Jump to content

Moto Zajednica

Honda Varadero 1000 VA

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 456 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: BMW K 1200 LT HONDA VARADERO

Kod mene je trenutno prednji zupcanik 16 zuba zadnji 47 to je verovatno fabricki varadero 5 brzina karburator.Da li neko zna sa koliko zuba bi mogli da se stave zupcanici da bi motor postizao istu brzinu sa nizim obrtajima kao varadero sa 6. brzinom. Motor iskljucivo koristim za duza putovanja . nisu mi bitna ubrzanja niti voznja van asvaltnog puta. Ako neko ima iskustva neka mi pomogne oko pravog izbora broja zuba bojim se da ne preteram il mozde ne dobijem mnogo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Za amortizer ćeš morati da preteraš par hiljada kilometara da osetiš kako će se ponašati i da li će potrajati. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000
pre 17 minuta, MIĆALEXĆ je napisao:

Kod mene je trenutno prednji zupcanik 16 zuba zadnji 47 to je verovatno fabricki varadero 5 brzina karburator.Da li neko zna sa koliko zuba bi mogli da se stave zupcanici da bi motor postizao istu brzinu sa nizim obrtajima kao varadero sa 6. brzinom. Motor iskljucivo koristim za duza putovanja . nisu mi bitna ubrzanja niti voznja van asvaltnog puta. Ako neko ima iskustva neka mi pomogne oko pravog izbora broja zuba bojim se da ne preteram il mozde ne dobijem mnogo.

WWW.GEARINGCOMMANDER.COM

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Zvecan
  • Motocikl: Aprilia Caponord 1000, Honda Transalp 650

Forumasi, javite se ukoliko je neko zainteresovan za zamenu varadera za transalp 650 i doplatu. Interesuje me model sa direktnim ubrizgavanjem, pozeljan je i abs ali nije neophodno. 

Link ka mojoj masini: 

63166152369e-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda transalp 650 xl, 2001. godište, Enduro / Cross, vozilo...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V
On 20.6.2019. at 16:21, kachavenda je napisao:

I ja sam posle duge potrage na kraju poručio originalni. Ako tražiš po netu kataloški broj je 37810-MBT-611. Košta ko da je od zlata.

Poručen kod Stojanova, stigao prošle nedelje u dan kako je najavljeno. Ako neko bude hteo da poruči računajte da je dve nedelje rok isporuke.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 4.7.2019. at 17:17, Alekre je napisao:

Za amortizer ćeš morati da preteraš par hiljada kilometara da osetiš kako će se ponašati i da li će potrajati. 

 

Kolko će da traje, zavisi od stanja osovine i kliznog ležaja, pod pretpostavkom da je manžetna adekvatna. Pitanje performanse  zavisi od viskoziteta ulja propisanog od strane proizvođača, same količine koja je strogo definisana i dal ima gasa, bez obzira što nema priključnog ventila, može da ga bude, obično stoji upozoravajuća nalepnica da je pod pritiskom, ne vidi se ništa po slikama al mi se čini da ima iglu podešavača koja je indikativna. U odnosu na izdahnuo, kako god da je,  napredak je sigurno, manji ili veći, nije to GP motor ipak.  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V
On 8.7.2019. at 7:16, RatkoRajic je napisao:

Koliko to zadovoljstvo kosta?

Dugo radim sa njima pa mi uvek daju "drugarsku" cenu, tako da i ne znam tačno koja je redovna, mislim da je oko 12000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda varadero 1000

Moze mala pomoc. Predppstavljam da mi fali plastika ispod fara. Ali ja nemam pojma kako izgleda a nemam ni jedan varadero u blizini da pogledam pa ako neko moze da uslika taj deo konkretno. 

I jos jedno pitanje, jel neko uzimao i mogu li da se nadjuone zabice (plasticne nitne) sto drze plastike

20190719_071717.jpg

20190719_071713.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

Bio ja i gledao prosli vikend, vlasnik je neki njihov prijatelj i prenos nije problem ali nisam ulazio u dalju pricu, semerinzi na stapovima cure. Nije mogao da upali jer je akumulator mrtav iako pise u oglasu da je nov, morao je booster da intervenise nakon cega je upalio. Sto se tice rada, radi lepo. Pored opreme sto se vidi na njemu ima i Scootoiler. Meni je recena fixna cena od 3700e za kes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Zvecan
  • Motocikl: Aprilia Caponord 1000, Honda Transalp 650

Ok, hvala na odgovoru, dugo je u oglasima pa me to koleba. Trazim pristojanog Varadera, pozeljno sa abs-om. Najvise bi mi odgovarala zamena za transalpa 650, moze i kes kupovina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: XL1000V
Bio ja i gledao prosli vikend, vlasnik je neki njihov prijatelj i prenos nije problem ali nisam ulazio u dalju pricu, semerinzi na stapovima cure. Nije mogao da upali jer je akumulator mrtav iako pise u oglasu da je nov, morao je booster da intervenise nakon cega je upalio. Sto se tice rada, radi lepo. Pored opreme sto se vidi na njemu ima i Scootoiler. Meni je recena fixna cena od 3700e za kes.
Bio drug iz Subotice kod nekog Dejana što uvozi motore. Gledao 2 Varadera, mislim da su još na oglasima. Kaže da nisu u lošem stanju ali, ozbiljno vraćene kilometraže, a cena muška.

Sent from my BND-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Zvecan
  • Motocikl: Aprilia Caponord 1000, Honda Transalp 650

Video sam ih u oglasima, moze vec da se proceni stanje.. Trenutno nema sto bi zadovoljilo odnos stanje/cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Ako hoces da kupis dobar motor koji je odrzavan i spreman za put, to mora da se plati. Svaki iz uvoza mora muski da se sredi. Do koliko para si spreman da platis motor koji nema ulaganja ni dinar, 2006 godiste, uz njega nov set pireli angel gt guma, nov lanac i lancanici, a na motoru je to sve dobro, znaci za poneti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Zvecan
  • Motocikl: Aprilia Caponord 1000, Honda Transalp 650

Nije sve valjda u parama, ima nesto i u novcu.. :)

Ako bih radio zamenu, dao bih transalpa i do 1500e, moze neki e gore-dole.

Za kes je stvar dogovora..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

Jel moze neko od clanova koji poseduju Varadero da mi kaze gde mu se nalazi broj motora? Mislim nasao sam na netu da kaze da je "stamped on top of the crankcase" sa leve strane al nisam uspeo da ga nadjem. Jel mozda treba da se ukloni ona plastika koja ide preko malog lancanika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja