Jump to content

Moto Zajednica

Honda Varadero 1000 VA

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

I kod mene kad je stigao je u originalu bila ona kaki žuta boja koja mi se nije dopadala, pa sam ga komplet ofarbao u crno. Neki kažu da ga to sada "zatvara", "smanjuje", ali ovako se meni dopada ili što bi onaj rekao, jer smo tako u mogućstvu ;).

 

Makar na Varaderu nema mnogo plastika, pa se lako riješi problem odabira boje. Samo da je mehanika u redu, a za boju ćeš lako.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Prvo da vam se zahvalim na pomoci. Vasi saveti su mi mnogo pomogli :takoje:

 

Zavrsih sve pravne peripetije oko prenosa i osiguranja te ga danas prvi put provazah. Prvi utisci su sjajni :D

 

Na motoru ima dosta dodatne opreme:

- fabricki bocni koferi

- maxia top

- velika tank torba

- preradjeno sediste u specijalizovanoj zanatskoj radionici

- centralni stender

- rol bar

Posebno mi je leglo sto je udesen za osobu moje visine. Ima MRA poviseni vizir i podizace kormana.

 

Kupih ga od lekara koji je pred penziju. Pokazao se kao sjajan lik. I zena mu ide u penziju pa je dobila neku otpremninu i hoce da ga casti drugim motociklom. Sasvim slucajno mi je izletela ova kombinacija i to u komsiluku.

 

P.S.

Eh da, bili ste u pravu. Maska je farbana iz licnih razloga. Deda voli tu boju. Ima i bordo vespu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

E pa čestitam, neka je sa srećom i da te lepo služi.
Hoće li biti skoro neka slika.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
E pa čestitam, neka je sa srećom i da te lepo služi.
Hoće li biti skoro neka slika.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Hala Savo :D

Izlazak sunca u Prealpi Bergamaschec4c5f874d581cb28e6ba3fd5558b24f4.jpg

Inviato dal mio ASUS_Z010D utilizzando Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
On 15/08/2017 at 7:15 AM, SPORTAUTO said:

Da li je neko imao problem sa neravnomernim radom u leru,einspriz model.

Mozda ovde nema neko sa slicnim iskustvom. Probaj da postavis svoje pitanje ovde ili ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200
On ‎8‎/‎15‎/‎2017 at 7:15, SPORTAUTO je napisao:

Da li je neko imao problem sa neravnomernim radom u leru,einspriz model.

Što se tiče neravnomjernog rada meni je poslije promjene filtera i povećanja broja obrtaja problem riješen, ustvarin nije ni bio problem samo je bukvalno ružno radio vjerovatno zbog niskog broja obrtaja.

 

Ono što bih podjelio sa vama i zamolio za savjete:

 

Došlo je vrijeme da mijenjam lanac i lančanike na 65.000km. Lančanike sam kupio u Hondi (inače sve kupujem u Hondi i tako je bilo i za sve ranije motore, zašto ne pitajte vjerovatno je neka vrsta fobije), oni lanac ne isporučuju uopšte. Malo sam se raspitao i odlučio sa AFAM. Da li griješim? Ima li ko iskustva sa ovim lancima?

 

Druga stvar je opšte pitanje. Moj Varadero 2004.god. je sada prešao 65.000 km i to mu je stvarna kilometraža jer je prethodni vlasnik bio moj prijatelj tako da znam sve o motoru. Inače zadovoljan sam kako sve funkcioniše, ali ne mogu nigdje da nađem šta je to što bi trebalo raditi na 65.000km u nekim redovnim servisima ili pregledati? Da se razumijemo nemam namjeru mjenjati ispravne dijelove, ali naprosto šta je to što bi trebao pregledati i povesti računa.

 

Na 55.000km zamjenjeni su, svjećice, disk pločice, kočiono ulje, ulje u viljuškama, šelne na auspusima, filter zraka, filter ulja, ulje, nove gume...tako da redovno održavam motor.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
22 hours ago, milje80 said:

Došlo je vrijeme da mijenjam lanac i lančanike na 65.000km. Lančanike sam kupio u Hondi (inače sve kupujem u Hondi i tako je bilo i za sve ranije motore, zašto ne pitajte vjerovatno je neka vrsta fobije), oni lanac ne isporučuju uopšte. Malo sam se raspitao i odlučio sa AFAM. Da li griješim? Ima li ko iskustva sa ovim lancima?

Nemam licnog iskustva ali i na mom motociklu je doslo vreme za zamenu lanca i lancanika pa se interesujem i ja za tu temu. Iskustva i preporuke mozes da procitas ovde.

 

22 hours ago, milje80 said:

Druga stvar je opšte pitanje. Moj Varadero 2004.god. je sada prešao 65.000 km i to mu je stvarna kilometraža jer je prethodni vlasnik bio moj prijatelj tako da znam sve o motoru. Inače zadovoljan sam kako sve funkcioniše, ali ne mogu nigdje da nađem šta je to što bi trebalo raditi na 65.000km u nekim redovnim servisima ili pregledati? Da se razumijemo nemam namjeru mjenjati ispravne dijelove, ali naprosto šta je to što bi trebao pregledati i povesti računa.

 

Na 55.000km zamjenjeni su, svjećice, disk pločice, kočiono ulje, ulje u viljuškama, šelne na auspusima, filter zraka, filter ulja, ulje, nove gume...tako da redovno održavam motor.

Slikao sam ti stranice knjige o upotrebi motocikla gde pisu preporucene servisne radnje rasporedjene po kilometrazi. Na gorepomenutmo sajtu mozes da skines detaljnu servisnu knjigu. Ukoliko se ne snadjes javi se pa cu da ti posaljem.

libro-di-manutenzione-1.jpg

libro-di-manutenzione-2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

AFAM sam vozio na Caponordu 10-tak hiljada kilometara i tako ga prodao. Ubedljivo najviše , oko 40000 km, sam prešao sa lancem marke IZUMI. Redovno MOTUL ili CASTROL sprej i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Za sve motore sam kupovao set lanaca i lancanika najcesce u Louis-u... DID ili Regina. Za Varu sam dosad samo jednom pazario DID... podmazivac Scottoiler... i teraj. Motor sam kupio sa lancem na malo manje od pola setapa, odmah stavio podmazivac i vozio sam tako preko 60000km. Menjao sam ga zato sto sam radio i kocnice, i plocice, i diskove i veliki servis i kojesta jos dodavao i prilagodjavao pa mi nije previse opteretilo novcanik da i lanac zamenim, ali nije jos bio za zamenu.

 

Sto se tice servisnih intervala...

 

Ulje, filter ulja, generalni pregled i slicno na  10.000km

A svaki drugi servis (20.000km) i filter vazduha

 

Sve ostalo samo po potrebi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Kolege hvala na odgovorima, bilo je od pomoći.

 

Herman, ajde mi pusti ovu servisnu knjžicu, sat vremena sam tražio ne mogu se snaći nikako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
19 hours ago, milje80 said:

Herman, ajde mi pusti ovu servisnu knjžicu, sat vremena sam tražio ne mogu se snaći nikako.

Jes vala zavucena i ja moradoh pretragu da koristim :D

 

Link se nalazi u ovoj temi. Ne vidim drugi nacin da ga postavim posto ima oko 500 MB.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Lako je tebi kad znaš pretragu koristiti :)

 

Ukucavao sam ja svašta service book ovo ono, samo ne pravu riječ... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000 V

Pozdrav svimna! Potrebna mi je pomoc oko namotaja...riknuli su a ja sam u dilemi da li da nosim na premotavanje ili da uzmem polovne? Bilo bi sjajno ako neko ima kontak i preporuku za premotavanje u BGD... Hvala puno!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
On 05/10/2017 at 0:18 AM, VeljkoArvo said:

Pozdrav svimna! Potrebna mi je pomoc oko namotaja...riknuli su a ja sam u dilemi da li da nosim na premotavanje ili da uzmem polovne? Bilo bi sjajno ako neko ima kontak i preporuku za premotavanje u BGD... Hvala puno!!!

 

Na cemu se nalaze ti namotaji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Premotavanje je moguce, samo je bitan kvalitet laka, jer su namotaji u vrelom ulju, i ukoliko lak nije dobar pocne da se ljusti, otpada.... i VELIKI problem u najavi!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Nego da se pohvalim..... sve je završeno i u mnogome zahvaljujući kolegama sa foruma.....usminkano....novi lanac, lancanici, ulje u viljuškama, filteri, selne auspuha, svjećice, disk pločice, ulje kočiono, antifriz.... polirano sve......

 

u planu su još dodatna dnevna svjetla i promjena guma...do sada su bile Dunlop Trailmax sada ću preći na Pirelli.....

 

MRA Variotouring je stigao da skinem ovaj GIVI jer mi ne odgovara.....

 

Onda samo gas...

image-0-02-05-76aadeb5779949dd2cf70c23147c308f06d3a0456261714d83ce8ff1169f556d-V.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
On 19/10/2017 at 2:12 PM, milje80 said:

Nego da se pohvalim..... sve je završeno i u mnogome zahvaljujući kolegama sa foruma.....usminkano....novi lanac, lancanici, ulje u viljuškama, filteri, selne auspuha, svjećice, disk pločice, ulje kočiono, antifriz.... polirano sve......

 

u planu su još dodatna dnevna svjetla i promjena guma...do sada su bile Dunlop Trailmax sada ću preći na Pirelli.....

 

MRA Variotouring je stigao da skinem ovaj GIVI jer mi ne odgovara.....

 

Onda samo gas...

image-0-02-05-76aadeb5779949dd2cf70c23147c308f06d3a0456261714d83ce8ff1169f556d-V.jpg

Prelep motor :takoje: Ja razmisljam o slicnim stvarima na zimu. Sada ga jos vozim. Ako te ne mrzi napisi malo detaljnije o stvarima koje si uradio.

 

P.S.

Inace MRA Variotouring je sjajan, a sa Pirelli Scorpion gumama sam bas zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Motor je bio ispravan, uradio sam samo veci servis, stavio novi vizir i hocu sa jos par sitnica da ga osvjezim. Cisto da se razonodim i da mi ne dosadi.

 

Svi dijelovi su kupljeni u Hondi (lancanici, filter ulja i zraka, selne, gume na osloncima za noge). Zamjenio sam akumulator. Kupio novu 12V uticnicu i ubacio voltmetar.

 

Od opreme sam zamjenio Givi vizir sa MRA. Ovdje savjet svima da Givi morate podici da bi stitio i tada gledate kroz njega. Meni je to iritantno jer nosim naocare. Zato mi je MRA variotouring bio novi izbor. MRA jos nisam probao.

 

Planiram jos zamjeniti gume i preci na Pirelli, dodati svjetla Givi na rolbarove i kupiti novu Givi maxia.

 

E sad kome trebaju gume moje Dunlop Trailmax se mijenjaju u aprilu 2018. DOT 2016 i presle 6000km. Odlicne su. Moram mijenjati jer planiram duzi put pa moram na nove gume. Poklonio bi kolegama na forumu samo organizujte preuzimanje u Banjaluci za april ili dodjite da ih montiramo u Banjaluku u aprilu i popijemo pivo :) Nemojte da ih ja saljem, prosli put sam poslao zmigavce kolegi u NS pa su na kraju izgubljeni i ja se izblamirao u pm.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Evo slike guma čisto da se zna o čemu pričam. Ovo je zadnja, a i prednja je u istom stanju..... kao što gore rekoh meni ne trebaju, u aprilu ih skidam, a za slijedeću sezonu su i više nego dobre.

Gume slika.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
21 hours ago, milje80 said:

E sad kome trebaju gume moje Dunlop Trailmax se mijenjaju u aprilu 2018. DOT 2016 i presle 6000km. Odlicne su. Moram mijenjati jer planiram duzi put pa moram na nove gume. Poklonio bi kolegama na forumu samo organizujte preuzimanje u Banjaluci za april ili dodjite da ih montiramo u Banjaluku u aprilu i popijemo pivo :) Nemojte da ih ja saljem, prosli put sam poslao zmigavce kolegi u NS pa su na kraju izgubljeni i ja se izblamirao u pm.

 

Lep gest. Meni gume ne trebaju ali ako me put nanese u tvoje krajeve rad sam za pivo :cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja