Jump to content

Moto Zajednica

Honda Varadero 1000 VA

Recommended Posts

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Ja sam moj prodavao za dzabe i drago mi je sto ga nisam prodao. Da sam dobio recimo 2000 za stranca koliko sam trazio, ovde na Kipru bi mogao da kupim skuter. Ulozio sam jos 500 evra da ga dovezem ovde i sada mi nude po 4000 za njega... ok, istina je da sam u medjuvremenu ulozio jos nekih 800 u opremu na njemu, amorti, bagster i jos gomila sitnica. Sada mi ne pada na pamet da ga prodam, ni za 4000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW R1100R BMW R1200GS

 

Pozdrav,

 

Izvinjavam se ako sam omašio mesto ili temu, ne bih da otvaram novu, a treba mi samo info ako neko nešto zna o ovim primercima:

 

https://www.polovniautomobili.com/motori/9829906/honda-varadero-xl-1000

https://www.polovniautomobili.com/motori/9293800/honda-varadero-1000

 

Ne znam kad ću stići da ih obiđem, pa reko da pitam možda neko nešto zna... A možda naletim ovde i na vlasnike...

 

Hvala!

Na prvi pogled, crni ima koznu navlaku, a ne farban rezervoar. A bordo menjani diskovi, nemam komentar, ljudima se ne moze ugoditi. Kad su diskovi original, onda su verovatno za zamenu pa ne valja, a kada su menjani to je zato sto je motor presao boga oca...

Strasno... moj Varadero ima 120 hiljada na satu i radi kao prvog dana, jos uvek ima original diskove, zato sto je uglavnom vozen na autoputu po EU. Ne vidim problem ni u visokoj ni u niskoj kilometrazi. Sve se da sahraniti za dva sata kvalitetnog programa, i sve se isto tako da ocuvati da izgleda ko novo i posle sto godina.

Znaci, odes, vidis motor i sam procenis, ili povedes nekog, ali obavezno sa sublerom da izmeri debljinu diskova, to je ovih dana jako popularno na forumu...

 

Ne šublerom nikako mikrometrom samo!! :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Varadero 1000 2005

Ja bih da prodam moj motor.

Ako je neko sluuučajno zainteresovan na oglasima je.

Ovde stručnjaci mogu da komentarišu,na oglasima sam napisao STOP!

 

https://www.polovniautomobili.com/motori/9839310/honda-varadero-xl-1000-pgm-fi

Uzimajući u obzir godište (ne vidim kilometražu) i opremu koju motor ima (pre svega mislim na originalni hondin set kofera) i cinjenicu da imam takođe Varana 2005 godiste istina sa malo više opreme mogu reci da je ovo vise nego realna cijena. Prijatelju ne spuštaj puno... ja svoj ne bi dao ispod 5aka ni pod razno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Varadero 1000 2005

I niko mi ne pomoze oko dogbone-a ...osim jednog kolege koji je logično uputio me da napravim isti... lako bi bilo da imam dimenzije. Pa ljudi ako ko šerafa ovih dana bio bi mu zahvalan ako bi skinuo dimenzije ovog djela.

LP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW R1100R BMW R1200GS

Da odgovorim: sva dodatna oprema koju motor ima navedena je u opisu takodje i sta je sve uradjeno na njemu.A piše da je prešao 52.000 km.Pozdrav.Prodajem jer bih se vratio na CBF 1000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

I niko mi ne pomoze oko dogbone-a ...osim jednog kolege koji je logično uputio me da napravim isti... lako bi bilo da imam dimenzije. Pa ljudi ako ko šerafa ovih dana bio bi mu zahvalan ako bi skinuo dimenzije ovog djela.

LP

 

Vidim da si iz BL, imam isti Varadero, javi se u pp da ti dam broj, pa kad slijedeće sedmice (vjerovatno) budem vozio svoj na servis neka ti majstor premjeri.... ili navrati pa ćemo sami....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW R1100R BMW R1200GS

I niko mi ne pomoze oko dogbone-a ...osim jednog kolege koji je logično uputio me da napravim isti... lako bi bilo da imam dimenzije. Pa ljudi ako ko šerafa ovih dana bio bi mu zahvalan ako bi skinuo dimenzije ovog djela.

LP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW R1100R BMW R1200GS

Evo ja sutra kačim crtež tačan a ako hoces mogu i da ti ih napravim.Valjda nece kupac neki da dodje dok je na dizalici motor pa da pomisli svašta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Pitanje za n5rovića,

 

Ja sam se jako lomio pre kupovine Varadera da uzmem CBF 1000. Na kraju sam ipak uzeo Varaderosa. I dan danas me CBF 1000 iritira u pozitivnom smislu, pa bi te pitao, koje prednosti bi naveo u odnosu na Varadera i zašto bi se ponovo vratio na CBF. Koje su prednosti i mane CBF 1000 ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW R1100R BMW R1200GS

Kaci prijatelju a ako znas sta radis I pravi samo pazi da negdje ne "otkacim" u krivini

Zadnje vešanje kod mene izgleda kao na slici.Ne znam kako je kod vas ali ovde je ovako sa ova dva trougla nema koske.

 

post-30891-0-52497200-1490976612.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW R1100R BMW R1200GS

Pitanje za n5rovića,

 

Ja sam se jako lomio pre kupovine Varadera da uzmem CBF 1000. Na kraju sam ipak uzeo Varaderosa. I dan danas me CBF 1000 iritira u pozitivnom smislu, pa bi te pitao koje prednosti bi naveo u odnosu na Varadera i zašto bi se ponovo vratio na CBF. Koje su prednosti i mane CBF 1000 ?

Ovako:

Dok sam vozio CBF 1000 model iz 2006 nisam imao nikakvu zamerku što se motora tiče možda na nizak vizir ali to je možda zbog toga što imam 187 cm visine.Što se upravljivosti tiče opet moj primerak je specifičan bio što je ima wilbers zadnje vešanje i progresivne opruge napred od istog proizvođača pa samim tim za vožnju posebno po krivinama nije relevantan za poređenje ali imao sam priliku da od brata koji je u isto vreme imao isto CBF 1000 vozim  ali fabričko vešanje napred i pozadi tek tu nisu bili za poređenje njegov motor je znao da se vrti u krivini i na najtvrđem podešavanju nije bio ni blizu ovog i po meni je tu kvaka što se upravljivosti tiče.E sad da ne lutam od teme Varadero mi je fantastičan motor bar ovaj koji imam ali za vožnju opet ima razliku nebo zemlja u odnosu na fabrički pogađaš zbog vešanja naravno i ovde sam stavio wilbers i napred i pozadi,ajd sad da uporedim ova dva koje sam vozio.

Oba su precizna do bola u skretanju u krivini,na kočenju (oba imaju ABS)

Meni zvuk četvorocilindričnog ili dvocilindričnog motora ne smeta ali možda neko preferira jedan meni je svejedno.

CBF 1000 mi je izazivao osmeh na izlazu iz krivine, daleko od toga da Varadero loše ide i da loše vuče ali jednostavno veća masa motora pojela je taj obrtni moment dvocilindaša.

Varadero je naravno komforniji za duge ture posebno i zbog autonomije sa punim rezervoarom istim stilom vožnje sa njim prelazim 380 km do rezerve što sa CBF _om samo mogu da sanjam.

Znači prednost Varadera komfor,autonomija,niža potrošnja goriva.

CBF prednost : okretnost,više zabave (češće pauze :) )

Ali sada mi je u planu CBF 1000 FA iz 2012 ili 2013 godine pa ću videti kako on radi ako ne budem zadovoljan onda neki drugi dolazi svakako samo da je Honda.

Možda sam malo opširniji ako nisi zadovoljan odgovorom pitaj konkretno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Hvala ti puno na detaljnom opisu.

Ja sam CBF hteo iz razloga što do sada nikad nisam imao motor sa četiri cilindra. Tj, imao sam VF750F ali je to bio V motor i od dobrog zvuka nije bilo ništa. Posle toga Afrika Twin 750 i sad Varadero. Planirao sam ako kupim CBF 1000 da odmah zamenim original izduv u 4 u 1, stavim veći vizir, promenim korman. Druga stvar je ta što mi je delovao dosta dobar kao turing motor a pored toga i dalje sportski. Na CBF-u mi se nije svideo korman koji je skoro isti kao na Tomos automatik. Varadero je jako udoban motor, odličan za duga putovanja, i to je glavni razlog zbog čega sam ga uzeo. Impresionirala me je i njegova veličina a pošto sam ja visok 193cm, to je bio motor po mojoj meri. Ja još uvek ne mogu sa Varaderom da se opustim u krivine. Oborim ga prilično, ništa specijalno, daleko od toga da derem nožicama asfalt, onako lepo za oko :), ali me je strah jer me njegova veličina i težina plaše od proklizavanja. Deluje mi da je CBF za krivine bolji i stabilniji. Sa Afrikom Twin sam plesao u krivinama za sve pare. Meša zadnji točak ko kuma na svadbi. Doduše sa njom sam uglavnom bio dobro natovaren, tri kofera plus saputnica. Mislim da bi uz veći vizir, širi korman sa dodacima za podizanje kormana, širim sedištem i dobrim izduvom, CBF bio baš po mom ukusu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW R1100R BMW R1200GS

Ne bi trebalo da te plaši veličina i težina varadera dobar je to motor za sve osim mozda za gradsku voznju bar meni ali je za otvoren put tata.E sad ja sam na CBF_u imao dva Akrapovič auspuha i to je bio tačan zvuk četvorocilindraša ali mene zvuk ne impresionira baš mnogo.U stvari meni motor posle jedne i maksimum polovine druge sezone dosadi i ja to onda menjam a to da li ima dva tri ili četiri cilindra nije bitno baš.Samo tražim turing ili enduro turing motor ali ne preko 120 ks.Drago mi je da smo prodiskutovali i ako sam nešto korisno doprineo zajednici.A opet ako nekoga interesuje dobar Varadero evo ga primerak kod mene pa će mo se dogovoriti već.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Stvarno bi bilo interesantno čuti iz prve ruke iskustvo Varadero vs GS.... mene posebno interesuje jer planiram Varadera zamjeniti GS-om vjerovatno slijedeće godine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW R1100R BMW R1200GS

Posle predjenih samo 300 - 400 kilometara ne mogu detaljnije da opišem razlike ali na prvu ovako:

Razlika u težini od oko 50 kg daje neuporedivo lakše upravljanje BMW_u

Obrtni moment koji isporučuje ovaj boks motor i to sa niskih obrtaja u odnosu na V agregat u prvi mah iznenađuje jer pomislite da ste na neuporedivo jačem motoru a razlika je u nekoliko konjskih snaga.

Ovoliko za sada ali obećavam da u detaljnije opisati razliku samo da je malo više lepog ali i slobodnog vremena pa kada napravim 1000 i više km imate informacije iz prve ruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Da li neko planira da ugradjuje auspuhe kod roberta ili dragon ada? Ja bih hteo ali mi motor nije u srbiji pa sam mislio ako neko ide nek radi robert duplo pa ce meni poslati postom... hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Gradacac BiH
  • Motocikl: Suzuki V-strom 650, Honda ADV 350

Ako neko moze nek pomaže. Naime prijatelj mi ima problem sa varaderom 2007.g. cesto mu se desi da motor nece da upali, kada da kontakt ne ugasi se F1 lampica i nemoze upaliti. nije do koda kljuca jer je sa drugog Varadera skidao bravicu i CDI i isto se desava nekada pali a nekad ne. motor je uvezen iz Švicarske i dobio je 4 kodirana ključa što znači da se taj problem dešavao i prije pa su mislili da je do ključa. Ima li neko ideju gdje bi mogao biti problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

http://honda-adventure-riders.com/index.php?topic=249.0

 

Pogledaj link gore. Dosta ljudi ima taj problem koliko vidim. Inace sreo sam momka u Makedoniji i imao je taj problem i pricao mi je da nikako ne moze rijesiti, ali skuzio je kako da upali. Ja sam zaboravio ali nesto zavergla pa prekidac na off pa zavergla i onda pali.... u svakom slucaju na linku gore neko objasnjava bas to. Pogledaj mozda pomogne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja