt prekidac na on upalim kontakt i pali kao da nista nine bilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Kod mene je počelo tako što ima kontakt, ali kad stisnem dugme za paljenje ništa. Onda ponovo dam kontakt i on pali. Na kraju nije bilo kontakta uopšte. Vjerovatno nije isti problem.

 

Inače ima u temi kada sam prvi put primjetio problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

[mention=6261]zemunac72[/mention] - Jesam li tebe sreo danas na Tari, na samoj krivini smo se mimoisli.?

Lici na tvoj primerak..

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre 12 sati, ProMaster je napisao:

[mention=6261]zemunac72[/mention] - Jesam li tebe sreo danas na Tari, na samoj krivini smo se mimoisli.?

Lici na tvoj primerak..

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Nisam bio ja,ovaj vikend sam proveo na camcu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V

Može li neko da mi kaže šta je predviđeno da stoji u ležištu u plastici ispod sedišta? Tu gde je alat, postoji ležište za neki cilindrični predmet otpr. kao pumpa za bicikl samo deblja  :stabre:  Zanima me za šta je predviđeno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Brus
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

kako sam saznao to je distanter koji se postavlja ispod rezervoara pri njegovoj demontaži. tek onda se skidaju buksne, creva za gorivo....

Da bi se dobilo prostora za ruke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
On 4.1.2019. at 19:35, zemunac72 je napisao:

Stigli beli zmigavci sa Alija. 25.12. Kupljeni,danas doneo postar. Ekspresno brzo 

Kupljene i hrom sijalice za njih,vec kad su beli,nek su i sijalice takve. Naravno sijaju zuto.

Idemo dalje...

 

20190104_164337.jpg

20190104_170941.jpg

20190104_171312.jpg

20190104_185657.jpg

20190104_205429.jpg

I ja sam uzeo bela stakla za migavce ali ne mogu da nadjem sijalice koje imaju odgovarajuće pinove.

Gde si kupio te hrom sijalice koje sijaju žuto i jel svetle dovoljno jako uočljivo?

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja