Jump to content

Moto Zajednica

Honda Varadero 1000 VA

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

http://honda-adventure-riders.com/index.php?topic=249.0

 

Known problem with the Varadero (only this one among Honda). Changed on my 2007 and my 2011 ... but it has happened again in Croatia ...

I'm looking on the French Forum to have further information.

The solution is to shut Off ignition, press starter button and put on ignition: it bypass the problem ... ;)

 

Evo izdvojen post.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Nikad nisam stelovao... i nemam nameru dok je sve ok. 

Sve dok trosi koliko treba, dok ne dimi, dok vuce kako treba, dok ne lupa nista... do tada radim samo mali i veliki servis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Drugari je moze neko sublerom da izmeri debljinu grane na auspuhu od varadera 99-02? Zakacicu sliku da vidite gde tacno. Sve sto treba je da se sagnes i zavuces subler iza one ukrasne rozetne. Evo i slika, tu gde je zacrnjeno posle vara i prosirenja. 

Hvala

24zzu5c.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V

Samo da se prijavim :)

Posle malo traganja našao se odličan primerak, gde drugo nego na forumu :) Kolega dragan_alumiroi je bivši a ja sam novi varaderac ;)

2d1o4m8.jpgqo817b.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jeste stvarno ladja. I ide bas dobro. Drugar ga vozi. Probaj da skines kofer pozadi da vidiš koliko je tad motor stabilniji.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Veliko hvala kolegi Kacavendi na iscimavanju danas da bih ja izsublerisao sta imam. Videh uzivo motorce i lepo izgleda. Puno srecnih kilometara kolega. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
Pre sat vremena, Jelenko Vilotic je napisao:

Veliko hvala kolegi Kacavendi na iscimavanju danas da bih ja izsublerisao sta imam. Videh uzivo motorce i lepo izgleda. Puno srecnih kilometara kolega. 

A sada može šubler? :D Ja mislio da ti to ne uzimaš u ruke! :jee::zdravo:

Kachavenda, lepo izgleda, još bočni koferi i na put oko sveta. Čestitam i sa srećom :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS
pre 12 minuta, Šumadinac je napisao:

A sada može šubler? :D Ja mislio da ti to ne uzimaš u ruke! :jee::zdravo:

Kachavenda, lepo izgleda, još bočni koferi i na put oko sveta. Čestitam i sa srećom :zdravo:

Iskren da budem, malo mi je falilo da mu premerim i diskove. Ali uzdrzao sam se nekako...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Brus
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

Ja sam kupio Hondu sa rađenim auspusima. Deru se i kad stavim prigušivače. Ako prolaziš kroz Brus javi se da čuješ. možda se i dogovorimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Pozdrav :)

U ponedeljak, verovatno, idem da pogledam jednog Varadera. 2005. godište sa navodnih 50.000 km. Da li postoji nešto posebno na šta bi trebalo obratiti pažnju?

Inviato dal mio ASUS_Z010D utilizzando Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Rodila se i prva velika sumnja: Gledam Varadere razlicitih godista i boja. Za sve je karakteristicno, bez obira na kolor semu, da su iste boje prednja maska i plasticni stitnici auspuha, sto kod ovog motocikla nije slucaj. Namece mi se zakljucak, a mozda gresim, da je nesto na njemu farbano ili menjano od plastika :ups: Ukoliko neko od poznavalaca modela ima neki komentar bio bih zahvalan.

 

P.S.

Kada motocikl ima orginal kofere, kao sto ima ovaj, oni su u 2 boje kao i motocikl (ili u jednoj ako je moped monokoloritan). Ovi nisu. Mozda su kupljeni naknadno ili je pak ceo bajk bio siv pa na neki cudan nacin dobio ovu crvenu masku :moto2:Namnozilo se mnogo tih prokletih AKO, sto bi rekao Cercil.

 

 

varadero.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ne volimo svi fabricke boje... Mozda je tako i neki prethodni vlasnik odlucio da ofarba kako se njemu svidja.

 

Ja sam svoju Varu ofarbao komplet svetlo plavo bez ijedne nalepnice... tako mi se svidja. A i ranije sve svoje motore sam farbao

post-173-0-12636500-1490513481.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
Pre 2 sati, quasaar je napisao:

Ne volimo svi fabricke boje... Mozda je tako i neki prethodni vlasnik odlucio da ofarba kako se njemu svidja.

 

Ja sam svoju Varu ofarbao komplet svetlo plavo bez ijedne nalepnice... tako mi se svidja. A i ranije sve svoje motore sam farbao

post-173-0-12636500-1490513481.jpg

Hvla na odgovoru. Secam se tvoje teme, mislim da bese o Viragu.

 

Mnogo ti je lep Varadero :takoje: Kako ti se inace cini ovaj motocikl koji gledam?

 

Pre sat vremena, Savan je napisao:

IMG_1788.JPG


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Savo, druze, sta si hteo da mi kazes ovom slikom? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)
1 hour ago, herman said:

Hvla na odgovoru. Secam se tvoje teme, mislim da bese o Viragu.

 

Mnogo ti je lep Varadero :takoje: Kako ti se inace cini ovaj motocikl koji gledam?

 

 

Kombinacija boja meni deluje jako lepo, sediste deluje jako udobno... ima roll barove, kofere (mozda cak i tank torba_) poviseni vizir... Sta da ti kazem? Estetski deluje lepo... ostalo, moras videti... masina, lanac i lancanici, diskovi, menjac...

 

Mene estetski momenat nikad nije mnogo interesovao pri kupovini posto je to najjednostavnija i najjeftinija stvar za promeniti. Jedino sto mene uvek interesuje je masina, menjac... a ukoliko ne zelis da se prve ili prve dve sezone bavis bilo cime onda bih jos gledao lanac i lancanike, diskove i kocnice i gume, posto su to stvari koje mogu da kostaju.

 

Moj savet je kao i prijateljima... ako ti se svidja i ako mislis da je to motor za tebe, kupuj ako je zdrava masina... sve ostalo se sredi... samo je stvar budzeta

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

A Savan koce da kaze da i taj narandzasti nije fabricka boja, pa to opet ne znaci da ne valja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
Kombinacija boja meni deluje jako lepo, sediste deluje jako udobno... ima roll barove, kofere (mozda cak i tank torba_) poviseni vizir... Sta da ti kazem? Estetski deluje lepo... ostalo, moras videti... masina, lanac i lancanici, diskovi, menjac...
 
Mene estetski momenat nikad nije mnogo interesovao pri kupovini posto je to najjednostavnija i najjeftinija stvar za promeniti. Jedino sto mene uvek interesuje je masina, menjac... a ukoliko ne zelis da se prve ili prve dve sezone bavis bilo cime onda bih jos gledao lanac i lancanike, diskove i kocnice i gume, posto su to stvari koje mogu da kostaju.
 
Moj savet je kao i prijateljima... ako ti se svidja i ako mislis da je to motor za tebe, kupuj ako je zdrava masina... sve ostalo se sredi... samo je stvar budzeta


Blagodarim :D

Inviato dal mio ASUS_Z010D utilizzando Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Izvini, krstio sam danas decu, komada dva, pa sam samo nabrzaka okačio sliku a tekst ostavio za malčice kasnije ali to se odužilo.

Elem, hteo sam samo da tj pokažem da ima i drugačijih kolor sema(drugar kupio taj varadero pre pola godine) koje ne lice na originalne ali jesu. Možda je to zavisno od tržišta/podneblja i tako to. Pa da ne osudjujes unapred neku nepoznatu kolor šemu.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
Izvini, krstio sam danas decu, komada dva, pa sam samo nabrzaka okačio sliku a tekst ostavio za malčice kasnije ali to se odužilo.

Elem, hteo sam samo da tj pokažem da ima i drugačijih kolor sema(drugar kupio taj varadero pre pola godine) koje ne lice na originalne ali jesu. Možda je to zavisno od tržišta/podneblja i tako to. Pa da ne osudjujes unapred neku nepoznatu kolor šemu.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro


Bitno je da je vama krštenje dece lepo prošlo. Ovo su trice i kučine

Inviato dal mio ASUS_Z010D utilizzando Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja